TracerCPP čet 17.10.2013 11:29

Vrijeme je za novi komp. Novac mi nije toliko bitan pa me zanima koje od ovo dvoje bilo bolje uzeti? Svrha; primarno gaming. Tu i tamo se koriste neke druge aplikacije ali te nisu ništa previše CPU zahtjevne.

 

Iako ovaj AMD ima 8 jezgri i višu deklariranu frekvenciju da li je bolji za gaming od 4770K?

DiRT čet 17.10.2013 12:48

Taj FX neisplativo pored fx8320 ili 8350...više troši, više se grije, nepotrebno. Taman bi ti sjeo neki i7 neka K verzija i to malo digneš kad mu nestane snage za novije stvari na preko 4.0 GHz i miran si godinama isto ko što je moj frend već 4 godine miran sa i7 920, a kako izgleda i još će biti miran samo da ga OCne malo.

Friday čet 17.10.2013 12:48
TracerCPP kaže...
Friday kaže...

BTW, ako uzmeš tu termo peć od AMD-a naći ću te i zadavit ću te!

Skužio me. Da, kupnjom AMD-a sam mislio uštedjeti i na grijanju za ovu zimu {#}

 

Trebat će ti još i klima jer će biti prevruće jebote... {#}

Friday čet 17.10.2013 12:49
DiRT kaže...

Taj FX neisplativo pored fx8320 ili 8350...više troši, više se grije, nepotrebno. Taman bi ti sjeo neki i7 neka K verzija i to malo digneš kad mu nestane snage za novije stvari na preko 4.0 GHz i miran si godinama isto ko što je moj frend već 4 godine miran sa i7 920, a kako izgleda i još će biti miran samo da ga OCne malo.

 

Ja imam 920-icu već dosta. Sad ga držim na 3.2 (default je 2.67) ali izgleda da ću zbog BF4 morati podići na barem 3.6...

DiRT čet 17.10.2013 12:53

Pa zato kažem taj i7 920 je još jako dobar proc, pogotovo kad se podigne preko 3.5 GHz, a idu i sigurno više čak možda i preko 4.0 ako su dobri primjerci. i7 4770K je opet bolji, noviji, taman za današnje vrijeme sa 2 bijesne grafe u kompu. Ako bi uzimo AMD uzo bi 8320 i OCaš na 4.0+ i opet imaš jako dobar proc, to ako oćeš uštedit, + možeš uzet neku skuplju matičnu za to i miran si isto, a i7 u startu je puno skuplji, al računaj da se takav proc ne mijenja svake 2-3 godine.

=xfact= čet 17.10.2013 13:38

ja sam svoju bebu platio 1750 kn u protisu(i7 860)  neki dan gledo racune.2009 12mj. tek cu na godinu da mijenjam.jer uopce nema potrebe. doslovno sve leti samo ge treba nafrljit 3.8-4 i vozi misko. interesantno je da opali veci cpu skor od amda 3820 na istom taktu.mislim da smo ja i zohar probavali.{#} 3dmark vantage je bio ako se nevaram.

Friday čet 17.10.2013 14:30
Stjepanj kaže...

pokretac teme je ocigledno odavno vec znao koji ce cpu uzeti ovo je cisto izdr{#} na amd-ov cpu sto se i vidi iz komentara! ajmo bug dajte jos takvih trool tema!lp ostalima{#}...

 

Trool??? Ti, dakle, impliciraš da je tracer bugov plaćenik kojem je glavni zadatak pljuvati po AMD procesorima? Trebaš paziti gdje spavaš takav pametan, da te netko ne ukrade... {#}

Stjepanj čet 17.10.2013 14:59

Nisam rekao da je on troll nego tema, pa kad je vec toliko pametan a ja ocigledno glup po tebi pa nevidim konstruktivan smisao njegovih komentara cemu uopce doticna tema i kvalitetna rasprava kad ocigledno sve zna o oba cpua!lp samo nastavite!

Friday čet 17.10.2013 15:03
Stjepanj kaže...
Nisam rekao da je on troll nego tema, pa kad je vec toliko pametan a ja ocigledno glup po tebi pa nevidim konstruktivan smisao njegovih komentara cemu uopce doticna tema i kvalitetna rasprava kad ocigledno sve zna o oba cpua!lp samo nastavite!

 

Odakle ti sada da on zna sve o tom procesoru? Zna samo da ima 8 jezgri, ništa drugo. Zanimaju ga iskustva forumaša. Ajde, budi mi pozdravljen, mi ćemo još malo ostati...

