Marko uto 22.3.2011 19:41

Pozdrav!

 

Frendica se troumi između 3 Acerova laptopa, a ni sam ne znam koji da joj preporučim. Radi se o ovim modelima:

 

1. Acer 5552G - Procesor AMD Phenom II X3 N830, memorije ima 4 GB DDR3, grafička odvojena - AMD Mobility Radeon HD 6470, tvrdi disk 500 GB, cijena 3.799,00 kn

2. Acer 5742ZG - Procesor Intel Pentium P6100, 4 GB DDR3 RAM-a, grafička isto odvojena - AMD Mobility Radeon HD 5470, tvrdi disk 500 GB, cijena 3.700,24 kn.

3. Acer 7736ZG - Procesor Intel Pentium Dual-Core T4500, 4 GB DDR3 RAM-a, grafička također odvojena - Nvidia GF 210M, tvrdi disk 500 GB, cijena 3.799,99 kn.

 

Ovaj treći ima 17,3-inčni ekrana sa rezolucijom 1600x900, dok su prethodna 2 standardna 15,6-inčna sa 1366x768. 

 

Ne pratim aktivno u posljednje vrijeme tržište mobilnih procesora (nisam ni znao donedavno da je Intel ponovno vratio brend Pentium :)), tako da ne znam - koji je od 3 procesora najbolji? Prema rezultatima testiranja sa notebookchecka, AMD-ov je najjači u nekim benchmark alatima. No, naravno, shvaćam da kod laptopa važno mjesto imaju potrošnja, zagrijavanje, itd. Grafička u trećem laptopu je najslabija od 3 navedene, ali on to na neki način kompenzira sa nešto boljim procesorom od drugog i većim radnim prostorom (17.3 inča). 

 

O nekim jačim modelima procesora (Inteli sa Arrandale jezgrom) nema ni govora u ovom cjenovnom razredu, mislim, a i sama kolegica je rekla da nema baš novaca za nešto skuplje.

 

Pa me zanima ima li netko iskustava sa procesorima i grafičkim karticama u navedenim laptopima.

 

Hvala unaprijed na odgovorima. :)

Sint1 uto 22.3.2011 20:07

Neka uzme onaj Acer koji od ova tri ima stereo zvuk. Ja imam 5742G i koliko god to nevjerojatno zvucalo ovaj laptop ima mono zvuk i slusanje bilo kakve muzike bilo koje kvalitete je jednostavno ne podnosljivo bez vanjskih zvucnika.

Marko uto 22.3.2011 20:09

Ma znam kak je to, imam i ja Toshibu sa stereo zvukom, ali je jako loše. Na starom Aceru sam imao neku emulaciju Dolbyja 5.1 koja je bila toliko hebeno dobra da sam bio jako razočaran sa Toshibom. :) A kak da to provjeri? Ne može doći u trgovinu i pustiti si glazbu. Ili može?

Gunner_V uto 22.3.2011 20:46

Ja ti imam nešto slično ovome trećemu (mala razlika u konfi).

 

Zavisi za šta će joj točno trebati: za posao/multimediju/net je dobar, za igre i ne baš najbolji.

(npr. AC radi, ali dosta lagga, malo frameova, SC2 dobar, Left 4 Dead dobar itd...)

I baterija mu dosta dugo izdrži (ja ju uspijem rastegnuti i na 3.5-4 sata u određenim uvjetima)....

 

Ono što bi bila mana/prednost je veličina: zavisi kako ga često misli nositi okolo jer je glomazan. :D

 

Vidim da se priča i o zvuku: zvuk je dosta dobar, ali naravno da ne može zamjeniti prave zvučnike. :)

 

Ak imaš pitanja za treći model ili te neš zanima, slobodno pitaš pa javim.