Prijenosna računala

Nemogucnost instaliranja windowsa

cvik0 čet 1.9.2016 19:54

Pozdrav
Prije 2 dana mi je dosao novi lenovo ideapad 700. Nije dosao sa ugradjenim windowsima vec sa free dosom. Mislio sam da nece bit problema, napravio sam bootabilni usb, skinio windowse, stavio u biosu da se usb prvi boota. Dodje instalacija do prepoznavanja usba i nezeli prepoznati ga (slika). Promjenia sam 3 razlicita windowsa, te koristia razlicite programe za napraviti bootabilan usb i koristia cmd par puta. Jedina pomoc sta sam na netu nasa je da promjenim port u kojem stavljam usb ali i to nije pomoglo.
Molim bilo kakvu pomoc prije nego sto vratim laptop.

softwaremaniac čet 1.9.2016 20:00
cvik0 kaže...
Pozdrav
Prije 2 dana mi je dosao novi lenovo ideapad 700. Nije dosao sa ugradjenim windowsima vec sa free dosom. Mislio sam da nece bit problema, napravio sam bootabilni usb, skinio windowse, stavio u biosu da se usb prvi boota. Dodje instalacija do prepoznavanja usba i nezeli prepoznati ga (slika). Promjenia sam 3 razlicita windowsa, te koristia razlicite programe za napraviti bootabilan usb i koristia cmd par puta. Jedina pomoc sta sam na netu nasa je da promjenim port u kojem stavljam usb ali i to nije pomoglo.
Molim bilo kakvu pomoc prije nego sto vratim laptop.

Probaj instalirat preko DVD-a ako ima ODD.

KaeR čet 1.9.2016 20:01

To izgleda kao Windows 7 - provjeri / postavi sljedeće postavke u BIOSu:

Secure boot: isključeno

UEFI: isključeno (legacy)

CSM: uključeno

(neka me netko dopuni ako sam što zaboravio)

 

Ako sve propadne, uvijek možeš staviti Windowse 10, to će raditi bez posebnih postavki :)