ante2103 sub 24.8.2019 08:45
Jebodiah kaže...
ante2103 kaže...

Je li ovaj Speedport plus HT-ov najnoviji ruter? 

 ja sam novi korisnik FTTH i od 12/2018  ga imam, pa valjda se podrazumijeva da je najnoviji

 Ja se vratio na HT nema 5 dana imam turbo 50 i novi ftth oni mi dali onaj speedport stari

ante2103 sub 24.8.2019 08:46

Inace, moj speedport kad se resetira ponekad ucita DSL downstream oko 51000 kbit/s, ponekad 56000 a ponekad 58000 kbit/s, sve zavisi kako ruter povuce pri resetu

Moze li bi ovo bit osnova da im kazem da im nevalja ruter

 

PC - stručnjak sub 24.8.2019 16:45

Ak se radi o bakru i FTTC, zbog VDSl vektorinka, dolazi kod reboota do promjene naksimale svaki put.

Sto se tice dibivanja novog rutera, ako ne mozea prejo wifij aizmjerit 50 Mbita u istoj proatoriji bez prepreka di je Speedport, dobit ces drugi.

Inace jako teako, SZK take nepostojece probleme ne prijavljuje.

Jer oprema koji ti je HT dao zadovoljava da ti usluva radi koju placas.

Oprem je HTova i to je to.

Ako ti imas zelje i pozdrave, kupis si mikrotika i radis sta oces.

Kljucno kod HT terminalne opreme he da eadi usluga koju placas i nista vise od toga.


Postoji mogucnost da ce HT od jeseni nudit FritzBox 7590 i 7530, vjerojatno uz mjesecnu naknadu za koriatenje tog IADa.
I Fritz mesh je na testu

ante2103 sub 24.8.2019 17:41
PC - stručnjak kaže...
Ak se radi o bakru i FTTC, zbog VDSl vektorinka, dolazi kod reboota do promjene naksimale svaki put.

Sto se tice dibivanja novog rutera, ako ne mozea prejo wifij aizmjerit 50 Mbita u istoj proatoriji bez prepreka di je Speedport, dobit ces drugi.

Inace jako teako, SZK take nepostojece probleme ne prijavljuje.

Jer oprema koji ti je HT dao zadovoljava da ti usluva radi koju placas.

Oprem je HTova i to je to.

Ako ti imas zelje i pozdrave, kupis si mikrotika i radis sta oces.

Kljucno kod HT terminalne opreme he da eadi usluga koju placas i nista vise od toga.


Postoji mogucnost da ce HT od jeseni nudit FritzBox 7590 i 7530, vjerojatno uz mjesecnu naknadu za koriatenje tog IADa.
I Fritz mesh je na testu

 Imam 50/10, stojim pored wifi-a pored speedporta, wifi brzina mi u downloadu ne ide vise od 40-41

Jebodiah sub 24.8.2019 22:57
ante2103 kaže...
Jebodiah kaže...
ante2103 kaže...
.......................

 Ja se vratio na HT nema 5 dana imam turbo 50 i novi ftth oni mi dali onaj speedport stari

 Ja sam pri potpisivanju govorio da bi uzeo 200/100 radi vece potrosnje prometa (nije torrent nego sigurnosnih uredaja i jos stosta koji zahtijevaju brz pristup i veliku brzinu, ko fol..ne )

To sam govorio da bi dobio noviji ruter (1Gbps port's i 5Ghz Wi-Fi i normalno novi je ruter)

i tako, da bi imao tehnicku mogucnost (ruter) za moje zagtjeve morali su dati taj novi. Meni zasad OK a moze puno bolje.

ti imas najnizu brzinu baznu, a nisu stekli dojam da bi htio imati vece brzine pa su ti ponudili stariji...

Pa tako gledam to kod tebe.....

Da kazes da si nasao mrtvu muhu u ruter i da je s time ruter kontaminiran i redi abnormalno?! Ovo je zeka, neslana zeka

A jedino ti grom moze pomoci, ali treba s molbom paziti. ne zna grom sto je ruter.

Jebodiah sub 24.8.2019 23:02
PC - stručnjak kaže...
...................


