maraac pet 19.8.2011 14:10

htio bi da mi neko samo objasni zasto je macbook toliko skuplji od ostalih. jel to samo ime tolko kosta ili ima jos nesto? vidim da se laptop s istim hardverom kako macbook moze nabavit za puno manje para. tu na forumu sam vidio da mnogi kazu da je macbook klasa za sebe pa bi molio pojasnjenje tog. sto on ima a drugi nemaju? hvala!

_Dangerous_Lickz_ pet 19.8.2011 14:49
maraac kaže...

htio bi da mi neko samo objasni zasto je macbook toliko skuplji od ostalih. jel to samo ime tolko kosta ili ima jos nesto? vidim da se laptop s istim hardverom kako macbook moze nabavit za puno manje para. tu na forumu sam vidio da mnogi kazu da je macbook klasa za sebe pa bi molio pojasnjenje tog. sto on ima a drugi nemaju? hvala!

Ipak, to ti je Apple, naplaćuju design, OS, kvalitetu i ostala sr*anja.

A hardvare unutra i nije Bog zna kaj.

iBuySmart uto 23.8.2011 09:38

Nešto malo hardver, dizajn, priloženi softver i ime... i evo ti 9600 kn. Ak se ne misliš bavit nekim developmentom, zaj*bi Mac. Obični komad precijenjenog hardvera. Da je najjeftiniji model oko 6500 kn, bila bi taman cijena al ovak plačaš 3000 kn ime.

iBuySmart uto 23.8.2011 11:19

A imaš pravo, al ipak bi za air realna cijena bila 5 - 5,5 soma kuna (ispravite me ako griješim), al opet kad zbrojiš u americi je sve to jeftinije i isplatila bi se kupnja. Air je i dobro opremljen, SSD nije tako jeftina komponenta, kao ni ovi i5 procesori. Apple malo pretjeruje s cijenom al opet ne previše, kao npr. Alienware.

EDIT : Sad gledam Mac Mini 3000 kn u američkom shopu, zbilja su kod nas cijene napuhane do neba.