TyMac pet 28.10.2011 23:44

Dobar dan svima.

 

Mislim si kupit novi gaming laptop do 7500 kn pa bi trebao par savjeta ili mišljenja koji laptopi valjaju tj. koji laptopi bi mogli pokrenuti igrice poput COD MW3 ili Battlefield 3.

 

Hvala.

TyMac sub 29.10.2011 00:17

da bar ima i7 procesor i neku dobru grafičku koja bi to tjerala...veličina ekrana mi nije toliko bitna osim, sad neznam jel ima ikakve veze hlađenje sa veličinom laptopa (neki mi vele da laptopi sa 17,3" imaju bolje hlađenje od 15.6").

sweeth sub 29.10.2011 17:44

evo ti info iz prve ruke

sve postavke low, rezza 1366x768 i dobivam 20-25 fpsa u akciji battlefield 3, mjereno u igri, ne FRAPSom

moja grafa je 6770m, znači otprilike ko i gt555m

sad moguće da imam ja sjebane drivere pa zato tako malo fps-a dobivam,

ali za 7500kn nećeš moći igrati battelfield 3 na laptopu

sigurno ne na nekom s 540. ako ti je toliko do gaminga probaj naći neki jači lap,

ali za to kod nas treba puno para dati

 

grafičke od navedenih idu otprilike ovako

 

gf 525<540<5850<gt555(ddr3 izvedba)<6770<=555(ddr5 izvedba)

za battlefield 3 ti bi dobro došao quad core

tako da ti u tu otprilike ide nekakvi HP Dv6 ili dv7 ili lenovo

navedeni asusi nikako ne, dell još manje

Igor_76 sub 29.10.2011 23:16

Već sam ovo pisao prije,nedavno sam kupio 3 laptopa nadajući se dobrim performansama i samo za igre,prodao sam 2 a ostavio N73SV ,kupio desktop koji podere svakog laptop alienware-a.Za te novce ovdje ti neko može složiti dobar desktop koji če te služiti više i dulje nego laptop.

Za primjer:N73SV i72630qm proc ima manji score od desktop i5 2500k,iz jednostavnog razloga što je na laptopu sve umanjeno tj. usporedi laptop grafe sa desktop varijantama.

Hero of the day sub 29.10.2011 23:21
Igor_76 kaže...

Već sam ovo pisao prije,nedavno sam kupio 3 laptopa nadajući se dobrim performansama i samo za igre,prodao sam 2 a ostavio N73SV ,kupio desktop koji podere svakog laptop alienware-a.Za te novce ovdje ti neko može složiti dobar desktop koji če te služiti više i dulje nego laptop.

Za primjer:N73SV i72630qm proc ima manji score od desktop i5 2500k,iz jednostavnog razloga što je na laptopu sve umanjeno tj. usporedi laptop grafe sa desktop varijantama.

Istina, sve to stoji, ali ako mu je potrebna mobilnost i traži isključivo lap do tih novaca onda zna koju će pilu kupit. Kakvi su tvoji dojmovi na N73?

metro2033 sub 29.10.2011 23:23

neznam u cemu je problem pa ja na hp pavilionu sa hd4650 na rezoluci 1366x768 sto je najjaca za ekran 15.6 incha igram battlefield na meduim. ako zelis gaming laptop znaci zelis izvlacit najbolje iz igrica ali dobar laptop za igre mozes naci iznad 5000kn

flapo sub 29.10.2011 23:26

Mislim stvarno, da je čovjek htio gaming desktop tako bi i napisao... Manite se čorava posla i dajte mu savijet. Za gaming laptop ja bi dao još tih 1k kn za g73sw (oko 8.5k kn) i potraži na www.nabava.net kod koga ti odgovara... Ima i novija varijanta g74sx ali po meni za samo 10% bolju grafu se ne isplati!

Igor_76 sub 29.10.2011 23:29

Da,ako je zaista mobilnost neizbježna opcija onda nema druge,ja sam morao uraditi teški kompromis iako mi je trebala mobilnost ali nisam požalio.

N73SV je zaista kvalitetan laptop sa izvrsnim hlađenjem i cjelokupnom izradom,grafika će da tjera deus ex u 1600x900 na high,BT3 nisam probavao jer ga igram na desktopu,ali najveći pad performansi ima na CIV5 kada se razvije igra i dosta mape se otkrije.

Zanimljivo da će neke novije naslove "tjerati" bez problema ali ne sve postavke na HIGH.

Sa druge strane za filmove i muziku je čista uživancija zahvaljujući Bang&Olufsen zvučnoj kartici,zaslon je kvalitetan ali nije anti-glare,meni se sviđa što je laptop glomazan i težak i veći je nego prosječan 17' laptop ,izgleda dojmljivo.

Laptop je vrhunski,ali je teško uspoređivati sa desktop-om.

Samo savjetujemo da postoji i druga,bolja,varijanta od gaming laptopa,a opet konačna odluka je na autoru posta koji može izvuči kvalitetan zaključak na osnovi našeg iskustva.

Ako zaista nema druge mogu preporučiti asus n73sv iz razloga što ga posjedujem,za druge modele ne mogu da dam točnu procjenu.

Hero of the day sub 29.10.2011 23:39
flapo kaže...
Mislim stvarno, da je čovjek htio gaming desktop tako bi i napisao... Manite se čorava posla i dajte mu savijet. Za gaming laptop ja bi dao još tih 1k kn za g73sw (oko 8.5k kn) i potraži na www.nabava.net kod koga ti odgovara... Ima i novija varijanta g74sx ali po meni za samo 10% bolju grafu se ne isplati!

Pitanje je da li ima još soma kuna za G seriju {#} ako ima i moj glas ide definitivno G seriji {#} A što se tiče novog modela G74 nije samo razlika u grafici, jača i7 je nutra, još bolje hlađenje, varijanta sa mat ekranom i 3D-om, nova tipkovnica za bolji gaming i još kvalitetnije napravljen. Ali to je za one sa dubljim džepom tako da će prethodna serija ispuniti sve šta mu treba ako ima još tih soma kuna više {#} ako ne, i N će mu biti i više nego dovoljan.

heello1337 sub 29.10.2011 23:40
TyMac kaže...

Dobar dan svima.

 

Mislim si kupit novi gaming laptop do 7500 kn pa bi trebao par savjeta ili mišljenja koji laptopi valjaju tj. koji laptopi bi mogli pokrenuti igrice poput COD MW3 ili Battlefield 3.

 

Hvala.

procitaj si novi bug!

TyMac ned 30.10.2011 00:50

imam ja dosta jak desktop pc tako da mi je to najmanja briga nego sam dosta na putu pa da mi ne bude dosadno da mogu i neke zahtjevnije igre derat...

 

uglavnom da skratim pricu malo cu vise ulozit i kupit si asusov g73sw (8500 kn) i mislim da sam snjim miran kaj se toga tice... :)

najvise sam bio zapeo za lenovo laptop al jbg vecina njih nemaju usb 3.0 tj imaju al ti vec kostaju oko 10k kn pa na dalje...

linuxjuzer ned 30.10.2011 01:15
GeneralPag1997 kaže...

po meni hp nije za gejmere vec za biznis

DELL

TOSHIBA

dakle nemaš pojma-ukratko.HP serija Pavilion i Envy su multimedijalni strojevi,ako imaš pojma što to znači-dakle,Katice za sve,pa tako i za igre.Govorim to sa sigurnošću jer ih posjedujem.Čuj,biznis..baš si mi ti biznis..{#}