Procesori i MBO

Nadogradnja sa i7 7700K

Sova pet 10.1.2020 14:52

Molim vas misljene oko nadogradnje racunala sa i7 7700K. Promjenio bi procesor i eventualno maticnu i ram. Koji procesor preporucate a da se osjeti nadogradnja. Racunalo koristim prvenstveno za obradu fotografija te za gaming. Hvala!!

hahhaajaads pet 10.1.2020 16:01
Sova kaže...

Graficku sam nadogradio pred koji mjesec nvidia 2080Super. U igrama ogroman napredak, ali me muci obrada velikog broja fotografija u Lightroomu i obrada videa u Premieru..

 Koju cifru imas u planu ? Vjerovanto mozes uvalit tu 7700k/maticnu (i rame ako su ispod 3000mhz) za dobre novce i uzet 3gen ryzen...

Igrozni93 pet 10.1.2020 18:19
Sova kaže...

Graficku sam nadogradio pred koji mjesec nvidia 2080Super. U igrama ogroman napredak, ali me muci obrada velikog broja fotografija u Lightroomu i obrada videa u Premieru..

 Treba ti cpu napucan taktom i s puno thredova, adobe paketi su katastrofalno optimizirani po tom pitanju, takoder si slazem konfu iskljucivo za obradu fotografije, daleko najbolji bi bio 9900k na 5ghz ili min 8700k, ostalo je koliko vidim sve mlacenje prazne slame, ako bas nemas love onda min novi Ryzen 3600+++.

https://youtu.be/yqQ2X1y0jvw?t=218

 

Jakovp pet 10.1.2020 21:01
Igrozni93 kaže...
Sova kaže...

Graficku sam nadogradio pred koji mjesec nvidia 2080Super. U igrama ogroman napredak, ali me muci obrada velikog broja fotografija u Lightroomu i obrada videa u Premieru..

 Treba ti cpu napucan taktom i s puno thredova, adobe paketi su katastrofalno optimizirani po tom pitanju, takoder si slazem konfu iskljucivo za obradu fotografije, daleko najbolji bi bio 9900k na 5ghz ili min 8700k, ostalo je koliko vidim sve mlacenje prazne slame, ako bas nemas love onda min novi Ryzen 3600+++.

 Za obradu fotografije je bitan single core, a to je 3000 serija top. Osim ako se nema viška para da, ali nisam baš skužio da je tako.

Jakovp pet 10.1.2020 21:46
MGloc kaže...

Prodaj taj i7 sada ili ga objesi na privijesak za kljuceve nagodinu...

Edit uzmi ryZena 1600 ako nisi pri parama kasnije ubacis 3700/4700 i peri.

 

S njim bi imao gore performanse nego sada u većini aplikacija što koristi.

HCgamingCRO sub 11.1.2020 14:36
Jakovp kaže...
MGloc kaže...

Prodaj taj i7 sada ili ga objesi na privijesak za kljuceve nagodinu...

Edit uzmi ryZena 1600 ako nisi pri parama kasnije ubacis 3700/4700 i peri.

 

S njim bi imao gore performanse nego sada u većini aplikacija što koristi.

 Ma da, 1. a i 2 gen ryzena su tamo negdje sa intelovom 4 generacijom usporedivi, ali danas gdje imamo 8/16(3700x) za doslovno 300 eura je i bezobrazno(intelovo stajaliste)koliko malo  AMD trazi za 8 jezgre, a ova generacija je sa IPC-om daleko konkurentnija sadasnjim intelovim line upom akoi se nevaram mozda im je single core perf cak izjednaceni sada?!

ansha sub 11.1.2020 15:01
HCgamingCRO kaže...
Jakovp kaže...
MGloc kaže...

Prodaj taj i7 sada ili ga objesi na privijesak za kljuceve nagodinu...

Edit uzmi ryZena 1600 ako nisi pri parama kasnije ubacis 3700/4700 i peri.

 

S njim bi imao gore performanse nego sada u većini aplikacija što koristi.

 Ma da, 1. a i 2 gen ryzena su tamo negdje sa intelovom 4 generacijom usporedivi, ali danas gdje imamo 8/16(3700x) za doslovno 300 eura je i bezobrazno(intelovo stajaliste)koliko malo  AMD trazi za 8 jezgre, a ova generacija je sa IPC-om daleko konkurentnija sadasnjim intelovim line upom akoi se nevaram mozda im je single core perf cak izjednaceni sada?!

IPC i single core performance nisu isto, novi Ryzeni imaju malo visi IPC od Intela...

HCgamingCRO sub 11.1.2020 15:06
ansha kaže...

IPC i single core performance nisu isto, novi Ryzeni imaju malo visi IPC od Intela...

 jebiga naucis nesto novo svaki dan. A ovo nisam ni znao da je cak visi od intela...

a ovo drugo znaci da kad su intelovi na istom kloku ko amd-ovi npr da onda ima AMD vecu prednost nad jednom jezgrom, overall AMD-ova jezgra je brza nego intelova sa 3 gen rizom ?! sto znaci da intela spasava jos taj visoki potencijal OC-a.