ivan-zd sub 15.1.2011 00:01

Nije mi jasno zasto pisete koji ste razred.Isto je jeste li osmi ili ste zavrsili faks.Inteligencija nije gradivo iz nekog predmeta pa da kao osmaš ne znaš ono za starije.

FlyBoy sub 15.1.2011 00:53
ivan-zd kaže...
Nije mi jasno zasto pisete koji ste razred.Isto je jeste li osmi ili ste zavrsili faks.Inteligencija nije gradivo iz nekog predmeta pa da kao osmaš ne znaš ono za starije.

Ajd ti malo googlaj kako se određuje IQ prije nego počneš pisat gluposti.

dragan225 pon 7.2.2011 17:54
bibi007 kaže...

Ljudi jel valja šta ovaj IQ test i šta znače oni brojevi na kraju (15,16,24).

Ja odradio i taj i onaj obadva sa razlikom od 1 ovde 91 a tamo 90. Na kraju sam se iznerviro i poceo bezveze pritiskat pa d asam mislio mozda bi mi bio i nizi :)

overhaul ned 14.8.2011 00:10
ivan-zd kaže...
Uz dužno poštovanje, da vi svi imate ovakav iq kao što pokazujete, onda nam država ne bi ličila na ovo što liči.

 Ma pa ovo je baš suprotno, država je takva jer kad pametniji popušta, budale vladaju :P

A "mensa" scoreovi ...lol :)

 

 

edit; SAJB - ovaj sd24 na kraju, to bi trebao bit broj standardne devijacije ili?

Krešo91 ned 14.8.2011 00:20
overhaul kaže...
ivan-zd kaže...
Uz dužno poštovanje, da vi svi imate ovakav iq kao što pokazujete, onda nam država ne bi ličila na ovo što liči.

 Ma pa ovo je baš suprotno, država je takva jer kad pametniji popušta, budale vladaju :P

A "mensa" scoreovi ...lol :)

A najjače mi je što ti odgovaraš na post od korisnika koji je potjeran {#}

 

Anyway, nice score, iako to danas malo znači kad je u pitanju nalaženje posla {#}

overhaul ned 14.8.2011 00:50

A nije valjda protjeran zbog ove enigmatike ?

Mensa je naučljiva, za ove imam šalabahter :P

-a i mislim da "pravi" test ima (bar je imao kad sam ja testirao)

i zadatke sa riječima. Plus toga, ta catellova skala nije regularna iznad prosjeka mislim.

Da se mene pita, definitivno nebih uzimao u obzir te IQ za posao.

Bitnije je dali je netko voljan raditi,žrtvovati se, voljeti posao, učiti i prilagođavati se novim zadacima,

od "inteligencije" kako da zabušava a da ga se ne primjeti;)

Jakovp pon 22.8.2011 18:46

Moram vas upozoriti nešto, taj test na mensinoj stranici je čisti mamac da idete na testiranje, uvijek dolaze nerealno visoki brojevi. Meni je došlo 147, išao sam na službeno testiranje jer me zanimalo, i dobio sam 120, o samim metodama testiranja ne bih, čista prevara, nemojte ići. O mensi sve najgore.

elwood pon 22.8.2011 18:48
overhaul kaže...

Da se mene pita, definitivno nebih uzimao u obzir te IQ za posao.

Bitnije je dali je netko voljan raditi,žrtvovati se, voljeti posao, učiti i prilagođavati se novim zadacima,

od "inteligencije" kako da zabušava a da ga se ne primjeti;)

10% - talent

90% - trud i volja

 

... no svejedno smatram da se za određene poslove mora proći testiranje (IQ, osobnost, ... ) i naravno znanje engleskog, dej after jesterdej, jel 

overhaul pet 9.9.2011 16:11
elwood kaže...
overhaul kaže...

Da se mene pita, definitivno nebih uzimao u obzir te IQ za posao.

Bitnije je dali je netko voljan raditi,žrtvovati se, voljeti posao,  učiti i prilagođavati se novim zadacima,

od "inteligencije" kako da zabušava a da ga se ne primjeti;)

10% - talent

90% - trud i volja

 

... no svejedno smatram da se za određene poslove mora proći testiranje (IQ, osobnost, ... ) i naravno znanje engleskog, dej after jesterdej, jel

  Eee fakat. I da postoji neki probni test karaktera.

Mo'š ti bit pametan ko ajnštajn, ako si podmukao, lažljiv, sebičan i pohlepan:

-visoka inteligencija je otegotna, jer se takvog onda teže otkrije u izrabljivanju ostalih.

Machiavelli pon 14.11.2011 20:13

Riješih i ja, mada sam ovo više shvatio kao set mozgalica inspiriranih Ravenovim progresivnim matricama nego kao nešto što bi se moglo nazvati testom inteligencije.  IQ u rangu 160 ima ugrubo jedan u 30,000 ljudi, a ispada da na forumima svaki četvrti dobiva taj rezultat. Da je test malo ozbiljniji, čovjek bi reko da lumeni vole vjesit po forumima, ovako ostaje samo ona gore teorija da Mensa ovo koristi kao jedan element svoje marketinške strategije... free online test -> službeno testiranje -> članstvo po $xx/yr -> cross-selling i razne ponude. Čak su im i kriteriji na testiranju dosta niski, zato i imaju preko 100,000 članova (intl); za upad je dovoljan IQ 130 sd15, znači, ~2% populacije ima prolaz.

 

Također je interesantno kako su odlučili koristit Cattelovu skalu za prikaz rezultata na online testu... 145 na Cattelovoj skali je otprilike jednako 130 na Stanford-Binetovoj skali, a pošto većina ljudi ne zna što su te skale, standardne devijacije i sl., dosta će ih povjerovat (ili će željeti da vjeruju) u rezultat, i time će više ljudi proći plaćeni test, i više će ih se učlanit u Mensu. Ovo 'povjerovat' sam tako napisao zato što će jako rijetko nailazit na Cattelovu skalu, i većina rezultata po kojima se orijentiraju nisu sd24, tako da će sve biti samozavaravanje.

 

Tko hoće donekle preciznu i kvalitetnu informaciju o vlastitom intelektu, neka pronađe psihologa s nešto iskustva u psihometriji i testiranju inteligencije, pa nek si uzme WAIS-IV (ili WISC za one ispod 16) test. Od ovih online, mogu jedino navesti neke high-range testove koji su pogodniji za testiranje onih koji su realno u +2SD rangu, ovako za testiranje opće populacije nisu pogodni (razlog: dizajn testova i normiranje; nije isto kada se test normira na 2000 nasumično odabranih ljudi, i 200 onih koji dosta odstupaju od prosjeka, u pozitivnom smislu):

- http://www.cerebrals.org/wp/tests/cerebrals-cognitive-ability-tests-ccat/

- http://www.etienne.se/cfnse/

- http://news.generiq.net/LS36/ls36.html

- http://news.generiq.net/TL37/tl37.html

- http://www.gigiassessment.com/

 

itd... da ne nabrajam, treba samo tražit "high range iq tests", ima ih dosta (jedino može biti problem selektirat one koji valjaju i koji so pravilno normirani).

LordShgi pon 14.11.2011 20:30

Zadnji put kad sam rijesavo IQ test je bilo kod logopeda prije 4 godine i imao sam IQ 163, ali opet imam dizgrafiju tak da. Morao bi otici na testiranje u mensu dok bude u VŽ da vidim dal se sta promjenilo.