RokyFrane sub 22.6.2019 15:00

To da ali na HT stranici npr Varaždin je cijeli pokriven optikom a na hakom stranicama nepokazuje tako, išao sam malo po Varaždinu na google mapama i provjerio sam na HT provjera dostupnost i stvarno piše da imaju dostupnost.

RokyFrane sub 22.6.2019 15:19

Pa i kod mog frenda je bilo tako, kod tih ljudi kod tebe možda im je ruta žice bliža do centrale a tvoja dalja po stupovima. Tako je barem bilo kod ovog mog. Probaj na iskon dostupnost provjerit njihove adrese i svoju pa usporedi (ali nikako nemoj zaboravit kućni broj upisat ako ga imaju/imaš)

Jer kučni broj barem kod mene pokaže baš točnu brzinu.

_itsmoriarty sub 22.6.2019 18:23

pozdrav,

imam jedan problem s T-com internetom. 

naime, baka mi ima T-com Internet ( za sve iznad 60 ) znaci nekih 20mbit-a, i kad se zovemo na skajpu, stalno net stuca, prekida. 

zvala je T-com, lik je dosao, promjenio modem, evo drugi dan opet isto. eh sad, posto je kod njih modem kod stare kuhinje, blizu je frizider, pa sam joj rekao da pozove nekoga da joj makne taj modem malo dalje od frizidera i da pokusamo opet.

ako ni tada ne idem ,da se prebaci u drugu sobu modem. ona koristi wi fi stalno preko tableta. da li mozda ima neki drugi problem oko toga? jer ovaj lik sto joj je mjenjao modem rekao je da bi sve trebalo da radi kako treba. 

medjutim, u sobi gdje ona uvijek sjedi dok skajpamo, imaju klizna vrata, koja su od metala, da to nije problem? 

svaki savjet je dobro dosao. hvala

lp

Filip100able sub 22.6.2019 20:55

Ljudi imam problem.. Dobio sam ruter Huawei Ha35-11 ima karticu u sebi, ima 4g signala..al svaki put kad se ugasi i upali nece se sam spojit na 4G neg gura  spori ADSL..a ovi u T-Coma samo znaju slat na teren ove svoje..A ruter ugl gasim zbog grmljavine jer svaki koji je ostao upaljen dok je grmilo je crko..

KiX777 sri 26.6.2019 12:47

Pošto ne mogu imati veću brzinu od 4mbit imam onu hibrid opciju s 4g no meni je jednostavno premalo 100gb, to ode za tjedan dana...

Istječe mi ugovor sad i zadovoljan sam računima, ali zanima me mogu li ikako povećati taj limit za tu hibrid opciju, ovo je jednostavno smiješno 

Cansee čet 27.6.2019 15:18
KiX777 kaže...

Pošto ne mogu imati veću brzinu od 4mbit imam onu hibrid opciju s 4g no meni je jednostavno premalo 100gb, to ode za tjedan dana...

Istječe mi ugovor sad i zadovoljan sam računima, ali zanima me mogu li ikako povećati taj limit za tu hibrid opciju, ovo je jednostavno smiješno 

tele 2 ti ima to ograničenje na 1TB, zasad jedini u Hrvatskoj, s tim da je ograničenje od 18 do 23 h u ostatku dana je bez ograničenja.

a de mi molim te reci kolika ti bude prosječna brzina dok ne pređeš 100 gb?? i također ako si gamer kakva je stabilnost veze?

Cesc čet 27.6.2019 17:09

Da li ima netko u temi tko već koristi Gigabox? Zanima me kakva su iskustva sa ovim modemom kojeg daju i općenito, ako ima koji gamer da ga koristi za multiplayer igre (čak i kad padne brzina na 4/1) :D

Genoxxx uto 2.7.2019 11:45

Mogu li istovremeno koristiti adsl i homebox ali odvojeno? Imam onaj hibridni, i router sa 4g bi premjestio na gornji kat kuće bez "žice" a na donjem katu bi stavio drugi router koji bi koristio adsl... je li to moguće?

