boatenga sri 8.5.2019 12:46

Napokon su ustabilili profil..

36/2

 

Plus, sad me zvali i da će umanjit račune za dane kad je bilo problema..

 

A ovo je slika kako to izgleda u kutiji na mojoj fasadi..Moja je jedna linija, dakle dvije žice za sada..

Sad sam uzeo još jednu, dakle još dvije žice..

 

Nekad sam imao telefon jedini u kvartu..Bilo je četiri telefona na cijeli dio grada, početak osamdesetih..

Kad se sjetim početka stoljeća i početaka interneta sa 56k modemima (još ih imam po ladicama, spalio sam jedno 5-6 komada), ponekad bi mi račun tcom-u iznosio po 1500 kuna, jer su mjerili vrijeme provedeno na netu..A ja blejio uglavnom po forum.hr..

Nikad nisam mijenjao operatera, bome su me ovaj put izgubili..

 

Sad čekam da uključe Iskon..Možda bude "sretna" parica..

 

 

 

 

boatenga čet 9.5.2019 11:46

Zašto?

Ne mogu biti gori od ovih..U stvari jednako je to kao tcom..

Prošli put kad mi je bio tehničar, pitao sam ga i rekao mi je da opet oni rješavaju probleme i za Iskon..

 

Ja sam išao na uključenje nove parice..Plus što su mi jeftiniji 100 kuna mjesečno, što je osjetno..

 

Pitanje, zna li netko gdje ima za kupiti ovakve reglete za telefonsku žicu..Vjerojatno bolje rješenje od "uvrtanja" žica..

Znam gdje ima kupiti za strujne žice, ali za ovo nisam vidio..

sandokan111 čet 9.5.2019 14:23
boatenga kaže...
Znam gdje ima kupiti za strujne žice, ali za ovo nisam vidio..

 Nema razlike izmedju telefonske parice i "strujne zice" :). Obe prenose struju. Razlikuje se samo debljina bakrenog vodica unutra i oplet/izolacija oko istog, al to vrijedi i za strujne zice, a parice su vecinom vulgaris zice jer je to sve koristeno kad se uvodio telefon pa je samo pots signal isao kroz to.

boatenga pet 10.5.2019 12:17

Evo, isti tehničar koji je bio za tcom, sad me zvao da dolazi spajati za Iskon..Doći će provjeriti novu paricu na stupu, pa do mene..

Uključenje idući tjedan, predviđa on..

Još me pitao, da kad već ako isključujem, bili mogao da mi uključi iskon, preko ove, da nema radova na liniji..Nisam pristao, tražim potpuno novu..

 

Super, uspijem isključit tcom još ovaj mjesec..

Doktor-X ned 19.5.2019 21:16

Nemam pojma što se kod mene dogodilo? No margina mi je do neki dan bila oko 6, sa attainable rate-om od oko 42-43000 kbps-a, a sada mi se je attainable povećao na 47-48000 kbps-a, sa marginom od oko 7.5. No moram napomenuti da mi se nekada prije margina znala spustiti sa 6 i ispod 5, a veza je uvijek bila stabilna bez pucanja. Vjerojatno se spuštala da zadrži brzinu sa kojom je spojena na dslam. No sada imam drugi problem, profil mi je zaključan na 40mbita (mada imam dokupljen turbo 50) a sad bi se dalo i više postići a ht to neće napravit jer je trenutna brzina u granicama

robif pet 24.5.2019 07:39

Pozdrav ..

 

Kod mene nakon gasenja i paljenja rutera downstrem bude oko 53000 kbt/s,a nakon dan,dva padne na 36000

 

Kad opet restartam ruter opet se vrati na 53000

 

Jel netko zna u cemu je problem?

boatenga pet 24.5.2019 10:36

Kako sam i pretpostavljao, uzimanjem nove parice, dobio sam odličnu paricu..

Bolju od dosadašnje..

Eto, toliko..

 

Doktor X, dogodilo ti se jednako kao i kod mene sa ht-om..Vjerojatno ti je istekao ugovor, pa su ti promijenili profil..I spustili brzinu..

Meni su uništili paricu jednom kad su skužili da sam bez ugovora sa obveznim trajanjem, isprebacivali me po raznim profilima..Čak su i prije tri dana ponovo nešto prtljali i smanjivali profil, ali bar nije pucalo..

Pisao sam putešestvije ovdje..

Sa velikim zadovoljstvom ću otići u centar i ugasit uslugu..

 

Za dvije godine ću jednako napraviti kao i sada, bude li problema sa iskonom..

Grom pet 24.5.2019 18:19
Grom kaže...
Pozdrav, kada sam potpisivao ugovor potpisao sam 35 mbps medutim dobivam 30 mbps, nemam tv kod operatera, jedino internet. Je li moguce po ovoj statistici dobiti vecu brzinu?

