Filip720 uto 25.9.2018 18:15

Pozdrav ekipa ,

 

Mislim da je ovaj laptop zaslužio posebnu temu zbog velike potražnje, pa bih malo nešto i rekao o njemu.

 

 

Naziv modela: Legion Y53015ICH 

 

Boja: Crna

 

LED osvjetljenje: "Y" logo na stražnjoj strani ekrana i tipkovnica u bijeloj boji na 2 razine osvjetljenosti s mogućnošću isključivanja.

 

 

Specifikacije:

 

Procesor: Intel I5 8300H -Četiri jezgre @2.30 GHz - Coffee lake 8 gen.

 

Memorija: 1x8Gb DDR4 2666MHz nadogradivo do 32GB 

 

Grafička: NVIDIA GeForce GTX 1050 - 4GB GDDR5

 

SSD: Samsung PCIe 256GB 

 

Ekran: 15.6" FHD 1920x1080 IPS anti-glare 

 

Baterija: 52.5Wh (navodno do 5 sati uptime to ću tek provjeriti kroz neko vrijeme)

 

Zvučnici: Harman zvučnici sa Dolby audio-m 

 

Tipkovnica: Mekane gumenizirane tipke i numpad ( HR layout i veliki enter )

 

Touchpad: Odvojena lijeva i desna tipka koje su malo glasnije 

 

Kamera: 720p HD sa integriranim mikrofonom 

 

Ulazi: 3x USB 3.1, 1x USB 3.1 Type C, 1x Mini DisplayPort 1.4, 1x HDMI 2.0, 1x Ethernet ulaz, 1x 3,5mm jack - Svi utori su sa zadnje strane i ulaz za punjač osim 2x USB ulaza (po jedan sa bočne strane laptopa) i 1x 3.5mm jack sa lijeve strane laptopa

 

WiFi: Intel Wireless-AC 2x2 

 

Bluetooth: 4.1

 

Dimenzije: 365 x 260 x 24.2 (mm)

 

Težina: 2.3kg bez punjača

 

Garancija: 2 + 3 godine

 

Cijena: 7.110,00 Kn (na rate), 6.400,00 Kn (jednokratno), 5.759,10 Kn ( Jednokratno i Amex) - Naručeno 21.09.2018. sa eKupi.hr 

 

Danas ujutro (25.09.2018) stigao, pakiranje je prekrasno i zamotano u kutiji dolazi sve standard nema nekih pretjerivanja sa "quick" manualima, laptop, punjač, vrećica za ssd/hdd ugradnju sa sata konektorom i 4 mala vijka za pričvrščivanje (ovo dolazi uz laptop ako kupite ssd verziju bez hdd-a). 

 

 

Upgrade i otvaranje laptopa:

 

Proces otvaranja nije preveliko težak,

 

Laptop ima 11 vijaka od kojih su 5 veći od ostalih šest i nalaze se na strani ispod touchpada (priloženo u slikama), morate malo pripaziti kada pomoću nečega razdvajate laptop od backplate-a poput DM-ove kartice koju ste dobili od mame da sakupljate bodove iako nikada ne idete tamo ili možda pametnije probati sa nekim ne oštrim predmetom koji je zapravo namijenjen za takve stvari. 

 

Ugradnja 2.5" SSD-a ili HDD-a je relativno jednostavna, nakon što ste otvorili laptop vidjet ćete sa desne strane prazno mjesto sa gumenim "jastucima" za ssd koji je pričvršćen sa 4 mala vijka 

1. Njih odšarafite

2. Stavite svoj željeni disk u taj metalni okvir

3. Uzmete iz vrećice koju ste dobili u kutiji od laptopa 4 dodatna vijka, njima pričvrstite disk sa bočnih strana

4. Nakon toga uzmete sata konektor spojite ga sa diskom

5. Disk vratite na mjesto gdje je bio i zašarafite 4 vijka koja ste napočetku odšarafili 

6. Kad ste završili s time morate spojiti drugu stranu konektora na matičnu te plava naljepnica mora bit na gornjoj strani, na njoj će biti crna crta koja se ne vidi kada se spoji na matičnu ploču

7. Nakon što ste to završili plastični poklopac vratite na laptop stisnete sa svakih strana

8. Vratite vijke kako su i bili 

9. ????

