Procesori i MBO

Koji CPU cooler kupiti?

IvanBrekalo ned 27.10.2019 09:11
Tomo53nja kaže...
Promster kaže...
Tomo53nja kaže...

Hahaha, "zalijepljeni" i9 9900k na 4.7 u full loadu na 43 stupnja? Pa koga oni lazu?  

 

Svasta, da nije smiješno bilo bi tuzno...

 To je delta u odnosu na temperaturu sobe u kojoj je test rađen. 

 Hvala na ispravci, nisam sitno procitao , ali opet, koja je sobna temperatura? 

3dfx kaže...

jedino tuzno je to sto prvo ne citas sta pise, druge ne razumijes sta znaci delta

 

arctic jos jedanput pokazuje tko je gazda u selu 

Ofrlje sam pogledao i nisam procitao sitno, jbga...

Znam sto je delta ali ssovi bez ikakvih dodatnih informacija je glupost, dezinformacija...

U odnosu na zračne je dobar, ali usporedba sa ostalim vodenim me vise zanima, pogotovo u najtoplijim situacijama...

Hoce tko kupit pa usporedimo sa fractal s36, antec 240 i noctuom tu na forumu? 

VIidim da u usporedbi ima i h100i V2, kolika je razlika u konačnici onda? Na mobu sam pa mi se ne trazi recenzija i linkovi...Tnx...

 kaj imas usporedivati vidis da svi moguci portali to skrivaju od sramote za ostale, i prva verzija bilo kojeg AC liquid verzije su u samom vrhu, ovo kaj si nabrojao se u najboljem slucaju moze jedva usporediti s osnovnom 120mm verzijom kamoli s jacim modelima, brutalne perfomanse i grobna tisina naspram svih ostalih cak i od nekih 360mm verzija.lol

I sam sam mjerio u primeu95 s overklokanim i7 je AC 120mm verzija bila za 7°c hladnija od nhd14(ispolirane).strava.zz

Tomo53nja pon 28.10.2019 02:27
IvanBrekalo kaže...

 kaj imas usporedivati vidis da svi moguci portali to skrivaju od sramote za ostale, i prva verzija bilo kojeg AC liquid verzije su u samom vrhu, ovo kaj si nabrojao se u najboljem slucaju moze jedva usporediti s osnovnom 120mm verzijom kamoli s jacim modelima, brutalne perfomanse i grobna tisina naspram svih ostalih cak i od nekih 360mm verzija.lol

I sam sam mjerio u primeu95 s overklokanim i7 je AC 120mm verzija bila za 7°c hladnija od nhd14(ispolirane).strava.zz

Ma je da, necemo pretjerivat sad... A i ne treba vjerovat bas svakom rewievu na koji naletis, sve treba uzeti sa jednom dozom opreza...

 

Potuce fractal s36 u push-pull kombinaciji sa recimo corsair ventovima ili nekim drugim boljim ventovima? Nema sanse, kao ni za h100i u push pull sa dobrim ventovima, prije su tu negdje nego sto je Ac liquid znacajno bolji...Slobodno mi daj neke svoje rezultate pa da vidimo, ja mogu testirati "usputno" na ryzenu kako hoces, od intela trenutno nemam nista pa na njemu ne mogu...

O 120 mm verziji necu pricati (ne mozue ni prismrditi 360 mm verzijama, 280tkama takoder, mozda losijim 240tkama da) pa makar to bio i Ac, na razini je malo boljih zracnih hladnjaka i nista vise od toga, a kako je glasan bolje da ne spominjem...

CyberDemonVZ pon 28.10.2019 07:09
IvanBrekalo kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Uu, lijepo! 

Dal bi 280mm model stao u Define XL R2 do naprijed?? Veličina, širina, i duljina crijeva..

https://www.fractal-design.com/products/cases/define/define-xl-r2/black-pearl/

 

 

 https://www.fractal-design.com/wp-content/uploads/2019/06/Define-XL-R2-Product-Sheet-0.36-MB.pdf

tu ti pise..zz

 Piše da stanu dva 140mm venitlatora, ali ne stane jedan 280mm water cooling...

I nigdje ne piše potrebna duljina crijeva da dosegne naprijed.

 

Uglavnom, kao i uvijek, trebam pronaći nekog na netu tko je isprobao nešto slično :)

Jurassic Park pet 1.11.2019 03:17

Pozdrav svima,

 

pošto sam kupio i7 9700KF,a dolazi bez hladnjaka,namjeravam kupiti neki hladnjak koji će biti dobar i za overclockanje (po mogućnosti vodeni),ali sam malo kratak s budžetom,pa bi vas molio za pomoć.

