hahhaajaads čet 24.1.2019 13:33

Vec par puta se rekao razlog, taj model je bio u funkciji vec 2012 godine sto znaci da je star sigurno 5-6-7 godina. Za te iste novce ili 100€ vise se nadje puno brzi, bolji i kvalitetniji laptop. Realno, za ovo nebi dao vise od 150€ (ako i tolko).

Glavas_ZG čet 24.1.2019 13:41
hahhaajaads kaže...

Vec par puta se rekao razlog, taj model je bio u funkciji vec 2012 godine sto znaci da je star sigurno 5-6-7 godina. Za te iste novce ili 100€ vise se nadje puno brzi, bolji i kvalitetniji laptop. Realno, za ovo nebi dao vise od 150€ (ako i tolko).

 +1

Zelja čet 24.1.2019 15:53
hahhaajaads kaže...

Vec par puta se rekao razlog, taj model je bio u funkciji vec 2012 godine sto znaci da je star sigurno 5-6-7 godina. Za te iste novce ili 100€ vise se nadje puno brzi, bolji i kvalitetniji laptop. Realno, za ovo nebi dao vise od 150€ (ako i tolko).

ja sam našao cijenu ovog modela polovnog oko 600 $ sad ne znam jel bio e-bay ili newegg.com.

a ja ti kažem da će lik prodati ovaj laptop bez obzira što ti ne bi dao više od 150 eur.

ti za 150 eur ne mozes kupiti ni i7-q720 tj niti bilo kakav i7 polovan tako da ne laprdaj molim te.

hahhaajaads čet 24.1.2019 16:12
Zelja kaže...
hahhaajaads kaže...

Vec par puta se rekao razlog, taj model je bio u funkciji vec 2012 godine sto znaci da je star sigurno 5-6-7 godina. Za te iste novce ili 100€ vise se nadje puno brzi, bolji i kvalitetniji laptop. Realno, za ovo nebi dao vise od 150€ (ako i tolko).

ja sam našao cijenu ovog modela polovnog oko 600 $ sad ne znam jel bio e-bay ili newegg.com.

a ja ti kažem da će lik prodati ovaj laptop bez obzira što ti ne bi dao više od 150 eur.

ti za 150 eur ne mozes kupiti ni i7-q720 tj niti bilo kakav i7 polovan tako da ne laprdaj molim te.

 Prodat ce ga nekom tko se ne razumije u to, i na kraju ce taj lik zalit sta je kupio tu kramu. Tak se i svodi njuskalo, uvijek naleti netko tko se ne razumije i kupi po 50% vecoj cijeni nego sto je realna cijena na trzistu za normalnog prodavaca.

 Mene boli briga oces ti to kupit ili ne, samo govorim da za ovo nebi dao nista.

Vader čet 24.1.2019 16:16

Svatko može staviti koliko god hoće visoko cijenu, ali ne bude ga prodao nikad, zato jer stalno dolaze nove generacije laptopa sa sve boljim perfomansama i pristupačnijim cijenama.

hahhaajaads čet 24.1.2019 16:28
Vader kaže...

Svatko može staviti koliko god hoće visoko cijenu, ali ne bude ga prodao nikad, zato jer stalno dolaze nove generacije laptopa sa sve boljim perfomansama i pristupačnijim cijenama.

 Upravo tako. Polovan laptop sa i7 8750h + 1050ti + 16gb ram + 500gb ssd sa garancijom od 3-4 god je oko 670€. No taj laptop je 50 puta jaci/kvalitetniji od ovog ajliejvejra.

Uostalom, sam si rekao da ne neces igrat igrice na njemu, za 400-500€ ima laptop sa ryzen 5 i integriranom grafom koja je sasvim dovoljna za multitasking i poneki lagani gaming.

Zelja čet 24.1.2019 17:06
hahhaajaads kaže...
Vader kaže...

Svatko može staviti koliko god hoće visoko cijenu, ali ne bude ga prodao nikad, zato jer stalno dolaze nove generacije laptopa sa sve boljim perfomansama i pristupačnijim cijenama.

 Upravo tako. Polovan laptop sa i7 8750h + 1050ti + 16gb ram + 500gb ssd sa garancijom od 3-4 god je oko 670€. No taj laptop je 50 puta jaci/kvalitetniji od ovog ajliejvejra.

Uostalom, sam si rekao da ne neces igrat igrice na njemu, za 400-500€ ima laptop sa ryzen 5 i integriranom grafom koja je sasvim dovoljna za multitasking i poneki lagani gaming.

 koji je to laptop?Daj mi link.

Zelja čet 24.1.2019 18:40
Vader kaže...

Da li si ti svjestan toga da taj laptop ne bude nikad prodan za 1000$?

 

17.3 FHD, i7-8750H, 16GB RAM, GTX 1070, SSD 256GB, hard 1TB = 1084€

https://www.amazon.de/MSI-Leopard-8RF-296-Gaming-Laptop-i7-8750H/dp/B07CQ1SMQ8/ref=sr_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1548348074&sr=1-2&keywords=gtx%2B1070&th=1

 

 da li si ti svjestan da ni ja ni ti ne živimo u Njemačkoj gde je sva tehnik jeftnija?

Šta mi pokazuješ cijene u Njemačkoj...koja svrha toga...

Zelja pet 25.1.2019 10:34

OK odustao sam od kupovine navedenog modela jer sam razgovarao sa poznanikom koji popravlja laptope i rekao mi je da na tom modelu crkava grafička kartica tj čip.

Predložio mi je drugi model M17X R4 koji sam našao za 350 eur,ali u koji je ubačena nvidijina kartica i nažalost bez SSD-a.

