HCSC uto 24.6.2008 21:06
M4r10 kaže...

...

Ne znam jel je to slučajnost ili kaj.... ali konstantno (više puta tjedno, nekad i dvaput dnevno) dok prolazim kraj ulične rasvjete, žarulja se ugasi. ali samo u trenutku dok se ja približavam ili prolazim kraj nje, ili sam se udaljih kojih 15 m. Nekad zna biti jedna te ista žarulja, nekad opet neke druge žarulje... Ne znam kaj je to... možda ništa nebjašnjivo, ali ja, eto, to objasniti ne znam.

...

Ovo se rasvjetom je normalna pojava, HEP-ovci su naštimali pojedinu javnu rasvjetu da se naizmjenično pali - gasi. Toga ima i kod mene ili sa mnom tako da...
Assassin uto 24.6.2008 21:08
M4r10 kaže...

I druga stvar je sljedeća. Zna mi se dogoditi ponekad da i ko iz neba uleti u glavu neka misao koja nema veze sa nečim o čemu sam prije razmišljao. Uglavnom radi se o nekoj osobi, filmu, seriji, nekom događaju. I to isto mi se u roku par sati (najviše 36) dogodi... Sretnem tu osobu (primjer: profesorica iz osnovne - sjetio sam se je, pitam se di je, kak je, nisam je dugo vidio, i tog dana ju sretnem na ulici...), zatim se na TV-u prikazuje dotični film koji mi je pao napamet (nisam gledao u TV program), itd. Bio sam u mnogo takvih situacija, ko da predvidim nešto unaprijed.

 

 Meni se identicna stvar cesto dogadja!! I to najcesce da se sjetim nekog filma il serije i onda to za 2-3 dana prikazu!
Sonny uto 24.6.2008 21:09

Pročitao sam sve. I onda kazemo da izvanzemaljci ne postoje. Puno su napredniji od nas i tjeraju nas u čudne sitacije da vidimo kako cemo mi ljudi reagirati.

M4r10 uto 24.6.2008 21:10

HCSC kaže...
Ovo se rasvjetom je normalna pojava, HEP-ovci su naštimali pojedinu javnu rasvjetu da se naizmjenično pali - gasi. Toga ima i kod mene ili sa mnom tako da...
 
I mislil sam si da je tak nekaj... al tempiranje... kud baš kad ja prolazim pokraj ??!?

MRK 22 uto 24.6.2008 21:11
M4r10 kaže...

Ovo sa kuglastom munjom me je zaintrigiralo Iznenađen

 

Ne znam jel je to slučajnost ili kaj.... ali konstantno (više puta tjedno, nekad i dvaput dnevno) dok prolazim kraj ulične rasvjete, žarulja se ugasi. ali samo u trenutku dok se ja približavam ili prolazim kraj nje, ili sam se udaljih kojih 15 m. Nekad zna biti jedna te ista žarulja, nekad opet neke druge žarulje... Ne znam kaj je to... možda ništa nebjašnjivo, ali ja, eto, to objasniti ne znam.

 

I druga stvar je sljedeća. Zna mi se dogoditi ponekad da i ko iz neba uleti u glavu neka misao koja nema veze sa nečim o čemu sam prije razmišljao. Uglavnom radi se o nekoj osobi, filmu, seriji, nekom događaju. I to isto mi se u roku par sati (najviše 36) dogodi... Sretnem tu osobu (primjer: profesorica iz osnovne - sjetio sam se je, pitam se di je, kak je, nisam je dugo vidio, i tog dana ju sretnem na ulici...), zatim se na TV-u prikazuje dotični film koji mi je pao napamet (nisam gledao u TV program), itd. Bio sam u mnogo takvih situacija, ko da predvidim nešto unaprijed.

 

 

Također vjerujem u paranormalno (mistično) povezano sa religijom, primjer moje bake koju su liječnici otpisali, dali joj samo par dana nakon infarkta... mislim da joj je par mojih iskrenih molitvi pomoglo da se izvuče (IMHO)....

 to se i meni milju puta desilo. samo odjednom mi uleti u glavu neka osoba koju nisam vidio jako dugo, odem do grada i evo je. al mislim da je to samo jeb*ena slučajnost.
Kublach uto 24.6.2008 21:12
Assassin kaže...
M4r10 kaže...

