Povezivanje na Internet

Spajanje na udaljeno računalo kada je ono ugašeno

tonac sub 11.9.2010 13:22

Kako se spojiti na udaljeno računalo ako je ono ugašeno (bilo pomoću TeamViwera ili Remote desktopa ili možda nečeg drugog)? Naime, želja mi je administrirati računalo koje je ugašeno (korisnici tog računala su na ljetovanju ili slično, a moji su dobri prijatelji te mi dopuštaju rad i dijeljenje njihovih svih podataka i računala u njihovom odsutstvu)? Unaprijed hvala na prijedlozima i rješenjima!

vlad0 sub 11.9.2010 13:47

Ne ulazeći u kompleksnije metode kako se ovo da izvesti (jer ti ne želim zagorčati život odmah s 1. odgovorom :]), najjednostavnije bi ti bilo na njihovom PC-u u BIOS-u staviti da se računalo upali u određeno doba dana, pa se ti samo spojiš na njega i napraviš što trebaš (i na kraju ga naravno ugasiš).

Friday sub 11.9.2010 13:48
tonac kaže...

Kako se spojiti na udaljeno računalo ako je ono ugašeno (bilo pomoću TeamViwera ili Remote desktopa ili možda nečeg drugog)? Naime, želja mi je administrirati računalo koje je ugašeno (korisnici tog računala su na ljetovanju ili slično, a moji su dobri prijatelji te mi dopuštaju rad i dijeljenje njihovih svih podataka i računala u njihovom odsutstvu)? Unaprijed hvala na prijedlozima i rješenjima!

 

Pa dok je ugašeno - ne možeš ništa. Trebaš enableati wake on lan, spojiti se na router i preko njega upaliti računalo (ako router ima tu opciju). Onda preko team viewer-a možeš imati pristup.

tonac sub 11.9.2010 14:01
Friday kaže...
tonac kaže...

Kako se spojiti na udaljeno računalo ako je ono ugašeno (bilo pomoću TeamViwera ili Remote desktopa ili možda nečeg drugog)? Naime, želja mi je administrirati računalo koje je ugašeno (korisnici tog računala su na ljetovanju ili slično, a moji su dobri prijatelji te mi dopuštaju rad i dijeljenje njihovih svih podataka i računala u njihovom odsutstvu)? Unaprijed hvala na prijedlozima i rješenjima!

 

Pa dok je ugašeno - ne možeš ništa. Trebaš enableati wake on lan, spojiti se na router i preko njega upaliti računalo (ako router ima tu opciju). Onda preko team viewer-a možeš imati pristup.

ovo bi bila dobra ideja, hvala na rješenju ali još samo malo objašnjenje (znam da je jednostavno ali mi mozak šteka) kako se spojiti na njihov router?

Friday sub 11.9.2010 14:07
tonac kaže...
Friday kaže...
tonac kaže...

Kako se spojiti na udaljeno računalo ako je ono ugašeno (bilo pomoću TeamViwera ili Remote desktopa ili možda nečeg drugog)? Naime, želja mi je administrirati računalo koje je ugašeno (korisnici tog računala su na ljetovanju ili slično, a moji su dobri prijatelji te mi dopuštaju rad i dijeljenje njihovih svih podataka i računala u njihovom odsutstvu)? Unaprijed hvala na prijedlozima i rješenjima!

 

Pa dok je ugašeno - ne možeš ništa. Trebaš enableati wake on lan, spojiti se na router i preko njega upaliti računalo (ako router ima tu opciju). Onda preko team viewer-a možeš imati pristup.

ovo bi bila dobra ideja, hvala na rješenju ali još samo malo objašnjenje (znam da je jednostavno ali mi mozak šteka) kako se spojiti na njihov router?

 

Pa jedino da si otvoriš account na dyndns-u i onda taj account iskoristiš za spajanje na router (kojem, BTW, moraš enableati remote management izvana, tj preko WAN-a). Stvarno nije teško ali ako takve stvari nisi nikada radio onda bi trebao pronjuškati po netu za kojekakve tutoriale. Koji router je uopće u pitanju? Jer nemaju svi WOL opciju.

tonac sub 11.9.2010 14:18

hvala na dyndns-u, mislio sam da je nesto s tim ali nisam znao tocan postupak. router je cini mi se simens gigaset SX763, moram jos provjerit, ali jos jednom hvala na brzom odgovoru. (BTW znam da nije unutar ove teme ali vidim da ste vrlo strucni pa da isprobam srecu ili da me uputite na neki forum ili webpage - kalibracija canon inkjet pisača (mislim da je pixma 4300) sa offset tiskom? ha, sta sad?) Izvinite sto ne pisem sa kvacicama jer dosta pisem na english language pa mi je jednostavno uslo u naviku.