phoenix2003 čet 17.4.2014 22:05

Pokrećem temu namjenjenu ponosnim vlasnicima ASUS hardware-a s oznakom ROG i TUF, onima koji to tek namjeravaju postati  i naravno da ne izostavim kritičare. I sam sam imao a i sada imam ROG i TUF hardware i shvatam značaj jednog mjesta za ovaj hardware.

Ovu temu zamišljam kao centralno mjesto gdje se mogu postaviti pitanja, predstaviti i opisati (svoj) hardware i dobiti vrijedne informacije koje se tiču ovog hardware-a koji je uistnu specifičan. ASUS Sabertooth Z77 sam i opisao u forumu link

 

Veliki pozdrav!

 

http://rog.asus.com/

 

http://rog.asus.com/forum/

 

http://event.asus.com/2011/mb/TUF/

nicky.sl čet 17.4.2014 22:35

Asus rampage formula socket 775 novu san kupija iz ducana (nisan siguran ima jedno 4 godine ako ne i vise od tad).

Ugradin ja nju u komp, ukljucim ga kad ono ništa samo vrti ventove.

POSLJEDICA: CPU QX9650 spržene dvi jezgre.

Dobija san doduše novu i ploču i proc al gorak okus osta u ustima.

nicky.sl čet 17.4.2014 22:58
phoenix2003 kaže...

Ja sam imao Rampage Extreme sa Q9650 i nikada nisam imao nikakve probleme. FSB je radio na fantastičnih 1800 MHz a RAM (Corsair 1600, C9) je držala stabilno na 1800 C8! Te se stvari i kupuju da se njima igraš!

Je kupija san ju da se s njom igram al poigrala se ona samnom. 

Zamjensku šta san dobija odma san proda i kupija DFI LanParty i mogu reć odlična ploča za "igranje".

Chico12 pet 18.4.2014 09:18

Imam sabertooth p67, skoro sam je kupio i prezadovoljan sam sa njom. Onim auto tuningom moze povisiti moj i7 2600 na 4.1 ghz, s time sto i bclk skace na 103. Onih nekoliko sati koliko sam radio na toj brzini sistem je bio stabilan i temperature su bile vrlo niske. Sad imam pitanje, da li je sigurno zbog sistema drzati nekoliko dana na toj frekvenciji sa povecanim bclk. Ne znam koliko su tuf proizvodi tolerantni i hoce li biti padova sistema?!

Leopard_st pet 18.4.2014 09:20
nicky.sl kaže...

Asus rampage formula socket 775 novu san kupija iz ducana (nisan siguran ima jedno 4 godine ako ne i vise od tad).

Ugradin ja nju u komp, ukljucim ga kad ono ništa samo vrti ventove.

POSLJEDICA: CPU QX9650 spržene dvi jezgre.

Dobija san doduše novu i ploču i proc al gorak okus osta u ustima.

Nikad više ROG u moje kučište.

Asus i dalje ostaje favorit što se tiče ploča al nikako ROG

To je izoliran slucaj, reci da rog ne valja je smijesno.

nicky.sl pet 18.4.2014 09:23
Chico12 kaže...

Imam sabertooth p67, skoro sam je kupio i prezadovoljan sam sa njom. Onim auto tuningom moze povisiti moj i7 2600 na 4.1 ghz, s time sto i bclk skace na 103. Onih nekoliko sati koliko sam radio na toj brzini sistem je bio stabilan i temperature su bile vrlo niske. Sad imam pitanje, da li je sigurno zbog sistema drzati nekoliko dana na toj frekvenciji sa povecanim bclk. Ne znam koliko su tuf proizvodi tolerantni i hoce li biti padova sistema?!

Neće mu ništa bit od par dana s povecanim bclk-om al rađe ga klokaj ručno i bez dizanja bclk-a.

phoenix2003 sub 19.4.2014 17:09

Još samo kad bi ASUS pisao software proporcionalno dobar hardware-u...{#}  Pa gledaj samo jedan primjer na Matrix HD 7970 GPU (čiji sam ponosni vlasnik) su napakovali 20 faza!!! (vidi sliku) Sa druge strane na web stranici za ovu zvijer nema driver-a za Windows 8.1!

BoobZ sub 19.4.2014 18:53
phoenix2003 kaže...

Još samo kad bi ASUS pisao software proporcionalno dobar hardware-u...{#}  Pa gledaj samo jedan primjer na Matrix HD 7970 GPU (čiji sam ponosni vlasnik) su napakovali 20 faza!!! (vidi sliku) Sa druge strane na web stranici za ovu zvijer nema driver-a za Windows 8.1!

Niti jedan proizvođač grafičkih kartica ne piše drivere za njih već proizvođač čipova na njima aka ATI/AMD ili Nvidia...

Stjepanj sub 19.4.2014 18:53
phoenix2003 kaže...

Još samo kad bi ASUS pisao software proporcionalno dobar hardware-u...{#}  Pa gledaj samo jedan primjer na Matrix HD 7970 GPU (čiji sam ponosni vlasnik) su napakovali 20 faza!!! (vidi sliku) Sa druge strane na web stranici za ovu zvijer nema driver-a za Windows 8.1!

kako nema drivera? nekuzim sta si htio reci, nema na stranici od asusa? ak si na to mislio taj nacin vec odavno nije popularan!

hehe trojica odjednom{#}

zadnji put sam to radio na geforcu7600gt{#}...

phoenix2003 sub 19.4.2014 22:33
BoobZ kaže...
phoenix2003 kaže...