I druga stvar je sljedeća. Zna mi se dogoditi ponekad da i ko iz neba uleti u glavu neka misao koja nema veze sa nečim o čemu sam prije razmišljao. Uglavnom radi se o nekoj osobi, filmu, seriji, nekom događaju. I to isto mi se u roku par sati (najviše 36) dogodi... Sretnem tu osobu (primjer: profesorica iz osnovne - sjetio sam se je, pitam se di je, kak je, nisam je dugo vidio, i tog dana ju sretnem na ulici...), zatim se na TV-u prikazuje dotični film koji mi je pao napamet (nisam gledao u TV program), itd. Bio sam u mnogo takvih situacija, ko da predvidim nešto unaprijed.

 

 Meni se identicna stvar cesto dogadja!! I to najcesce da se sjetim nekog filma il serije i onda to za 2-3 dana prikazu!
 Ništa neobično, pa HRT ima čitač misli. Kaj niste to znali ??? Čitaju misli samo da ljudi budu zadovoljni - ili imam drugo objašnjenje - sjetiš se recimo Titanica, a oni ga redovito svake godine po nekoliko puta REPRIZIRAJU, valjda misle da su ljudi budale koji se ne sjećaju šta su gledali, i ne žele gledati nove stvari nego samo reprize.

Paranormalno je to da nas drže za budale i da repriziraju po 155. puta Dadilju i slične gluposti.
crystal6 uto 24.6.2008 21:46

Val kaže...

  To se meni isto desilo jako puno puta (jedno 20, 30 puta), mislim da se to zove deja vu. Ono, ko da opet prolaziš kroz isto, ista stvar dva puta, sam je meni fora recimo skužim da je to to, da sam već jednom prošo kroz to, i to mi je jasno, al ja točno  znam šta će se dalje desit, recimo sljedećih 5 minuta, točno događaj za događajem, kak je onda bilo tak je i sad. nevjerojatan osjećaj, al nemože se baš opisat (vidi se iz mog opisa  Smijeh)
 Meni se to jako često događa. Znam što će se dogoditi, vidio sam to sve, znam kako ću reagirati i opet ne uspijem drukčije odreagirati nego što sam znao da će biti. Čudno zar ne?

Val uto 24.6.2008 22:13

crystal6 kaže...
Val kaže...

  To se meni isto desilo jako puno puta (jedno 20, 30 puta), mislim da se to zove deja vu. Ono, ko da opet prolaziš kroz isto, ista stvar dva puta, sam je meni fora recimo skužim da je to to, da sam već jednom prošo kroz to, i to mi je jasno, al ja točno  znam šta će se dalje desit, recimo sljedećih 5 minuta, točno događaj za događajem, kak je onda bilo tak je i sad. nevjerojatan osjećaj, al nemože se baš opisat (vidi se iz mog opisa  Smijeh)
  Meni se to jako često događa. Znam što će se dogoditi, vidio sam to sve, znam kako ću reagirati i opet ne uspijem drukčije odreagirati nego što sam znao da će biti. Čudno zar ne?
  e baš to!!! stvarno je ovo zanimljivo, ajmo sad malo dubokoumno  Smijeh

Shady uto 24.6.2008 22:20
ubuntu XP kaže...

ja  poslje nekog horora tešo spaKada sam samponoći i to vani nešto mi se uvijek pričinjava.

Čestitam , jako zanimljiva tema.

  si ti prošao osnovnu, ne vidimo da si pismen

inače mi se paranormalne stvari događaju, kao da čujem nekakve čudne zvukove u pozadini, kao da mi netko nešto šapće ili da čujem neke korake, a nikoga nema... 
HappyD uto 24.6.2008 22:30
Val kaže...

        ...
HCSC kaže...

...

 

Paranormalno, Paranormalno... ja sam jednom sanjao san. Radnja s par detalja i ko za inat nakon koji mjesec imao sam događaj ko iz sna koji sam prije sanjao.

