TonyM sri 13.11.2019 17:41
boatenga kaže...

Postoji li itko na Iskon bakru, a da ima vdsl 50Mbps net..

Dakle, da mu je brzina 50 i više..Izmjerena..

 Od 4 mj ove godine  sa  T-com prešao na Iskon brzina stalno jednka i to na bakru 

robisierra92 sri 13.11.2019 18:18

Prije tri mjeseca otkazao sam Iskon jer sam čekao i dočekao da mi uvedu Bnet. Koristio sam uslugu bez ugovorne obveze. Otkazao sam čim mi je A1 tehničar privukao kablove i spojio novi router.

Iako je to bilo početkom mjeseca naplatiti su mi uslugu za cijeli mjesec jer kao potrebno je dva tjedna da se raskine usluga. Ok, ta dva tjedna sam imao Iskonov internet iako ga naravno nisam koristio.

Rok za vraćanje opreme je 30 dana, osobno sam odnio router u nj bazu u Garićgradskoj.

Danas stiže račun od Iskona na 600 kuna - 480 za router plus pdv.

Duboko sam uzdahno i nazvao ih - nisu evidentirali da je oprema vraćena, kažu. Srećom pa sam sačuvao potvrdu o vraćanju pa su stornirali račun.

Htjedoh reći sačuvajte neko vrijeme te potvrde, možda zatrebaju kod Iskona.

Lu Zwei pet 15.11.2019 15:47

Još netko ima problema s Iskon internetom od nedjelje?

 

Nemam net već 6 dana i svaki puta govore da imaju 3 dana zakonskog roka za otklanjanje nedostatka, kojeg su sad poduplali rokom.

 

Razmišljam promijeniti uslugu. Tko je više normalan?

Kranjska sub 16.11.2019 14:25

Nije photoshop pa čak bi se to i primjetilo da sam nešto muvao oko toga jer i nisam stručan previše u tome.

Stvar je da su mi prije godinu dana dovukli  taj ogromni FTTC kabinet i naslonili ga baš odmah uz moju zgradu, 3 ulaz od moga.

Znači ovako odokativno imam od mog stana kad se zbroji moj treći kat pa sve do njeg oko 50m, ne više.

A tehničar mi je rekao da mi duljina parice s obzirom na parametre nije duža od 100m, preciznije  duljina te moje parice do  FTTC optike je oko 70m.

Sad samo čekam sljedeće godine puštanje tih komercijalnih vectoring ili supervectoring brzina na 35b profilu.

Ako bi pustili te supervector brzine i prebacili me sa ovog 17a profila na 35b mogao bi imat bez problema 300/50Mbps.

Ico2005 sub 16.11.2019 14:32

to im je jedini spas da povećaju brzine bez zamjene podzemnih kablova... kod mene su postavili 2 komada da riješe kritične rubne dijelove grada koji su daleko, navodno bi uskoro išlo postavljanje još nekoliko komada uglavnom po periferiji koji su po paricama udaljeni od centrale 1000+ metara. realno, 50/10 je sasvim dovoljno za prosječnog korisnika

brijalec sub 16.11.2019 15:35
Kranjska kaže...
Striko2009 kaže...

sretan si ako imas na parici 50, meni je tehnicar izmjerio 26 

 Meni preko 130 na parici, evo screenshota.

Slična stvar i meni preko parice, ali u kući ....

Al jbg kod njih je max paket do 60/10 preko bakra .... jbg ..

Kranjska sub 16.11.2019 16:33
brijalec kaže...
Kranjska kaže...
Striko2009 kaže...

sretan si ako imas na parici 50, meni je tehnicar izmjerio 26 

 Meni preko 130 na parici, evo screenshota.

Slična stvar i meni preko parice, ali u kući ....

Al jbg kod njih je max paket do 60/10 preko bakra .... jbg ..

 Rekao mi je tehničar iz HT-ea da kao na proljeće 2020 se planiraju puštat komercijalno veće brzine preko tih FTTC kabineta u vidu tih vectoring-supervector(17a i 35b profili) brzina.

