Procesori i MBO

Temperatura core i7 2670qm?

Zelja čet 16.2.2012 23:14

Temperature očitavam sa HW Monitor.

Ne mogu da vjerujem da imate tako niske temperature,u igrici recimo Medal of Honor Limited edition ide i do 92 ° C.Ma što da nosim na garanciju i šta da im kažem,da mi se procesor pregrejava??Pa neće mi htjeti radi toga zamjeniti notebook,jer ako mi daju drugi isti vjerovatno će isto se desiti.

Zura pet 17.2.2012 01:30

nadam se da ga ne držiš na krilu ili na dekici dok se igraš ? :)

bez zezanja, ako nema dovoljno dobar dotok zraka moguće je da ti se zbog toga kuha. ne znam kako je kod tvog laptopa, kod mojeg HP-a imaju rupe na donjoj strani kroz koje bi zrak trebao ulaziti i izbacivat ga sastrane. Kad bih ga držao na krilu (ili dekici :) ) temperature bi bile blizu 20°C  više nego kad bi ležao na glatkoj površini (stolu).

 

Inače, visoke temperature unutar laptopa pogoduju krepavanju i ostalih komponenti, pogotovo HDD-a.

 

Alkaline sri 26.6.2019 12:25

Očisti prašinu, zamjeni pastu i undervoltaj CPU.

Meni je undervolt pomogao na jednom tad novom C2D HP-u koji mi je uredno palio ruke u radu. Ne znam kako je to prošlo QC, 100°C mu je bila norma.

 

Zbog tog smeća sam razvio averziju prema laptopima.

Zelja sri 26.6.2019 12:58

Isljučio sam HT iz BIOS-a na predlog ovde jednog člana pa ću vidjeti.

On pri samoj kupivini te 2012 godine a evo vidim pisao sam je dosezao 92 C a sad ide i do 100 C.

Jel trebam zamjeniti pastu čak iako laptop nije korišten skoro pa nikako 7 god?

Nema tu prašine,laptop je držan u kutiji.

Ovde je očito nešto traljavo urađeno od strane Toshibe oko hlađenja,jer imam isti CPU u Envy laptopu i doseže max samo 72 C.

Tony1999 sri 26.6.2019 13:00
Zelja kaže...

Isljučio sam HT iz BIOS-a na predlog ovde jednog člana pa ću vidjeti.

On pri samoj kupivini te 2012 godine a evo vidim pisao sam je dosezao 92 C a sad ide i do 100 C.

Jel trebam zamjeniti pastu čak iako laptop nije korišten skoro pa nikako 7 god?

Nema tu prašine,laptop je držan u kutiji.

Ovde je očito nešto traljavo urađeno od strane Toshibe oko hlađenja,jer imam isti CPU u Envy laptopu i doseže max samo 72 C.

 Da, skupe paste izdrže do 2 godine maks nakon toga se skrute. Možeš mislit na što tvoja liči nakon 7 godina