ihush sri 24.7.2019 17:44

-to su pravne igrice.. jer nacionalni koncesionar mora svima u nekim rokovima omogućiti uslugu, naravno građevinski radovi, gradsko komunalni.. no oni to radije 'resetiraju' tek da imaju više lufta ako se rokovi počnu brojati. Tako se prave naivni i kad tražiš počnu od početka s rokovima.. mada to ne znači da ćeš na drugi način prije nešto riješiti, najmanje da agent nešto takvog može..

-prihvatiš, ignoriraš, ne čudiš se.. samo traži, traži ponovo.

ParaNO1d čet 25.7.2019 08:21
ihush kaže...

-to su pravne igrice.. jer nacionalni koncesionar mora svima u nekim rokovima omogućiti uslugu, naravno građevinski radovi, gradsko komunalni.. no oni to radije 'resetiraju' tek da imaju više lufta ako se rokovi počnu brojati. Tako se prave naivni i kad tražiš počnu od početka s rokovima.. mada to ne znači da ćeš na drugi način prije nešto riješiti, najmanje da agent nešto takvog može..

-prihvatiš, ignoriraš, ne čudiš se.. samo traži, traži ponovo.

Čuo sam se s kolegicom koja radi u T-Comu. Kaže sve je na čekanju iako sam odbio zamjensku uslugu. Nalog za radove vanjskog suradnika je i dalje otvoren. Oni su prokopali do zgrade, ali ostaje spajanje parice na centralu i šta sve već ne što vanjski rade za T-Com. I kaže da ona ne može to požuriti jer ne ovisi o njima. To mi je nevjerovatno da ne postoji neki rok ili nešto da korisnik može znati što se događa. Kad kontaktiram SZK ili nju oni imaju samo uvid da je nalog i dalje otvoren za radove, ali nemaju info ni o rokovima niti u koje su fazi radovi. Mislim to je stvarno jedno.

Doduše nije meni T-Com kriv koliko idioti od investitora koji nisu podnjeli zahtjev kada se zgrada radila, jer "kao nisu mogli", a kad sam pričao s tehničarem rekao je da to nema veze, da se samo traži da se pripremi sve za uvođenje, a onda stanari kada odluče uzmu internet od koga žele. 

Odeon uto 30.7.2019 23:29

-uskoro dobivam optiku 200/100, jel to znači u startu već 10ak megabia manje zbog maxtva? i kolko će smetnje utjecat na brzinu, tipa adsl mi je stabilan bio, samo kaj je bilo 10ak megabita, ispadi su bili rijetki i padovi brzina. uvijek je bilo 10

sandokan111 sri 31.7.2019 01:36
Odeon kaže...

-uskoro dobivam optiku 200/100, jel to znači u startu već 10ak megabia manje zbog maxtva? i kolko će smetnje utjecat na brzinu, tipa adsl mi je stabilan bio, samo kaj je bilo 10ak megabita, ispadi su bili rijetki i padovi brzina. uvijek je bilo 10

 Ne, imas 200/100 + ostale usluge. Nema smetnja u klasicnom smislu. Ima gusenja, ali neprimjetno za te brzine. Zaboravi adsl, vise nema parica.

matija656 pet 2.8.2019 16:03

trebam pomoć, probao preko chata sa agentom na stranici t-coma, ali nije bilo koristi...

pa ako ima ovdje neki predstavnik t-coma, bilo bi super 

 

ovako, prije kojih dva tjedna otprilike, smo ugovorili paket za starije od 55, 170 kn + dodatnih 10 kn za povećanje brzine interneta na 40 mbps (oni turbo paketi).

Mjerenje je obavljeno od strane agenta (frendice koja radi u t-comu) te nam je rečeno da imamo mogućnost povećanja brzine na našoj adresi, što smo i napravili.

Nakon aktivacije paketa, brzina je otišla na 37-40 mbps, upload na 7 mbps.

No od jučer, tj od 01.08. brzina je pala na 20 mbps, dok je upload ostao na 7 mbps.

Koji je razlog pada brzine, ima tu neka caka ili kaj??

jer nije bila nikakva obavijest da bude spuštanje brzine, niti da je tu neki limit na brzinu (paket ima flat tarifu), a dok su digli brzinu imali smo obavijest na web stranici da je bila aktivacija povećanja brzine interneta 

 

Antoniio22 pet 2.8.2019 17:41

Mjerio kabelom ili bežično? Ako nisi mjerio kabelom, izmjeri. Ako je kabelom brzina ok, onda je što se brzine tiče sve u redu. Ako je bežično i dalje problem prisutan, probaj promijeniti kanal mreže. Inače ti bežično može imati dosta smetnji zbog kojih ti pada brtina. Ako je kabelom isto mala brzina, stavi DSL statistiku iz rutera, moguće da je problem na liniji, degradacija parice, loš spoj itd. ili je spušten profil.