10. PROFIT

 

* Ako želite boot napraviti s novog diska koji ste stavili u laptop samo promijenite raspored u bios-u i to je to.

 

** Za ažuriranje drivera ne morate skidat driver po driver nego "Lenovo Vantage" odličan program lako se koristi i sve update-a u jednom "cugu" 

 

 

Dobre strane: Elegantan izgled bijelo led osvjetljenje nije "gejmerski" orijentirano, lijep i tanak okvir ekrana, mogućnost lake nadogradnje

 

Loše strane: Pozicija kamere na dnu ekrana i to je uglavnom to za sad 

 

Ocjena: 9.0/10.0 (za sad! )

 

 

Filip720 uto 25.9.2018 23:38

Poz, za omen ne znam puno, ali za pavilion sam čitao da ima dosta problema sa jako visokim temp. inače je dobar laptop ja sam se dvoumio između njega i ovog od lenova, ali više sam naginjao lenovu jer ne želim imat problema sa thermal throttlanjem itd. 

 

lp

dar01 čet 27.9.2018 10:55
Equi kaže...

Istina, nisam siguran za nove laptope, ali bi ti preporučio da uzmeš još 2 godine jamstva zbog baterija.

Mislim da je jamstvo na baterije kod laptopa ograničeno na 12 mjeseci bez obzira što imaš garanciju na 5 godina.

Osim naravno ako nije drugačije navedeno kod same prodaje vidljivim slovima ili ako si kupio pod akcijom kao takvom.

 

 

Equi čet 27.9.2018 11:56
dar01 kaže...
Equi kaže...

Istina, nisam siguran za nove laptope, ali bi ti preporučio da uzmeš još 2 godine jamstva zbog baterija.

Mislim da je jamstvo na baterije kod laptopa ograničeno na 12 mjeseci bez obzira što imaš garanciju na 5 godina.

Osim naravno ako nije drugačije navedeno kod same prodaje vidljivim slovima ili ako si kupio pod akcijom kao takvom.

 

 

 Gle pročitaj recenzije, ja sam imao loše iskustvo s baterijom na hp-u. To je moje iskustvo, ovo su nove serije tako da ne znam. Kupio sam lenovo y530 jer zadovoljava sve moje potrebe i malo više. Ne kažem da su omen serije loše, naprotiv čuo sam dosta dobrih komentara.

Idontknow čet 27.9.2018 14:17

Pozdrav..

Vec neko vrijeme gledam ovaj uredaj i zapeo mi je za oko no problem je taj sto ga na e-kupi vise nema..

 

Zanima me verzija: 

i5-8300

8gb RAM

1050ti 

SATA 1000GB + 128GB SSD

 

Zanima me dal se vise isplati cekati da ta verzija ponovo dode na e-kupi pa se uzme uz dodatne 3 godine jamstva ili da ugrabim ponudu (do 30.9.) u Santa Domenici za relativno istu lovu i sa gaming misem (oko 400-500kn vrijednosti), al bez dodatne garancije.

 

Takoder, ak znate koliko otprilike treba e-kupi da ponovo zapocne sa prodajom vec prodavanih uredaja, bilo bi od velike pomoci.

Lp

Equi sub 13.10.2018 09:55

Zavisi za šta vam treba, iako je gejmerski laptop. Meni lenovo y530 služi za programiranje, nisam još gejmao, ali budem. Rađe bi gtx 1060 jer bi s njim bio miran par godina više, ali sam više za jači cpu i rame.

mp3david sri 17.10.2018 00:05

Imam jedan problem sa igrama na ovom laptopu.

Imam PUBG,GTA 5,Forzu Horizon 4 i sada COD 4 novi.

