Prijenosna računala

HP 6715b pitanja i odgovori

coder_ sub 29.3.2008 14:17

Ova tema je samo za one koji imaju HP 6715b laptop i one koji su radili na njemu!!!

 

Znam da ovaj laptop nije predviđen za igranje, ali isto tako nije predviđen za to da na njemu ne možete odigrati niti jednu igru.

Naime, u drugoj temi sam pomalo nespretno povezao drivere za grafičku i igranje na ovo prijenosniku.

Zanima me da li vi možete igrati igre kao što su: GTA San Andreas, Warcraft III, Titan Quest.

 

Ja sam te igre pokušao igrati na ovom prijnosniku i uvijek mi se lap srušio. Tj. nešto čudno se događa s njim.

Recimo, Diablo II mi uredno radi na njemu.

 

 

Problem možemo usput riješiti, no zanima me kako kod vas stoje novije igre na ovom laptopu. Da li imate problema ikakvih??

 


...code your life...
zz22 sub 29.3.2008 22:16

@coder>> Probao sam jedino PES 6 - za ugodan framerate bio sam prisiljen igrati tek na ''low prema medium'' postavkama...UNLUCKY Mršti se


Light travels much faster than sound, that's why some people seem bright until you hear them speak
fitch ned 30.3.2008 15:15

Meni je sasvim ok, ali ne igram baš puno - tu i tamo UT2004, ili Guild Wars recimo. To mi ide bez nekih problema (naravno, na low/medium postavkama). Jedino se dosta zagrijava.

Od novijih igara sam nedavno probao Crysis (malo preoptimistično Smijeh) i Witchera i to je bilo neigrivo. Ove igre koje si naveo nisam probao tak da ti tu ne mogu pomoći.

 

U svakom slučaju, i nije on baš nešto za igranje. Ako ovak tu i tamo nešto odigraš, mislim da može proći. Samo si definitivno ubaci još gigu rama.

 

edit: da, naravno, giga rama ti vjerojatno ne pomaže baš ako ti se laptop ruši kod pokretanja. Sorry, ne znam zašto ti je tako, nisam imao takvih problema. Čak i Crysis mi je uspio pokrenuti, ali toliko je trzalo da nisam ni 3 koraka mogao normalno napraviti.

Probaj se malo zezati s driverima.

 

 

coder_ ned 6.4.2008 14:57

Znači samo ja imam problema sa zamrzavanjam laptopa prilikom igranja igara. (ne smijem reći igrica da me nebi Oleg po prstima hehe :)))..)

Instalirao sam zadnje ATI drivere i svejedno problemi.

 

Jednostavno slika se iskrivi, rezolucija promjeni, boje polude...i ništa ne pomaže.


There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
Kavorka pon 14.4.2008 22:09

mislim kupovani laptop, i moram priznati nisam bašp nešto jak u ovom području, no komponente Hp-ovog HP 6715b KD998ES su mi kao laiku dojmljive, te sam korak do kupnje. No nakon što vidjeh ovdje, da pes jedva vrti, a i u ostalim igricama po vama evifentno ne briljira, postao sam malo zabrinut, i iskreno neznam da li o istoj konfiguraciji razgovaramo;

HP 6715b KD998ES AMD Turion 64 X2 Dual-Core Mobile Technology TL-58 (1.9-GHz, 2 x 512-KB L2 cache),

2 GB (DDRII 667 MHz, 2 DIMM, max. 4 GB),

HDD SATA 160 GB (5400 okretaja),

15.4-inch WXGA anti-glare (1280 x 800 rezolucija i 16M boja),

ATI Radeon X1250 graphics, do 512 MB djeljive memorije,

DVD+/-RW DL, Wireless 802.11 b/g, Bluetooth, Gigabit Ethernet 10/100/1000Mbps, Modem 56k, citac kartica 6 in 1, PCMCIA One Type I/II, 4 USB 2.0 ports, VGA, IEEE 1394a, RJ-11, RJ-45, Microphone, S-video TV out, Docking Connector, Media Card Reader, optional travel battery, tezina 2.59kg

ako je taj slučaj molim vas da mi ako je ikako moguće ponudite alternativu koja
bolje vrti igrice, a u tom je spekrtu para;4000-5000kn

unaprijed hvala

 

kompotko pon 28.4.2008 17:44
Kavorka kaže...

mislim kupovani laptop, i moram priznati nisam bašp nešto jak u ovom području, no komponente Hp-ovog HP 6715b KD998ES su mi kao laiku dojmljive, te sam korak do kupnje. No nakon što vidjeh ovdje, da pes jedva vrti, a i u ostalim igricama po vama evifentno ne briljira, postao sam malo zabrinut, i iskreno neznam da li o istoj konfiguraciji razgovaramo;