Ove godine i dalje sve po starom nas gule.

Kao nešto još testiraju i prilagođavaju na terenu.

froxie24 ned 17.11.2019 08:47

  • Cekaju i odobrenje od strane EK, te konacno odobrenje HAKOMA za izmjenu standardne ponude HT za veleprodajne usluge i za izdvojeni pristup petlji koju je potrebno objaviti da HT može krenuti sa tim supervectoringom i vecim brzinama.

Glamdring pon 18.11.2019 22:09

Pozdrav.

Ugovorio sam iskon mobile wi-fi internet 50kn - 60Gb.
Stavim karticu u nokiu 635 sheram hotspot, sve radi, laptop i mob se spoje bez beda i sve je super, ali kanta kaze no internet, iako tu i tamo otvori poneku stranicu, pa pukne.
Korisnička služba kaže, da ne smijem stavljat karticu u mob nego u podatkovni wifi router, te da zato ne radi, a i ovo što kakti radi će ubrzo skužit da je u mobitelu pa će zablokirati.

Kakvog smisla ima da oni meni brane da stavim sim u mobitel?!

Na kanti je neka stara wifi kartica airlive wt2000pci, i vjerojatno je problem u driverima, ali sveć sam se spajao na hotspot sa te nokie dok je u njoj bila normalna kartica i bilo je sve ok.

Što bi čovjek mogao pokušati promijeniti da stvar proradi?

EDIT:

C/p iz uvijeta korištenja tarife:

6. Pretplatnik Opciju može koristiti isključivo putem SIM kartice Pružatelja usluge u svim mobilnim uređajima osim u tzv. pametnim telefonima (smartphone). U protivnom, Pružatelj usluge zadržava pravo primijeniti ograničenja propisana Općim uvjetima poslovanja Hrvatskog Telekoma d.d. za pružanje usluga u javnoj pokretnoj komunikacijskoj mreži (Mobilne usluge Hrvatskog Telekoma) (dalje u tekstu: Opći uvjeti).

 

Kakav rezon može biti iza ovakve odredbe?
kakve veze ima da li je router ujedno i smartphone? oni prodaju 60GB interneta, i svejedno preko čega ću ih ja potrošiti?
ionako bi se sa smartpohnom spojio na taj wifi sim router za surfanje :S.

mariclius pon 18.11.2019 22:46

Radi na mobu. Meni u početku nije jer sam imao i drugu sim karticu pa sam je isključio i onda upalio mob i promjenio u postavkama 3g i 4g. Probaj to vidjeti, možda uspije. 

 

Ja sam imao fiksni + mobilni. Zamolio ih da mi zamjene broj. Oni umjesto da isključe taj broj i daju mi novi oni mi poslali još jednu karticu sa novim brojem(100 kn mjesečno) bez da su mi ugasili ovaj broj šta sam koristio do tada. Nakon par mjeseci počele stizati opomene za taj broj 2 kojega niti imam niti sam kad koristio. Na kraju platio 500,600 kuna i jedva deaktivirao taj broj 2. Iako je deaktiviran još stižu računi. Užas. Noćna mora sa iskon mobilnim uslugom, a gotovo 10 godina sam njihov korisnik. 

srcipesak uto 19.11.2019 09:35
Glamdring kaže...


EDIT:

C/p iz uvijeta korištenja tarife:

6. Pretplatnik Opciju može koristiti isključivo putem SIM kartice Pružatelja usluge u svim mobilnim uređajima osim u tzv. pametnim telefonima (smartphone). U protivnom, Pružatelj usluge zadržava pravo primijeniti ograničenja propisana Općim uvjetima poslovanja Hrvatskog Telekoma d.d. za pružanje usluga u javnoj pokretnoj komunikacijskoj mreži (Mobilne usluge Hrvatskog Telekoma) (dalje u tekstu: Opći uvjeti).

