kivic15 pon 4.11.2013 16:37
Krunoo7 kaže...
kivic15 kaže...

koliko znam,unity ima podršku za ios i za android.....

Je, al se plaća.

mislim da možeš raditi i u free verziji,ali onda ne možeš zarađivati na toj igri...ugl. neka nađe na njihovoj stranici

LordShgi uto 5.11.2013 10:23

Prvo da adresiram osobu na prošloj stranici koja je spomenula Basic kao substandardni jezik, kao da je u njemu nemoguće napraviti kvalitetnu igru. Nije stvar u jeziku, stvar je u onome koji tim jezikom barata. Odličan primjer igre koja je napravljena isključivo u Basicu ti je Black Annex.

 

A sad back on topic.

Najbolji framework koji sam ja do sad koristio za grafičke stvari na Androidu je zasigurno LibGDX. Ne samo da je s njim vrlo jednostavno izraditi bilo 2D ili 3D igru, dolazi s puno naprednih library-a, nego je i orijentiran na više platformi.

Naime on funkcinira tako da napišete sav kod samo jednom u jezgrenom projektu i onda pomoću dodatnih projekta taj uz minimalno postavljanje deploy-ati na puno platforma. (trenutno su podržane Android, Windows, Linux, Mac OS, iOS (dosta skupa opcija), HTML5). I kad kažem minimalno stvarno to i mislim. Znači to se odnosi na postavljanje dimenzija prozora na PC-u, paljenje i gašenje accelometra na Androidu itd. Ništa povezano s samom funkcionalnošću igre, nego neke tehničke postavke platforme. U njima cete doslovno upisati svega par linija koda.

programabilan uto 5.11.2013 13:46

Najbolji put za početnike je Unity jer nudi više platformi, solidan engine i, što je najvažnije, level editor. Ako ste početnik u programiranju, nemate ni pojma koliko toga treba napraviti. Osim same igre, morate i engine napraviti. A osim same igre, morate i level editor napraviti. U protivnom nemate content.

 

Sad, odgovorite na niz pitanja:

  1. Jesam li programer?
  2. Želim li napraviti upravo tu igru ili želim raditi engine za više igara?
  3. Koje platforme želim?
  4. Koliko para mislim uložiti? <-- ne podcjenjujte ovo, na tržištu je milijun Android aplikacija i milijun iOS aplikacija, vaša se mora nekako istaknuti.
  5. Koliko vremena mogu uložiti?
  6. Znam li raditi grafiku, zvuk, animacije, etc?