Prijenosna računala

Acer Aspire 5741G-434G64Mn?

eXpl0it pet 9.4.2010 21:45
d_g78 kaže...

Ima netko iskustva sa Acer Aspire 5741G-434G64Mn (http://www.notebookshop.com.hr/product.asp?id=4228)

 

Da li Toshiba L505-13N (http://www.notebookshop.com.hr/product.asp?id=4163), sa nešto boljom grafičkom i manjih hardom, vrijedi cca 1.500 Kn više?

Produljenje jamstva za ACER sa 1 na 3 godine košta cca 400 Kn.

 

Hvala.

 

 

 

graficka je osjetno bolja nasprema aceru te ako nisi primjetio acerov model ima free dos instaliran a toshibin model ima predinstalirane windows 7 :P

d_g78 pet 9.4.2010 22:58

naravno da sam primjetio ovo za windowse. osim što diže cijenu, to mi ništa ne znači ;-)

gledao sam obje grafičke na ''notebookcheck-u'' i jasno je da je ova u Toshibi bolja. s druge strane, čini se da NV GF 320 nije ništa lošija od ATI-jeve HD 5470 (1gb), koja je u dosta modela ove cjenovne kategorije. ako bi i pokretao nešto zahtjevnije igre, nadam se da bi išlo na ''low details''.

 

više me zanimaju iskustva ukoliko je netko ovo već kupio, kao i opća ocjena, ako se uzme u obzir što oba nude i koliko koštaju.

eXpl0it pet 9.4.2010 23:34
d_g78 kaže...

naravno da sam primjetio ovo za windowse. osim što diže cijenu, to mi ništa ne znači ;-)

gledao sam obje grafičke na ''notebookcheck-u'' i jasno je da je ova u Toshibi bolja. s druge strane, čini se da NV GF 320 nije ništa lošija od ATI-jeve HD 5470 (1gb), koja je u dosta modela ove cjenovne kategorije. ako bi i pokretao nešto zahtjevnije igre, nadam se da bi išlo na ''low details''.

 

više me zanimaju iskustva ukoliko je netko ovo već kupio, kao i opća ocjena, ako se uzme u obzir što oba nude i koliko koštaju.

kupio je moj frend amilo pi 3560 i mogu ti reci da ova njegova GeForce GT 240M vrti crysis na medium details bez AA i AF perfektno.kada se grafika stavi na very high radi isto solidno ali ponekad zna zastekati.

a 240M je u rangu sa 320...negdje sam ctao u nekom revievu...istina da je radeonka brza ali za te pare koje je frend dao stvarno se isplati

eXpl0it pon 12.4.2010 00:16

evo bas sada razmislajm da uzmem



ACER Notebook ACER Aspire AS5741G-434G64Mn, 15.6"
1366x768 LED TFT LCD, IntelЎ Core™ i5 430M
(2.26GHz, 3MB ), HM55, nVIDIA GT320M 1GB, 4GB DDR3
1066MHz, HDD 640GB, DVDRW, GLAN, 802.11b/g/n, BT,
5in1, Cam 1M, Mic, 3xUSB, HDMI, VGA,
Garancija: 12

za 5052.00 kn sa dostavom...meni izgleda super cijena kada uzmem u obzir da je meni frend uzeo toshibu sa integriranom grafikom i dao 4700 kn lol

eXpl0it sri 14.4.2010 16:05

evo uplatio sam prije pol sata laptop...nadam se da ce doci do sutra navecer...trebao sam dobiti neku potvrdu ulate mailom ali nista ne stize...

malo zabusavaju u diskontu 24 izgleda..

 

Edit : evo dobio mailove danas preko dana...laptop stize sutra do 5 popodne.

bas me zanima kako ce vrtiti novije igrice i dali se isplatilo uzeti njega umjosto da sam nadogradio u pc jos jednu 5870 te hx 850....

 

eXpl0it uto 4.5.2010 09:13

jucer fleshao bios,restartao laptop i crni ekran...nece dalje.

samo negativna iskustva...

sada nikako da nadem nacin da flesham bios preko usb sticka...izgleda da mi ne gine vracanje laptopa...jos cu podjeliti sa forumom detalje tako da vidim dali se moze sta

Daphne Black čet 6.5.2010 19:59

Mene sad ful zanima kaj se događa s tim notebookom. Smijeh

 

Jer bih ga možda kupila sljedeći tjedan.