Ukoliko postoji neko vodeno hlađenje za overclockanje 9700KF,a da cijena nije veća od 700kn,molio bi da mi kažete.

Ja sam se malo raspitivao i rečeno mi je da za jače overclockanje obavezno uzmem 280mm ili 360mm AIO.

Našao sam ovo,ali nisam siguran da li je dobro:

https://www.mikronis.hr/Proizvod/vodeno-hladjenje-silentiumpc-navis-rgb-280-za-cpu-p-n-spc220/4010

Znam da 700kn nije baš cijena super vodenog hlađenja,ali nadao sam se da ću do te cijene moći normalno overclockati taj procesor.

 

Što vi mislite?

ansha pet 1.11.2019 09:29
Jurassic Park kaže...

Pozdrav svima,

 

pošto sam kupio i7 9700KF,a dolazi bez hladnjaka,namjeravam kupiti neki hladnjak koji će biti dobar i za overclockanje (po mogućnosti vodeni),ali sam malo kratak s budžetom,pa bi vas molio za pomoć.

Ukoliko postoji neko vodeno hlađenje za overclockanje 9700KF,a da cijena nije veća od 700kn,molio bi da mi kažete.

Ja sam se malo raspitivao i rečeno mi je da za jače overclockanje obavezno uzmem 280mm ili 360mm AIO.

Našao sam ovo,ali nisam siguran da li je dobro:

https://www.mikronis.hr/Proizvod/vodeno-hladjenje-silentiumpc-navis-rgb-280-za-cpu-p-n-spc220/4010

Znam da 700kn nije baš cijena super vodenog hlađenja,ali nadao sam se da ću do te cijene moći normalno overclockati taj procesor.

 

Što vi mislite?

Slobodno uzmi i 240 vodeno, za procesor niskog tdp-a kao sta je taj nece biti bitne razlike...

Jurassic Park pet 1.11.2019 13:34
ansha kaže...
Jurassic Park kaže...

Pozdrav svima,

 

pošto sam kupio i7 9700KF,a dolazi bez hladnjaka,namjeravam kupiti neki hladnjak koji će biti dobar i za overclockanje (po mogućnosti vodeni),ali sam malo kratak s budžetom,pa bi vas molio za pomoć.

Ukoliko postoji neko vodeno hlađenje za overclockanje 9700KF,a da cijena nije veća od 700kn,molio bi da mi kažete.

Ja sam se malo raspitivao i rečeno mi je da za jače overclockanje obavezno uzmem 280mm ili 360mm AIO.

Našao sam ovo,ali nisam siguran da li je dobro:

https://www.mikronis.hr/Proizvod/vodeno-hladjenje-silentiumpc-navis-rgb-280-za-cpu-p-n-spc220/4010

Znam da 700kn nije baš cijena super vodenog hlađenja,ali nadao sam se da ću do te cijene moći normalno overclockati taj procesor.

 

Što vi mislite?

Slobodno uzmi i 240 vodeno, za procesor niskog tdp-a kao sta je taj nece biti bitne razlike...

 Mislio sam uzeti ovo,ali opet nije 280mm

https://www.adm.hr/product.asp?product=coolermaster-masterliquid-lite-240-mlw-d24m-a20pw-r1&code=093%2E400%2E039

Inače,taj bi mi jako odgovarao jer je jeftiniji,ali mi je najbitnije da mogu jače overclockati CPU.

Mile 74 kaže...

Uzmi ovo.

 Hvala.

Samo me još zanima da li ću moći s tim jače overclockati procesor?

ansha pet 1.11.2019 13:52
Jurassic Park kaže...
ansha kaže...
Jurassic Park kaže...

Pozdrav svima,

 

pošto sam kupio i7 9700KF,a dolazi bez hladnjaka,namjeravam kupiti neki hladnjak koji će biti dobar i za overclockanje (po mogućnosti vodeni),ali sam malo kratak s budžetom,pa bi vas molio za pomoć.

Ukoliko postoji neko vodeno hlađenje za overclockanje 9700KF,a da cijena nije veća od 700kn,molio bi da mi kažete.

Ja sam se malo raspitivao i rečeno mi je da za jače overclockanje obavezno uzmem 280mm ili 360mm AIO.