 

sandokan111 pet 24.5.2019 21:46
Grom kaže...
Grom kaže...
Pozdrav, kada sam potpisivao ugovor potpisao sam 35 mbps medutim dobivam 30 mbps, nemam tv kod operatera, jedino internet. Je li moguce po ovoj statistici dobiti vecu brzinu
crack kaže...

Koliko ja mogu izvući s ovom paricom?

 To je to za oboje :)

sandokan111 sub 25.5.2019 01:31

Sad si na adslu. Na adslu to sigurno nisi imao, sto bi znacilo da si bio na vdslu, ali na ovu atenuaciju sigurno nisi imao 20. Znaci ili je nesto otislo po krivu negdje, ili si "prespojen" dalje, sto nije bas cesti slucaj. Pitanje je zasto si prebacen s vdsla na adsl, jesi to imao na nekom drugom operateru?

Antoniio22 sub 25.5.2019 15:49

Spojen si bežično pa ti tu možda nastaju smetnje. Pretpostavljam da je u brzini problem jer ništa drugo nisi naveo. Promijeni kanal mreže pa provjeri hoće li se što mijenjati. Spoji kabelom i onda testiraj brzinu, to ti je jedino ispravno. Mislim da speedport ika i 5GHz mrežu pa probaj nju osposobiti u ruteru i testirati preko nje.

zstef ned 26.5.2019 09:17

Taj downstream od 50 Mbps-a je mrvicu premali za turbo 50, router bi se morao sinkronizirati na cca 60 Mbps-a (ako ima mjesta za to).

Kakvi su ostali parametri?

 

Ovako izgledaju moji na turbo 50:

Upstream Actual Data Rate: 12999 kbps

Downstream Actual Data Rate: 60000 kbps

Upstream Attainable Data Rate: 36216 kbps

Downstream Attainable Data Rate: 64182 kbps

Upstream SNR Margin: 20.7 dB

Downstream SNR Margin: 6.9 dB

Doktor-X ned 26.5.2019 11:08

jasno je meni da je to ustvari profil ako imam mjesta max 68, no nema mi logike ako se modem spoji sa centralom maksimalno koliko ide na parici da mi speedtest pokazuje uvijek isto, kao da su mi složili da se spoji koliko može ali da mi puštaju turbo 40 brzinu ako to tako može

inače napravili su mi upgrade firmwera (uz veliko natezanje sa tehničkom preko telefona i chata) jer sam primjetio sa mi se jedan mobitel u stanju mirovanja prazni sam od sebe, pa su sada parametri malo lošiji nakon reboota a i primjetio sam da ovaj novi modem kada jednom uhvati sync sa centralom da samo svaka 24 sata promjeni ip jer vidim da DSL Downstream i DSL Upstream uvijek ostaju isti dok god se ne napravi reboot

Date / time
2019-05-26 11:06:05
Uptime
0 days, 0 hours, 34 minutes, 49 seconds
DSL Downstream
47080 kBit/s
DSL Upstream
16380 kBit/s
DSL / Link

In sync since 2019-05-26 10:32:22
DSL/Internet Status

Online since 2019-05-26 10:32:39
Transmission mode
VDSL2-17A Annex B
CRC Errors (Down/Up)
2
FEC Errors (Down/Up)
23
SNR (Down/Up)
6.3 / 6.1 dB
Attenuation (Down/Up)
49.0 / 20.0 dB

Seki001 ned 9.6.2019 11:04
Doktor-X kaže...
Hi ekipa, ima li kakvih novosti u vezi vektoringa i g.fast-a, ide li implementacija po centralama, ili je to još sve u testnoj fazi ko hrt hd

 I mene to zanima i još nešto kako oni misle npr. u mom kvartu parirat A1 (Bnet) koaksijalcu kad uvedu EuroDOCSIS 3.1 i brzine 500Mbps sa tim svojim FTTC kabinetima i  vectoring brzinama!?

Koji na 17a može ponudit max samo 100Mbps i to onima koji su untar 100-200m dalje to pada na niže grane.

Znači poanta je da oni u kvartovima di je Bnet nemogu parirat sa vectoringom i FTTC konfom mreže  nego jedino i samo sa G.fastom, FTTdp i FTTB znači moraju od tog FTTC-ea doć još korak bliže krajnjim korisnicima.

RokyFrane pon 10.6.2019 00:30

Nemože još konstantno im pišem na email (i tebi bi preporucio) stalno i brzo odgovaraju na svaka pitanja. Uglavnom trenutno je samo mapa dostupna a za par dana kazu da ce doci i za provjerit dostupnost izagradnje ali izgradnje centrala (pa ce se onda moci vidjeti koja ce se naselja/općine/gradovi biti obuhvaceni time).

