Razerlake pet 2.9.2011 18:55

Pozdrav forumasi,

naime danas sam kupio u Eurotrade-u HP Pavilion G7-1150SM instalirao sam Win 7 Ultimate i skinuo najnovije drivera ze maticnu,grafu, itd.

U opisu pise da ima integriranu Wireless adapter,ali jednostavno ne RADI! Prvo sam ukljucio preko Fn + F12(za ukljuciti wireless) i nece! Skinuo sam sa HP-ove stranice Win7 Wireless Enabler,drivere za taj adapter i onaj HP Wireless assistant i opet NECE! onda kad sam uzo jedan stari WLAN adapter odmah ga je prepoznao i sve je radilo bez problema, izgleda da radi samo preko vanjskog adaptera i LAN-a -.-

Dali sam ja glup ili sta? sve zivo sam probao namjestiti i tako to...jer ako nema integrirani wireless adapter vratiti cu im ga jer nije mi prkaticno sa tom vanjskom antenom.

Hvala unaprijed :)

ihush pet 2.9.2011 19:06

klik.. (da skratim tipkanje, jer su identični problemi, pa vjerojatno i rješenje).

..jer postoje Broadcom, RealTek, Raltek, Intel itd.. razne wlan kartice. Rade s odgovarajućim driverom i predpostavkom da je wlan uključen (BIOS i utils) kao i prekidač. Ostalo je lako.

-i moralo bi pisati s doljnje strane, točan model, ...

 

i BT spada pod mrežni uređaj. To je normalno.

 

Benny1609 kaže...
..

Kamo si stavio nakon extracta? Na C ili D particiju? Nakon extrakta tamo postoji ikone za setup i potrebnom samo klikneš na tu ikonu i instalacjia drivera će počet.

e vidiš, nakon što sam poludio jer ni jedan driver nije htio raditi, idem ja to lijepo obrisati, sve te drivere za wlan i skuzim pa cek ak je tamo extracto onda je tu setup i gle stvarno setup je TU :D instaliram i resetiram laptop i gle RADI!!!

znači svi koji će imati problem s laptopo HP ProBook 4530s sa WLAN-om, sve drivere nakon extracta automatski krene instalirati samo za WLAN ne pokrene sam instalaciju nego ju sprema na disk na kojem su windowsi u map imena 'SW' i tamo pokrenete instalaciju i sve mi trebalo raditi onda...

..

 

Nello sub 3.9.2011 08:11
Razerlake kaže...

ma probao sam to :/
btw. jos jedan info, kada idem u Wireless and Networks, pise samo Bluetooth adapter o.O

Prvo, instaliraj Everest i potraži kak se zove vendor pod network, vendor je ime kartice kao što atheros, ralink i broadcom.

Drugo, pogledaj pod device manager što točno piše od kojih stoji žuti uskličnik?

Treće kada si kupio laptop i dali si dobio uz njega CD/DVD u kojem je driveri? Kod kupnje novog laptopa obično ide uz njega CD/DVD-a.

 

Ako nije dobiven CD/DVD drivera imaš na HPovom linku za njega.

 

Nello sub 3.9.2011 11:14
Razerlake kaže...

Hvala svima,rijesio sam danas problem :)
ali to stvarno nije uredu od HP-a da ti ne da drivere,mislim barem mogu dati popis Drivera koje treba skinuti sa official stranice -.- 

Super da si riješio ako baš želiš  možeš kliknut gumb HVALA ako sam uvelike pomogao. :)

Razerlake sub 3.9.2011 13:55
Nello kaže...
Razerlake kaže...

Hvala svima,rijesio sam danas problem :)
ali to stvarno nije uredu od HP-a da ti ne da drivere,mislim barem mogu dati popis Drivera koje treba skinuti sa official stranice -.- 

Super da si riješio ako baš želiš  možeš kliknut gumb HVALA ako sam uvelike pomogao. :)

evo jesam :D

neno7 ned 16.10.2011 15:05

bok ljudi :)

zamolio bih vas za pomoc,znam da nisam bas na pravoj temi ali nigdje nisam mogao naci gdje bih pitao o problemu za pavilion dv6!

korisnik sam paviliona dv6 2160em

karakteristike:        http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01997751&cc=us&lc=en&dlc=en&product=4126571

problem:
laptop je star tocno godinu dana i u zadnjih tri mjeseca se totalno uljenio,instalirao sam novi windows,ispuhao ga ali opet nista!

nisam bas neki strucnjak za kompjutere pa bih vas zamolio da mi pomognete rijesit problem...
unaprijed hvala.

Nello ned 16.10.2011 15:08
neno7 kaže...

bok ljudi :)

zamolio bih vas za pomoc,znam da nisam bas na pravoj temi ali nigdje nisam mogao naci gdje bih pitao o problemu za pavilion dv6!

korisnik sam paviliona dv6 2160em

karakteristike:        http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01997751&cc=us&lc=en&dlc=en&product=4126571

problem:
laptop je star tocno godinu dana i u zadnjih tri mjeseca se totalno uljenio,instalirao sam novi windows,ispuhao ga ali opet nista!

nisam bas neki strucnjak za kompjutere pa bih vas zamolio da mi pomognete rijesit problem...
unaprijed hvala.

Nisi napisao kakav problem ima na laptopu?

Nello ned 16.10.2011 15:25
neno7 kaže...

uu oprostite :)
pa kad pokrenem windows treba mu da dode do sebe skoro 3-4- minute...prije je odmah bio spreman ali sada je to strasno sporo...cak mi steka i u radu nekad

U posljednje vrijeme dali ti se jače zagrijava? I jesi li kad očistio laptopa? I koliko je star laptop?

 

Instaliraj Speccy i pogledaj temperature mi koja vrijednost.

Instaliraj HD Tune i sa sporim skenom da utvrdiš da nema bad sector (crvena kocka) žuta OK.

Skeniraj sa antivirusnom programom Aviru i Malwarebytes i neka skenira dali ima virusa na računalu.

 

I nakraju javi za rezultate.

 

neno7 ned 16.10.2011 15:36

ne,ne zagrijava se previse..kada ga koristim za surfanje samo temperatura ne prelaci 50 C stupnjeva..
laptop je star tocno godinu dana....instalirao sam windows prije tjedan dana,znaci cist je,nisam ga napunio nikakvim glupostima....i zadnji put sam ga ispuhao u 8 mj...

sad cu si instalirat te programcice

pavilion g7 pon 1.4.2013 22:33

Kupio sam HP-Pavilion g7 2051sm. sa orginalnim windowsom 7 home premium 64bit. Poceo mi je stekat i malo sporije radit pa sam ga vratio na tvornicke postavke sto podrazumeva i instalaciju windowsa i ostalih softvera,drajvera itd. Kad je to sve odradio i podigo sistem sve je bilo ok osim jedne stavke na Hard disku vise nisam imo 750gb nego samo 81gb. Molim ako mi neko moze objasnit o cemu se radi i dali ima neka caka da se ta memorija vrati ili slicno?Hvala

Denon94 sub 4.1.2014 03:35

Imao sam sličan problem nakon instalacije WIN7.

Isto tako sam exportao drivere na :C particiju,ali instalacija nije htjela krenuti.

Spojio sam modem i laptop dirketno preko kabla,otišao na device manager,našao taj wifi adapter,desni klik i update driver.

Sam je skinuo driver i instalirao ga...