Predstavljanje

Naj RPG svih vremena :)

Trigger sri 13.2.2008 21:03

Od tradicionalniijih storytelling RPG-ova, Planescape: Torment, od free-roaming akcijskih Morrowind, od novijih Witcher. Jos vrijedi spomenuti oba KotOR-a, stvarno izvrsne igre.

klejton sri 13.2.2008 21:19

Teško je reći koji je najbolji, ali držim da je, kad su cRPG-i u pitanju, trio Cain-Boyarsky-Anderson (odnosno Black Isle, kasnije Troika Games) napravio tri remek-djela koja po meni gotovo da definiraju žanr: Fallout, Planescape: Torment i Arcanum. Uz malo veću naklonost prema Arcanumu, sve tri igre imaju fantastično izvedene elemente koji tvore dobar RPG: priču, atmosferu, slobodu izbora i replay value.

Osim ove tri, vrijedi spomenuti i Wasteland.

 

Inače, uskoro bi trebao izaći jedan indie-RPG pod nazivom The Age of Decadence. Ukratko, radi se o fantasy post-apoc naslovu sa SPECIAL sustavom i borbom na poteze. Nešto za hardcore cRPG fanove. :)

Aral sri 13.2.2008 21:39

RPG zanru itekako cvatu ruze, ima odlicnih naslova. A naj rpg svih vremena...ufff. Rekao bih Diablo a opet to svi govore. Njega bih stavio izvan konkurencije. System Shock 2, predobra atmosfera i gust igranja, neponovljiva igra. Vise preferiram Hack&Slash pa eto, Dungeon Siege 1&2, Diablo. Biseri i Biowarea su prica za sebe, da nije bilo njih rpg zanr danas ne bi bio kakav je!


...:::Anime Phreak:::...
Tanelorn sri 13.2.2008 21:40

Moj osobni favorit za "sva vremena" bio bi Baldur's Gate.

 

A od starijih naslova, definitivno Eye of the Beholder 2 kao i prvi Lands of Lore. Beholdera i dan danas znam sa nostalgijom zaigrat na staroj Amigi :)


Never before have I encountered such corrupt and foul minded perversity. Have you ever considered a career in the Church?
--The Bishop of Bath and Wells, Blackadder II
doktor1 sri 13.2.2008 21:45

Baldurs Gate 2 mi je bio odlican RPG. Bolji od jedinice i puno bolji od Diabla 2. Bilo bi ga dobro sada ubacit u grafiku kakvog Witchera. To bi bilo super. A danas NWN 2 i Witcher.


ASRock ALiveNF4G-DVI //AMD Athlon 64 X2 4800+// 2*2 GB DDR2 800 MHz KINGMAX//XFX Geforce 7900 GTS Extreme 256 DDR3//Segate Barracuda 160 GB serial ATA II 7200
h51ph sri 13.2.2008 23:11
naxeem kaže...
h51ph kaže...
Naprotiv, godišnje dobijemo samo par RPGova, ali zato većina njih bude odlična i ne završi u smeću kao neke igre drugih kategorija.

 

Nažalost nemam u sjećanju neki dobar RPG unazad dosta vremena... Griješim?
ak ništa drugo probaj witchera, imaš demo na novom BUG-ovom DVD-u 

potpisujem se
aquaevivae čet 14.2.2008 00:07

Da, jel zna itko kakve vijesti o DIablu, dal uopće napreduje ili nebude niš s toga? 

A jel itko igrao KOTR: I i II, pa poslje diabla meni najjači RPG, a sad na ljeto dolazi i nastavak...piše se svašta!


AMD Athlon(tm) 64 X2 4000+ @ 2.51GHz
2x1GB DDR2 800 (840MHz)
ATi sapphire 3870
FORTRON 400W PNF
Goran Racic čet 14.2.2008 01:06
aquaevivae kaže...

Da, jel zna itko kakve vijesti o DIablu, dal uopće napreduje ili nebude niš s toga? 

A jel itko igrao KOTR: I i II, pa poslje diabla meni najjači RPG, a sad na ljeto dolazi i nastavak...piše se svašta!


 Igrao oba KOTOR-a, poprilicno zabavno. Inace, ako ti se to svidjelo, Mass Effect koji dolazi na PC bi trebao obozavati.
Sto se pak Diabla/Blizzarda tice, imaju onaj svoj skup u Parizu gdje ce se opet najaviti nova skrivena igra pa cemo vidjeti sto sad rade.

Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
Chaky čet 14.2.2008 10:27
Christian kaže...