Kojz god igru da pokrenem trza, provjerio sam drivere i svi su up to date.

Skinuo sam nvidia geforce expirience i neki game driver kroz taj program, i svaku igru koju kroz taj program automatski optimiziram, normalno radi, bez toga stalno trza.

U cemu je caka ili problem?

Ispada da bez toga ja ne mogu normalno igrati igru jer stalno laga i trza...

Filip720 sri 17.10.2018 16:52
mp3david kaže...

Imam jedan problem sa igrama na ovom laptopu.

Imam PUBG,GTA 5,Forzu Horizon 4 i sada COD 4 novi.

Kojz god igru da pokrenem trza, provjerio sam drivere i svi su up to date.

Skinuo sam nvidia geforce expirience i neki game driver kroz taj program, i svaku igru koju kroz taj program automatski optimiziram, normalno radi, bez toga stalno trza.

U cemu je caka ili problem?

Ispada da bez toga ja ne mogu normalno igrati igru jer stalno laga i trza...

 Pod šta se podrazumijeva "trzanje"? E da zanima me FH4 kak je na kompu i to? jel igras na tipkovnici kontroleru il? cini mi se jebena igrica 

mp3david pet 19.10.2018 01:19
Filip720 kaže...
mp3david kaže...

Imam jedan problem sa igrama na ovom laptopu.

Imam PUBG,GTA 5,Forzu Horizon 4 i sada COD 4 novi.

Kojz god igru da pokrenem trza, provjerio sam drivere i svi su up to date.

Skinuo sam nvidia geforce expirience i neki game driver kroz taj program, i svaku igru koju kroz taj program automatski optimiziram, normalno radi, bez toga stalno trza.

U cemu je caka ili problem?

Ispada da bez toga ja ne mogu normalno igrati igru jer stalno laga i trza...

 Pod šta se podrazumijeva "trzanje"? E da zanima me FH4 kak je na kompu i to? jel igras na tipkovnici kontroleru il? cini mi se jebena igrica 

 Igram je na laptopu sa joystikom,jer mi je tako lakse.

Snimam igru za youtube,ako te zanima mogu ti poslati link kanala.

 

Pa trza mi jednostavno,zastajkuju mi igre.

Napravio sam normalno update nakon instalcije windowsa i skinio mi je intel graphic driver to je sve ok ažurirano.

Tada sam poceo igrat igrice i bas mi je bilo cudno kretanje u GTA,nekako je sve sporo i kako Forza Horizon steka.

Onda sam nesto cackao po netu i naisao na Nvidia GeForce expirience, instaliro sam taj program i kroz njega sam skinio Nvidia game ready driver.

Nakon toga mi i GTA i Forza Horizon rade super.

U nvidia programu se svaka igra moze optimizirati na optimalne najbolje postavke. 

Tako su mi GTA i Forza Horizon na dosta jakim postavkama, PUBG je onako osrednje, a COD 4 mi je opet na najslabijim postavkama, sve mi je skoro na low.

No najvise me brine COD, znaci trzucka i zastane mi slika,efekat,kretanje, a sve postavke su slabe.Ono sto me najvise buni je to, sto mi je zauzeto tek pola vRAM memorije,znaci komotno mogu staviti igru na jace postavke, ne znam sto napraviti po tom pitanju...

Filip720 pet 19.10.2018 21:00
mp3david kaže...
Filip720 kaže...
mp3david kaže...

Imam jedan problem sa igrama na ovom laptopu.

Imam PUBG,GTA 5,Forzu Horizon 4 i sada COD 4 novi.

Kojz god igru da pokrenem trza, provjerio sam drivere i svi su up to date.

Skinuo sam nvidia geforce expirience i neki game driver kroz taj program, i svaku igru koju kroz taj program automatski optimiziram, normalno radi, bez toga stalno trza.

U cemu je caka ili problem?

Ispada da bez toga ja ne mogu normalno igrati igru jer stalno laga i trza...