Postoji mogucnost da ce HT od jeseni nudit FritzBox 7590 i 7530, vjerojatno uz mjesecnu naknadu za koriatenje tog IADa.
I Fritz mesh je na testu

 IADa je li to tipfeler ili.....?

O cemu se radi, ta skracenica?

PC - stručnjak sub 24.8.2019 23:45

Svi ti ruteri, modemi sto ih nazivamo su IAD.

Internet access device (IAD)

Jedan IAD je kombinacija, modema, routera, switcha, wifi access pointa i voice gatwaya.

Svi uređaji koje od operatera imamo su IAD.

Modemi su bili nekad, a samostali rouer tipa CISCO, makar i on ima switch karticu dosta cesto, koji je nakacen na mefia converter za single mod optiku ide samo na profi usluge za velike poslovnjake.


ante2103 ned 25.8.2019 00:04
PC - stručnjak kaže...
Zali se da ne mheris preko wifija 50 mbita i dobit ces Speedport plus.

Makar, W724 typ Ci AC je bolji uređaj.
Mozda bi ti bilo bolje da ti tqj daju umjesto ovog obicnog w724 bez AC
Tocnije ima manje bugova od speedporta plus.

 Jesam vec i to kaze zenska to je wifi nije kabal tako je to 🙄 mjerim 40/10 na wifiu a imam 50/10 nmp jel to normalno

Gale92 ned 25.8.2019 09:49

Ekipa iako nije vezano usko uz temu, htio bi pitati iz "prve ruke". Dali je netko skoro produžio UO kod T-Com-a (Internet, telefon, Tv)?
Po kojoj cijeni i što se nudi (čisto pitam da znam na što se pripremit prije nego ih nazovem, a istječe mi 20.09.).

TonyM ned 25.8.2019 10:44
Gale92 kaže...

Ekipa iako nije vezano usko uz temu, htio bi pitati iz "prve ruke". Dali je netko skoro produžio UO kod T-Com-a (Internet, telefon, Tv)?
Po kojoj cijeni i što se nudi (čisto pitam da znam na što se pripremit prije nego ih nazovem, a istječe mi 20.09.).

 Pokušaj preko stranice Kompare  postici najboje za sebe.Ja sam tako te sam sa t-coma prešao na Iskon i dobio bolji popust preko kompare nego preko bilo kojega agenta .

Anđeo bez falinge ned 25.8.2019 10:58
Gale92 kaže...

Ekipa iako nije vezano usko uz temu, htio bi pitati iz "prve ruke". Dali je netko skoro produžio UO kod T-Com-a (Internet, telefon, Tv)?
Po kojoj cijeni i što se nudi (čisto pitam da znam na što se pripremit prije nego ih nazovem, a istječe mi 20.09.).

 moj kolega s posla je prije nekoliko mjeseci produžio ugovor ali ih je na moj nagovor zaj*** jer ima doveden i A1 i t-com optiku..

prvo ih je nazvao i pitao ima li kao 2stari2 korisnik kakve popuste i rekli su da nema... osim vaučera od nekih 400kn.

najavio se da prelazi na A1 (već je poslao njima u A1 podatke, dakle A1 je javio T-comu da čovjek prelazi k njima) i u roku par dana stigla mu je ponuda koju nije mogao odbiti.

osnovni paket, komplet sve arene, sport klub paket, komplet prošireni paket, HBo premium, max tv to go, digli su mu brzinu na 200/100 iako on to nije tražio niti ga zanima što te brzine znače... još je uzepo ženi samsung a30M paket s hrpom minuta i interneta za 120 kn mj. na 24 mjeseca a cijela ponuda internet telefon, tv ga je izašla 305 kn..

kupio je i neku stvarčicu u S. domenici za vaučer---

 

tu ima i hrpu fiksnih prema inozemstvu, a zvanje mobitela i fiksnih ne može ni iskoristiti..kći i sin su već u brakovima a njemu i ženi je to sve i previše...

JozoBozo121 ned 25.8.2019 15:14
Gale92 kaže...

Ekipa iako nije vezano usko uz temu, htio bi pitati iz "prve ruke". Dali je netko skoro produžio UO kod T-Com-a (Internet, telefon, Tv)?
Po kojoj cijeni i što se nudi (čisto pitam da znam na što se pripremit prije nego ih nazovem, a istječe mi 20.09.).