Evo upravo instalirah Icewind Dale 2, nisam ga već dugo igrao pa da se malo podsjetim.

Icewind Dale II. Meni osobno najdrazi RPG. Mnogi mu zamjeraju sto nema puno "govornih" odluka i posljedica kao u Planscapeu ili Balduru, ali zato akcija ne prestaje ni trenutka, prica je dobra, neprijatelji mastoviti, a magije su prva liga, te sto mi se posebno svidjelo nema puno piz...... s oruzjima (nema puno modanja), oruzje ima te atribute i bok.

Baldura nisam nikad odigrao do kraja, ali to mi je od jednih stvari "to do".
Diabla sam igrao na PS-u i bio mi je jedna od najdrazih igri. Na PC-u ga nisam igrao.
Tesko je reci koji je najbolji RPG svih vremena, jer su prilicno razliciti stilom igranja, grafickom izvedbom, svemirom i sl. A svi generalno spadaju u RPG zanr.
Sim4 čet 14.2.2008 14:56
aquaevivae kaže...

Da, jel zna itko kakve vijesti o DIablu, dal uopće napreduje ili nebude niš s toga?

A jel itko igrao KOTR: I i II, pa poslje diabla meni najjači RPG, a sad na ljeto dolazi i nastavak...piše se svašta!


  Nije  mi  loš  kotor  dobra  mi je  priča  al  me  smetaju  ta  ograničenja  u  kretanju  za  moj  ukus  možda  previše  linearno.  Ne  znam  valjda  su  me  razmazile  igre  tipa  gothic  i  morrowindCool
Sint1 čet 14.2.2008 15:46

Ne znam ali nikad me nisu odusevljavali ti kako ja kazem mac i luk i strijela RPG-i pogotovo kad bi se D&D pravila koristila previse su mi jednolicni. Npr. diablo prica, atmosfera odlicni a u borbi ti je isto bio leve5 ili 55 uvijek udara sa macem na potpuno isti nacin. Tu mi jedino prolaze Oblivion i Morrowind jer onolika sloboda kretanja i opcenito slobode je ravna remek djelu. Moj najdrazi uvijek Fallout jedva cekam Fallout 3 i mislim da nema sanse da ce biti los to ce biti sigurno ne ponovljivo remek djelo jer ga rade tvorci Obliviona.

Zabushant čet 14.2.2008 15:59

Planescape: Torment

Još uvijek.

 

Od novih definitivno The Witcher. Njegov najbolji opis sam našao na službenom forumu: Nelinearna priča u linearnom svijetu za razliku u Obliviona koji je linarna priča u otvorenom svijetu.

the_tux čet 14.2.2008 19:56

Fallout 1 i 2,  točka. GURPS sistem i SPECIAL to je to. Bioware i Black Isle su RPG majstori, carevi. Od ostalih vrijedno spomena, Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura, Planescape Torment, Icewind Dale, BG 1,2.

I  freeware  legenda:  Dink  Smallwood  Cool

random_storm pet 15.2.2008 09:32
Sint1 kaže...

Ne znam ali nikad me nisu odusevljavali ti kako ja kazem mac i luk i strijela RPG-i pogotovo kad bi se D&D pravila koristila previse su mi jednolicni. Npr. diablo prica, atmosfera odlicni a u borbi ti je isto bio leve5 ili 55 uvijek udara sa macem na potpuno isti nacin. Tu mi jedino prolaze Oblivion i Morrowind jer onolika sloboda kretanja i opcenito slobode je ravna remek djelu. Moj najdrazi uvijek Fallout jedva cekam Fallout 3 i mislim da nema sanse da ce biti los to ce biti sigurno ne ponovljivo remek djelo jer ga rade tvorci Obliviona.

Slažem se u nekim dijelovima ali mislim da je baš u tome čar, ta Hack&Slash metoda mi je tako zabavna (opet kako kome). Što se tiče moje all time favourite igre teško je izdvojiti pobjednika. Nabrojao bih više naslova (većina ih se tu spomenula) ali igrica koju sam najviše iščekivao u zadnje vrijeme bio je Oblivion. Kada sam odigrao Morrowind bio sam od dojmom dugo,dugo vremena. A kada su najavili Oblivion sline su mi počele curiti:) Tako da moram reći da mi se u ovom žanru jako tešok odlučiti za naj igru.
p.s. jučer me uhvatila nostalgija pa sam instalirao Blade of darknes a danas je na redu The Witcher

Naoružan logikom
klejton pet 15.2.2008 10:06
Sint1 kaže...