Našao sam ovo,ali nisam siguran da li je dobro:

https://www.mikronis.hr/Proizvod/vodeno-hladjenje-silentiumpc-navis-rgb-280-za-cpu-p-n-spc220/4010

Znam da 700kn nije baš cijena super vodenog hlađenja,ali nadao sam se da ću do te cijene moći normalno overclockati taj procesor.

 

Što vi mislite?

Slobodno uzmi i 240 vodeno, za procesor niskog tdp-a kao sta je taj nece biti bitne razlike...

 Mislio sam uzeti ovo,ali opet nije 280mm

https://www.adm.hr/product.asp?product=coolermaster-masterliquid-lite-240-mlw-d24m-a20pw-r1&code=093%2E400%2E039

Inače,taj bi mi jako odgovarao jer je jeftiniji,ali mi je najbitnije da mogu jače overclockati CPU.

Mile 74 kaže...

Uzmi ovo.

 Hvala.

Samo me još zanima da li ću moći s tim jače overclockati procesor?

Za gaming ne...

Damir22 pet 1.11.2019 14:13

Gledas s pogresne strane....

Jaci cpu,veci overclock,vece opterecenje = bolje hladjenje...

Radije uzmi bilo kakav cooler, drzi ga na stocku, dok ne nabavis nesto posteno,onda oc+aj i uzivaj....

Bolje to nego dati 700kn za.polovicno rjesenje s kojim neces biti zadovoljan

Jurassic Park pet 1.11.2019 14:23
Damir22 kaže...
Gledas s pogresne strane....

Jaci cpu,veci overclock,vece opterecenje = bolje hladjenje...

Radije uzmi bilo kakav cooler, drzi ga na stocku, dok ne nabavis nesto posteno,onda oc+aj i uzivaj....

Bolje to nego dati 700kn za.polovicno rjesenje s kojim neces biti zadovoljan

 Trenutno imam LC CC 120,ali su mi rekli da je taj preslab i na stocku,a kamoli za OC.

Ne namjeravam ga overclockati dok god ne bude potrebno,ali me strah da neće biti dobro hlađen sa ovim kojim imam.

HCgamingCRO pet 1.11.2019 14:59
Jurassic Park kaže...

 Trenutno imam LC CC 120,ali su mi rekli da je taj preslab i na stocku,a kamoli za OC.

Ne namjeravam ga overclockati dok god ne bude potrebno,ali me strah da neće biti dobro hlađen sa ovim kojim imam.

 Pa za te pare od 700 kn je vjv bolje otici na noctua-u  nego ijedno ovak jeftinjak vodeno do cak 280mm rekao bih, i bez beda se mozes igrati s nekim OC profilima.

 

Gandza pet 1.11.2019 15:23

Zdravo, isplati li se dati 30 € (cca 220 kn) za Phanteks PH-TC14PE? Korišten 3 godine, još 2 je u garanciji. Crkao je jedan od dva 140 mm kulera, vlasniku se nije dalo zajebavati sa garancijom. Taj jedan fan mu je uspješno hladio neki  i7 6c/12t pod 60 C u loadu (navedno u oglasu).

 

EDIT: Hladio bi i7 4790

nicky.sl pet 1.11.2019 16:16
Gandza kaže...

Zdravo, isplati li se dati 30 € (cca 220 kn) za Phanteks PH-TC14PE? Korišten 3 godine, još 2 je u garanciji. Crkao je jedan od dva 140 mm kulera, vlasniku se nije dalo zajebavati sa garancijom. Taj jedan fan mu je uspješno hladio neki  i7 6c/12t pod 60 C u loadu (navedno u oglasu).

 

EDIT: Hladio bi i7 4790

 Dobar je to hladnjak i tvoj proc pošto nije k model i neda se klokat odlično će hladit i s jednim ventom

ansha pet 1.11.2019 16:24
HCgamingCRO kaže...
Jurassic Park kaže...

 Trenutno imam LC CC 120,ali su mi rekli da je taj preslab i na stocku,a kamoli za OC.

Ne namjeravam ga overclockati dok god ne bude potrebno,ali me strah da neće biti dobro hlađen sa ovim kojim imam.

 Pa za te pare od 700 kn je vjv bolje otici na noctua-u  nego ijedno ovak jeftinjak vodeno do cak 280mm rekao bih, i bez beda se mozes igrati s nekim OC profilima.

 

Freezer II 280 je debelo jaci cooler od D15-ice...

