Prijenosna računala

Nadogradnja prijenosnih računala

vukodlak_031 sri 30.11.2011 10:40

Jeli moguce zamijeniti procesor koji imam u Lenovu N500 s procesorom Intel Dual Core 3.0 GHz? Taj procesor je inace bio u stolnom računalu pa me zanima jesu li procesori isti i za PC-je i za laptope? Ako jesu oce li mi taj procesor odgovarati ili cu morati jos neke elemente nadograditi?

mstaglicic sri 30.11.2011 16:54
vukodlak_031 kaže...

Jeli moguce zamijeniti procesor koji imam u Lenovu N500 s procesorom Intel Dual Core 3.0 GHz? Taj procesor je inace bio u stolnom računalu pa me zanima jesu li procesori isti i za PC-je i za laptope? Ako jesu oce li mi taj procesor odgovarati ili cu morati jos neke elemente nadograditi?

Nemoj,jer ugradnjom jačeg procesora povisuje se i zagrijavanje samog laptopa a i u većini slučajeva je nadogradnja neisplativa zbog toga što takvi procesori koštaju puno,a promjene u brzini su male.

miki1981 sub 3.12.2011 22:33

Drukčiji su to socketi i procesori.

Ali za one koji negdje imaju neki jači proc koij paše na socket koji imaju na laptopu, dobro provjerite prije ugradnje da li je u takav izgledom isti model laptopa bio ugrađivan takav proc i samo ako je, samo onda nadogradite. I obavezno odmah nakon promjene odvrtiti stress test i pratiti temperature. Hlađenja na laptopu su dizajnirana jako na knap po onim najjačim izvedbama tog određenog modela laptopa i tu treba biti oprezan da nebi kasnije plakali za uništenim matičnim, grafama, ramovima, DMA konrolerima itd.