jonas19 sub 5.5.2018 20:20

Pozdrav , koliko vidim slicna tema je neaktivna (zadnji post iz 2011), pa me zanima koja su vaša iskustva su monetizacijom/prodajom vaših  android / Ios aplikacija .

Evo ja sam nedavno objavio svoju prvu aplikaciju te su  prvi eurici poceli dolaziti pa me zanima koliko ste vi bili uspješni u razvoju i monetizaciji vaših aplikacija te na koja trzista ciljate.

Avensac pet 15.6.2018 22:59

Koja smo mi rupčaga od zemlje, pa Yemen, Zimbabwe, Nigerija, Guatemala, Bangladeš, Rumunjska i nama najbliže Mađarska, sve imaju opciju prodavanja aplikacija na Google Play-u, a mi nemamo...

Gdje je zapelo?

Wox čet 27.6.2019 16:42

Zamolio bih nekog developera sa hrvatskim merchant računom da pojasni kako naplatiti aplikacije. Da li mora biti firma ili ne mora. Ako ne mora , kako prijaviti zaradu radi poreza jer sam laik u vezi toga . Ta zarada bi bila dodatna.   Aplikacije bi mi bile sa cijenom , a ne sa reklamama jer i sam mrzim reklame  u aplikacijama. Na hrvatskim stranicama i forumima baš ništa što bi pomoglo .

jonas19 pet 28.6.2019 19:03

Ne mora biti firma, ja prijavljujem kao drugi dohodak-autorski honorar iz inozemstva pa imas 30% oslobodeno od poreza i placas pola mirovinskog i ne moras platiti zdravstveno (sva davanja zajedno su 25%(od 100 kuna ti ostane 751kuna))