0,03 pon 6.7.2009 11:52

pozdrav,

 

neki dan sam si priustio gore navedeni procesor zahvaljujuci preporuci dobrih ljudi sa ovog foruma...

 

posto je procesor kupljen i namjenjen za igre, pomak u broju FPSa ocit je u igrama kao sto su GTAIV, Bioshock, Call Of Juarez and so on...

nego, muci me assassions creed koji mi sad na gore navedenom procesoru radi vise manje isto kao i na starom (amd athlon ii x2 3800+)...

upravo gledam neki benchmark na netu koji kaze da su oni igru vrtili sa slabijom grafickom i high postavkama na AVG 70FPSa, dok ja doma na low postavkama vrtim cca 50ak... (rijec je o 1680x1050 rezoluciji)...

a crysis da ne pricam.. zbog zahtjeva igre prisiljen sam igrati na nizim rezolucijama (i jedva medium postavkama) sto na 23" monitoru izgleda uzasno...

 

je li to stvar da mog kompa ili su jednostavno neke igre prezahtjevne?

 

jednom sam naletio na nekom forumu naletio na tipa koji je imao slican problem i onda mu je netko sugerirao da u biosu nesto iskljuci, i nakon sto je iskljucio - sve mu je super radilo... posto nakon par dana googlanja jos uvijek ne znam gdje sam to procitao, zna li netko ovdje mozda o cemu se radi?

 

inace, graficka mi je geforce 9600 512mb & imam 3gb rama...

 

unaprijed hvala na odgovorima

0,03 pon 6.7.2009 12:45

i jos nesto..

upravo pokrenuo CPU Z..

core speed mi varira izmedu 800 mhz i 3013..

multiplier skaze od x4 do x9..

volataza se mijenja stalno...

 

znam da je na starom proc sve bilo stabilno... jel to normalno za ovaj proc ili?

ili mozda cpu z zajebava (upravo instalirao novi)?

Oly_E3 pon 6.7.2009 12:50

Da to je zbog Cool n Quiet tehnologije, tj. ta tehnologija omogućuje štednju energije na procesoru i manje zagrijavanje dok sistem miruje. Ako želiš da ti procesor stalno radi na 3GHz odi u BIOS i onemogući Cool n Quiet

ukay1000 pon 6.7.2009 12:51
0,03 kaže...

i jos nesto..

upravo pokrenuo CPU Z..

core speed mi varira izmedu 800 mhz i 3013..

multiplier skaze od x4 do x9..

volataza se mijenja stalno...

 

znam da je na starom proc sve bilo stabilno... jel to normalno za ovaj proc ili?

ili mozda cpu z zajebava (upravo instalirao novi)?

Moje neko laicko znanje kaze da je to neka opcija ukljucena da se ustedi energije kada je proc neaktivan.

 

Sto se tice FPS-a graficka ti je preslaba tj mozda cak proc radi u praznom hodu zbog toga.

 

 

EDIT:Svi me prestigli :P

Fowix pon 6.7.2009 12:52
0,03 kaže...

i jos nesto..

upravo pokrenuo CPU Z..

core speed mi varira izmedu 800 mhz i 3013..

multiplier skaze od x4 do x9..

volataza se mijenja stalno...

 

znam da je na starom proc sve bilo stabilno... jel to normalno za ovaj proc ili?

ili mozda cpu z zajebava (upravo instalirao novi)?

Normalno je to, on radi manje i manje se grije kad ti ne radis neki zahtjevni posao, npr. igranje ili u nekom programu nesto. U BIOS-u mozes iskljucit to ako ti smeta, nađi opciju "cool and quet" i iskljuci je, iako nema potrebe za tim, samo ce ti proc vise radit i grijat se bez razloga a neces osjetit dobitak u performansama jer on radi u ful gasu kad ti nesto zahtjevnije radis.

Endymon ned 6.10.2013 10:43

Pozzz,imam jedno pitanje ovdje u vezi ovog mog trenutnog proca.

Ovako,kupio sam katanu 3 iz razloga,da bi otvorio jezgre.E sada mene zanima

posto nisam u tome uspio,da li je moguce da je razlog to sto mi je napajanje bilo

u banani?Ili je samo do toga sto su mi jezgre u banani?

antimon95 ned 6.10.2013 10:52
Gamerbfbc2 kaže...

Bok ljudi ovako kupio sam nedavno amd phenom II x4 940 3.0 ghz e sad kad udjem u cpu z tamo mi pokazuje da peoc nema 4 jezgre nego samo 2 zna mozda netko o cemu se radi evo i slika od cpua

moguce da su ti 2 jezgre zakljucane u biosu, provjeri to najprije

antimon95 ned 6.10.2013 10:53
Endymon kaže...

Pozzz,imam jedno pitanje ovdje u vezi ovog mog trenutnog proca.

Ovako,kupio sam katanu 3 iz razloga,da bi otvorio jezgre.E sada mene zanima

posto nisam u tome uspio,da li je moguce da je razlog to sto mi je napajanje bilo

u banani?Ili je samo do toga sto su mi jezgre u banani?

veca je vjerojatnost da su ti jezgre, digni napon, smanji takt, onda tek otljucaj jezgru. dodatnih 25w otprilike ti ne predstavlja velik problem