Procesori i MBO

Hladnjak za CPU i kučište

Blacky_RI uto 4.10.2011 20:29

Ovako, planiram kupiti neki aftermarket cooler za PC kojeg koristim, jer je prilično bučan stock cooler ( socket 775 ) .

Gledao sam u Linksa za nekih 50-ak kuna cooler, ne mislim OC raditi niti ništa, samo se želim riješiti buke.

 

Druga stvar, kučište je svo ishabano od korištenja, prenašanja, pa sam gledao ova EVC kučišta, za 90-ak kn.

 

Treča stvar, imam pasivnu grafulju koja se dosta zagrijava, bi mogao kako riješiti i to nekim ventom ?

 

Nisam ništa modao pa eto, da pitam iskusnije prije nego što išta uradim.

 

 

Glavno pitanje : Da li bi mi ta najjeftinija solucija riješila navedene probleme, buku najglavnije a i toplinu na grafičkoj ? 

rambox uto 4.10.2011 22:03
Blacky_RI kaže...

Ovako, planiram kupiti neki aftermarket cooler za PC kojeg koristim, jer je prilično bučan stock cooler ( socket 775 ) .

Gledao sam u Linksa za nekih 50-ak kuna cooler, ne mislim OC raditi niti ništa, samo se želim riješiti buke.

 

Druga stvar, kučište je svo ishabano od korištenja, prenašanja, pa sam gledao ova EVC kučišta, za 90-ak kn.

 

Treča stvar, imam pasivnu grafulju koja se dosta zagrijava, bi mogao kako riješiti i to nekim ventom ?

 

Nisam ništa modao pa eto, da pitam iskusnije prije nego što išta uradim.

 

 

Glavno pitanje : Da li bi mi ta najjeftinija solucija riješila navedene probleme, buku najglavnije a i toplinu na grafičkoj ? 

Koji procesor imaš na 775 Socket-u, i usput navedi točan model te pasivne grafičke koju imaš uglavnom jedan 9cm tihi ventilator bi mogel na nju montirat bez problema.Kaj se tiče hladnjaka za procesor ovaj dole model, nije preskup a dobar je itekak pa njega uzmeš a za grafičku ohladit kupiš Sharkoon 9cm vent L model koji se vrti na 1000 okretaja odličan vent za taj posel i vrlo tih.{#}

 

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=050.903.168

 

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=050.908.100

 

 

MARKOZD15 uto 4.10.2011 22:07
Blacky_RI kaže...

Ovako, planiram kupiti neki aftermarket cooler za PC kojeg koristim, jer je prilično bučan stock cooler ( socket 775 ) .

Gledao sam u Linksa za nekih 50-ak kuna cooler, ne mislim OC raditi niti ništa, samo se želim riješiti buke.

 

Druga stvar, kučište je svo ishabano od korištenja, prenašanja, pa sam gledao ova EVC kučišta, za 90-ak kn.

 

Treča stvar, imam pasivnu grafulju koja se dosta zagrijava, bi mogao kako riješiti i to nekim ventom ?

 

Nisam ništa modao pa eto, da pitam iskusnije prije nego što išta uradim.

 

 

Glavno pitanje : Da li bi mi ta najjeftinija solucija riješila navedene probleme, buku najglavnije a i toplinu na grafičkoj ? 

za procesor: http://www.links.hr/index.php?naziv=Cooler+LC+POWER+LC-CC-95%2C+socket+775%2F1155%2F1156%2FAM2%2FAM3&option=artikl&id_kategorija=050903&id_artikl=050.903.231

 

za grafu:

reci mi točan model grafe?

rambox sri 5.10.2011 00:23
Blacky_RI sri 5.10.2011 01:06

Nema je tu. Uslikat ču je, ali dao bi dušu da več nisam to slikao i stavio ovdje, pričekaj malo.

 

Edit : Bio sam u pravu

rambox sri 5.10.2011 16:11
Blacky_RI kaže...

Eto je !!!! {#}

Tak znači izgleda taj pasivni hladnjak, ok onda si uzmi onaj Sharkoon 9cm vent kojeg sam ti preporučil gore pa ga montiraj na taj hladnjak valjda buš se snašel. Recimo nekak na ovaj način kak vidiš dole na fotki, probaj ušrafit ventilator gore ak bude išlo no malo mi rešetke izgledaju široke pa pitanje očeš imat u kaj zašrafit.{#}{#}

 

Hm zapravo 9cm vent od Sharkoon, je malo nezgodan za montirat na takav mali pasivni hladnjak problem je kaj su manji ventilator obično bucniji no ovaj dole nije označen je sa 21db. Onda uzmi taj Sharkoon vent od 6cm, opet L model obavezno i probaj ga nekak namontirat na taj pasivni hladnjak to bi trebalo ič lakše jer je znatno manji kaj drugo.{#}

 

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=050.908.093

MARKOZD15 sri 5.10.2011 16:23
Blacky_RI kaže...

Da to i mene muči nisam se time bavio još... Neznam gdje bi mogao zašrafati vent...

 

kupiš one plastične vezice i nekako ga namontiraš.

ja sam imao 8800gt i na nju namontirao accelero s1+sharkoon 120mm vent i temperature su bile jako niske.