  To se meni isto desilo jako puno puta (jedno 20, 30 puta), mislim da se to zove deja vu. Ono, ko da opet prolaziš kroz isto, ista stvar dva puta, sam je meni fora recimo skužim da je to to, da sam već jednom prošo kroz to, i to mi je jasno, al ja točno  znam šta će se dalje desit, recimo sljedećih 5 minuta, točno događaj za događajem, kak je onda bilo tak je i sad. nevjerojatan osjećaj, al nemože se baš opisat (vidi se iz mog opisa  Smijeh)
 Da, točno to se zove Deja vu (francuski za "već viđeno"). Čitao sam na Wikipediji. To mi se non-stop događa, na faksu medicine se uči da se to smatra paranormalnim, ali da, kada se to dogodi, u tom trenutku nešto se dogodi u mozgu (zaboravio sam što) i on misli da se to već dogodilo i onda kaže "Hej, to se dogodilo!". Brat mi je rekao, on studira. Ali ne bih rekao. Kada mi se to dogodi, točno se sjetim kada sam to sanjao/kada mi se vizija pokazala i ono što se dogodilo nekih 3 sec. prije i poslije, ali vrlo brzo zaboravim da mi se to dogodilo tada kada mi se pokaže ta vizija/san. Tada (za vrijeme Deja vu-a) se prisjetim svega, ali ponovno ubrzo zaboravim. Jedna iznimka jako dugačkog kojeg je teško zaboraviti, trajao oko 30 sekundi. Ali to mi jednostavno "izleti" iz glave kada mi se dogodi, nekih 15-ak sekundi poslije, kada prestanem razmišljati o tome. To mi već spada pod normalno, barem u snovima, na vizije tijekom jave ("budnosti") se još navikavam. Smijeh
Shady uto 24.6.2008 22:32
HappyD kaže...
Val kaže...

              ...
HCSC kaže...

...

 

Paranormalno, Paranormalno... ja sam jednom sanjao san. Radnja s par detalja i ko za inat nakon koji mjesec imao sam događaj ko iz sna koji sam prije sanjao.

  To se meni isto desilo jako puno puta (jedno 20, 30 puta), mislim da se to zove deja vu. Ono, ko da opet prolaziš kroz isto, ista stvar dva puta, sam je meni fora recimo skužim da je to to, da sam već jednom prošo kroz to, i to mi je jasno, al ja točno  znam šta će se dalje desit, recimo sljedećih 5 minuta, točno događaj za događajem, kak je onda bilo tak je i sad. nevjerojatan osjećaj, al nemože se baš opisat (vidi se iz mog opisa  Smijeh)
  Da, točno to se zove Deja vu (francuski za "već viđeno"). Čitao sam na Wikipediji. To mi se non-stop događa, na faksu medicine se uči da se to smatra paranormalnim, ali da, kada se to dogodi, u tom trenutku nešto se dogodi u mozgu (zaboravio sam što) i on misli da se to već dogodilo i onda kaže "Hej, to se dogodilo!". Brat mi je rekao, on studira. Ali ne bih rekao. Kada mi se to dogodi, točno se sjetim kada sam to sanjao/kada mi se vizija pokazala i ono što se dogodilo nekih 3 sec. prije i poslije, ali vrlo brzo zaboravim da mi se to dogodilo tada kada mi se pokaže ta vizija/san. Tada (za vrijeme Deja vu-a) se prisjetim svega, ali ponovno ubrzo zaboravim. Jedna iznimka jako dugačkog kojeg je teško zaboraviti, trajao oko 30 sekundi. Ali to mi jednostavno "izleti" iz glave kada mi se dogodi, nekih 15-ak sekundi poslije, kada prestanem razmišljati o tome. To mi već spada pod normalno, barem u snovima, na vizije tijekom jave ("budnosti") se još navikavam. Smijeh
  meni se to isto kao i tebi jako često događa
HCSC uto 24.6.2008 22:37

...jedno je kad usnuješ san i to se onda dogodi, a drugo je Deja-vu.

 

Deja-vu, znam da je, kad imaš osječaj da se je to već desilo. Ali mislim da priča ide neznam sad više kako ali ima veze sa vidom i mozgom, odnosno obradom slike, nešto je brže od nečega (mozak ili vid, obično je sinkronizirano), tako da se dva put jedan te isti događaj obradi u našoj glavi i dobijome takav rezultat.

crystal6 uto 24.6.2008 22:39
HCSC kaže...

