Procesori i MBO

CPU hladnjaci i ventilatori P&O

hahhaajaads uto 27.8.2019 17:15
nicky.sl kaže...
miki_the_pirat kaže...

Možda prvo provjeriti koliko je ravan proc... ono, zavrtit ga na staklu.

Previsoke su to temperature da bi pomoglo ravnanje i poliranje baze. Delid + poliranje jedino može pomoć 

Evo ga opet se pobunio i rekao sta treba napravit, odma sam rekao delid+poliranje ali nemre to bas nac u Zadru i servis koji ima tu opremu...

hahhaajaads sri 28.8.2019 11:01
nicky.sl kaže...

Neće ti se nijedan servis s tim zafrkavati, ima na ejebu gomila delid toolova. 

To mora sam napravit

Stvarno ? Ma rekao sam i ja da moze kupit delid tool na ebayu za malo love ali ne zeli se zahebavat sa time. Sad se razmislja da ide na sve novo, tip i7 9700k na 5.0ghz ili r7 3700x (jos na njemu iskljuci SMT i blizu su) bar u PUBGu kojem on igra no i7 solucija mu je dosta skuplja.

Stjepko, daj navrati u Zadar da mu sredis procesor i da mu vise ne zakucava 80-90 stupnjeva 

metallic sri 18.9.2019 07:38
el.šef kaže...
el.šef kaže...

Trebao bi 2 ventilatora za kuciste, 120mm.

Najbitnije mi je da su jako tihi i po mogucnosti RGB. 

bump

Ne znamo koju matičnu ili kučište imaš... nisi napisao očeš 3pin ili 4 pwm ventove.

Osobno imam par ovih ali druga verzija, tihi kao.....

K-LI(n)K

p.s. RGB, da fali, sori ionako će ti neka buduća komponeta imati rgb pa vidi, a možda ga i preboliš.

Luka123 pon 30.9.2019 20:34

Pozdrav, trebao bi mi vodeno AIO za 3700x, kuciste mi je Silencio 652S.

Trenutno imam CoolerMaster Nepton 120 XL, sa dva venta, no mislim da će bit preslabo.

U srijedu sklapam sve, pa sam htio naručiti ili kupiti novo u Links-a

Pomogućnosti NON RGB!

Hvala :)!!

Valentin17 pon 30.9.2019 20:50
Luka123 kaže...

Na tvome mjestu ja bih si zamjenio kućište za nešto prostranije malo, ovdje ima nagurana hrpa kaveza za diskove bezveze.

Links ima koma izbor, tu jedino koliko toliko pametno vidim Kraken X52, RGB mu nemoj spajati i bok, iako ga vjerujem

možeš ugasiti preko NZXT CAM programa.

ansha pon 30.9.2019 21:31
Luka123 kaže...

Pozdrav, trebao bi mi vodeno AIO za 3700x, kuciste mi je Silencio 652S.

Trenutno imam CoolerMaster Nepton 120 XL, sa dva venta, no mislim da će bit preslabo.

U srijedu sklapam sve, pa sam htio naručiti ili kupiti novo u Links-a

Pomogućnosti NON RGB!

Hvala :)!!

Zasto bi bilo preslabo? Ni blizu...

Luka123 pon 30.9.2019 23:34
Valentin17 kaže...
Luka123 kaže...

Na tvome mjestu ja bih si zamjenio kućište za nešto prostranije malo, ovdje ima nagurana hrpa kaveza za diskove bezveze.

Links ima koma izbor, tu jedino koliko toliko pametno vidim Kraken X52, RGB mu nemoj spajati i bok, iako ga vjerujem

možeš ugasiti preko NZXT CAM programa.

Povadio sam te "kaveze" :). Cijela gornja strana ladica se vadi i imaš samo donji dio dovoljno za 3 ssd/hdd-a, a zasad imam 2 ssd-a i HDD i hoš iza mogu jedan SSD staviti ako hoću ;)

Mozda da poslušam anshin savjet, pa vidim?

Kraken X52 stane bez problema. Tako da kupim njega, ako bude "too hot".

ansha pet 29.11.2019 12:16
deepshitcro kaže...
Kod svakog venta u opisu stoji koliko db je glasnoca, pa probaj usporediti sa nekim ventom koji imas/znas i za koji takoder na netu pise koliko je db. Jer svaki covjek cuje/dozivi zvuk razlicito...

Potpuno beskorisno je na taj nacin usporedjivat jer proizvodjaci deklariraju sve i svasta i mjere na razlicite nacine pa zapravo podaci nisu usporedivi....

VladimirLem pet 29.11.2019 13:40
deepshitcro kaže...
Kod svakog venta u opisu stoji koliko db je glasnoca, pa probaj usporediti sa nekim ventom koji imas/znas i za koji takoder na netu pise koliko je db. Jer svaki covjek cuje/dozivi zvuk razlicito...

Uglavnom, nije bilo za mene frend kupio BeQuiet 2xPure Wings 2 i 1xSilent Wings 2, čuo ih kod mene pa nije htio riskirati.

Promster sri 29.1.2020 12:32

Jedno pitanje...Nisam naišao na nikakav konkretan odgovor na internetima, pa možda tko može/hoće dati odgovor i objašnjenje.

Zanima me kaj je bolje/zdravije za AIO, tj. pumpu. Kod mene puma ima svoje 'curve' ovisno o temperaturi i tako je to došlo 'out of the box'. No, vidim da postoje priče kako je nabolje da pumpa radi 100% cijelo vrijeme, da je loše da se često mjenja RPM i flow u AIO.