Procesori i MBO

Maticna za GTX 295 i Phenom-a 955 BE do 900kn

APazinjan pon 8.6.2009 15:49

Kao što naslov govori treba mi matična na koju može ići gtx 295 uz ovaj amd-ov 955. Matična nemora imati SLI, samo da na njoj mogu kloknuti malo phenoma, znači ništa ekstremno. Po mogučnosti iz diskonta24 ili adm.hr

pod009 pon 8.6.2009 16:00
APazinjan kaže...

Kao što naslov govori treba mi matična na koju može ići gtx 295 uz ovaj amd-ov 955. Matična nemora imati SLI, samo da na njoj mogu kloknuti malo phenoma, znači ništa ekstremno. Po mogučnosti iz diskonta24 ili adm.hr

 možda Gigabyte MA790XT-UD4P
damian123 pon 8.6.2009 16:03
pod009 kaže...
APazinjan kaže...

Kao što naslov govori treba mi matična na koju može ići gtx 295 uz ovaj amd-ov 955. Matična nemora imati SLI, samo da na njoj mogu kloknuti malo phenoma, znači ništa ekstremno. Po mogučnosti iz diskonta24 ili adm.hr

 možda Gigabyte MA790XT-UD4P
 ta mislim da dođe 50kn vise al se svakako isplati...
Hyperion pon 8.6.2009 16:08
APazinjan kaže...

Kao što naslov govori treba mi matična na koju može ići gtx 295 uz ovaj amd-ov 955. Matična nemora imati SLI, samo da na njoj mogu kloknuti malo phenoma, znači ništa ekstremno. Po mogučnosti iz diskonta24 ili adm.hr

 Mislim da nebi trebao uzimati nvidia-in chipset, jer ljudi imaju dosta problema koliko čujem sa phenom II + nvidia chipset , a pogotovo sa asusovim chipsetima od nvidia-e.
Recimo 790x-ud4, a ako netrebaš cross onda 770-ud3 , naravno ati chipset + gigabyte.
Na ono " dali će se smanjit performanse moje nevidia-e" - BIG LOL!

EDIT: Ako hoćeš high end ddr2 matičnu onda ->http://www.protis.hr/artikl.aspx?id=14958
igy pon 8.6.2009 16:43

Hyperion kaže...
 Mislim da nebi trebao uzimati nvidia-in chipset, jer ljudi imaju dosta problema koliko čujem sa phenom II + nvidia chipset , a pogotovo sa asusovim chipsetima od nvidia-e.
Recimo 790x-ud4, a ako netrebaš cross onda 770-ud3 , naravno ati chipset + gigabyte.
Na ono " dali će se smanjit performanse moje nevidia-e" - BIG LOL!
 zanimljivo, ja nemam takvo iskustvo, ali uglavnom ipak za gigabyte dajem blagoslov :)

Hyperion pon 8.6.2009 16:57

igy kaže...
Hyperion kaže...
 Mislim da nebi trebao uzimati nvidia-in chipset, jer ljudi imaju dosta problema koliko čujem sa phenom II + nvidia chipset , a pogotovo sa asusovim chipsetima od nvidia-e.
Recimo 790x-ud4, a ako netrebaš cross onda 770-ud3 , naravno ati chipset + gigabyte.
Na ono " dali će se smanjit performanse moje nevidia-e" - BIG LOL!
 zanimljivo, ja nemam takvo iskustvo, ali uglavnom ipak za gigabyte dajem blagoslov :)
Uglavnom dobije oko 1000-2000(ogromno - oko 30-40% ukupnog cpu score-a) bodova manje u 3dmark cpu score nego što bi normalni 940 trebao dobiti.

igy pon 8.6.2009 17:08

Hyperion kaže...
Uglavnom dobije oko 1000-2000(ogromno - oko 30-40% ukupnog cpu score-a) bodova manje u 3dmark cpu score nego što bi normalni 940 trebao dobiti.
 da... stvarno zanimljivo... ja se doduse rijetko bavim clockom, testirao sam svoje racunalo i njegove vrijednosti sto se tice defaulta su priblizno jednake stranicama koje su se bavile testiranjem, pa necu ulaziti u to... ona ploca koju si ti preporucio ce zadovoljiti sve potrebe...

ManchesterUTD pon 15.6.2009 12:23
APazinjan kaže...

Zaboravio sam napomenuti da ploča mora biti ddr2. Gore ste preporučivali ploče koje vidim podržavaju crossfire.hoče li se smanjiti performanse moje nvidie ako ju stavim na crossfire ploču

 Onda sta ce ti PII 955BE ako ces DDR2 nema logike, ja ti preporucam onu Gigabyte od 1200 kuna i neki ddr3.  Ne performanse se nece smanjit, a nebi ti bas preporucio tu graficku jer je se dosta njih zalilo da nije dobra.
Nedjo uto 16.6.2009 13:32
APazinjan kaže...

Kao što naslov govori treba mi matična na koju može ići gtx 295 uz ovaj amd-ov 955. Matična nemora imati SLI, samo da na njoj mogu kloknuti malo phenoma, znači ništa ekstremno. Po mogučnosti iz diskonta24 ili adm.hr

ako ne bi da potrosis mnog para, raspitaj se da li negde ima nova Gigabyte 770-UD3[b]P[/b]