...jedno je kad usnuješ san i to se onda dogodi, a drugo je Deja-vu.

 

Deja-vu, znam da je, kad imaš osječaj da se je to već desilo. Ali mislim da priča ide neznam sad više kako ali ima veze sa vidom i mozgom, odnosno obradom slike, nešto je brže od nečega (mozak ili vid, obično je sinkronizirano), tako da se dva put jedan te isti događaj obradi u našoj glavi i dobijome takav rezultat.

 Kako onda objašnjavaš da ja u tom trenutku znam točno što će netko reći/učiniti za par sekundi?
coder_ uto 24.6.2008 22:42
Amrapheus kaže...

Meni se dešavalo par puta, da kad se vracem iz skole cujem iza sebe korake i šapat male curice, a iza mene nema nikog, a ni blizu mene... također sam cuo korake nocu u hodniku, a da nikog osim mene nije bilo kod kuce

 To ti je od previše igranja F.E.A.R.-a.
Armor kaže...

 paranormalno mi je kaj mi nije bilo ništa u 4 strašne prometne nesreće(2 put slomljena ruka i rasjećena glava, ništ strašno) gdje su auti bili totalka, isto tako i dok sam se prehitil s traktorom u šumi dok sam vozil drva.

Sreća voli neke, mene samo ponekad, onda kad me hoće smrt.

 E a da naučiš vozit?? hehehe :p
crystal6 uto 24.6.2008 23:07
Val kaže...

jel se vi ne zapitate jesmo mi uopće normalni, nakon što ste pročitali ovu temu? mene je malo strah lol

 Ma mi smo sasvim normalni... Krivci za ove čudne pojave su vanzemaljci...Smijeh
bestia sri 25.6.2008 02:03
crystal6 kaže...
bestia kaže...

Jel to kad neko kao stalno stoji iza ili iznad tebe i nesto ti sapce?

 Mislim da ne. To je kao da istu situaciju proživljavaš dva puta.
Ma znam ja za DejaVu, mislio sam na paranormalno. 
Eh, da i tako ti ja sjedim u punoj sali ljudi i svi se drze za ruke, a tip na pozornici priziva duhove.Neslavno je zavrsilo jer su mene i moju ekipu izbacili s sesion-a zbog neozbiljnosti.
Bas sam neku noc gledao neki zanstveni dokumentarac o prizivanju duhova gdje su posebnim kamerama snimali pomake pri jednoj ovakvoj sesiji. Zanimljivo je da su uspjeli uhvatiti neuobicajene pomake u strujanju zraka (sjene).
Sve je to normalno, tko je vjernik vjerovat ce a tko nije i nece, dok se ne probudi....
MRK 22 sri 25.6.2008 02:07

evo sad sam na TV-u vidio nešto što mi je upalo u glavu prije par dana. i sad ražmišlja dali da to napišem tu na forumu, na reko neću tko zna gdje je tema. stisnem refresh i tema na prvom mjestu. drama

Armor sri 25.6.2008 08:48
coder_ kaže...
Amrapheus kaže...

Meni se dešavalo par puta, da kad se vracem iz skole cujem iza sebe korake i šapat male curice, a iza mene nema nikog, a ni blizu mene... također sam cuo korake nocu u hodniku, a da nikog osim mene nije bilo kod kuce

 To ti je od previše igranja F.E.A.R.-a.

Mnogo loše
Armor kaže...

 paranormalno mi je kaj mi nije bilo ništa u 4 strašne prometne nesreće(2 put slomljena ruka i rasjećena glava, ništ strašno) gdje su auti bili totalka, isto tako i dok sam se prehitil s traktorom u šumi dok sam vozil drva.

Sreća voli neke, mene samo ponekad, onda kad me hoće smrt.

 E a da naučiš vozit?? hehehe :p
Hehe
Nisam je ni jednom pelal. 
Samo traktor, a to bi se moglo nazvati nesrećom.

Meni se ponekad čini da će mi se nekaj ukazati/prikazai/privedjeti ak pogledam baš u određeni smjer ili otvorim određena vrata ili prozor. Zato izbjegavam onda to činiti.
Ima izgleda veze s zatvorenim prostorom ili ne znam čim. Ali nije strah (F.E.A.R.), prije Silent Hill
Vakaka sri 25.6.2008 09:33
Neophyte kaže...

