energyman sri 10.7.2019 11:13

Pitam to sve zato jer imam neke čudne ideje da možda pređem na HT. Od samih početaka smo bili na Amisu, onda ih je uzeo A1 i sve zasrao ali pokušavam smanjiti troškove pa gledam i druge opcije. Trenutno za trio paket (tv + internet + 3 tel linije) i 3 tarife (bez otplate uređaja - plaćeni su unaprijed) calam oko 1kkn/mjesec. Dobra je ponuda u HT-u za mobilne sa paketima za mlade i magentom. tipa trio paket 249kn i ova za mlade za po 129 ili 139 nisam siguran. To mi se čini ok. Prelaskom sa A1 gubim ogromne popuste na uređaje koje imamo kao firma, ali šta je tu je. Nisam siguran želim li sklapati ugovor sa HT kad čitam hrpetine komentara ali opet, ako dobijem veću brzinu i manje cijene tarifa...

ihush sri 10.7.2019 11:27

u pravilu je tcom najskuplji za podjedank paket.. ali ponekad jedini izbor (primarno za liniju, fizičku-bakar-optika..), ali ponekad ima nove ponude-akcije.. i svi ih imaju u nekom trenu, može i povoljnije ali kao korisnik ti biraš, poslovno je važnij kriterij stabilnost itd.. u pravilu optima ima najslabije pakete i najniže cijene itd.. a svi u prosjeku traže 220-250kn.. za sličnu stvar.

Kukec ned 14.7.2019 11:21
sosta kaže...
Kukec kaže...
sosta kaže...
XYomegaYX kaže...

Najniže što nam nude preko 0800 9000 je osnovni MAX 3 za 299 + HBO 29.5 + Regionalni 9 kn + Prošireni 5 kn ili Premium za 374 kn. Najbolja Mala tarifa ostaje, a daju po cijeni od 59 kn, Pričam bi prebacili na hibrid mini 79, surfam na Najbolju L 109 + Huawei Mate 20 Pro 156 kn/mj (36 mjeseci uređaj)

To su meni ponudili nakon isteka ugovora iz neke njihove tele prodaje max3 premium 374, uz hibrid mini od 79 je onda ovaj premium 324kn, pa sam to uzeo na kraju, jer ostali operateri kod mene ne nude ništa bolje ni jeftinije. S time da hibrid mini nije na ugovor, pa to sad mislim otkazat nakon što je prošlo 3 mjeseca.

E sad, ak možeš iskamčit bolje, probaj.

Da li si siguran da li će ti to uspjeti. Meni su isto u T-centru ponudili povoljniji MAX2, ako uzmem hibrid mini. Pošto nisam baš bio oduševljeni, rekli mi da taj hibrid mogu isključiti, tj. vratiti se na bonove kako sam imao i prije, a da neću izgubiti pogodnost na MAX2 paketu. Sve mi je to još uvijek sumnjičavo (njima je bitno da te ubijede i prodaju), ali rekli da su to ljude već radili i da ide. 

Planirao sam to sad u 2 mjesecu ići isljučiti, pošto bude prošlo 3 mjeseca od kako sam to sve uzeo. Baš me zanima da li ću i uspjeti. 

Nadam se da hoće :-).

Pozdrav,

da li se možda netko uspio vratiti s hibrid mini tarife na bonove bez da ja izgubio pogodnosti na fiksnim uslugama, koje je dobio sklapanjem hibrida i fiksnih usluga. Rečeno mi je da ću se moći vratiti na bonove bez ikakvih penala i gubljenja pogodnosti. Jednostavno nije mi dosta količina jedinica u hibrid mini tarifi, pa bi se vratio na bonove, ali me strah da ne izgubim pogodnosti na fiksnim uslugama. 

cesnjovka čet 18.7.2019 16:30
froxie24 kaže...

Čestitam kolega. Hajde da je barem netko od nas kkji smo donedavno jedva imali 4mbps doživio optiku. 

Ja i ti ćemo pičit preko G.fasta ako Bog da i opet preko bakra bilo koaks ili parica samo nek oni nama optiku uvale u ulaz hhh 

froxie24 čet 18.7.2019 22:33
cesnjovka kaže...
froxie24 kaže...

Čestitam kolega. Hajde da je barem netko od nas kkji smo donedavno jedva imali 4mbps doživio optiku. 