 Pod šta se podrazumijeva "trzanje"? E da zanima me FH4 kak je na kompu i to? jel igras na tipkovnici kontroleru il? cini mi se jebena igrica 

 Igram je na laptopu sa joystikom,jer mi je tako lakse.

Snimam igru za youtube,ako te zanima mogu ti poslati link kanala.

 

Pa trza mi jednostavno,zastajkuju mi igre.

Napravio sam normalno update nakon instalcije windowsa i skinio mi je intel graphic driver to je sve ok ažurirano.

Tada sam poceo igrat igrice i bas mi je bilo cudno kretanje u GTA,nekako je sve sporo i kako Forza Horizon steka.

Onda sam nesto cackao po netu i naisao na Nvidia GeForce expirience, instaliro sam taj program i kroz njega sam skinio Nvidia game ready driver.

Nakon toga mi i GTA i Forza Horizon rade super.

U nvidia programu se svaka igra moze optimizirati na optimalne najbolje postavke. 

Tako su mi GTA i Forza Horizon na dosta jakim postavkama, PUBG je onako osrednje, a COD 4 mi je opet na najslabijim postavkama, sve mi je skoro na low.

No najvise me brine COD, znaci trzucka i zastane mi slika,efekat,kretanje, a sve postavke su slabe.Ono sto me najvise buni je to, sto mi je zauzeto tek pola vRAM memorije,znaci komotno mogu staviti igru na jace postavke, ne znam sto napraviti po tom pitanju...

 Cudno meni se to znalo samo desavat kad mi baterija bude ispod 20%, a nije na punjacu. Probaj instalirat od lenova program za drivere "lenovo Vantage" i vidi jel sve updateano. lp

mp3david sub 20.10.2018 14:32

Pisao sam i Lenovu prek fejsa, oni kazu da vjerojatno igra jos nije optimizirana jer je nova,sad zbilja nemam pojma.

Bio sam cak eto reinstalirao game ready driver i sve to,al nije pomoglo.

Probat cu i sa ovime od lenova.

ED63 sri 24.10.2018 09:00
mp3david kaže...
Filip720 kaže...
mp3david kaže...
Kojz god igru da pokrenem trza

 

Pa trza mi jednostavno,zastajkuju mi igre.

Napravio sam normalno update nakon instalcije windowsa i skinio mi je intel graphic driver to je sve ok ažurirano.

Tada sam poceo igrat igrice i bas mi je bilo cudno kretanje u GTA,nekako je sve sporo i kako Forza Horizon steka.


No najvise me brine COD, znaci trzucka i zastane mi slika,efekat,kretanje, a sve postavke su slabe.Ono sto me najvise buni je to, sto mi je zauzeto tek pola vRAM memorije,znaci komotno mogu staviti igru na jace postavke, ne znam sto napraviti po tom pitanju...

 misterij...

inace igra trza na lapu kad su prevelike postavke

Filip720 kaže...

 Cudno meni se to znalo samo desavat kad mi baterija bude ispod 20%, a nije na punjacu.

 znam da je meni na starom lapu tak crysis trzal kad god bi ga istekal iz struje

 

i mozda je glupo pitanje, al windoze su na strujnom profilu maximum performace? sve je nabrijano na najjace?

jer to zna radit kad je na defaultnom "balanced" profilu

Coder256 sub 10.11.2018 17:44

Evo i ja sam kupio y530 dok je bila neka akcija pa da se iskoristi :)

Zasad sam zadovoljam sa laptopom, maalo me baterija razočarala jer mi se čini da ne može 3 ure izdržat surfanja (bio sam svjestan toga kad sam se odlučio za 8300h, ali ne predstavlja mi to nešto specijalno). Uglavnom za te pare nije moglo bolje :)

Trenutno gledam neki SSD ubacit unutra jer sam uzeo verziju samo sa HDD-om, pa mi je za oko zapela Adata sx8200 od 240 GB i najvjerojatnije će ona brzo unutra.