Meni u noci škripe/krckaju stvari

WTF?

 To ti je normalna pojava, npr. zbog promjene temperature u kući/stanu neki materijali se stežu (kad je ladnije) i opuštaju (kad je toplije).
Evo npr. televizija koja mi je upaljena čitav dan i još se nalazi ispod klime, kad je ugasim (televiziju) nakon nekog vremena (kad se malo oladi) plastika oko nje zna "puknut" ko metak. Uglavnom ništa paranormalno Osmijeh
naxeem sri 25.6.2008 09:49

Vidim da je manic već objasnila kuglastu munju, a ja ću objasniti deja vú.

Naime, taj fenomen se dešava kada dođe do greške u mozgu, na način da se nova informacija prije zapiše u sjećanje, nego postanemo svjesni događaja. Onog trenutka kada postanemo svjesni događaja koji smo zbog "greške" već zapamtili, mozak kao i obično 'potraži' da li se to već dogodilo i nađe ono što smo upravo doživjeli tj. zapamtili prije nego smo postali svjesni tog događaja.

DrNasty sri 25.6.2008 09:55
naxeem kaže...

 

Naime, taj fenomen se dešava kada dođe do greške u mozgu,

Taj fenomen se desava takodjer kad promjene nesto u ''matrici'' Namigiva

 

Salu na stranu, na discovery-ju zna biti dokumentarac ''haunted'' o ukletim kucama, rekonstrukcijom dogadjaja i spec. efektima.

Ona kuca sa linka prije na ovoj temi mi se cini kao vikendica za odmor naspram ovog. Brrrr

 

HappyD sri 25.6.2008 10:11
naxeem kaže...

Vidim da je manic već objasnila kuglastu munju, a ja ću objasniti deja vú.

Naime, taj fenomen se dešava kada dođe do greške u mozgu, na način da se nova informacija prije zapiše u sjećanje, nego postanemo svjesni događaja. Onog trenutka kada postanemo svjesni događaja koji smo zbog "greške" već zapamtili, mozak kao i obično 'potraži' da li se to već dogodilo i nađe ono što smo upravo doživjeli tj. zapamtili prije nego smo postali svjesni tog događaja.

 Eh, da, to mi je točno brat rekao.
mbaksa sri 25.6.2008 10:21
HappyD kaže...

Jednostavno: vjerujete li u paranormalno i je li vam se ikada išta takvoga dogodilo?

Ne. Jos nikad nije dokazan ni jedan jedini takav dogadjaj, a za vjerovati u to covjek se mora pitati besmislena ili glupa pitanja (zaista, covjek ne bi vjerovao, ali zaista postoje glupa pitanja - Dawkins je recimo to lijepo objasnio ovdje).

HappyD kaže...

Najbizarnije mi se dogodilo da sam čuo da mi je netko hodao po sobi ujutro dok sam ležao u krevetu na 5/6 budan, okrenut prema zidu, pa nisam vidio ništa, a nisam se usudio okrenuti, ali mi je taj netko/to nešto provršljalo detaljno po cijeloj sobi. Mama i tata su bili na poslu, nikog osim mene doma i nisam nikog očekivao. Nakon 45 minuta ležanja u krevetu poput kamena nakon što je ovo završilo, nisam čuo vrata niti okretanje brave, a zatim sam JA pročešljao stan i nikog nije bilo...

 

Također je jedne noći dok su svi spavali i sva svjetla bila ugašena, odjednom (budući da živim u zgradi) portafon počeo pištati užasno visokim tonovima k'o da ga netko dere i kolje! Naravno, nisam se usudio ustati, a kada sam ujutro pitao roditelje jesu šta čuli, kažu da nisu, što me čudilo jer je pištanje bilo toliko jako da je moglo probuditi pola zgrade (ima 17 katova).

 

Ovo su samo neki od bizarnih i paranormalnih događaja koji su mi se dogodili u životu. Sad da vas čujemo!

LOL! Jel se ti to zezas? Tu nema ni naznaka paranormalnog.