Friday čet 17.10.2013 15:04
TracerCPP kaže...

Nemam ja ništa protiv AMD-a. Zapravo, i zaintrigirala me zadnja generacija pa zato sam i otvorio topic. No eto, i to je provokatorima dovoljno da moraliziraju.

 

Nemoj otvarati topice, nije lepo ni drugarski {#}

TracerCPP čet 17.10.2013 15:07
Stjepanj kaže...
Nisam rekao da je on troll nego tema, pa kad je vec toliko pametan a ja ocigledno glup po tebi pa nevidim konstruktivan smisao njegovih komentara cemu uopce doticna tema i kvalitetna rasprava kad ocigledno sve zna o oba cpua!lp samo nastavite!

Postaješ naporan. Karakteristike oba CPU-a je lako očitati ali moje pitanje je bilo konkretno kakva su oba CPU-a kada je riječ o gamingu. Znači, to nije nešto što piše na deklaraciji proizvoda već se traži mišljenje korisnika koji su to već vidjeli u praksi.

 

Friday kaže...
TracerCPP kaže...

Nemam ja ništa protiv AMD-a. Zapravo, i zaintrigirala me zadnja generacija pa zato sam i otvorio topic. No eto, i to je provokatorima dovoljno da moraliziraju.

 

Nemoj otvarati topice, nije lepo ni drugarski {#}

Evo, baš se razmišljam otvoriti još jedan topic pa sam mislio pitati stjepana za dopuštenje preko pm-a.

Valentin17 čet 17.10.2013 15:12

- Netko je FX ovaj o kome se raspravlja usporedio sa i5, ako sam pratio dobro.

 

- FX 8350 se može usporedit sa i5 4670k, jedan se bolje OCa, drugi ima prednost kod aplikacija koje koriste manje jezgri, suma sumarum, jako blizu jedno drugome.

 

- Znači ovaj FX koji se gleda bi trebao "potući" bilo koji i5 i približiti se i7.

 

Friday

 

- Nemoj tako glasno vikati čiji si fan.

 

TracerCPP

 

- i7 za igre je bacanje novaca u vjetar, pa čak i i5, onaj tko pametno želi uložit novce uzme si FX 8320+dobar hladnjak+Gigaybte 970A-UD3+R9 280X, stavit neko kvalitetno kućište, napajanje, SSD i to je to, igraš do mile volje na detaljima i rezoluciji na kojima ti srce želi, a ono što si uštedio potrošiš na pametnije stvari od računala.

 

- i7 se koristi za puno bitnije stvari od igara, a to su video obrada i poslovi slični tome.

Stjepanj čet 17.10.2013 15:18

Sry ali iz tvojih komentara sam ja to tako vidio! Ali evo ak ti kazes da nije tako pa ok onda sry! I nisam ja nikakav provokator nego me nije strah td i pr.komentara ak mi nesto nije jasno ili ak se ne slazem s necim! No da se onda vratimo na temu:-) da bi vidio pravu usporedbu stavi tog i7 na 5ghz usrat ces se od perfomansi doticnog,iako ga i na stocku i7 prasi!lp svima

Friday čet 17.10.2013 15:26
Valentin17 kaže...

Friday

 

- Nemoj tako glasno vikati čiji si fan.

 

- PS. i7 za igre je bacanje novaca u vjetar, pa čak i i5, onaj tko pametno želi uložit novce uzme si FX 8320 + Gigaybte 970A-UD3 ili 990XA-UD3 (ako želi crossfire) + R9 280X, stavit neko kvalitetno kućište, napajanje, SSD i to je to, igraš do mile volje na detaljima i rezoluciji na kojima ti srce želi, a ono što si uštedio potrošiš na pametnije stvari od računala.

 

Nisam fan, dobio sam svoj i7 na poklon (a prije 2-3 dana sam kupio radeona). A realno su intel procesori bolji pa ne vidim zašto je to "sramota" reći ili pomisliti. Uostalom, da stvar bude zanimljivija - početna slova članova moje obitelji tvore upravo riječ INTEL {#}

fapfap čet 17.10.2013 15:27

Ako ti je gaming primaran zašto kupuješ procesor od 2k kn pa naviše. Ne postoji(e) igra(e) vrijedna(e) tih novaca. Radije kupi neku konzolu i uživaj u smeće igrama na jeftiniji način. Da i7 i primarno gaming.... lmfao.

Nemaš ti pojma o gamingu sinko.

Da ne spamam, i7 ti preporučujem, puno bolji procesor nego amd-ov. LP{#}