mithrandir.online pon 19.12.2011 14:12

Imam navedeni netbook na kojemu je pukao ekran. Sa eBaya sam naručio slijedeći LCD

http://www.ebay.co.uk/itm/120710112040?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2648

 

rastavio sam netbook, zamjenio lcd i ponovno sastavio i ne radi. Ekran se uopće ne želi upaliti,

pokušao sam ga ponovno spojiti da provjerim da je sve u redu i ponovno ga upalim, ali ekran ne

daje nikakve znakove. Zatim sam stavio svoj stari, puknuti ekran i upalio netbook i moj ekran se

upalio (naravno, nema slike, nego pola ekrana svijetli jer je polomljen, ali radu, pali se, dok novi ništa).

A još sam pitao prodavača hoće li taj ekran raditi  na moome netbooku i kao hoće sigurno.

 

Mislim da nije stvar da je LCD pokvaren , nego je možda problem u tome što se radi o ekranu s LED

pozadinskim osvjetljenjem a možda meni treba ekran sa CCFL osvjetljenjem, možda LED ne radi na

mom Lenovu? Ili je problem u rezoluciji pa ga neće pokrenuti jer je 1024 x 600, a ne 1024 x 576.

 

Oznake na originalnom ekranu su

 

LP101WS1 (TL)(A1)

P/N: 42T0618

FRU: 42T0619 

 

Na eBayu mi je totalna zbrka , upišem  LP101WS1 (TL)(A1) i izbaci mi ekrane sa svakakvim oznakama

rezolucija i uglavnom LED 1024 x 600  (što ne znam jel mi paše). Kod jednog prodavača sam našao da

piše da se CCFL i LED ne mogu međusobno zamijeniti, a on ima na prodaju LCD s oznakom kao i moj

LP101WS1 (TL)(A1) 1024 x 576, ali je LED.

 

Zanima me koji točno ekran trebam kupiti, bojim se da opet kupim neki koji neće raditi?

Može pomoć?

brixmo uto 28.1.2014 08:14

Moras biti oprezan sto se tice zamjene ekrana, pogreska ti moze spziti maticnu plocu.

Sto se tice ekrana, uglavnom su dvije greske:

1.Inverter

2.LED lampa za pozadinsko osvjetljenje.

Kada rastavis vanjski okvir ekrana, ispod ti je mala plocica spojena na svakom kraju sa zicama-to je inverter koji pretvara 12v u 220v.

Jedan isti model laptopa moze imati razlicite invertere, tvoj orginal odspoji zice sa pincetom odsarafi ga i pogledaj tocno koji je model, pogresan inverter moze kao sto sam napisao gore napraviti kratki spoj.

Za monitor i ne moras toliko brinuti koliko za inverter, kosta na ebay oko 20dolara-ali model mora biti isti kao i orginal.

 

nadam se da sam pomogao

pozz