Svaki 2h refresham stranicu da se nesto novo pojavi i gledam nop hakom stranicu i svaki grad/općina/naselje u Istarskoj i Primorsko Goranskoj Zupaniji u zadnjih par mjeseci napominje da je NP prihvatio prethodno iskazan komercijalnih interes operatora RuNe Adria telekomunikacijska infrastruktura i A1/HT.  Šta je odličan korak. 

Evo čak u Rijeci je Ponavljanje drugog postupka Javne rasprave o Nacrtu plana razvoja širokopojasne infrastrukture na području grada Rijeke došlo prije par dana a pratim svaki dan vec 3 godine i ništa se nije dešavalo u Rijeci. 

Ako te zanima : https://www.rijeka.hr/announcement/ponavljanje-drugog-postupka-javne-rasprave-o-nacrtu-plana-razvoja-sirokopojasne-infrastrukture-na-podrucju-grada-rijeke/

Dud pon 10.6.2019 09:23
Shockwave kaže...

 https://www.ruralnetwork.eu/hr.html šta je na kraju s tim projektom, kako se može predati zahtjev?

 Zna li netko postoji li neki ovakav projekt ili možda samo stranica gdje bi moago saznati planira li se kakva izgradnja novih stanica ili mreža na kopnu, ili bar oni FT... nešto ormarića. Živim 4 km izvan Velika Gorice i najbliži FT..(ne znam kak se zovu ti ormarići koji navodno omogućuju veče brzine, pa ako može netko slobodno mi objasni da znam pisat nekom kaj bi htio) . Anyway najbliži taj ormarić je 4km od mene i meni ne pomaže u ničemu. Bio sam sa T-comovim tehničarom vani dok je popravljao susjedovu paricu i mjerio je brzinu glavnog kabla da nas i daje samo 12mb/s, pokazao mi je na svom uređaju. Kome da pišem da nam nešto izgrade i omoguće brži net jer ovih 10 tj. 8 mbit downloada i 0.75 uploada je koma. Kaj nije da postoji i neki zakon ili direktiva da su obavezni pružiti brzine bar do 30mbit, pa da se i na to referiram.

froxie24 pon 10.6.2019 09:35
Dud kaže...
Shockwave kaže...

 https://www.ruralnetwork.eu/hr.html šta je na kraju s tim projektom, kako se može predati zahtjev?

 Zna li netko postoji li neki ovakav projekt ili možda samo stranica gdje bi moago saznati planira li se kakva izgradnja novih stanica ili mreža na kopnu, ili bar oni FT... nešto ormarića. Živim 4 km izvan Velika Gorice i najbliži FT..(ne znam kak se zovu ti ormarići koji navodno omogućuju veče brzine, pa ako može netko slobodno mi objasni da znam pisat nekom kaj bi htio) . Anyway najbliži taj ormarić je 4km od mene i meni ne pomaže u ničemu. Bio sam sa T-comovim tehničarom vani dok je popravljao susjedovu paricu i mjerio je brzinu glavnog kabla da nas i daje samo 12mb/s, pokazao mi je na svom uređaju. Kome da pišem da nam nešto izgrade i omoguće brži net jer ovih 10 tj. 8 mbit downloada i 0.75 uploada je koma. Kaj nije da postoji i neki zakon ili direktiva da su obavezni pružiti brzine bar do 30mbit, pa da se i na to referiram.

 Strpi se još 3-4 godine i imat ćeš preko 30mbps. 

froxie24 pon 10.6.2019 09:39
Seki001 kaže...
Doktor-X kaže...
Hi ekipa, ima li kakvih novosti u vezi vektoringa i g.fast-a, ide li implementacija po centralama, ili je to još sve u testnoj fazi ko hrt hd

 I mene to zanima i još nešto kako oni misle npr. u mom kvartu parirat A1 (Bnet) koaksijalcu kad uvedu EuroDOCSIS 3.1 i brzine 500Mbps sa tim svojim FTTC kabinetima i  vectoring brzinama!?

Koji na 17a može ponudit max samo 100Mbps i to onima koji su untar 100-200m dalje to pada na niže grane.

Znači poanta je da oni u kvartovima di je Bnet nemogu parirat sa vectoringom i FTTC konfom mreže  nego jedino i samo sa G.fastom, FTTdp i FTTB znači moraju od tog FTTC-ea doć još korak bliže krajnjim korisnicima.

 U zadnje vrijeme ne znam dali su uopće izgradili još tih novih FTTC-ormarića. Mislim da su stali sa tim kako je krenuo ovo sa financiranjem iz EU fondova za gradnju u ruralnim krajevima.

 

Sve mi se čini da će oni te FTTC kabinete preraditi aktivna čvorišta za FTTB.