SRB Baki ned 9.2.2014 17:03

Ljudi otvorio sam komp i pritisnuo sam malo prs i zaustavio ventilator na svakoj komponenti da vidim sta zuji u kucistu i zuji procesor

u pitanju je amd fx4130 black edition sa 4 jezgra 4.0 ghz najcesce mi zuji kada igram igrice.Dali ima neki nacin da jos pokusam nesto da to zujanje smanjim malo

cistio sam komp i odprlike se manje cuje kod prodavca dje sam kupio komp rekao mi je da ce se amd cuti malo u igricama sad dal je to istina ili ne?

POMOC!!!!!

softwaremaniac ned 9.2.2014 17:15
SRB Baki kaže...

Ljudi otvorio sam komp i pritisnuo sam malo prs i zaustavio ventilator na svakoj komponenti da vidim sta zuji u kucistu i zuji procesor

u pitanju je amd fx4130 black edition sa 4 jezgra 4.0 ghz najcesce mi zuji kada igram igrice.Dali ima neki nacin da jos pokusam nesto da to zujanje smanjim malo

cistio sam komp i odprlike se manje cuje kod prodavca dje sam kupio komp rekao mi je da ce se amd cuti malo u igricama sad dal je to istina ili ne?

POMOC!!!!!

Možda je bučan stock hladnjak? Kupi neki aftermarket, ako si na stocku.

hahhaajaads ned 9.2.2014 18:38
SRB Baki kaže...

Ljudi otvorio sam komp i pritisnuo sam malo prs i zaustavio ventilator na svakoj komponenti da vidim sta zuji u kucistu i zuji procesor

u pitanju je amd fx4130 black edition sa 4 jezgra 4.0 ghz najcesce mi zuji kada igram igrice.Dali ima neki nacin da jos pokusam nesto da to zujanje smanjim malo

cistio sam komp i odprlike se manje cuje kod prodavca dje sam kupio komp rekao mi je da ce se amd cuti malo u igricama sad dal je to istina ili ne?

POMOC!!!!!

- Ako imas stock hladnjak naravno da zuji i komp je jako bucan.

- Kupi si neki aftermarket hladnjak.

- Intel procesori je stock hladnjak taman jer se oni ne griju, ali kod AMD-ovaca je stock hladnjak jako bučan i grije se, zato bolje kupi sto sam ti predlozio.

g3arv8 pon 10.2.2014 04:59

Nije pametno smanjivati brzinu ventilatora na CPU , 

kao drugo mogao si reci , linkati trgovine gdje mozes uzeti CPU cooler , taj spire sto si linkao kosta 16 € , no kao sto su i meni kolege preporucile ( taj spire ili ovaj LC , rekli su mi LC ) uzeo sam ga, i stvarno cpu hladan 

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=050.903.231 , taj ti je 13 eura i bolji je , ugradnja je lagana da ne moze biti laksa , ako nikada nisi mjenjao ( skidao cpu cooler ) moras nabaviti i termalnu pastu , koja ide izmedju coolera i CPU, ako uzmes LC pasta vec postoji na cooleru , stoga samo trebas obrisati staru sa CPU .

PaoloDP pon 10.2.2014 08:07
SRB Baki kaže...

ja o5 mislim da se prebrzo vrti ventilator il da nesto probam u bios probat smanjit il tako nesto 

Možeš u BIOSu podesit ga, tak je meni jednom kad sam promjenio proc. ventilator stalno vrtio na 3000 okr/min. Kad sam promjenio u BIOS-u da vrti po potrebi, bilo je kud i kamo bolje. Ali stock ventilatori su uglavnom smeće. Prolaze kod slabijih procesora, ali sa 4 ili više jezgri.. koda imaš usisavač u kanti :D

SRB Baki uto 11.2.2014 23:34

ma meni je bucan samo na 1 igrici ostale su super msm na ostalim se sasvim malkice cuje :) cuje mi se jako par sekundi na battlefield bad company 2 i prestane i tak staln al nije to strasno ja msm odnjecu komp kod lika dje sam kupio komp i viidjeti u svakom slucaju hvala svima

Stjepanj sri 12.2.2014 00:07
antimon95 kaže...

Njemu ventilator zuji što nije dobro zašarfljen, uzmi šarafciger i malo bolje stegni te vijke, i ja sam isto mislio da je to do ventilatora, ali samo je malo olabavilo i to je sve

dobro jesam ja corav ili neznam citati, SRB baki je napisao da je zaustavio svaki cooler u kucistu i da mu zuji PROCESOR{#}?????? molim da ponovi tocno svoj problem ponovno ili da se ispravi ako je nesto krivo napisao?!{#}

lolipopmen sri 12.2.2014 00:37

Meni se čini da on čuje coil whine sa matične ploče. Jer nisam čuo da može procesor zujat, a pošto je prstom vent na kuleru zaustavio i očito da je i dalje zujalo neznam kaj drugo može bit osim coil whine-a.

Sam kaže da se zujanje javlja samo u igrama, tj kad je pod opterećenjem, onda je i coil whine izraženiji.

Ili autor nije dobro objasnio.

 

godo sri 12.2.2014 06:52
lolipopmen kaže...

Meni se čini da on čuje coil whine sa matične ploče. Jer nisam čuo da može procesor zujat, a pošto je prstom vent na kuleru zaustavio i očito da je i dalje zujalo neznam kaj drugo može bit osim coil whine-a.

Sam kaže da se zujanje javlja samo u igrama, tj kad je pod opterećenjem, onda je i coil whine izraženiji.

Ili autor nije dobro objasnio.

 

Ima logike, al' nema Hase koji postavlja cijevi! {#}

U prijevodu, možda si na dobrom tragu, ali u tom lsučaju bi ovu temu trebalo resetirati jer je već puna svakakvih gluposti!