Ja i ti ćemo pičit preko G.fasta ako Bog da i opet preko bakra bilo koaks ili parica samo nek oni nama optiku uvale u ulaz hhh 

Bome cemo se nacekati. 

JozoBozo121 pet 19.7.2019 00:00
froxie24 kaže...

Nije bilo ipak tako loše, bilo je stabilnih deset, ali i to je za 21. stoljeće ipak premalo. Ja se nadam da će se to krenuti dalje širiti još. Mogla bi se i vlada u to uključiti malo, pogotovo za manja mjesta, recimo da se otpiše trošak PDV-a ili nešto slično za mjesta na kojima nije toliko isplativo telekomima vući optiku.

Ugljanac89 pet 19.7.2019 10:13

Pozdrav, dobio sam novi router za hibridbox opciju, ali ne želi mi spojiti adsl i 4g zajedno. Samo ADSL radi, a kad njega isključim onda i 4g proradi. Ali zajedno nikako. Problem je prijavljen, ali od njih jos ni riječi. Da li je itko imao takav problem?

froxie24 pet 19.7.2019 12:37
JozoBozo121 kaže...
froxie24 kaže...

Nije bilo ipak tako loše, bilo je stabilnih deset, ali i to je za 21. stoljeće ipak premalo. Ja se nadam da će se to krenuti dalje širiti još. Mogla bi se i vlada u to uključiti malo, pogotovo za manja mjesta, recimo da se otpiše trošak PDV-a ili nešto slično za mjesta na kojima nije toliko isplativo telekomima vući optiku.

Je da kud EU daje novac "za dabe" još da oni smanjuju PDV. Ne bi me čudilo da povečaju PDV na svu opremu koja se nabavlja i radove pa da poberu što više para u državni proračun, za sebe. 

ihush sub 20.7.2019 11:00

-kao i za sve ostalo, jedini rok je razuman rok.. tj prijaviš, tražiš, žališ se.. i tad krene 'brojač'.. tj tad ti moraju dati neki opravdani razlog za odgađanje (rat, poplava, viša sila..).. sve izvan tog je kažnjivo, recimo do 48h i više.. no nije nigdje tako definirano, jer ne može biti, jer svaki slučaj je za sebe. Npr požar na moru. .. ali, to što su timovi servisera na npr godišnjem, nije opravdani razlog, tj operater mora imati odgovarajući odgovr i rokove, kao što ima hitna-vatrogasci i ostali.. neovisno o dobu dana ili kalendarske godine.. ok, nećeš očekivati popravak za npr blagdane, ali dan nakon tog hoćeš.. tj razuman rok je onaj koji se može razumno objasniti. Ako je za neki popravak potrebno recimo 5h serviserskog rada, tad se to u tom roku treba obaviti, ako ne danas, sutra.. ne za godinu ili tjedan. Ako nemaju dovoljno radne snage, nek zaposle itd..

-prijaviti-žaliti se i tražiti čitavo vrijeme njihov odgovor-rok kad će biti otklonjen problem + naplati-traži 10kn/sat + umanjenje računa za vrijeme nedostupnosti itd. sve to da bi dobio moraš tražiti.. počni od hakoma i mingo.hr-a.. nakon što to zatražiš od operatera.

Doktor-X ned 21.7.2019 09:02

Znate što mi je palo na pamet, ima li HT možda u planu da tamo gdje ne planiraju uključivati vektoring ili g.fast slože pristup internetu sa recimo dvije parice (ako imam mjesta u kabl naravno), recimo kod mene u mjestu nema previše korisnika i mislim da ih ni neće biti, a ja sada imam recimo 40-45 mbita pa ako takve slučajeve spoje sa dvije parice i uključe bonding evo mene na oko 100 bez nekih prevelikih ulaganja od strane operatera (kablovi postoje, mjesta ima, samo drugi modem koji ima takve mogučnsti i eventualno druga kartica u centrali ako ove trenutne to nemaju)

ihush ned 21.7.2019 12:12

-prvo moraš tražiti, dobiti drugu liniju.. tek tad je priča moguća.

-nabaviš router s željenim mogućnostima (jer mala šansa da će to operater dijeliti za jednog juzera.. no moguće je svašta).

