Povezivanje na Internet

TP LINK MR6400 problem sa spajanjem

cod__kiLL3r pet 16.11.2018 16:30

Pozdrav imam problem sa spajanjem na TP link mr6400

Naime uzeo sam taj router i imam tele 2 karticu te tarifu pokućni internet.

Problem je naime kada se pokušavam spojiti android ili playstation uređajem na taj router pokaziva na njima da nema uploada dok je download u redu.

PC radi bez problema, kada tu istu tele2 karticu stavim u neki drugi android uređaj i uključim hotspot radi normalno i Down i UP, kada stavim t-com karticu u router radi normalno i download i Upload.

Dakle jedino ne radi kad stavim tele2 karticu u taj router. Molim vas pomoć pokušao sam ga i vraćati na tvorničke postavke i mijenjao postavke unutar routera. Više stvarno neznam što da radim. :(

ihush pet 16.11.2018 17:10

opis je besmislen.. ponovi 'normalno' što želiš, negdje si napravio grešku (jer ako modem radi tad je drugi sim sporedan za ovakvo ponašanje.. postavke pristupnog servera, vip-tcom-tele.. za dns itd..)

cod__kiLL3r pet 16.11.2018 19:07

Dakle na PC-U sve normalno radi. kad se spojim sa mobitelom ili playstationom ne radi mi upload. (dok je tele2 kartica unutar modema)

ukoliko stavim karticu nekog drugog providera (t-com ili vip)  radi sve normalno i na mobitelu i na playstationu i na pcu.

ihush pet 16.11.2018 23:36

-i bez sim kartice se uređaji jednako spajaju wlan/lan-om na router (modem).. promjena sim-a je samo stvar linije-internet, ne postavke modema (jer radi.. s drugim simom), tad je jedino objašnjenje da negdje radiš grešku-previd.. ali ništa što bi se logikom/dodukcijom dalo zaključiti.

-ponovi, negdje je 'banalan' propust...

kako se spoji jedna uređaj, jednako mora moći i drugi

ako je razlika samo sim, tad je to besmisleno .. tj ako imaš neku ručnu-fixnu postavku kao ip/dhcp dns, gateway.. postavi na automatiku (default) .. ili ispravi. Ručne postavke moraš ručno prilagoditi-promijeniti, jer nisu automatika.. sve ostalo ''ne može biti'' (po opisu..).

cod__kiLL3r sub 17.11.2018 18:48

pozdrav

sve sam stavio na default, testirao i neće zatim vratio uređaj na tvorničke postavke ponovno testirao ponovno neće, stvarno ne vidim i ne razumijem u čemu bi mogao biti problem.

pogotovo zato jer na PC-u radi sasvim normalno.

Speed test na PC-u D-25 U-18 Ping 34

Speedtest na mobitelu D 22 U-0 Ping 33

Speedtest na playstationu D24 U-0