Old Iggy čet 23.11.2017 17:46
user1111 kaže...

Pozdrav, namjeravam kupiti Dell Inspiron 7577 . Inače bi taj model trebao imati fingerprint skener kojeg baš i ne reklamljuju ali ga svako malo vidim na review-ima. Pitala sam naše prodavače jel ga zapravo ima ili nema, i kažu ako ne piše onda nema. Zanima me a) jel ga možda tko kupio i ispalo da ga ima, i b) zna li tko možda prodavača koji prodaje verziju s tim?

Znam da je bezvezan detalj ali ako već ima i ako već plaćam tu cijenu bio bi mi cool dodatak 

Koliko znam, to je opcionalno o modelu i tipu. Iz Dell manuala, "Powerbutton with optional fingerprint reader".

L1nNk sri 10.1.2018 14:57

Imam pitanje za jedan stari model DELL Laptopa. E4300 s Intel Core2Duo P9400 2.4Ghz i Intel GMA4500. 

Stavio sam mu update anu Win 10 * najbolje dosad radi na njemu *

Problem je sto CPU radi na minimalnoj frenkvenciji. U task manageru ne prelazi 0.60Ghz a preko MSI a pokayuje 1.596Mhz.

Naravno sve power opcije su na 100% pa mi nije jasno, cak i bottleneck je nekako prisutan LOL xD

Postoji li neki nacin da boost am ili neka opcija da postavim na max CPU usage ??

Chico12 čet 11.1.2018 09:00
L1nNk kaže...

Imam pitanje za jedan stari model DELL Laptopa. E4300 s Intel Core2Duo P9400 2.4Ghz i Intel GMA4500. 

Stavio sam mu update anu Win 10 * najbolje dosad radi na njemu *

Problem je sto CPU radi na minimalnoj frenkvenciji. U task manageru ne prelazi 0.60Ghz a preko MSI a pokayuje 1.596Mhz.

Naravno sve power opcije su na 100% pa mi nije jasno, cak i bottleneck je nekako prisutan LOL xD

Postoji li neki nacin da boost am ili neka opcija da postavim na max CPU usage ??

Instaliraj Intel power gadget. Task manager na windowsu nekad zna da ne radi kako treba, meni je znao pokazivati da mi procesor radi na 6ghz.

youngšverbulja uto 16.1.2018 10:42

BOK ekipa, napokon sam došao do nekih para :) pa si mislim priuštit novo racunalo

još se dvoumim između laptopa ili stolnog racunala (pomognite mi:P) ne znam šta se više isplati, paše mi prenosivost iskreno

buđet mi je do 7 soma, tu sam došao da vidim šta se nudi od laptopa (najbolje što mogu dobit za taj keš)

tražim kvalitetu, da bude tih i ako me posere da mogu igrat nove igrejs

Porgrami:Abelton, FL studio, Photoshop, Adobe Ilustrator 

Ne mora biti DELL i ne preglomazan, da se može furat okolo 15    13

Hvala puno ljudi na vasem vremenu, LP

Čitatelj uto 16.1.2018 12:07
MatijaZG sri 7.2.2018 01:19

Trenutno mi je na stolu laptop od brata. Dell Inspiron 15 3567 sa i3-6006U procesorom. Problem je što više ne želi puniti bateriju. Laptop je star svega 8 mjeseci. Prvo sam izbrisao kompletno HDD i instalirao nove Windowse. Ažurirao BIOS. Otvorio ga do zadnjeg šarafa. Sve konektore i žice odspojio i pregledao. On ga je pretežno koristio doma. Baterija vjerojatno ima nekih desetak ciklusa. Punjač potpuno ispravan od 65W. Probao sam spojiti punjač od mog HPa od 120W ali i dalje ne puni.

Laptop je naravno pod jamstvom. Jel netko imao takav problem? Čitao sam po internetu i neki savjetuju BIOS update (odrađen), neki kupnju jačeg punjača (isprobano).

Ne kužim zašto dakle radi na struju ali ne puni bateriju. Izgubio sam nekih tri sata pokušavajući sve živo. Da je to smeće moje, čekić bi mu sigurno presudio.

Old Iggy sri 7.2.2018 08:42
MatijaZG kaže...

Prvo sam izbrisao kompletno HDD i instalirao nove Windowse. Ažurirao BIOS. Otvorio ga do zadnjeg šarafa. Sve konektore i žice odspojio i pregledao.

Čemu pobogu sve ovo kad je pod jamstvom?

MatijaZG sri 7.2.2018 10:43

Zato što nemam volje ga slati i čekati mjesec dana da se vrati sa popravka. Prije 6 godina kad sam živio u Italiji, nabavio sam jedan XPS. Odmah sam ustanovio da je bilo par mrtvih pixela. Nazvao Dell servis i drugi dan su poslali čovjeka sa novim istim laptopom. Došao je na moju adresu, dao novi i uzeo stari bez da je uopće provjerio da li stvarno nije 100% ispravan laptop.

Ovdje kod nas bih zaboravio da sam uopće imao taj Dell.

Poslat ću ipak to smeće na servis, pa ako ne prođe jamstvo, prodati ga za soma kuna i da ga više ne gledam.

i4s pon 26.3.2018 00:28

Bok, imam problem s dell laptopom. Spojen je na wifi i jačina signala je izvrsna, međutim internet ne radi. Samo ga je odjednom presjeklo i otad ne radi što god da probam. Jednostavno što god pokušam pokrenuti na internetu on ne radi, dok na drugom laptopu i mobitelima internet radi normalno. Kad ga spojim na mobilni internet, radi. Zna li netko u čemu je problem?

LUNAT1C pet 3.8.2018 09:09
summus kaže...