Edit: znam da se može povećati tih 100gb, zanima me može li se povećati jedan mjesec i koliko košta?

RabiD čet 4.7.2019 15:10
Genoxxx kaže...

Mogu li istovremeno koristiti adsl i homebox ali odvojeno? Imam onaj hibridni, i router sa 4g bi premjestio na gornji kat kuće bez "žice" a na donjem katu bi stavio drugi router koji bi koristio adsl... je li to moguće?

Edit: znam da se može povećati tih 100gb, zanima me može li se povećati jedan mjesec i koliko košta?

Stvarno se može povećati 100 GB na Turbo Mix opciji? Imaš li kakve dodatne informacije o tome?

DDavorin ned 7.7.2019 08:30
Genoxxx kaže...

Trebalo bi biti moguće probaj na tom hibridnom routeru ištekati adsl i vidi dali ti radi 4G ako ne radi onda postoji neka sprega u routeru koja prepoznaje da nema adsl u tom slučaju bi trebao drugi router za 4G a ovaj hibridni ostaviti za adsl

DDavorin ned 7.7.2019 14:33
Filip100able kaže...

Meni kad je proslo 100gb a adsl je istekan bio sam prestane radit net...oni vidi na kartici to..tih 100gb je kao internet opcija na mobitelu samo sta su tam puno manje...

da to je normalno potrošiš 100GB i nije adsl uštekan nemaš interneta. Pitanje je dali radi ako je adsl isključen a nisi potrošio 100GB? Ili stavi tu sim karticu u mob i vidi dali radi naravno ako nisi potrošio svih 100GB

Filip100able ned 7.7.2019 16:44

Te kartice ne rade u mobitelima nego samo u tim ruterima...kad sam produzio ugovor dobio sam da za 39 kn mj dotadno imas 60gb na toj kartici..ubacis karticu u mob nece nista..a ovi iz sluzbe podesavali ali ne kartica je tako zakljucana samo u ruterima radi..tako i ova u hibrid ruteru

DDavorin pon 8.7.2019 15:37
Filip100able kaže...

Te kartice ne rade u mobitelima nego samo u tim ruterima...kad sam produzio ugovor dobio sam da za 39 kn mj dotadno imas 60gb na toj kartici..ubacis karticu u mob nece nista..a ovi iz sluzbe podesavali ali ne kartica je tako zakljucana samo u ruterima radi..tako i ova u hibrid ruteru

jel rad kad ištekaš Adsl? znači kartica ostaje u tom routeru

Silent horror1992 uto 9.7.2019 20:09

Nisam do sad nikad uzimao ništa na pretplatu što se mobača tiče pa ne znam da li je ovo donekle normalna ponuda.

Nudio mi njihov agent mobilnu L tarifu za 199kn mjesečno, prvih 6 mjeseci 1kn košta, a nakon toga 199kn, te sam mislio uzet Samsung A50 60kn mjesečno u startu ne košta uređaj ništa.

Koliko je to loše ili dobro ?

Imam max 3 kod njih za 209kn i on kaže da bolje ne vežem to sve zajedno jer onda ne mogu dobit prvih 6 mjeseci za kunu.

Ako neko radi u tcom ili zna neku šemu kak da dobijem beku realnu ponudu nek mi se javi putem pp.

Tnx. 

energyman sri 10.7.2019 10:14

Je li istina da HT limitira brzinu drugim operaterima koji idu preko njihovih parica. Konkretno preko A1 sad imam 22-25Mbit a ekipa iz Komparea mi tvrdi da mogu imati do cca 50Mbit na postojećoj parici ali ako idem preko HT-a. 

ihush sri 10.7.2019 10:46
energyman kaže...

Je li istina da HT limitira brzinu drugim operaterima koji idu preko njihovih parica. Konkretno preko A1 sad imam 22-25Mbit a ekipa iz Komparea mi tvrdi da mogu imati do cca 50Mbit na postojećoj parici ali ako idem preko HT-a. 

