TonyM pon 15.4.2019 07:35
geek_boy kaže...
jos 5 mj iskona i ode ja na samobor free wifi platim godisnje 500 kn i miran sam a ne da placam 240 kn mjesecno za uslugu kojom nisam zadovoljan telefon (fiksni) vise ne koristim tak da mi nece falit

 Da Iskon i ostali operateri nisu sveci to se zna odavno ali preci na javni free wifi cesto puta ne bude prava opcija.U mome mjestu bio sam 1 g na javnome free wifi i rekao sam nikada više.Brzina cesto ovisi o korisnicima,ulaganje u opremu,nema torenata i još druga ogranicenja.

Nisu svaki puta ni krivi davatelji usluga cesto ljudi nemaju opremu sami spajaju otpajaju  po kablovima ili ne znaju spojiti i tako ima svega.Kad se sve spoji dobije se da tamo gdje je uredna instalacija i napravito kako treba radi ok a gdje nije ima se problem.

Ćoby uto 16.4.2019 11:57

Od jučer novi korisnik Iskona i prva iskustva su nažalost negativna. 

Internet puca svako malo, prvo predvečer, pa onda oko pola 3 (gdje ga nije bilo sve do jutra), vratio se i sad ga opet nema. Krasno.

Uzeo 2 tv prijemnika pa sam imao i cirkus s tim jer je prvi počeo štekat kad sam uključio drugi i obrnuto.

Uzeo HD kanale koje ne mogu niti gledati jer šteka.

Brzina neta od 15-18 mbps jučer, ajd svaki prijemnik uzima po 3.5 ali su mi rekli da cu cu imati iznad 30. Jučer mi čovjek iz tehničke kaže da u prodaji ne mogu to točno znati i da max mogu imati oko 20-25 mbps, udlajenost od centrale bla bla. Krasno.

Vidjet ću hoće li se ovaj tjedan išta promjeniti ili raskidam sve.

srcipesak uto 16.4.2019 14:49

Coby, zbog slobode govora imas pravo tuči drvljem i kamenjem po Iskonu, ali dok objektivno sagledaš situaciju - očito je da imaš "last mile" problem. Loše žice prema tebi, daljina od centrale, ser kenj. I to je to, šuti, sjedi i čekaj optiku. U istoj sam situaciji i pomiril sam se s time. Jednostavno dok je prema tebi problem, nitko na bakru ti neće moć ponuditi bolju uslugu jer ionak koristiti će iste "loše" žice. 

 

Ćoby uto 16.4.2019 15:16

Kužim ja to, ali čemu onda mazanje očiju s "30mbps"?

Kao drugo, nemam uopće internet. A na drugom operateru sam imao normalno (na istoj verziji rutera). A i s tih cca 23mbps bi sve trebalo uredno raditi ali ne radi, i u tome je jedini problem

RuskeGTT uto 16.4.2019 16:19

imam iskon preko 4 god i nikakvih problema...ni trzanja ni iskljucivanja ni neznam sta. popravite si instalacije, kompove, wifi rutere i sl. a ne kakiti bzvz po jadnom iskonu

 

da im cijene ne valjaju - ne valjaju, ali to je drugi par rukava, jer je tako svugdje u hr.

 

ali za ono sta meni treba 50mbit je i previse, tv radi dobro. svakako jeftinije od t-coma

Ćoby uto 16.4.2019 17:17

Ne kakim bezveze. Upravo mijenjam instalacije jer je možda do toga ali očito nisi pročitao dio di piše da je na tim istim instalacijama do prije 2 dana kod drugog oepratera sve normalno radilo.

TonyM uto 16.4.2019 19:26
RuskeGTT kaže...

imam iskon preko 4 god i nikakvih problema...ni trzanja ni iskljucivanja ni neznam sta. popravite si instalacije, kompove, wifi rutere i sl. a ne kakiti bzvz po jadnom iskonu

 

Ovo si dobro rekao.Davno sam imao isti problem sa pucanjem veze na t-com i svakakvih problema.Dolazili su razni tehnicari dok jedan nije došao otišao na ulicu spoji me dirketno žicu na žicu jer je korozija pojela sve.

Promjenio mi kabel od uticnice u zid do rutera i od onda nikavih problema ni na t-com a i sada sve uredno na Iskonu.

Znam da ljudi imaju razna iskustva ali treba inzistirati da se pregleda sve od pocetka do rutetera i ako je sve uredu nema onda problema ni za t-com,iskon,opritmu i ostlae operatere.

Ćoby uto 16.4.2019 19:58
TonyM kaže...
RuskeGTT kaže...

imam iskon preko 4 god i nikakvih problema...ni trzanja ni iskljucivanja ni neznam sta. popravite si instalacije, kompove, wifi rutere i sl. a ne kakiti bzvz po jadnom iskonu

 

Ovo si dobro rekao.Davno sam imao isti problem sa pucanjem veze na t-com i svakakvih problema.Dolazili su razni tehnicari dok jedan nije došao otišao na ulicu spoji me dirketno žicu na žicu jer je korozija pojela sve.