Ovaj tjedan je na akciji XPS 15 9560 i razmišljam da ga uzmem. Za 200€ više mogu kupiti sličan laptop sa i5 (8. generacije), ovaj je i7(7. generacije). Koji je od ova dva laptopa bolja kupovina po kriteriju uloženo dobiveno?

1. Dell XPS 15 9560
2. Dell XPS 15 9570

ovdje najbolje mozes vidjet usporedbu ova dva procesora
http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-7700HQ-vs-Intel-Core-i5-8300H/m211019vsm425634

po meni za 200€ razlike, sa istom grafickom (nije 1050ti na 95709) ne vrijedi
radije uzmi tih 200€ i potrosi na dodatnu memoriju nego na to sitno sto dobijes na procesoru brzine.. Uzmi u obzir da ti 9570 ima jednu godinu garancije a 9560 dvije

osobno imam taj isti model xps 15 i prezadovoljan sam, jedini razlog nadogradnje bi mi bio fingerprint kojeg nemam, ali niti ovaj 9570 kojeg si stavio ga također nema..

ps. krivo ti je napisano da 9570 ima 97 kwh bateriju, ima manju jer ti na to mjesto dolazi taj 1tb hard disk

summus pet 3.8.2018 17:24
LUNAT1C kaže...
summus kaže...

Ovaj tjedan je na akciji XPS 15 9560 i razmišljam da ga uzmem. Za 200€ više mogu kupiti sličan laptop sa i5 (8. generacije), ovaj je i7(7. generacije). Koji je od ova dva laptopa bolja kupovina po kriteriju uloženo dobiveno?

1. Dell XPS 15 9560
2. Dell XPS 15 9570

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-7700HQ-vs-Intel-Core-i5-8300H/m211019vsm425634

radije uzmi tih 200€ i potrosi na dodatnu memoriju nego na to sitno sto dobijes na procesoru brzine.. Uzmi u obzir da ti 9570 ima jednu godinu garancije a 9560 dvije

osobno imam taj isti model xps 15 i prezadovoljan sam, jedini razlog nadogradnje bi mi bio fingerprint kojeg nemam, ali niti ovaj 9570 kojeg si stavio ga također nema..

ps. krivo ti je napisano da 9570 ima 97 kwh bateriju, ima manju jer ti na to mjesto dolazi taj 1tb hard disk

Hvala, propustio bi ovo za bateriju da mi nisi napisao. Zašto noviji Dell ima samo 1 godinu garancije naspram 2 godine garancije kod prošlogodišnjeg modela, grije li se više?

LUNAT1C pet 3.8.2018 17:33
summus kaže...
LUNAT1C kaže...
summus kaže...

1. Dell XPS 15 9560
2. Dell XPS 15 9570

Hvala, propustio bi ovo za bateriju da mi nisi napisao. Zašto noviji Dell ima samo 1 godinu garancije naspram 2 godine garancije kod prošlogodišnjeg modela, grije li se više?

mislim da je prije zato sto je verzija sa i7 premium premiuma, ne vjerujem da se nesto vise grije, a i i7 verzija je isto tako relativno hladna, ventilator se uopce ne pali osim ako se koristi gpu ili stvarno heavy work na cpu.. drzao sam radi posla dva servera i tri web aplikacije, uz to jos browser i tada se tek palio ventilator (osim igara gdje se po defaultu pali normalno), ja sam vidio da je veci problem ram koji mi je na 90% kada radim, zato sam sad narucio nove (ps kod odabira rama moras pripazit jer su unutra dva keksa od 4 gb)

dell_31 ned 2.9.2018 19:58

pozdrav
imam problem sa punjenjem laptopa; http://prntscr.com/kprd4k
Punjac radi, lampica na laptopu svijetli kad se tek punjac ukljuci u laptop ( i tako 2-3 sec svijetli i ugasi se )
Punjac je ukljucen u laptop cijelo vrijeme i nikako se ne puni baterija.

Pa ako netko zna u cemu je problem neka javi bio bi zahvalan, da li je problem u punjacu, laptopu ili sam ja nesto zeznuo u podesavanju ?

Bengs pet 14.12.2018 12:07

Pozdrav!
Treba mi savjet oko laptopa. Dvoumim se između dva, a ne znam točno koji figura bolje. Nadam se da će netko nabaciti koristan savjet :)
Nisam prezahtjevna korisnica, ali mi treba za malo više od samog pretraživača i solitarea. Bilo bi lijepo da me solidno posluži oko poslova obrade zvuka i videa, a poželjno da može i neku stariju igricu pokrenut da se ubije vrijeme povremeno (al nije uvjet, ne očekujem previše).
Riječ je o Dellovim laptopima, a specs su sljedeće:

CyberDemonVZ pon 13.5.2019 02:51

Pozdrav!

Žena ima inspiron 17R N7110

I7, nadogradili s 500GB SSD, 16GB RAM. (makar u uputama piše max 8GB, ovo radi bez greške) Stroj leti, ko nov :D

Jedini problem je mreža konekcija. LAN je 100Mbps, a WiFi je 2.4Ghz n standard.

Za lan sam provjerio, ne postoji brža verzija tog I/O sklopa :(

Ali, WiFi je standardna m.2 kartica sa Bluetoothom.

E sad, dal' netko zna, mogu se ugraditi sve m.2 WiFi kartice, ili postoji neko ograničenje?

Npr, ovo:

https://www.ebay.com/itm/867Mbps-Bluetooth-V4-2-M-2-NGFF-Wireless-Card-For-Intel-8260-AC-DELL-8260NGW/142906096631

AC WiFi, 4.2 Bluetooth.