HP 6715b KD998ES AMD Turion 64 X2 Dual-Core Mobile Technology TL-58 (1.9-GHz, 2 x 512-KB L2 cache),

2 GB (DDRII 667 MHz, 2 DIMM, max. 4 GB),

HDD SATA 160 GB (5400 okretaja),

15.4-inch WXGA anti-glare (1280 x 800 rezolucija i 16M boja),

ATI Radeon X1250 graphics, do 512 MB djeljive memorije,

DVD+/-RW DL, Wireless 802.11 b/g, Bluetooth, Gigabit Ethernet 10/100/1000Mbps, Modem 56k, citac kartica 6 in 1, PCMCIA One Type I/II, 4 USB 2.0 ports, VGA, IEEE 1394a, RJ-11, RJ-45, Microphone, S-video TV out, Docking Connector, Media Card Reader, optional travel battery, tezina 2.59kg

ako je taj slučaj molim vas da mi ako je ikako moguće ponudite alternativu koja
bolje vrti igrice, a u tom je spekrtu para;4000-5000kn

unaprijed hvala

 

 Ok je laptop, ja ga imam, te sam zadovoljan... Nije baš laptop za igranje, al solidno se igra primjerice Moto GP3 i FIFA 2007 (samo sam to isprobavao)... Teško da ćeš za tu cijenu dobit bolje...
deckard uto 6.5.2008 12:31

Warcraft 3 radi na full postavkama u 1024x768 potpuno glatko i tečno. Probao sam i Giantse, uz redukciju detalja na nativnoj rezoluciji ide bez problema. Međutim ovo definitivno nije notebook za novije 3D igre. Al zato postoje emulatori i tone dobrih starih stvari koje ovo vrti ko od šale.


Deckard
mali.ivica87 pet 16.5.2008 11:25

evo da ne otvaram novu temu, zanima me, dali netko zna koliko slothova ima taj laptop za radnu memoriju??

Htio bi si sad preko ljeta nadograditi svoj laptop od 1 GB za bar još 1 GB.....ili da radije uzmem 2 GB??


Moj laptop:HP Compaq 6715b ,procesor Sempron 3600+(jako se grije)
mali.ivica87 pet 16.5.2008 17:14
MRK 22 kaže...

ima 2 slota za memoriju

 koliko preporučaš da uzmem memorije 1GB ili 2GB????
ja mislim da bi mi 1 GB bilo sasvim dovoljno,s obzirom na procesor(jednojezgreni)....

Moj laptop:HP Compaq 6715b ,procesor Sempron 3600+(jako se grije)
hudo pet 16.5.2008 19:04

Imam tocnu onu konfiguraciju koju si naveo (turion x2 t-58, ati x1250), ali meni je model 6715s !

Nadogradio sam na 3gb ram, i Vista radi ok, iako bi bilo bolje da je brzi HDD (ili SSD:)

Sto se tice igara, probao sam cod1, cod2 u ut2004, i sve su radile vise-manje ok, iako sam bio smanjio detalje jerbo se radilo o LAN igranju, gdje nemam vremena razgledavati texture :)

 

Druga stvar koja se desava kod 6715x i 6720x serija (samo neki modeli izgleda), je "sindrom crnog ekrana", kada se ekran ugasi, odnosno ostane raditi samo pozadinsko osvjetljenje, ali i OS se isto smrzne (caps lock i sl. ne rade). To se desava samo nakon povratka iz stand-by-a, i ja mislim samo na Visti.

 

Inace, solidna konfiguracija za novce. Tesko ces naci neku bolju graficku u tom cjenovnom rangu (do cca 4500kn), ali u zg se mozda i nadze.


#define QUESTION ((bb) || !(bb))
mr4z čet 5.6.2008 13:09

bok svima, evo i ja sam kupio 6715 i to;

 

 

ModelHP Compaq 6715b KU230ESZaslon15.4" WXGARezolucija1280 x 800ProcesorAMD Turion 64 X2 Dual-Core Mobile Technology TL-58
1.9-GHz, 2 x 512-KB L2 HDDHDD SATA 250 GB / 5400 rpmOptički pogonDVD+/-RW DL SM LSMemorija4 GB (DDRII 667 MHz 2 DIMM, max. 4 GB)Grafika

ATI Radeon X1250 graphics, do 512 MB djeljive memorije.