Promjenio mi kabel od uticnice u zid do rutera i od onda nikavih problema ni na t-com a i sada sve uredno na Iskonu.

Znam da ljudi imaju razna iskustva ali treba inzistirati da se pregleda sve od pocetka do rutetera i ako je sve uredu nema onda problema ni za t-com,iskon,opritmu i ostlae operatere.

Promjenio sve kablove koji vode od tel. utičnice do rutera, (istina da je stari tel.kabel bio u lošijem stanju)...opet ništa.

Zvao podršku 2. put danas i izaći će tehničari na teren u roku 3 dana.

djhuby sri 17.4.2019 22:54

Istice mi T-Com ugovor i kod njih mi je maksimalna brzina download 30 Mbps a Upload 5 Mbps i nisu uspjeli nikako do sada povecati. Isao sam na Iskon stranicu na odabir paketa i po provjeri brzine za moju adresu i moj broj telefona(Zagreb, Donje Vrapče, Kuća) piše download 35-50 Mbps a Upload 7-10 Mbps. Da li je to stvarno moguće? Ili će mi prodati foru pa pustiti manju brzinu?

srcipesak sri 17.4.2019 23:09

djhuby, nije moguce, brzina ce ti biti ista ili 5% gore dolje od trenutne. Jer žice ostaju iste ove prema tebi, samo te u centrali prespoje. Kod mene ista situacija, meni pokazuje realno, 20-30mbit provjera a susjedima kuce lijevo desno kraj ulice ili random po ulici (700m ulica, ja sam vec na 1400m od centrale a 1/5 ulice, znaci cim juznije od mene tim tuznije) a ono evo i ovaj ima 50 i ovaj i vid ovog smrada isto 50. Kako da ne 

TonyM čet 18.4.2019 07:29
djhuby kaže...

Istice mi T-Com ugovor i kod njih mi je maksimalna brzina download 30 Mbps a Upload 5 Mbps i nisu uspjeli nikako do sada povecati. Isao sam na Iskon stranicu na odabir paketa i po provjeri brzine za moju adresu i moj broj telefona(Zagreb, Donje Vrapče, Kuća) piše download 35-50 Mbps a Upload 7-10 Mbps. Da li je to stvarno moguće? Ili će mi prodati foru pa pustiti manju brzinu?

 Svakako probaj poslati upit Kompare.hr možda uspiju ti isposlovati jeftiniju uslugu Iskona.Trenutno prelazak sa T-com na Iskon net 20-50 bez telefona i tv preko kompare hr može se dobiti za 119.00kn UO 24 mj.

Ako si imao na T-com sve uredu i brzinu koju imaš ne vidim zašto nebi imao i na Iskonu.Sve ti ostaje isto samo se zove Iskon a ne T-com

djhuby čet 18.4.2019 08:28

U T-com imam Max3 premium i placam 499 kn sto je previse. Za Iskon paket sam odabrao na stranici telefon+internet+tv(svi programi) i jos bez pretplate i ceh je oko 350 kn. Cekam sada da me kontaktiraju predstavnici. T-com mi izlazi 9.6. Ne znam jel mogu ranije ukljuciti Iskon ili tocno na 9.6.

TonyM čet 18.4.2019 11:08
djhuby kaže...
U T-com imam Max3 premium i placam 499 kn sto je previse. Za Iskon paket sam odabrao na stranici telefon+internet+tv(svi programi) i jos bez pretplate i ceh je oko 350 kn. Cekam sada da me kontaktiraju predstavnici. T-com mi izlazi 9.6. Ne znam jel mogu ranije ukljuciti Iskon ili tocno na 9.6.

 Probaj poslati upit Kompare.hr i reci što želiš pa da vidš kakavu ce ti ponudu ponuditi.Kada pokreneš raskid onda obicno nazovu i ponude bolju ponudu ali moraš biti oprezan da ne napraviš raskid  a da nemaš ugovreno sa drugim jer bi mogao ostati bez usluge.

Sumljam da ce te T-com pustiti prije 9.6 no najbolje sve pitaj na Kompare.hr gdje ce ti sve riješiti a tvoje je da odluciš .

Ćoby čet 18.4.2019 13:48

Ja sam preko Kompare, tv+net+tel + hrpa tv paketa za cca 290kn...

 

Što se tiče mog prošlog posta, bio tehničar iz t-coma upravo, gubio signal negdje na telefonskoj žici koja ide od susjeda, prespojio me i dobio sam skoro 20mbps 

TonyM čet 18.4.2019 14:50
Ćoby kaže...

Ja sam preko Kompare, tv+net+tel + hrpa tv paketa za cca 290kn...

