l)oolvl pet 17.7.2009 21:03

Uskoro mi istječe ugovor sa Metronetom, pa razmišljam o tome da se prebacim na Bnet-ov   3D paket.

 

  Zanimaju me vaša iskustva - kako ste zadovoljni s njihovim uslugama, je li to pametan potez, itd.

 

  thx !

ivan-zd pet 17.7.2009 21:11

svakako! uzmi b-net.jer povoljan je.

imas neograniceni flat internet.uz to dobijes jos prosireni TV paket ali ga nemoras uzesti.dobit ces modem s wlanom ako se odlucis za 3d paket.

brzine u uploadu su ti od 3-4 mbps max.

kada se na torrentima dobro seeda brzina uploada je 400+ kbs.

svakako sve 5! uz to

neogranicen interent,televizija.telefon za samo 20 lipa za uspostavu poziva prema kucnim mrezama.sve to za mizernih 180 kn pa nadalje! (mjesecno).

l)oolvl pet 17.7.2009 21:19

    da, ma razočarao me dosta ovaj metronet, jer su se događala razdoblja bez interneta, a i još uvijek nisu uveli 4 Mbit   brzinu.

 

  tako da prvenstveno me zanima koliko je pouzdano to sve što oni nude u 3D paketu, jer mi se zbilja čini kao najpovoljnija opcija, s obzirom na to da već imam prošireni TV paket kod njih tako da ne vjerujem da bi mi račun sveukupno prelazio nekih 270 kn ?

l)oolvl pet 17.7.2009 22:46

  pa to je onda super, s obzirom na to da mi je račun sada uvijek bio oko 300 kn (oko 200 za metronet i oko 109 za TV od Bnet-a).  

 

  samo, kažu da se još uz 225kn dodatno naplaćuje najam modema i dodatni TV paketi ?

 

  i kakav je promet na internetu download/upload, da li je stabilan ili varira - koliko je pouzdano to sve ?

beziljy sub 18.7.2009 07:46

Evo jedna tema za mene...da se malo raspišem...

 

Korisnik sam 3D paketa od 01/2008...moja osobna iskustva u Osijeku

 

Teh. podrška:

malo su nekad smotani...al ljubazni i trude se da otklone problem (ako bude kakav) čim prije...

 

Računi:

u početku nisu uopće stizali....pa bi došla 3 odjednom i tako to....al sad su redovni...

nikad mi nije račun došao preko 250 kn....premda mi je min koliko plaćam 225kn + modem 14kn= 239kn

 

Brzina:

kad su imali 2mbps...meni je bila veza 2,5 mbps...testirano na speetest.net....sad kad je 4mbps.....meni je 5 mbps Cool

upload je bio kakav su i napisali 256 odnosno sad 512

u početku su imali malo problema s vezom...pa sam ponekad morao resetirat modem....al (kuc-kuc u drvo) sad toga više nema....

brzina je stabilna a ping odličan....

 

TV:

progami koje daju su standard...več kako piše na njihovoj stranici....

ponekad kad je nevrijeme neki programi izgube signal...oko 30% programa...al to se desilo da sad 2 put kod mene...

trenutno sam još na SD paketu (osnovni - 40 programa)...i bez onog uređaja za HD...jer trenutno nemam potrebe za tim jer još uvijek imam CRT...

kako mi je frend prešao na HD paket...slika je tamo odlična al sam B.net-ov uređaj zna zablokirat pa je potreban famozni reset samo uređaja...to očito još nisu usavršili

 

Telefon:

kvaliteta zvuka...OK...stabilnost veze...OK....

al ima jedna caka....kad se uspostavi poziv (20 lipa) on max traje 1 sat.... Izlanuo se i onda morate ponovno nazvat....al to i nije tako bitno...

bitnije je da pozivi vrijede za bilo koju fiksnu mrežu u HR...a ne samo od B.net-a.... za razliku od T-com-a prema T-com broju....za ostale neznam

 

ova cijena od 225 je osnovna...

sve ostalo se extra plaća:

modem ili router, podizanje brzine UL i DL, Tv paketi, jeftiniji razgovori prema evropi itd...

 

OCJENA 9/10

Lion King sub 18.7.2009 12:12

Ja sam korisnik Bnet 2D paketa.Zadovoljan sam uslugom,pogotovo brzinom za te novce.