-odnosno, ako nema dodatne parice (linije) može i neko treće rješenje, satelit (samo download), mobilna kao tele2.. i opet trebaš svoju opremu da bi to mogao iskoristiti na željeni način. Router s dva-više wan porta je skup, pogledaj u klasi firewallova.. par tisuća kn, ali nađe se i npr dlink za 1.200..

sibica ned 21.7.2019 19:58

Otac je dobio sms kako će mu poslati novi hibridni ruter.Dosadašnju brzinu od 4 dignuo bi do max 30.E sad,do sada smo imali ruter u prizemlju.U njega je bio ukopčan stolni komp i jedan telefon.Drugi telefon je bio spojen na katu u tel.utičnicu.

Ako sam dobro skužio,ovaj hibridni ruter traži da se telefon ukopča direktno u ruter.Sa prvim telefonom koji je u prizemlju nije problem,ali se bojim kako ću telefon sa gornjeg kata moći spojiti na ruter samo povlačenjem dugog kabla.Postoji li neka druga varijanta/prijedlog spajanja?

ihush ned 21.7.2019 21:23

-ne.. stare analogne linije (i običan telefon koji si spajao direktno na žicu) su prošlost.. linija ide u modem, iz njega sve ostalo i tako moraš spojiti. Prilagodi se + realno je dodatni žičani tel nepotreban ili ako je bežični tad je nevažno gdje je baza tj radi.. (u nekom realnom dometu)

ParaNO1d sri 24.7.2019 15:38

Ovo nisam znao. Dakle prije 2 mjeseca sam podnio zahtjev za MAX3 uslugu. Nova je zgrada pa nije bilo linije do zgrade, trebalo je poslati vanjskog suradnika koji će prokopati sve i pripremiti za tehničara. Kopanje je bilo nakon skoro 2 mjeseca u subotu i ponedjeljak. Zvao sam tehničara koji je na GO, on mi ne može sad pomoći, zvao SZK oni kažu da vide da su radovi još u tijeku i da sam početkog 7 mjeseca odbio zamjensku uslugu dok se ovo ne riješi pa oni po automatizmu smatraju da sam odustao!? Onak WTF??? Dakle prvo mi kaže da vidi u sustavu da radovi traju, a onda nakon minutu da sam odustao... Nisam nikad odustao, samo nisam htio zamjensku uslugu. 

Stvarno mi nije jasno niti mi je itko rekao ako odbijem zamjensku uslugu da sam odustao od aktivacije!? Što sam ja onda sad čekao 2 mjeseca uzalud za ništa ili 

ihush sri 24.7.2019 17:44

-to su pravne igrice.. jer nacionalni koncesionar mora svima u nekim rokovima omogućiti uslugu, naravno građevinski radovi, gradsko komunalni.. no oni to radije 'resetiraju' tek da imaju više lufta ako se rokovi počnu brojati. Tako se prave naivni i kad tražiš počnu od početka s rokovima.. mada to ne znači da ćeš na drugi način prije nešto riješiti, najmanje da agent nešto takvog može..

-prihvatiš, ignoriraš, ne čudiš se.. samo traži, traži ponovo.

ParaNO1d čet 25.7.2019 08:21
ihush kaže...

-to su pravne igrice.. jer nacionalni koncesionar mora svima u nekim rokovima omogućiti uslugu, naravno građevinski radovi, gradsko komunalni.. no oni to radije 'resetiraju' tek da imaju više lufta ako se rokovi počnu brojati. Tako se prave naivni i kad tražiš počnu od početka s rokovima.. mada to ne znači da ćeš na drugi način prije nešto riješiti, najmanje da agent nešto takvog može..

-prihvatiš, ignoriraš, ne čudiš se.. samo traži, traži ponovo.

Čuo sam se s kolegicom koja radi u T-Comu. Kaže sve je na čekanju iako sam odbio zamjensku uslugu. Nalog za radove vanjskog suradnika je i dalje otvoren. Oni su prokopali do zgrade, ali ostaje spajanje parice na centralu i šta sve već ne što vanjski rade za T-Com. I kaže da ona ne može to požuriti jer ne ovisi o njima. To mi je nevjerovatno da ne postoji neki rok ili nešto da korisnik može znati što se događa. Kad kontaktiram SZK ili nju oni imaju samo uvid da je nalog i dalje otvoren za radove, ali nemaju info ni o rokovima niti u koje su fazi radovi. Mislim to je stvarno jedno.