 

Što se tiče mog prošlog posta, bio tehničar iz t-coma upravo, gubio signal negdje na telefonskoj žici koja ide od susjeda, prespojio me i dobio sam skoro 20mbps 

 Eto rekao sam ti da nije samo Iskon kriv da je negdje bio problem a otkrilo se i gdje u žici.Važno da si riješio i da uživati možeš

djhuby čet 18.4.2019 18:08

Preko kompare moras uzeti ugovornu obavezu a ja zelim bez ugovora da ih isprobam da vidim kako to radi pa ako su losiji od T-Coma da raskinem bez ikakvih obaveza i trazim drugo rijesenje

"Poštovani,
kako sam i obećala u našem razgovoru, šaljem Vam ponude dostupne na vašoj adresi:


*ISKON TRIO*
Neograničeni internet promet brzine 20-50
Osvnovni TV paket sa preko 50 kanala + 5.000 sati filmova, serija, sporta, dokumentaraca, crtića.. ukupno 120 programa
Neograničeni razgovori prema svim fiksnim mrežama unutar RH, nema uspostave poziva
Aktivacijska naknada na prvome računu 63,50 kn jednokratno
Promotivna cijena 244,90 kn/mj uz obvezu na 24 mjeseca

Na žalost trenutno nemate mogućnost paketa koji je dostupan bez ugovorne obveze
Ako se uzima ova kombinacija bez ugovorne obveze bi mjesečna naknada iznosila 279,90 kn/mj, a aktivacijska naknada za uključenje bi bila u dosta većem iznosu"

Ćoby čet 18.4.2019 23:03
TonyM kaže...
Ćoby kaže...

Ja sam preko Kompare, tv+net+tel + hrpa tv paketa za cca 290kn...

 

Što se tiče mog prošlog posta, bio tehničar iz t-coma upravo, gubio signal negdje na telefonskoj žici koja ide od susjeda, prespojio me i dobio sam skoro 20mbps 

 Eto rekao sam ti da nije samo Iskon kriv da je negdje bio problem a otkrilo se i gdje u žici.Važno da si riješio i da uživati možeš

 Taman ih pohvalio...i sad mi tv ne radi, odnosno smrzava se. Lan uredno svijetli, brzina je dobra, kabel je nov...

Ico2005 pet 26.4.2019 20:04

zatražio prebacivanje njihovog innboxa u bridge mod jer je počeo wifi zezat, kupio pošten router i stavio iza njihovog, sve šljaka odlično, stabilna brzina, bez pucanja... susjedi isto prešli na iskon, sve radi normalno. mislim da su nakon ht-a najstabilniji i jako dobri sa cijenama, samo internet, vdsl 25/3 (ne ide parica više) za 119 kn

boatenga ned 28.4.2019 14:13
siljo90 kaže...
Ako netko zeli pakete po manjim cijenama nego su sad, neka mi se javi u PM pa provjerim jel se sta da napraviti. Popust vrijedi samo za nove korisnike.

 Koliko su to manje cijene..

Da li ideš ispod 119 kuna za net..

 

 

Striko2009 pet 3.5.2019 17:49

meni je ugovor istekao prosle godine i do pocetka ove godine sam bio na iskonu ali ne vezan sa ugovorom, u tom periodu mi je brzina porasla na avg 26mbps sa upaljenim prijamnikom i to preko wifi-a u drugoj sobi i bio iznimno zadovoljan kako su poboljsali uslugu, liniju ili sta vec. 

Odem ja sretan potpisati novi ugovor jer su nudili u paketu i dodatne programe i nakon toga sve krene nizbrdo... nikako preci 10mb/s, brzina oscilira... jednostavno katastrofa, zvao help desk nitko mi se ne javlja danima, na kraju poslao mail i onda su mi odgovorili, zvali me, mjerili i nikako dignuti vise brzinu. Poslali tehnicara sa novim ruterom i nekako ovaj navukao na 20mbps kaze max ces imati 24mbps (sa ugasenim stb) jer linija nedopusta vise... gledam ga i govorim da sam imao i 30mb/s zadnjih mjesec dana, a on se pravi lud... 

uglavnom, ako ne raskinem ovaj ugovor, krajem ugovora definitivno prelazim na drugog operatera jer ovo nema smisla... 

 

neznam koliko je moguce da oni sami limitiraju liniju, iako ima vecu propusnost?

AF139 pet 3.5.2019 19:02
Striko2009 kaže...

 

neznam koliko je moguce da oni sami limitiraju liniju, iako ima vecu propusnost?

 Nisi sam na tom kablu vjerovatno ima na stotine korisnika (parica u tom kablu).

Ovisno o njihovom broju i udaljenosti od centrale ti se povećaju smetnje  ( to se vidi po "marginama" u DSL statistici rutera).

Dakle ako je spojeno još korisnika u međuvremenu pogotovo onih udaljenijih može ti se smanjiti maksimalna brzina bez da Iskon išta radi.

Treba ih pozvati kao što si ti uradio i oni će mjerenjima utvrditi ima li mogućnosti postići bolju brzinu, a ako nemože ostaje ti maksimalna ukoliko to prihvatiš.

Neće ti nijedan drugi ISP po toj liniji (bakrenoj parici) dati veću brzinu.