 MAX3 premium paket na optici, 200/100, telefon, MaxTV sa HBO, HD, proširenim, Arena MAX, snimalica i nemam pojma šta sve ne za 324 kune mjesečno.

ParaNO1d uto 27.8.2019 11:41

Jučer mi uključe uslugu, danas ujutro preko aplikacije podnesem zahtjev za turbo 50+ brzinu. Nakon toga mi više ne radi ni internet ni MAX TV. Zovem SZK kaže "Judita" da je nemoguće da ne radi zbog povećanja brzine. Jer da ne mogu tu brzinu dobiti nebi je mogao preko aplikacije ni zatražiti. I eto sad je otvorila zahtjev za tehničku podršku i imaju rok od 48 sati da vide šta je... Tak da nisam imao uslugu ni 24 sata, a sad je već opet nemam 

ParaNO1d uto 27.8.2019 11:48
Hexfire kaže...
Tak sam i ja uključio 20 putem weba pa je ispalo da ne mogu imati. Bio sam pola dana bez interneta.

A jučer sam zvao SZK da mi povećaju brzinu i kao ne mogu odmah jer nisu vidili u sustavu da je sve aktivno. Reko neću danas opet gnjavit preko aplikacije ću i eto sad. Vidit ćemo koliko ću ja bit bez uslugu i koliko ću na kraju imat brzinu. 

Anđeo bez falinge uto 27.8.2019 12:37
ParaNO1d kaže...

Jučer mi uključe uslugu, danas ujutro preko aplikacije podnesem zahtjev za turbo 50+ brzinu. Nakon toga mi više ne radi ni internet ni MAX TV. Zovem SZK kaže "Judita" da je nemoguće da ne radi zbog povećanja brzine. Jer da ne mogu tu brzinu dobiti nebi je mogao preko aplikacije ni zatražiti. I eto sad je otvorila zahtjev za tehničku podršku i imaju rok od 48 sati da vide šta je... Tak da nisam imao uslugu ni 24 sata, a sad je već opet nemam 

 aplikacija ne odgovara stvarnome stanju.

ako nisi na GFast (sklop bakra i optike) nećeš ni moći...

ParaNO1d uto 27.8.2019 12:43
Anđeo bez falinge kaže...
ParaNO1d kaže...

Jučer mi uključe uslugu, danas ujutro preko aplikacije podnesem zahtjev za turbo 50+ brzinu. Nakon toga mi više ne radi ni internet ni MAX TV. Zovem SZK kaže "Judita" da je nemoguće da ne radi zbog povećanja brzine. Jer da ne mogu tu brzinu dobiti nebi je mogao preko aplikacije ni zatražiti. I eto sad je otvorila zahtjev za tehničku podršku i imaju rok od 48 sati da vide šta je... Tak da nisam imao uslugu ni 24 sata, a sad je već opet nemam 

 aplikacija ne odgovara stvarnome stanju.

ako nisi na GFast (sklop bakra i optike) nećeš ni moći...

Znam da ne odgovora. Čudno mi je da mi je to rekla. Jer znam da to nije realno. Ako ništa drugo barem će tehničar provjerit maksimalno moguću brzinu sad kod te prijave pa ću tako i zatražit. Nadam se što skorijem riješenju hehe

matija656 uto 27.8.2019 12:46
ParaNO1d kaže...

Jučer mi uključe uslugu, danas ujutro preko aplikacije podnesem zahtjev za turbo 50+ brzinu. Nakon toga mi više ne radi ni internet ni MAX TV. Zovem SZK kaže "Judita" da je nemoguće da ne radi zbog povećanja brzine. Jer da ne mogu tu brzinu dobiti nebi je mogao preko aplikacije ni zatražiti. I eto sad je otvorila zahtjev za tehničku podršku i imaju rok od 48 sati da vide šta je... Tak da nisam imao uslugu ni 24 sata, a sad je već opet nemam 

 imao sam sličnu situaciju nedavno kod sebe doma
mjerili mi brzinu, i kao imam mogućnost do 40mbps, reko super, pali odma (prije imali 20)

i radilo je, ali je malo malo pucala veza, nije bilo dsl-a, dakle ni interneta ni telefona

