jonas19 sub 5.5.2018 20:20

Pozdrav , koliko vidim slicna tema je neaktivna (zadnji post iz 2011), pa me zanima koja su vaša iskustva su monetizacijom/prodajom vaših  android / Ios aplikacija .

 

Evo ja sam nedavno objavio svoju prvu aplikaciju te su  prvi eurici poceli dolaziti pa me zanima koliko ste vi bili uspješni u razvoju i monetizaciji vaših aplikacija te na koja trzista ciljate.

 

Avensac pet 15.6.2018 22:59

Koja smo mi rupčaga od zemlje, pa Yemen, Zimbabwe, Nigerija, Guatemala, Bangladeš, Rumunjska i nama najbliže Mađarska, sve imaju opciju prodavanja aplikacija na Google Play-u, a mi nemamo...

 

Gdje je zapelo?

Wox čet 27.6.2019 16:42

Zamolio bih nekog developera sa hrvatskim merchant računom da pojasni kako naplatiti aplikacije. Da li mora biti firma ili ne mora. Ako ne mora , kako prijaviti zaradu radi poreza jer sam laik u vezi toga . Ta zarada bi bila dodatna.   Aplikacije bi mi bile sa cijenom , a ne sa reklamama jer i sam mrzim reklame  u aplikacijama. Na hrvatskim stranicama i forumima baš ništa što bi pomoglo .

jonas19 pet 28.6.2019 19:03

Ne mora biti firma, ja prijavljujem kao drugi dohodak-autorski honorar iz inozemstva pa imas 30% oslobodeno od poreza i placas pola mirovinskog i ne moras platiti zdravstveno (sva davanja zajedno su 25%(od 100 kuna ti ostane 751kuna))

8rasta9 uto 2.3.2021 16:59

Pozdrav,

 

jel može netko detaljno objasniti sve korake kod preuzimanja zarade od prodaje aplikacija preko Google Play Store. Jel mogu preuzimati novac kao redoviti student? Čuo sam za drugi dohodak pa ako netko može pojasniti korake. Je li potrebna kakva potvrda poreznoj ili nekome o kakvoj se aplikaciji radi? Hvala unaprijed.