Doduše nije meni T-Com kriv koliko idioti od investitora koji nisu podnjeli zahtjev kada se zgrada radila, jer "kao nisu mogli", a kad sam pričao s tehničarem rekao je da to nema veze, da se samo traži da se pripremi sve za uvođenje, a onda stanari kada odluče uzmu internet od koga žele. 

Odeon uto 30.7.2019 23:29

-uskoro dobivam optiku 200/100, jel to znači u startu već 10ak megabia manje zbog maxtva? i kolko će smetnje utjecat na brzinu, tipa adsl mi je stabilan bio, samo kaj je bilo 10ak megabita, ispadi su bili rijetki i padovi brzina. uvijek je bilo 10

sandokan111 sri 31.7.2019 01:36
Odeon kaže...

-uskoro dobivam optiku 200/100, jel to znači u startu već 10ak megabia manje zbog maxtva? i kolko će smetnje utjecat na brzinu, tipa adsl mi je stabilan bio, samo kaj je bilo 10ak megabita, ispadi su bili rijetki i padovi brzina. uvijek je bilo 10

Ne, imas 200/100 + ostale usluge. Nema smetnja u klasicnom smislu. Ima gusenja, ali neprimjetno za te brzine. Zaboravi adsl, vise nema parica.

matija656 pet 2.8.2019 16:03

trebam pomoć, probao preko chata sa agentom na stranici t-coma, ali nije bilo koristi...

pa ako ima ovdje neki predstavnik t-coma, bilo bi super 

ovako, prije kojih dva tjedna otprilike, smo ugovorili paket za starije od 55, 170 kn + dodatnih 10 kn za povećanje brzine interneta na 40 mbps (oni turbo paketi).

Mjerenje je obavljeno od strane agenta (frendice koja radi u t-comu) te nam je rečeno da imamo mogućnost povećanja brzine na našoj adresi, što smo i napravili.

Nakon aktivacije paketa, brzina je otišla na 37-40 mbps, upload na 7 mbps.

No od jučer, tj od 01.08. brzina je pala na 20 mbps, dok je upload ostao na 7 mbps.

Koji je razlog pada brzine, ima tu neka caka ili kaj??

jer nije bila nikakva obavijest da bude spuštanje brzine, niti da je tu neki limit na brzinu (paket ima flat tarifu), a dok su digli brzinu imali smo obavijest na web stranici da je bila aktivacija povećanja brzine interneta 

Antoniio22 pet 2.8.2019 17:41

Mjerio kabelom ili bežično? Ako nisi mjerio kabelom, izmjeri. Ako je kabelom brzina ok, onda je što se brzine tiče sve u redu. Ako je bežično i dalje problem prisutan, probaj promijeniti kanal mreže. Inače ti bežično može imati dosta smetnji zbog kojih ti pada brtina. Ako je kabelom isto mala brzina, stavi DSL statistiku iz rutera, moguće da je problem na liniji, degradacija parice, loš spoj itd. ili je spušten profil.

matija656 pet 2.8.2019 18:05
Antoniio22 kaže...
Mjerio kabelom ili bežično? Ako nisi mjerio kabelom, izmjeri. Ako je kabelom brzina ok, onda je što se brzine tiče sve u redu. Ako je bežično i dalje problem prisutan, probaj promijeniti kanal mreže. Inače ti bežično može imati dosta smetnji zbog kojih ti pada brtina. Ako je kabelom isto mala brzina, stavi DSL statistiku iz rutera, moguće da je problem na liniji, degradacija parice, loš spoj itd. ili je spušten profil.

mjerio tv-om koji je spojen preko kabla na ruter, na nekoliko stranica i sa aplikacijom na njemu

mjerio preko wifi-a na tv-u i na kompu, uvjiek ista situacija

prije je bilo 37-40 mbps d, 7 mbps u, sad je 20mbps d, 7 mbps u
kako god da mjerim...

sandokan111 sri 7.8.2019 15:30
protest431 kaže...

Je našao tko u Speedport  routeru neki način za disconnect s neta? Radi ip adresa mi treba.

Ništa ne vidim na 192.168.1.1, thomson prije imao. Niti sklopku nema router .  

Restart router imas pod settings. To ti daje novi ip.