Danas bi trebao da pogledam taj model kod drugog lika.

Glavas_ZG pet 25.1.2019 11:16

Opet počinješ komplicirat.

 

Kupi si novi laptop sa MX150 grafikom (gt1030) i i3 cpu-om.

To je best buy, imaš ih za cca 500 eura sa 3 god garancije.

 

Slijedeći iznad je sa gtx 1050 on je skuplji za cca 250 eura a ne mnogo jaci, on dolazu sa i5 minimalno sto je overkill za tu grafiku.

 

Dakle ili uzmi

novi sa i3 + hd 620 = 400 eura

ili i3 sa mx150 = 500 eura

Mx150 je 3 puta jaca od hd620

Hd620 je skoro ista kao hd730

 

Ne kupuj taj rabljeni šrot od laptopa pokraj novih jeftinih laptopa.

Glavas_ZG pet 25.1.2019 12:19
darkborg kaže...
Baš si naporan. Ti si sebi zacrtao da hoćeš Alienware i ništa drugo i to je ok.
Ali zašto onda otvaraš temu i pitaš za savjet kad ga zapravo ne želiš?

 +1

Zelja pet 25.1.2019 14:40

Znam da ima budala,ali da sam ja uzeo ovaj laptop ja bi bio lud.

Ubačena Nvidia Quadro 3000 grafička,lik pali gasi laptop po 10 puta neće da mu digne sistem.ajd rekoh mozda je to slučajno.Upali iz deseti put.

Mislim rekao je da je grafička mjenjana ali trebao je odmah reći da ima problema sa paljenjem/gašenjem ne bi ni dolazio.

Bateriju ne puni dok je laptop upaljen nego kaže samo dok je u sleep modu :D

Punjač nije orginalan.

Ispitam sve nema govora uredno radi,testirao CPU,testirao RAM ispravni.Sistem mu diže po 5 minuta,za ugradnju dodatnog SSD-a/HDD treba neki poseban konektor.

Isto tako laptop se gasi po 5 minuta.

I to digne mu sistem u HD rezoluciji pa mora svaki put ici u podešavanja i stavljati full HD.

Jedan audio jack za slušalice mu ne radi,on mene pravi budalom kaže do drajvera.Drajveri nemaju veze s time.

Zvuk jadan, bez basova jedva se čuje.

I ja restartujem laptop beepovi i ne može da digne sistem.

Rekoh neka hvala care,ovo meni sranje ne treba.

Kaže imam ja mušteriju,ma prodaj ako ima budala ko će kupiti laptop koji ne prihvata grafičku neka kupuje.

Još zaboravim ponjet bežični miš na kraju.

Ej moj brate moli Boga da dobiješ 200 eur za to.

hahhaajaads pet 25.1.2019 16:30
Zelja kaže...

Znam da ima budala,ali da sam ja uzeo ovaj laptop ja bi bio lud.

Ubačena Nvidia Quadro 3000 grafička,lik pali gasi laptop po 10 puta neće da mu digne sistem.ajd rekoh mozda je to slučajno.Upali iz deseti put.

Mislim rekao je da je grafička mjenjana ali trebao je odmah reći da ima problema sa paljenjem/gašenjem ne bi ni dolazio.

Bateriju ne puni dok je laptop upaljen nego kaže samo dok je u sleep modu :D

Punjač nije orginalan.

Ispitam sve nema govora uredno radi,testirao CPU,testirao RAM ispravni.Sistem mu diže po 5 minuta,za ugradnju dodatnog SSD-a/HDD treba neki poseban konektor.

Isto tako laptop se gasi po 5 minuta.

I to digne mu sistem u HD rezoluciji pa mora svaki put ici u podešavanja i stavljati full HD.

Jedan audio jack za slušalice mu ne radi,on mene pravi budalom kaže do drajvera.Drajveri nemaju veze s time.

Zvuk jadan, bez basova jedva se čuje.

I ja restartujem laptop beepovi i ne može da digne sistem.

Rekoh neka hvala care,ovo meni sranje ne treba.

Kaže imam ja mušteriju,ma prodaj ako ima budala ko će kupiti laptop koji ne prihvata grafičku neka kupuje.

Još zaboravim ponjet bežični miš na kraju.

Ej moj brate moli Boga da dobiješ 200 eur za to.

 Po ovom sta si rekao, nebi mu dao nit 50€ za tu kramu 

Zelja pet 25.1.2019 17:11

Što je najžalosnije našao je mušteriju neku budalu kojoj očito to ne smeta.

I taj će tako laptop paliti gasiti po nekoliko puta eh sad nisam stručnjak za servisiranje ali vrvt jedan dan će to pokvariti laptop.

Otvorio je on laptop vidi se da je poprilično ishaban,čak nije izduvao ni prašinu sa ventilatora a u USB priključcima prašine na tone.

Ja sam u jednom trenutku odlučio uzeti ga ali kad sam ga restartovao samo je zabibikao i nije digao sistem ja sam ga zatvorio i rekao hvala ali NE.

I još kaže meni na viberu šta hočete za 350 eur hahaha.

Problem je mogao jednostavno vrlo riješiti poslati dell-u upit koja je grafička kompatbilna sa tim modelom instalirati je i takav prodati.

ćinjenica jeste što je i mene iznenadilo da su grafičke te stare gt580m gt680m poprilično skupe ne e-bayu i onda bi to diglo cijenu laptopa.

ali on je imao gt460 sa windows 7 i kaže uredno mu radio ali ne lik je htio win 10 na laptop koji ga ne podržava i eto šta je napravio još je jadan mislio da će flešanjem biosa napraviti neko čudo a ono izgleda zasrao još više.