-ekipa su amateri koji ako ništa drugo to ne bi smjeli govoriti klijentima.. cehovska solidarnost, tj do sad se nisu pokazali kao koristan dio lanca između korisnika i operatera, peti kotač..

stvarnost, ima u tome istine, monopol, linije.. zbog monopolskog statusa tcom mora ostalim operaterima dati (iznajmiti) pristup opremi pod jednakim uvjetima.. i jedino on gradi npr optičku (i bilo koju drugu) mrežu, optima-iskon .. su njihovi ali zadovoljavaju zbog monopolskog statusa formu. A1 je sasvim suprotno, bivši vip, koji je pokupovao ostatak ali sasvim različite osnove, tcom ima sve na žici-bakar/optika, dok je vip primarno mobitel, pa bnet coaxkabel, homebox je mobilna koja nikad nije bila popularna (tu je glavni tele2 i vip je samo ako nema ništa drugo), jedini na žici u A1 je bivli amis.. i to su jedine linije koje im se na nacionalnom nivou mogu preklapati, ali je infrastruktura u vlasništvu tcoma (tj države, pa je tcom to ukrao..).. sve ostalo što su poenki mali operater nešto lokalno proveli su sitnica za globalno državu, poneki kvart np metronet i sl. i sad imamo duopol, tcom-a1. Ne preklapaju ima se linije osim amisovog dijela koji je mali, sve ostalo je na odvojenim kao coax ili mobilna mreža a to što neki operater kaže da mu onaj drugi ne da 'jaču liniju'.. pa odgovor je, uloži-napravi ti.. odnosno, nema više trećeg osim ta dva glavna koji kao mafija imaju dogovor i ne grizu jedan drugog osim što si đentlmenski kradu korisnike.. to računaju kao poslovni-konkurentni fairplay.. :)

-tcom zbog koncesije i ravnopravnog natjecanja mora i ostalima dati pristup, ali zakon ne kaže koji ormar u centrali, a to je i brzina-kvaliteta npr optika, pa tako pojedini kvartovi već imaju postavljenu optiku ali se šuti, jer bi morali dati trećima.. bnet je u tome najčišći jer je sam na svom coaxu ali pokriva samo zgrade-kvartove, ne nacionalna pokrivenost klasičnim centralama.

-ima li u tome istine, da ograničavaju? .. pa jednako kao kad korisnik uzme-plati paket npr 10mbps ili 100mbps, ide preko iste žice, ali ne dobije isti paket-brzinu ili tv kanale.. žica je pri tome ista, dakle može se a kad se nešto može tad se to i radi ako je poslovno važno pa i po cijenu kazne .. do koje nikad neće doći jer su dovoljno veliki-važni, samo to moraju koliko toliko diskretno odraditi i tad su svi mirni. Dva operatera koja neće jedan drugom oči povaditi.. trećih nema a peti kotač je višak u priči koji ili su outsideri pa ne znaju baš ništa ili krše postulate branše (mafije, ceha.. bilo kojeg saveza..) .. u oba slučaja nisu se pokazali korisnima i vrijeme je da nestanu. Kao pomoć korisnicima oko izbora operatera, paketa usluge ili ostvarivanje nekog prava se nisu pokazali korisnima.

-dakle, točno kažu, možeš ako ideš preko hta, ali ako si na parici, tad ideš preko hta tj njegove infrastrukture, ako si na coaxu ideš preko bnetove, ako si neki kvart s optikom koju je položio neki od kupljenih operatera to je statistička greška može biti oboje, ako ideš preko homeboxa tad nije parica-optika-coax.. tj tad je kao tele2 a tad je opet važan odašiljač preko kojeg se spajaš i  trenutno opterećenje tj broj korisnika ovisan o dobu dana, turističkoj sezoni itd.. ako si na nekoj parici pod a1, tad će ti prelazak npr na iskon ili optimu (tj ht) vjerojatno dati tu veću brzinu ali ne na npr amis, odnosno, sve je to htovo (većinom).