matija656 pet 2.8.2019 18:05
Antoniio22 kaže...
Mjerio kabelom ili bežično? Ako nisi mjerio kabelom, izmjeri. Ako je kabelom brzina ok, onda je što se brzine tiče sve u redu. Ako je bežično i dalje problem prisutan, probaj promijeniti kanal mreže. Inače ti bežično može imati dosta smetnji zbog kojih ti pada brtina. Ako je kabelom isto mala brzina, stavi DSL statistiku iz rutera, moguće da je problem na liniji, degradacija parice, loš spoj itd. ili je spušten profil.

 mjerio tv-om koji je spojen preko kabla na ruter, na nekoliko stranica i sa aplikacijom na njemu

mjerio preko wifi-a na tv-u i na kompu, uvjiek ista situacija

prije je bilo 37-40 mbps d, 7 mbps u, sad je 20mbps d, 7 mbps u
kako god da mjerim...

sandokan111 sri 7.8.2019 15:30
protest431 kaže...

Je našao tko u Speedport  routeru neki način za disconnect s neta? Radi ip adresa mi treba.

 

Ništa ne vidim na 192.168.1.1, thomson prije imao. Niti sklopku nema router .  

Restart router imas pod settings. To ti daje novi ip.

Anđeo bez falinge pet 9.8.2019 20:16
protest431 kaže...

Hvala, nije baš neka sreća jer se praktički gasi i pali od početka,ali ajde bar nešto. 

 

 nije točno da ideš na settings..

ideš gore odmah prva stavka -------- na #kućicu# Overwiev i odmah lijevo imaš opciju Internet connection active disconnect a kada ti je internet isključen poslije imaš opciju Connect i nema reseta, samo mijenjaš IP

McSimon ned 18.8.2019 20:04

Ako ste zadnjih dana dobili "hibridni" Huawei ruter od t-coma, imate li isto iskustvo: snaga wifi signala je ocajna, jedva dobaci do drugog kraja stana.

Stari je bez problema pokrivao cijeli stan + u dvoristu se moglo spojiti. Novi nema sanse.

deephouse uto 20.8.2019 11:14

Kako imam optiku tel + net ( 100/20 ) ...i bez ugovora već godinu dana pošto je cijena oke (180kn )...danas zovu iz t- coma i nude produženje po cijeni 169km za isti paket, ja tu cijenu na njigovim stranicama nigdje ne nalazim. Na upit koka je cijena nakon istela tog ugovora goapodičma odgovara pa ista 169kn što ne vjerujem da je tako nego se ista vrača na komercijalni javni cijenik u datom trenutku. Da li je netko upoznat sa tom ponudom.

ParaNO1d uto 20.8.2019 11:50
McSimon kaže...

Ako ste zadnjih dana dobili "hibridni" Huawei ruter od t-coma, imate li isto iskustvo: snaga wifi signala je ocajna, jedva dobaci do drugog kraja stana.

Stari je bez problema pokrivao cijeli stan + u dvoristu se moglo spojiti. Novi nema sanse.

Jesi zvao T-com, što kažu na to?

McSimon uto 20.8.2019 22:50
ParaNO1d kaže...
McSimon kaže...

Ako ste zadnjih dana dobili "hibridni" Huawei ruter od t-coma, imate li isto iskustvo: snaga wifi signala je ocajna, jedva dobaci do drugog kraja stana.

Stari je bez problema pokrivao cijeli stan + u dvoristu se moglo spojiti. Novi nema sanse.

Jesi zvao T-com, što kažu na to?

 Nisam, danas zamijenjen jer je udrio grom blizu pa je otisao na vjecna lovista.
Ista stvar s ovim. 
Izdrzat cu jos malo, izlazi ugovor pa odlazim od tcom dok ne dovuku optiku.

ante2103 čet 22.8.2019 13:02

Moze li mi netko pomoci vezano za ovaj speedport router 

Prekjucer sam se vratio u tcom sve ok brzina 

Ali moj ruter uopce nema opciju 5ghz na wifiu

Samo 2.4

A vidim ovdje da neki sto screenshotaju postavke rutera imaju

Pa me zanima sto mogu uciniti kome da se obratim i sta da im kazem..

mstaglicic čet 22.8.2019 13:12
ante2103 kaže...

Moze li mi netko pomoci vezano za ovaj speedport router 

Prekjucer sam se vratio u tcom sve ok brzina 

Ali moj ruter uopce nema opciju 5ghz na wifiu

Samo 2.4

A vidim ovdje da neki sto screenshotaju postavke rutera imaju

Pa me zanima sto mogu uciniti kome da se obratim i sta da im kazem..

 Speedport plus ili W724 ?

 

5GHz mrezu mozes i sam kreirati na modemu ukoliko se radi o Speedport Plusu ili W724Ci_AC . Ukoliko imas obicni W724Ci on nema 5GHz mrezu.