Ne znam ali nikad me nisu odusevljavali ti kako ja kazem mac i luk i strijela RPG-i pogotovo kad bi se D&D pravila koristila previse su mi jednolicni. Npr. diablo prica, atmosfera odlicni a u borbi ti je isto bio leve5 ili 55 uvijek udara sa macem na potpuno isti nacin. Tu mi jedino prolaze Oblivion i Morrowind jer onolika sloboda kretanja i opcenito slobode je ravna remek djelu. Moj najdrazi uvijek Fallout jedva cekam Fallout 3 i mislim da nema sanse da ce biti los to ce biti sigurno ne ponovljivo remek djelo jer ga rade tvorci Obliviona.

Mogao bih se razvezati o tome koliko će Fallout 3 biti daleko od originala (o izbacivanju izometrije i turn-based borbe, nadam se, nije potrebno govoriti), ali evo samo par sitnica - bacač mini-nuklearki. Mutanti koji izgledaju kao... nešto? Vatreni mač. (!)
Sim4 pet 15.2.2008 13:43
random_storm kaže...
Sint1 kaže...

Ne znam ali nikad me nisu odusevljavali ti kako ja kazem mac i luk i strijela RPG-i pogotovo kad bi se D&D pravila koristila previse su mi jednolicni. Npr. diablo prica, atmosfera odlicni a u borbi ti je isto bio leve5 ili 55 uvijek udara sa macem na potpuno isti nacin. Tu mi jedino prolaze Oblivion i Morrowind jer onolika sloboda kretanja i opcenito slobode je ravna remek djelu. Moj najdrazi uvijek Fallout jedva cekam Fallout 3 i mislim da nema sanse da ce biti los to ce biti sigurno ne ponovljivo remek djelo jer ga rade tvorci Obliviona.

Slažem se u nekim dijelovima ali mislim da je baš u tome čar, ta Hack&Slash metoda mi je tako zabavna (opet kako kome). Što se tiče moje all time favourite igre teško je izdvojiti pobjednika. Nabrojao bih više naslova (većina ih se tu spomenula) ali igrica koju sam najviše iščekivao u zadnje vrijeme bio je Oblivion. Kada sam odigrao Morrowind bio sam od dojmom dugo,dugo vremena. A kada su najavili Oblivion sline su mi počele curiti:) Tako da moram reći da mi se u ovom žanru jako tešok odlučiti za naj igru.
p.s. jučer me uhvatila nostalgija pa sam instalirao Blade of darknes a danas je na redu The Witcher

  Kakav je taj Blade of darkness nisam to igro jel možeš malo opisat, s čim bi ga usporedio
random_storm pet 15.2.2008 13:57

Sim4 kaže...
  Kakav je taj Blade of darkness nisam to igro jel možeš malo opisat, s čim bi ga usporedio
Više o igri možeš naći na web-u (mislim da je http://www.codemasters.com/severance/eng/Index2.htm )
A to ti je nešto slično Oblivionu (samo napravljeno prije,neznam, 7-8 godina), hack&slash iz 3 lica, 4 ili 5 klasa (uvijek sam igrao sa dwarf-om). A standardno ideš,udariš,ideš,pa opet udariš... - ali brate mene je zarazila ludo, atmosfera je odlična. Rune je slična igrica (mislim da je čak i starija o BOD-a ali nisam siguran)

Naoružan logikom

Sim4 pet 15.2.2008 17:50

Dobro hvala. Ma čitao sam neki review al tu je opis tipa grafika je izvrsna je odlična (moš mislit u današnje vrijeme:-)) , baš je zabavno možeš im otkinut glavu i tako dalje. Najbolje je da ti neko kaže tko je igrao jer ne možeš baš previše skužit o igri sa njenih službenih stranica pošto je tu uvijek tako bajno opisana da pomisliš da će sigurno bit igra godine a kad ono tamo mačak u vreći...

PCMaster pet 15.2.2008 19:22

Po meni je jako dobar RPG : The Witcher-ne bi rekao da je najbolji,ali je svakako dobar i zabavan.
Grafički engine nije loš,priča je jako dobra sve u svemu jako dobro:)

PCMaster pet 15.2.2008 19:33

Da KOTOR mi je bio jako zabavan-prvi RPG koji sam igaro.
Ne sjećam se kako se zvao taj nastvak ali mislim sa nekako ...old republic.
Za to vrijeme je i grafika bila dosta dobra.
Mačevi su se jako dobro dali složiti,zadnja borba je jako iscrpna-uspio sam nakon puno pokušaja-ostalo sve glatko ali zadnji okršaj :(