Programiranje

Binarna stabla - moja maturalna radnja

brahle pet 24.4.2009 20:45

Evo, vise manje sam zavrsio svoju maturalnu radnju. Pisao sam o binarnim stablima. Ako vas zanima sto su to, mozete ju pronaci na 

http://cid-3ab237083462bd9e.skydrive.live.com/self.aspx/.Public/Cijela%20radnja.pdf

 

Nekoliko napomena:

1) pseudokodovi se tamo nalaze cisto jer se moraju nalaziti - nisam se zamarao jesu li tocni (iako vjerojatno jesu)

2) sve slikice sam sam radio.

3) tekst je (poprilicno sam siguran) u cijelini moj - moguce je da ima pogresaka.

4) napisano je ofrlje.

5) da, moram imati "2 prve stranice"

 

Ako imate sugestije, pohvale i sl. slobodno postajte. 

Programko pet 24.4.2009 23:48

Bravo, ako se mene pita već je sada za 5icu.

Samo mislim da ovo ne stoji

Crveno crna stabla služe kao podloga strukturama koje nalazimo u standardima modernih
programskih jezika – tako su recimo u C++ spremnici map i set izgrađeni su upravo na toj
strukturi.

Jer setovi i maps nisu binarne strukture, možda interno u C++u rade kao red-black tree, al se ne bih okladio.

Neka me netko ispravu u ovome ako griješim.

Možda bi bilo dobro staviti slikicu stabla uz algoritam (brisanje, dodavanje, traženje) kao na http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms379572.aspx, jer je tako lakše shvatiti kako tree radi.

 

brahle pet 24.4.2009 23:58

Prema SGI-evim kodovima (kljucan dio se moze naci na http://www.sgi.com/tech/stl/stl_tree.h), koji je izmislio STL te na pocetku trazio da svi kodovi STL-a budu identicni njihovom, vidi se da je underlaying data structure crveno crno stablo, i to implementacija iz CLRS-a. U gcc-u (koji koristim) znam da je. 

Poprilicno sam siguran da je i u MS bibliotekama crveno crno stablo takodjer undelaying data structure. 

 

A sam set je takozavani Sorted Associative Container

 

Sto se slikica tice, razmisljao sam o tome da stavim primjer ubacivanja, ali sam odlucio da ne cu jer i ovako imam previse stranica, a to bi mi bilo barem jos 3 puta po pola stranice. I jos k tome ne da mi se to sve crtati... :)

Bukva sub 25.4.2009 00:01

Bit ću ja gad pa ću malo popljuvati...

 

Ovak, kozultiraj se s mentorom kako se citira literatura.

 

Ja bih uklonio hyperlink i web izvore bih ovako napravio - Naslov (kao što si i napravio), datum učitavanja, link do tog naslova, link na server. I kada citiraš nešto s wikipedije, onda stavi link do tog mjesta gdje si citirao, ne samo wikipediju.

 

Da dam primjer - Wikipedija, the free encyclopedia (en.wiki.org) ; Binary tree (en.wikipedia.org/wiki/Binary_tree) , učitano 24.04.2009.

brahle sub 25.4.2009 00:18
Bukva kaže...

Bit ću ja gad pa ću malo popljuvati...

 

Ovak, kozultiraj se s mentorom kako se citira literatura.

 

Ja bih uklonio hyperlink i web izvore bih ovako napravio - Naslov (kao što si i napravio), datum učitavanja, link do tog naslova, link na server. I kada citiraš nešto s wikipedije, onda stavi link do tog mjesta gdje si citirao, ne samo wikipediju.

 

Da dam primjer - Wikipedija, the free encyclopedia (en.wiki.org) ; Binary tree (en.wikipedia.org/wiki/Binary_tree) , učitano 24.04.2009.

Super, hvala, takve stvari trazim. Popravio sam. :)