 

Kakav rezon može biti iza ovakve odredbe?

 Govoreći na pamet, to su valjda birokratske spike. Svaki iole spretniji korisnik će rađe uzet taj iskon/ht sim i turnut u mobitel i lupat 60gb za 50kn i mirna Bosna. E i onda ekipa mora reci eeee prijatelju, ali to mi nismo zamislili da vi gurate u mobitele i koristite tako. Zna se kakve su cijene interneta na mobitelima ;) Kužiš :D

Glamdring uto 19.11.2019 20:49

Bit će da je to, ali dali zbilja ima razlike da gurnem karticu u onaj njihov alcatel koji ima bateriju i mogu ga nositi sa sobom u dzepu...  fuck, mogu da zalijepiti za mobitel koji se spaja na taj hotspot.
zvuči komično...  na kraju dana, oni prodaju 60GB za 50 kn, i njima ne stvara nikakvu razliku preko kakvog routera cu ja to potrošiti. Totalno nepotrebno prtljaju u hardwarska pitanja, a samo dilaju sim karticu.

Glamdring uto 19.11.2019 20:51

korisna informacija,  stavar je u tome da ja ne želim tu karticu u mobitelu.... samo želim iskoristiti prastari mob kao 4g router, da ne moram platiti 390 kn za uređaj koji vec imam.  to mi je prakticki 8 mjeseci interneta.

fila2208 uto 19.11.2019 23:01

Planiram u novom stanu preći na iskon, tj uzet za prvog operatera. Sve mi je pirpmeljeno za optički pa ću odmah optiku.

Sta se isplati uzet, mislio sam čak i mobitel preći na iskon ako valja ista. 

Jel ima ko kod njih kakav model mobile tv i net? 

Iskustva prepruke?

 

Hvala! 

Glamdring sri 20.11.2019 08:19

Moja preporuka ti je da, što se tiče tih telekoma, ako je ikako moguće uđeš u priču bez ugovrne obveze 2god. Barem za početak dok se ne uvjeriš da je sve ok.
To ti je jedini način da se bezbolno izvučeš iz loše situacije, a one se dešavaju svakodnevno, neovisno o provideru i profilu korisnika.

  1. Prednosti: 
  • ako imaš problem, u njihovom je interesu da ti ga što prije riješe, da ga ti ne riješiš prelaskom kod drugog operatra.
  • Na tržištu se pojavi bolji deal- lako se prebaciš.

 

Drugi tip:
Ne vjeruj šta ti prodaja nudi. Oni obećavaju brda i doline, a često su neupućeni u materiju.

Brojke na reklamama nemaju veze sa stvarnim brojkama, ni što se tiče brzina, ni iznosa računa.

Kojekakvi agenti rade za proviziju i nije ih sram navući te na neko govno. Opet, to se lako riješi ako nema ugovorne obveze.

     

     

    fila2208 sri 20.11.2019 14:25

    Koliko se čeka kad se prelazi s jednog op na drugog tcom -> iskon.

     

    Hoću morati tcomu plaćati dalje 60kn za telefonsku liniju ili to preuzima iskon za onih 5kn

    Koliko sam dugo out bez interneta dok jedni ne isključe drugi uključe.

    Ico2005 sri 20.11.2019 14:44

    ja sam prešao sa tcoma na iskon, sami prelazak traje cca 2-3 tjedna dok se svi papiri potpišu i pošalju. nisi bez interneta to vrijeme, imaš normalno uslugu od tcoma. cca 7-10 dana ranije dođe ti modem od iskona a pošalju ti sms poruku točno u dan i sat kad je prelazak. meni je bio u 8 ujutro i samo je točno u 8 zacrvenila lampica na tcom modemu, odspojio njihov, tavio iskonov i vozi dalje, bez interneta si koliko ti treba da prebaciš modeme.

     

    i dalje više nemaš ništa sa tcomom, sve se plaća iskonu koliko si ugovorio