plavi_medved pon 7.1.2019 07:45
DeuZ kaže...

Pozz ljudi , zanima me gaming na ovom laptopu cito sam da se pregrijava i da li se to moze sprijeciti? Najvise me zanima PUBG na ovom laptopu. 

 

 

 

Evo ja ga imam godinu dana, zadovoljan sam s njime. Ne pregrijava se uopce. Za Pubg i open world igrice obavezno uzimaj SSD i na njega stavljaj te igrice jer ce ti brze renderirati grafiku i mape.

Isto tako preporucujem da odmah nakon instalacije Win 10 updajtas BIOS , imas sve na njihovih sluzbenim stranicama od Acera za svaki tip Predatora. I obavezno skini si Predator Sense i tamo stavis ventilatore na Max i Gpu na Turbo. I vrtjet ce ti fino svaka igra novija.

Moje specifikacije mozes vidjet pod Moj PC u mom profilu. Mada bi jedino mozda preporucio I7 procesor jer igre svake godine sve jače i jače.

MGloc pon 7.1.2019 09:39

Da obavezno uzmi SSD za ONLINE Multiplayer igre jer ti inace u lobby-u na rainbow six siege-u ljudi budu pisali www.amazon.de/SSD jer zbog tebe cekaju da ucita match...Ako imas i5 7300hq kojeg i ja imam u alienwareu 13 vjeruj mi znam sta je CPU bootleneck...Dobra stvar je sta i5 8300H ima hyperthreading i dize turbo na 4.0hgz sta je dovoljno za gtx 1050/1060 na full HD...

plavi_medved pon 7.1.2019 20:11
MGloc kaže...

Da obavezno uzmi SSD za ONLINE Multiplayer igre jer ti inace u lobby-u na rainbow six siege-u ljudi budu pisali www.amazon.de/SSD jer zbog tebe cekaju da ucita match...Ako imas i5 7300hq kojeg i ja imam u alienwareu 13 vjeruj mi znam sta je CPU bootleneck...Dobra stvar je sta i5 8300H ima hyperthreading i dize turbo na 4.0hgz sta je dovoljno za gtx 1050/1060 na full HD...

 

Da da 7300HQ je , meni jedino zanima dal se isplati jos nadograđivati Ram memoriju na 12gb ili 16 gb? Jel če se dobiti što na brzini rada win 10 i perfomansama gaminga? Jer gledal malo po yt i jedni kazu da 8 gb dosta gaming a drugi da 12gb ili 16gb pozeljno, tako da i sam nisam siguran dal da nadogradim rame ili da bolje ne i ulozim u jos jedan ssd disk.

MGloc pon 7.1.2019 21:10

Nemoj ulagat na taj laptop puno , gledaj ga kasnije prodat i uzet nesto sa hyperthreading , ja sam danas ubacio u gl702vmk 2x16gb nema nikakvih boljih meni primjetnih performansa iako je dual channel bolji...Ja kad sam uzimao alienware 13 to je bio hype na kraju i5 ne moze nahranit sve sa 4c/4t a prije njega sam imao MSI gp60 sa i7 4720hq onda si mozes mislit.Jedino sta taj i7 4gen a  i ovaj sada sta imam 7gen oba se stvarno griju.Asus-a sam uzeo prosli tjedan stock termalna pasta je katastrofa , isao mi je do 91C dalje nisam mjerio , nego sam disable turbo boost dok rami ne dodu sa amazona,danas su dosli rastavio ga i ocistio od stare paste stavio noctu nt-h1 i ugradio rame...Sada radi na 88C ne ide preko ali nije to meni ok pa sam spustio turbo boost sa 3.4ghz na 3,2 tako ide na max 85C to je donekle ok za te procesore ali nije bas najbolje za maticnu.Undervolta-o sam CPU za -125mV na CORE i na CACHE , GPU u MSI afterburneru 0.9V .Neki su navodno spustili cpu cak i za -150mV ja nisam pokusavao niti budem.Ovu Noctu-u pastu sta imam stara je vec godinu ili dvije pa ne znam ni kakva je vise samo sam primjetio da kada sam ju stavljao na cpu da je kao vodenasto prvo izaslo pa sam to obrisao, ali opet je bolja od one stock zvakace gume.Danas sam narucio Kryonauta i thermal padove od thermal grizzly-a pa cu to stavit jer svi govore da je jedna od najboljih pasta na trzistu.Na MSI sam prije stavljao i tekuci metal Conductonauta ali nije pomoglo...Ako Kryonaut ne pomogne morat cu napravit neki bolji protok zraka jer ovako je strava a najzalosnije je sto laptop ima 3 ventilatora.8750H se isto tesko hladi.Na alienwareu 13 i5 7300hq nisam imao problema sa pregrijavanjem radio mi je na 77C u full loadu naravno kada bi se nakupilo prasine i termalna pasta degradirala tad bi dosao na 90c i osjetio bi da mi gori pod prstima otovrio bi laptop ocistio ga promjenio pastu i pola godine mir.

plavi_medved uto 8.1.2019 07:29

Ja nisam jos spustao undervolte, niti ne zelim. Zasad nisam imao problema s igrama, ali redovno reinstaliram windowse svakih 6 mjeseci ili nakon godinu. Pastu da znam da cu morat mjenjat uskoro, stock paste su inace najlosije. Meni za vrijeme igranja temperatura Cpu je oko 90, sto je normalno za laptope. Uglavnom zasad sam zadovoljan s njime , jer inace radim u DE pa komp mi ne dolazi u obzir, laptop mi je bog i batina hahaa, vucem ga sa sobom iz sobe u sobu po potrebi :D

 

zackz pon 3.6.2019 13:16

Pozdrav,jel se isplati uzimati : Predator Helios 300 PH317-52-79A4, Intel Core i7 8750H, 2,20 GHz, 8 GB, 17,3" FHD IPS (1920x1080), SATA 1000 GB, Linux, NVIDIA GeForce GTX 1050Ti (4 GB) ,cijena:6665kn...ili preporucate nesto drugo u tom rangu

Unaprijed hvala.

marsovac zemaljski sri 3.7.2019 15:08

Pozdrav,

 

imam ovaj model predatora: Predator Helios PH317-52-79A4 Broj dijela : NH.Q3EEX.007,

iako sam updatedao sve drivere, BIOS i windowse na poslijednja moguca azuriranja, osjetim zatrzavanje racunala u bilo kojoj aplikaciji, bilo da je to Chrome, Word, igrice ili CPU zahtjevni zadatak, kao da na 3-4 sekunde ne reagira i onda sve klikove pritisnute u meduvremenu aktivira odjednom.

Laptop je nov kupljen prije 3 mjeseca, i svjezi Windowsi su gore.

 

Da li netko ima slicna iskustva i kako ih rjesiti ako znate?

Hvala unaprijed