Gandza pet 1.11.2019 16:36

Sad gledam i neće mi stati u Phanteksovo P400A kućište, koje samo što nisam naručio. Piše da podržava max visinu do 160 mm, a ovaj TC14PE je sa fanovima visok 171 mm a bez njih tačno 160 mm. Dvojba je bila između njega i Pure Base 500 od be quiet!-a (max cpu fan visina 190 mm).
Ne mogu naći podatak odakle se tačno računa visina cpu kuler koja piše u podacima za kućište.. Znaš možda?

IvanBrekalo pet 1.11.2019 16:54
Jurassic Park kaže...

 Trenutno imam LC CC 120,ali su mi rekli da je taj preslab i na stocku,a kamoli za OC.

Ne namjeravam ga overclockati dok god ne bude potrebno,ali me strah da neće biti dobro hlađen sa ovim kojim imam.

 Imas i 240 verziju, dakle top topova vodeno za 500-tinjak kuna

https://www.links.hr/hr/vodeno-hladenje-arctic-cooling-liquid-freezer-ii-240-socket-2066-2011-3-115x-am4-051000057

ja sam s 120mm verzijom na intelu dogurao do 5.7ghz cisto informativno, neznam jel jos uvijek imas taj pc u potpisu ili nekaj drugo no ak imas zalemljen ryzen ili namjeravas uzeti noviji intel svakako uzmi 240mm verziju, nikakav se zracni hladnjak nemre s tim mjeriti.zz

Jurassic Park pet 1.11.2019 17:19

Dečki,vidim da kažete da niije loš taj ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 280,pa me zanima hoću li moći jače overclockati i7 9700KF s njim?

Što se tiče da je ružan,s tim nemam problema,a i meni se sviđa.

@IvanBrekalo,nemam više i5 4670K,sad imam i7 9700KF,zato gledam 280mm verzije.

DonOscar pet 1.11.2019 18:28

Manje temperature znace da imas prostora za staviti veci napon sto automatski znaci da ces i veci clock postici. Najveci faktor za overclock i dalje je koliko dobar primjerak dobijes, a ako ces samo igrati dovoljna ce ti biti i 240 verzija tj neces nista veci oc postici sa 280.

Jurassic Park pet 1.11.2019 19:03
DonOscar kaže...
Manje temperature znace da imas prostora za staviti veci napon sto automatski znaci da ces i veci clock postici. Najveci faktor za overclock i dalje je koliko dobar primjerak dobijes, a ako ces samo igrati dovoljna ce ti biti i 240 verzija tj neces nista veci oc postici sa 280.

 Znam za ''silikonsku lutriju'',ali mi nije jasno zašto se onda 280 verzija prodaje za 100kn više i veća je,a neću dobiti bolje OC rezultate ?

Namjeravam igrati dok sam na PC-ju ,ali kad performanse budu lošije u igrama,onda ga mislim OC-ati.

IvanBrekalo pet 1.11.2019 20:00
Jurassic Park kaže...
DonOscar kaže...
Manje temperature znace da imas prostora za staviti veci napon sto automatski znaci da ces i veci clock postici. Najveci faktor za overclock i dalje je koliko dobar primjerak dobijes, a ako ces samo igrati dovoljna ce ti biti i 240 verzija tj neces nista veci oc postici sa 280.

 Znam za ''silikonsku lutriju'',ali mi nije jasno zašto se onda 280 verzija prodaje za 100kn više i veća je,a neću dobiti bolje OC rezultate ?

Namjeravam igrati dok sam na PC-ju ,ali kad performanse budu lošije u igrama,onda ga mislim OC-ati.

 na zalemljenom procesoru ces dobiti, sad koliko si sposoban da izvuces maksimum iz tog procesora je druga stvar, a i kakav primjerak imas, ak si dobio neki drek dabe ti i 360mm.zz

Jurassic Park pet 1.11.2019 20:11
IvanBrekalo kaže...
Jurassic Park kaže...
DonOscar kaže...
Manje temperature znace da imas prostora za staviti veci napon sto automatski znaci da ces i veci clock postici. Najveci faktor za overclock i dalje je koliko dobar primjerak dobijes, a ako ces samo igrati dovoljna ce ti biti i 240 verzija tj neces nista veci oc postici sa 280.

 Znam za ''silikonsku lutriju'',ali mi nije jasno zašto se onda 280 verzija prodaje za 100kn više i veća je,a neću dobiti bolje OC rezultate ?

