Procesori i MBO

Pitanje u vezi LAN i PCI-e na MBO?

igy sub 5.12.2009 17:59
Comfort kaže...

1. Ovako gledao sam matičnu  Gigabyte MA790FXT-UD5P i ona ima 2* GbE LAN (Realtek 8111 with Teaming support) moje pitanje je da li će mi to kada trebati i zašto se to koristi ?

2. MBO koju sam još gledao Gigabyte MA790XT-UD4P ima za CF 2x PCI-e 8x brzinu, a pošto imam namjeru koristiti CF jer ce mi to puno usporiti ako uzmem tu sa 8x ?

 

 

 

hvala puno svima...

1. vjerojatno neces no to nije bitan kriterij za kupovinu ploče... sluzi za mrezno porvezivanje bilo za internet bilo za  racunala međusobno

2. ona ima mod rada 2 x PCIE x 8, ali ako koristiš jednu karticu onda je mod 1 x PCIE x 16, neće usporiti

Comfort sub 5.12.2009 18:33
igy kaže...
Comfort kaže...

1. Ovako gledao sam matičnu  Gigabyte MA790FXT-UD5P i ona ima 2* GbE LAN (Realtek 8111 with Teaming support) moje pitanje je da li će mi to kada trebati i zašto se to koristi ?

2. MBO koju sam još gledao Gigabyte MA790XT-UD4P ima za CF 2x PCI-e 8x brzinu, a pošto imam namjeru koristiti CF jer ce mi to puno usporiti ako uzmem tu sa 8x ?

 

 

 

hvala puno svima...

1. vjerojatno neces no to nije bitan kriterij za kupovinu ploče... sluzi za mrezno porvezivanje bilo za internet bilo za  racunala međusobno

2. ona ima mod rada 2 x PCIE x 8, ali ako koristiš jednu karticu onda je mod 1 x PCIE x 16, neće usporiti

 

1. da li to umrežavanje mogu koristiti i za igranje igra?

2. mislim koristiti CrossFire i bitno mi je ako ce usporavati da znma ...

igy sub 5.12.2009 18:54
Comfort kaže...

 

1. da li to umrežavanje mogu koristiti i za igranje igra?

2. mislim koristiti CrossFire i bitno mi je ako ce usporavati da znma ...

1. da, ali to je umrežavanje između dva računala putem lan kabla

2. a čuj pada performansi ima, ali s obzirom na jednu x8 i jednu x 16 ima, ali opet se ovdje radi o 2 kartice x 8. opcenito je bolje kupiti jednu dvostruko jacu karticu nego dvije dvostruko slabije jer tehnologija uparivanja grafickih kartica jos nije ni priblizno savrsena.