Povezivanje na Internet

Dijeljene mobilne internetske veze (Tele2 stick)?

enco75 sub 25.8.2012 14:50

Imam na desktop računali mobilni USB stick od Tele2. Da li je moguće dijeljenje internetske veze, npr. da se smartphoneom preko wifi-ja spojim ili preko drugog laptopa također preko wlan-a?

Desktop računalo - Windows 7

Laptop - Windows XP

Smartphone Sony Xperia P - Android 2.3.7

 

Kada se pokušam spojiti bežično na Tele2 stick, ne nalazi signal uopće.

 

Može li neko pomoći?

F1-IVO sub 25.8.2012 14:53

Pod uvjetom da si instalirao Tele2 stick tj. umetnou u njega sim karticu i spojio se na mobilnu mrežu onda možeš uz pomoć programa Connectify dijeliti wlan signal.

Taj Tele2 stick nije wlan stick i ne odašilje wifi signal ako si na to mislio.

F1-IVO sub 25.8.2012 15:09
enco75 kaže...

malo prije si rekao da se s Connectify-jem može šerati veza...

 

Inače Tele2 stick mi je s data sim karticom na pretplati.

Da jer nisam vidio da ti je to stolno računalo i da nemaš wlan na stolnom računalu i ne možeš šerati mrežu na taj način.

F1-IVO sub 25.8.2012 15:43
Sum_of_all_fears kaže...
Napravi se ad-hoc mreža i bridgea se sa tele2 (vjerojatno u dial-up connections ili di već je).

Uopće mi nije palo na pamet ad-hoc. Tnx.

Jel postoji neko ograničenje kod ad-hoc tj. da li je i koliko max računala se može tako povezati na glavno?

(nemam pojma o mrežama).

Sum_of_all_fears sub 25.8.2012 15:52
F1-IVO kaže...

Uopće mi nije palo na pamet ad-hoc. Tnx.

Jel postoji neko ograničenje kod ad-hoc tj. da li je i koliko max računala se može tako povezati na glavno?

(nemam pojma o mrežama).

Mislim da je broj neograničen. Ja sam spajao po 5-6 komada i nikad problema. Naravno, nije za duže staze ali za nabrzinu napraviti mrežu, super.

enco75 kaže...

reci molim kako to napraviti?

http://www.labnol.org/software/ad-hoc-wireless-network-in-windows-xp/11486/

 

http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/hnw_bridge_install.mspx?mfr=true

 

Da bi mogao napraviti bridge, Tele2 stick mora biti prijavljen kao broadband ili LAN uređaj. Daj screenshot Network Connectionsa iz Control Panela (dok si spojen).

Sum_of_all_fears sub 25.8.2012 16:14

Super. Sad napravi Ad-hoc mrežu po gornjim uputama. Nakon što je napraviš, odi opet u Adapter Settings (ovo što si zadnje gledao), označi svoj wifi i ovo mobile connection. Desni klik na nekog od njih dok su označeni i odaberi Bridge Connections.

Oldy ned 26.8.2012 00:00
Sum_of_all_fears kaže...

Zašto Connectifiy?

 

Napravi se ad-hoc mreža i bridgea se sa tele2 (vjerojatno u dial-up connections ili di već je).

  Connectifiy bi trebao sasvim normalno raditi i vrlo je jednostavan i logičan za srediti vezu i koristiti vezu jedino što kolega nema sređene drivere to je drugi par rukava... :)

asm ned 26.8.2012 14:39

Ovako bi ja to napravio na win7 bez ikakvih instalacija i sranja: (inace, korisnik sam OSX-a i Linuxa :)

 

1 korak

 

U cmd upisete:

>netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=whatever key=password

Po defaultu se enkriptira sa WPA2-PSK.

 

2 korak

 

Control Panel>Network and Sharing Center>Network Connections>Desni klik na 3G Adapter>Properties>Sharing tab>check Allow other network users to connect through this computer's Internet connection> izaberi wireless hosted network Connection iz drop-down liste.

 

3 korak

 

>netsh wlan start hostednetwork  -- nakon ovoga bi trebao moci pronaci mrezu whatever

>netsh wlan stop hostednetwork   --za ugasiti SoftAP

 

 

4 korak (opcija)

 

Ako ne zelite svaki put rucno startati/stopirati, mozete napraviti shortcute:

desni klik na desktop>new>shortcut>U location of the item upisati: netsh wlan start hostednetwork>Shortcut nazovite kako hocete tipa: Connection sharing START

Shortcute uvjek pokrecite kao admini (Run as administrator)

 

Eto ga, nebi trebalo bit tesko

 

 

 

asm ned 26.8.2012 19:49
Oldy kaže...

Kompliciraš, to potpuno isto  radi i Connectify..... ali ti voliš komplicirati jel? ;)

Inace sam sklon pojednostavljenju. Ovo sto sam ja napisao se svodi na upisivanje 2 naredbe u terminal. Kladim se da mi treba manje vremena da ih upisem, nego tebi da skines i instaliras taj Connectify program. Ako napravis shortcut, kao sto sam rekao, stvar se svodi na dva klika. Zasto uopce skidati ikakve programe ako je stvar sama po sebi (ICS) podrzana u OS-u i driverima. Ako ides radit AD-hoc vezu takoder ti treba vise vremena. Usput, napravio sam Connectify u 2 naredbe, GUI je u iducoj verziji :) Po mom misljenju ovo je najednostavniji, najbolji nacin, a upute su banalne. Sigurno da uvik ima neka teska nobcina sta nista ne razumi, ali ne kuzim sto je komplicirano? Reci...

 

 

Oldy ned 26.8.2012 20:48

Radio sam i jedno i drugo.... program samom instalacijom to sve sam napravi a ako se tebi da ce em de ati  samo izvoli ja sam to radio prije nego sam znao za program a sada on to napravi umjesto mene.... :)