 

Zasad sam zadovoljan njime, (imam ga 2 dana) no zanima me da li netko zna kako graficku poesiti da radi na 512 (trenutno je na 128)? probao sam u biosu, ali nema te opcije tamo. Od igrica sam instalirao jedino unrelal 3-avanged

i radila je, ali je grafika bila ocajna... help

 

 

 

hara_zg čet 5.6.2008 13:28

imam ja taj laptop i nije bas za igranje iskreno no moze vrtit dosta stvari.ja na njemu igram warcraft3(dota) i sad sam poceo aoc.dota sve high 30-ak fps a aoc sve low na 1280x800 jel su ostale reze fkt ruzne imam nekih 15 fps u instancama te 5-10 u gradovima..jos sam igro cak  na njemu namid postavkama i stalkera i cod4..cod4 je iso sve na low i bio je igriv..i ovo -..nemres ti namjestit 512mb,

on ima 128mb integrirano no  kad zatreba pojede 512mb tvojih rama..tak da ti trebaju 2 gige za igranje..

 

hudo uto 17.6.2008 08:43

Da, to je tako slaba graficka da stvarno nema potrebe imati vise od 128mb, opet je gpu prespor.

Ali zanimljivo pitanje, gdje se podesava dedicated ram za gpu? BIOS je stvarno uzasno okljastaren.

mali.ivica87 uto 17.6.2008 11:00
hudo kaže...

Imam tocnu onu konfiguraciju koju si naveo (turion x2 t-58, ati x1250), ali meni je model 6715s !

Nadogradio sam na 3gb ram, i Vista radi ok, iako bi bilo bolje da je brzi HDD (ili SSD:)

Sto se tice igara, probao sam cod1, cod2 u ut2004, i sve su radile vise-manje ok, iako sam bio smanjio detalje jerbo se radilo o LAN igranju, gdje nemam vremena razgledavati texture :)

 

Druga stvar koja se desava kod 6715x i 6720x serija (samo neki modeli izgleda), je "sindrom crnog ekrana", kada se ekran ugasi, odnosno ostane raditi samo pozadinsko osvjetljenje, ali i OS se isto smrzne (caps lock i sl. ne rade). To se desava samo nakon povratka iz stand-by-a, i ja mislim samo na Visti.

 

Inace, solidna konfiguracija za novce. Tesko ces naci neku bolju graficku u tom cjenovnom rangu (do cca 4500kn), ali u zg se mozda i nadze.


 e ja sam skužio kak rješiti taj problem(imam isti model s drugim proc i win xp)......pikneš kratko par puta onaj mali gumbić koji služi za gašenje ekrana kad zaklopiš laptop, i to bi trebalo rješiti problem (meni je)...
je da mi se nekad malo pobrka rezolucija,ali ju je lakše (i brže) narihtat nego restartat laptop.....probaj pa javi
lucijan pet 20.6.2008 14:58

Ne da mi se otvarati novu temu samo za to jedno pitanje koje se odnosi na korisnike HP 6715b laptopa, pa cu pitati ovdje (ukoliko smatrate da ne spada ovdje, neka moderator premjesti).

 

Naime, kupio sam laptop HP 6715b s free dos, te sam gore instalirao win xp sp2. Drivere sam nasao s HP-ovih stranica, no sto god da napravim, zvuk nikako da proradi.

Instalirao sam prvo Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio (sp33867), i onda sp38529 Audio driver, no jednostavno mi se javlja error "HDA audio bus driver is required and not found"?!

 

Svaka pomoc je dobrodosla :)

mali.ivica87 pet 20.6.2008 15:53

imao sam i ja takav problem, postoji ti neka zakrpa od microsofta koja to rješava....imaš tu na forumu rješenje,pa malo poraži....nemam sad vremena, pakad budem imao vremena,stavim ti link

 

Edit:

 

evo našao sam malo vremena,a i link na ovom forumu:

 

tamo  u toj temi imaš rješenje, koje je meni rješilo problem:

Link

 

znaći tu zakrpu instaliraš prije instalacije drivera za zvuk.....javi kako je prošlo

lucijan čet 26.6.2008 21:25
mali.ivica87 kaže...

imao sam i ja takav problem, postoji ti neka zakrpa od microsofta koja to rješava....imaš tu na forumu rješenje,pa malo poraži....nemam sad vremena, pakad budem imao vremena,stavim ti link

 

Edit:

 

evo našao sam malo vremena,a i link na ovom forumu:

 

tamo  u toj temi imaš rješenje, koje je meni rješilo problem:

Link

 

znaći tu zakrpu instaliraš prije instalacije drivera za zvuk.....javi kako je prošlo

 Evo, napokon sam rijesio taj problem prema tvojim naputcima. Zahvaljujem!!! Osmijeh