Namjeravam igrati dok sam na PC-ju ,ali kad performanse budu lošije u igrama,onda ga mislim OC-ati.

 na zalemljenom procesoru ces dobiti, sad koliko si sposoban da izvuces maksimum iz tog procesora je druga stvar, a i kakav primjerak imas, ak si dobio neki drek dabe ti i 360mm.zz

 Nisam baš upoznat sa ''zalemljenim procesorima''jer tek sad čujem taj izraz za procesore,ali namjeravam kupiti i7 9700KF,e sad jel' taj zalemljen ili ne,nisam siguran.

Koliko sam išao čitati o zalemljenim procesorima,oni imaju neke veze s matičnom,te kad se mjenja jedno,mora se i drugo,odnosno tako sam barem pročitao.

 

metallic pet 1.11.2019 20:31

Izmedju samog chipa i metal poklopca IHS, je kod intela znalo biti jeftino ljepilo(na bugu znano kao majoneza).

 

Opet su poceli s lemljenim IHS, uglavnom bolje temperature i OC s nekom vrstom chipa. Ne sicam se da li Low Volt leak ili High...

ansha pet 1.11.2019 20:43
Jurassic Park kaže...
DonOscar kaže...
Manje temperature znace da imas prostora za staviti veci napon sto automatski znaci da ces i veci clock postici. Najveci faktor za overclock i dalje je koliko dobar primjerak dobijes, a ako ces samo igrati dovoljna ce ti biti i 240 verzija tj neces nista veci oc postici sa 280.

 Znam za ''silikonsku lutriju'',ali mi nije jasno zašto se onda 280 verzija prodaje za 100kn više i veća je,a neću dobiti bolje OC rezultate ?

Namjeravam igrati dok sam na PC-ju ,ali kad performanse budu lošije u igrama,onda ga mislim OC-ati.

Dobit ces malo nize temperature ili istu temperaturu uz malo nozu razinu buke. OC ce biti identican jer oba mogu hladit CPU u igrama na 24/7 naponima.

 

Dobitak performansi u igrama clockanjem tog proca je blago receno, zanemarivo..

Jurassic Park pet 1.11.2019 22:00
ansha kaže...
Jurassic Park kaže...
DonOscar kaže...
Manje temperature znace da imas prostora za staviti veci napon sto automatski znaci da ces i veci clock postici. Najveci faktor za overclock i dalje je koliko dobar primjerak dobijes, a ako ces samo igrati dovoljna ce ti biti i 240 verzija tj neces nista veci oc postici sa 280.

 Znam za ''silikonsku lutriju'',ali mi nije jasno zašto se onda 280 verzija prodaje za 100kn više i veća je,a neću dobiti bolje OC rezultate ?

Namjeravam igrati dok sam na PC-ju ,ali kad performanse budu lošije u igrama,onda ga mislim OC-ati.

Dobit ces malo nize temperature ili istu temperaturu uz malo nozu razinu buke. OC ce biti identican jer oba mogu hladit CPU u igrama na 24/7 naponima.

 

Dobitak performansi u igrama clockanjem tog proca je blago receno, zanemarivo..

 Znači onda mogu uzeti i onaj CoolerMaster Masterliquid Lite 240 i bit će gotovo jednako hlađenje sa istim overclockom?

Samo da još pitam,zašto je dobitak performansi u igrama zanemariv s overclockom tog procesora?

Mislio sam da ću barem izvući prosječno 5 FPS-a po igri...

HCgamingCRO pet 1.11.2019 22:07
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...
Jurassic Park kaže...

 Trenutno imam LC CC 120,ali su mi rekli da je taj preslab i na stocku,a kamoli za OC.

Ne namjeravam ga overclockati dok god ne bude potrebno,ali me strah da neće biti dobro hlađen sa ovim kojim imam.

 Pa za te pare od 700 kn je vjv bolje otici na noctua-u  nego ijedno ovak jeftinjak vodeno do cak 280mm rekao bih, i bez beda se mozes igrati s nekim OC profilima.

 

Freezer II 280 je debelo jaci cooler od D15-ice...

 Pa nevjerujem bas da je debelo bolji vjv mozda 5-6 stupnjeva razlike, sigurno ce voda bolje odnositi toplinu tu se nema sta pricati ali ja nisam uopce fan tih gotovih I/O vodenih tako da...

EK je kvaliteta i majka ali dok si neslozis to ode i ladno 400tinjak eura.