 

Btw, je l' može ta grafička podnijet' Sims 3? A GTA4? Tražila sam na notebookchecku, al' meni te stvari koje tamo pišu gotovo ništa ne znače. Belji se

eXpl0it čet 6.5.2010 23:08
Daphne Black kaže...

Mene sad ful zanima kaj se događa s tim notebookom. Smijeh

 

Jer bih ga možda kupila sljedeći tjedan.

 

Btw, je l' može ta grafička podnijet' Sims 3? A GTA4? Tražila sam na notebookchecku, al' meni te stvari koje tamo pišu gotovo ništa ne znače. Belji se

jos se hebem sa repariranjem biosa...trebao bi ga fleshati na novo ali posto nemam slike tesko da ce ici...mozda je i graficka dobila po tintari.

u svakom slucaju laptop ima pristojne performanse naprema ulozeo/dobiveno.

Evo naprimjer igrao sam crysis bez problema na njemu,jedina zamjerka pada na drivere graficke koji su krajnje losi.

kapacitet diska je super....640 gb.

ram memorija je ddr3 na 1066 mhz

mozda i tipkovnicu  su malo zeznuli zbog ubacivanja numericke tipkovnice...jer su ostale tipke "bacene" previse u lijevo...pa treba vremena dok se ne naviknes pisati i brkas Y,A,Q itd.

 

Daphne Black sri 19.5.2010 20:54

Ok, ovak'...

 

Linux se ne starta uopće, kad u BIOS-u stavim da se boota s CD-a (instalacijski XP Pro) i kliknem "Press any key to boot from CD..." krene ono loadanje "Setup is starting Windows" i kad loada sve te stvari i kad bi setup trebao počet', javi se BLUE SCREEN. Nisam apsolutno nikaj mijenjala osim toga s čega se starta OS da mogu instalirat' Windowse. Imam jedan "stuck" pixel zelene boje, to ne znam kak' popravit', tj. ne usudim se ništa prčkat' po tome, ali ovo s Win stvarno ne kužim. HELP! Nisam ga ni pošteno otpakirala, sav je u selotejpu... I već ne radi. Plač

Spyware sri 19.5.2010 21:28
Daphne Black kaže...

Ok, ovak'...

 

Linux se ne starta uopće, kad u BIOS-u stavim da se boota s CD-a (instalacijski XP Pro) i kliknem "Press any key to boot from CD..." krene ono loadanje "Setup is starting Windows" i kad loada sve te stvari i kad bi setup trebao počet', javi se BLUE SCREEN. Nisam apsolutno nikaj mijenjala osim toga s čega se starta OS da mogu instalirat' Windowse. Imam jedan "stuck" pixel zelene boje, to ne znam kak' popravit', tj. ne usudim se ništa prčkat' po tome, ali ovo s Win stvarno ne kužim. HELP! Nisam ga ni pošteno otpakirala, sav je u selotejpu... I već ne radi. Plač

probaj vistu ili sedmicu 

imao sam slični slučaj sa jednim hp-ovim laptopom, treba još nešto podesiti u biosu za xp

 

Daphne Black sri 19.5.2010 23:16

Yep, vidjela sam malo kasnije, samo kaj mi XP treba do kraja sljedećeg tjedna i onda idem na full 7. Smijeh

 

Hvala vam!

 

Nego... kaj da radim s tim "zaglavljenim" pikselom? Ubija me. Ne želim poukat' display olovkom.

 

A formatiranje je na 46%... Leti, nema kaj.

nyquist sub 14.8.2010 00:21

Bok, zanimalo bih me kakva su vam iskustva sa Acer Aspire 5741G-434G64Mn, vidim da vas je nekoliko kupilo navedeni laptop. Da li ste zadovoljni, koliko traje baterija, dali su bili vec neki kvarovi? Općenito dali bi ste ga opet kupili da se možete vratiti natrag.. Unaprijed hvala.

matija656 pon 30.8.2010 14:14

kupio sam nedavno 5942 acera, konfa ista samo šta je grafa ati hd mobillity 5650 i lap jednostavno prede...

nikakvih problema sa instalacijom windowsa, tiho radi, ne grije se, lap savršem, koliko meni treba prezadovoljan sam...