Još samo kad bi ASUS pisao software proporcionalno dobar hardware-u...{#}  Pa gledaj samo jedan primjer na Matrix HD 7970 GPU (čiji sam ponosni vlasnik) su napakovali 20 faza!!! (vidi sliku) Sa druge strane na web stranici za ovu zvijer nema driver-a za Windows 8.1!

Niti jedan proizvođač grafičkih kartica ne piše drivere za njih već proizvođač čipova na njima aka ATI/AMD ili Nvidia...

Nije baš sasvim tako. Asus je u ovom slučaju potpuno redizajnirao PCB i volio bih da koristim njihov driver. Ovo nije slučaj u kome samo promjene naljepnicu i plasiraju proizvod. A što se tiče driver-a pokušao sam sa onim za 280X ali 2-3 puta sam dobio poruku "driver stop responding...." što do tada nikada nisam. Sretno koristim AMD driver i to beta.

BoobZ sub 19.4.2014 23:28
phoenix2003 kaže...
BoobZ kaže...
phoenix2003 kaže...

Još samo kad bi ASUS pisao software proporcionalno dobar hardware-u...{#}  Pa gledaj samo jedan primjer na Matrix HD 7970 GPU (čiji sam ponosni vlasnik) su napakovali 20 faza!!! (vidi sliku) Sa druge strane na web stranici za ovu zvijer nema driver-a za Windows 8.1!

Niti jedan proizvođač grafičkih kartica ne piše drivere za njih već proizvođač čipova na njima aka ATI/AMD ili Nvidia...

Nije baš sasvim tako. Asus je u ovom slučaju potpuno redizajnirao PCB i volio bih da koristim njihov driver. Ovo nije slučaj u kome samo promjene naljepnicu i plasiraju proizvod. A što se tiče driver-a pokušao sam sa onim za 280X ali 2-3 puta sam dobio poruku "driver stop responding...." što do tada nikada nisam. Sretno koristim AMD driver i to beta.

nema PCB nikakve veze sa driverom, driver komunicira sa GPU-om a njega je dizajnirao AMD i on za njega piše driver.

Stjepanj ned 20.4.2014 01:41

Odlicna tema{#}

pa evo i moj doprinos s bivsom i meni najboljom Rampage IV BF3 Edition,

koja je tada bila druga najaca ploca pored extream verzije! kaj reci? jednostavno vrh vrhova (socket 2011/x79)! led linije s led ROG znakom u PCB-u{#}

to mi je bilo dovoljno kad sam vidio u živo no ulaskom u bios sam se usrao i vidio da to nije za mene{#}

prodao skupa s i7 3930K@4,75ghz na njoj...i danas jedna od najboljih ploca uopce!

(nazalost moje slike cekaju spasavanje pa evo za sad s neta)

volegradele daj stavi jos koju sliku ak imas?!LP

Stjepanj ned 20.4.2014 10:41
volegradele kaže...

ZA Asus Rampage IV Formula matičnu i i7 3930K bih istog trena prodao/dao svoju Sabertooth i i7 3770K,hebena ploća i još hebeniji proc koji će još dugu rasturat!!

istina, tada sam sebi mjerio 3 sata gaminga u bf3 mp i iskoristenost svih jezgri tj 12 thredova je bila mizernih 5%!{#} jednostavno za gaming nema smisla niti ce imati za 5godina koliko vidim, ili kao sto velis da ce jos dugo rasturati{#}!lp

Stjepanj pon 21.4.2014 01:53
Ivanjino96 kaže...

Ne znam ni ja nisam nikada se zabavljao time možda je samo estetski 

ispod se nalazi northrbridge 990fx cip

  zato toliki produzetak VRM hladnjaka!{#}

slab sam s amd-om u zadnjih par godina!lp

Stjepanj sri 23.4.2014 20:54

ajmo di su te rog stvarčice{#}, i cemu toliki td-ovi jbte, netko je valjda nesto i naucio iz ovoga...{#} evo ja sam skroz zaboravio na amd platformu i nisam znao sta se jos nalazi ispod tolikog vrm hladnjaka!lp

Chico12 uto 29.4.2014 10:50
zagy15061984 kaže...

jel ce z87 ploce podrzavat nadolazece tipove proceva tipa i7 5770k (updateom biosa) ili ce prelazak za z97 bit obvezan??

Samo ces morati flashati bios nista vise. Ista ti je situacija sa p67 chipset-om i ivy bridge-om.

Stjepanj čet 7.8.2014 22:00
tajo1960 kaže...

hi svima; moja asus sabertooth p55i iz 2010 je isto tuf, barem piše na kutiji - the ultimate force! jedna od prvih (valjda), ali mala je zvjerka i dan danas i još je uvijek u kućištu. istina, razmišljam o novoj z97 (sabertooth, naravno), ali kroz koji mjesec.

evo kad ti nisi stavio neku sliku ja cu umjesto tebe{#}

LP