a od mjesec dana kako smo aktivirali povećanje brzine svega 5-6 dana je brzina bila 36 - 40 mbps, ostalo 20 kako je bilo prije

prijavili smetnju na liniji i došao tehničar
provjerio stanje, veli maksimalna kod vas je 42, mi aktivirali 40, i veli tu onda ostaje malo prostora da linija ima za hodanje gore dolje i normalan rad, da se prekidanje veze događalo jer je mreža imala spikove preko granice i zbog toga smo ostajali bez svega

trenutno nam je posložio profil i neke parametre mreže da bude kao stabilnije, i za sad evo, sve ide normalno, brzina se drži od 36 do 40 mbps, što je bilo i nakon aktivacije

samo nam je rekao da ukoliko bude opet izboja sa mreže, da zatražimo spuštanje brzine na 30 mbps, i da onda bude sigurno stabilno

 

tako da vjerujem da je i tebi ista situacija

ParaNO1d uto 27.8.2019 12:53
matija656 kaže...
ParaNO1d kaže...

Jučer mi uključe uslugu, danas ujutro preko aplikacije podnesem zahtjev za turbo 50+ brzinu. Nakon toga mi više ne radi ni internet ni MAX TV. Zovem SZK kaže "Judita" da je nemoguće da ne radi zbog povećanja brzine. Jer da ne mogu tu brzinu dobiti nebi je mogao preko aplikacije ni zatražiti. I eto sad je otvorila zahtjev za tehničku podršku i imaju rok od 48 sati da vide šta je... Tak da nisam imao uslugu ni 24 sata, a sad je već opet nemam 

 imao sam sličnu situaciju nedavno kod sebe doma
mjerili mi brzinu, i kao imam mogućnost do 40mbps, reko super, pali odma (prije imali 20)

i radilo je, ali je malo malo pucala veza, nije bilo dsl-a, dakle ni interneta ni telefona

a od mjesec dana kako smo aktivirali povećanje brzine svega 5-6 dana je brzina bila 36 - 40 mbps, ostalo 20 kako je bilo prije

prijavili smetnju na liniji i došao tehničar
provjerio stanje, veli maksimalna kod vas je 42, mi aktivirali 40, i veli tu onda ostaje malo prostora da linija ima za hodanje gore dolje i normalan rad, da se prekidanje veze događalo jer je mreža imala spikove preko granice i zbog toga smo ostajali bez svega

trenutno nam je posložio profil i neke parametre mreže da bude kao stabilnije, i za sad evo, sve ide normalno, brzina se drži od 36 do 40 mbps, što je bilo i nakon aktivacije

samo nam je rekao da ukoliko bude opet izboja sa mreže, da zatražimo spuštanje brzine na 30 mbps, i da onda bude sigurno stabilno

 

tako da vjerujem da je i tebi ista situacija

Moguće da. Jedino mi žao što ječer to nije odrađeno dok je tehničar bio kod mene, a ne ovako sad opet čekaj da netko dođe...

Čuo sam se sad s kolegicom koja radi u T-comu. Kad sam tražio uslugu mogao sam imati oko 60 Mbps, sad mi ona kaže da mogu 10  i da mi je sve puklo kad sam zatražio 50. Svašt, eto nemam komentara... čekam još tehničara

 

A na karti pokrivenosti sam u plavoj zoni 30-60

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/karte-pokrivenosti

 

I šta je sad onda točno? I one fore da će u 2019. svi korisnici imati minimum 20 Mbps

ParaNO1d sri 28.8.2019 13:09

Bio tehničar, kaže mogu dobit do 30 Mbita/s, a ne 50. Bila žena doma, rekao ok je samo ako bude stabilno. Susjedi koji su kat ispod imaju brzinu veći za 5 Mbita nego ja. Al nema veze, zgrada ima samo 3 stana.

A moje daljnje pitanje je u vezi routera, dakle dobio sam Speedport W724V Type Ci. U koje portove da šta spajam? Pošto je rekao da nije dobro bilo spojeno iako je radilo sve dok nije bilo problema s brzinom. Na port 2 ili 3 je spojen MaxTV tako su oni spojili, a na ostale sam ja spojio TV i PS4 Pro i 1 ostaje prazan. Dakle kako da ih spojim da to bude kako treba?