Internet veza je stabilna,TV signal odlican,stvarno se trude dati dobru usluguCool

Preporuka,jer nisu kao Tcom-ovci da kada nazoves tehnicku podrsku da ce te "odkantat",nego ce ti stvarno probati pomoci rijesiti problem.Namigiva

naxeem sub 18.7.2009 12:20

Ja sam ih koristio paralelno s T-Comom kad mi je bilo hitni. Izrazito su ljubazni, trude se pomoći, aktivni su i odgovaraju na mailove, a usluga je kakva treba biti. Svakako prelazim na B.net čim se riješim T-Coma.

l)oolvl sub 18.7.2009 12:39
beziljy kaže...

Evo jedna tema za mene...da se malo raspišem...

 

Korisnik sam 3D paketa od 01/2008...moja osobna iskustva u Osijeku

 

 

 

OCJENA 9/10

 

 

  puno hvala za detaljniji opis, ja sam isto u Osijeku tako da će i meni vjerojatno biti sve isto.   Samo što imam receiver za HD i prošireni paket programa.

  još do 8. mjeseca ću izdržati metro pa si odmah tražim prijenos na bnet.

davorr sub 31.10.2009 10:15

Evo ja sam od 01. listopada 2009. godine na BNET - kompletno.

 

Uzeo sam njihoc 3D paket. Nakon mjesec i pol dana korištenja vrlo sam zadovoljan s njihovom uslugom. Sada sam nadogradio Internet na 8 MBit/s  i uzeo sam HD paket. Slika savršena.

Izuzetno su točni. Prvo, nisam nigdje trebao ići. Sve što sam ugovarao učinili smo preko telefona ili je njihov predstavnik došao u kuću. Izuzetno su točni. Kao da čekaju na vratima i onda zazvone u sekundu. Internet, za razliku od T-COMa, prilikom npr. spuštanja torrenta imam gotovo punu deklariranu brzinu, spuštanje je puno stabilnije nego na T-COMu, puno je manje padova u brzini spuštanja, (nemojte zaboraviti postaviti port forwarding). Usluga fiksniog tlefeona je standardna. Nisam imao nikakvih problema. Prednost u odnosu na T-COM da se ne plača onih 12 kuna za prikaz broja.

 

 

Negativna stvar su njihovi set up boxovi. Problem je da se daljinski mora usmjeriti u set up box da bi reagirao. Dok nisam uzeo HD paket, kada promijene setup box (ovaj novi ima HDMI izlaz) stari unatoč digitalnom prijenosu signala imao puno lošiju sliku u odnosu na ovaj novi. Sada je i SD slika savršena.

 

Eto, toliko od mene. Nadam se da će moje iskustvo ti pomoći u odluci.....

 

 

 

naxeem sub 31.10.2009 10:36

S TV-om imaju velikih problema, ali ne u kvaliteti, nego idiotskoj politici. Ne dopuštaju više dva digitalna recievera! Imam 4 televizora, a mogu gledati samo dva programa, dok je digitalni signal daleko manje zahtjevan od analognog kojih gledam koliko hoću.

mausflee čet 5.11.2009 10:22

dakle, imam 2d bez telefona. sve sto su ljudi iznad naveli, nacelno se slazem...sama usluga - net i tv, bez nekih vecih zamjerki, u 2 godine sam mozda 20 dana imao problem sa netom. veza bi pukla 2-3 puta na minutu, ali to je dosta davno bilo..isto tako box se smrzne jednom u 6 mjeseci pa ga restartam i sve 5.

ono sto je zaista lose kod njih- sluzba za korisnike...e to je kaos....ako ti sve radi-bnet je odlican, ali ako ti nesto ne radi- pa ih zoves...e to je urnebes...nekad ce ti se sve rijesiti u par dana , a nekad ces se tjednima natezati sa ekipom...i one americke fore: mi smo uvijek ljubazni, pa vam ljubazno govorimo da smo u pravu iako vjerovatno nismo...mislim da nemaju pravnu sluzbu ili barem pravnika zaposlenog, jer neke temeljne stvari brkaju itd...

al dobro....ja ni nakon 2 godine nisam saznao ca pin, jer nije defaultni ( kojeg odbija ) ,ali mi to i nije ocito nesto bitno u zivotu pa se ne zamaram...

takodjer neki programi , npr. viva itd koji im dolaze nekodirani ekipa uredno naplacuje u glazbenom paketu...paketi su im smece- ja npr. od cijelog sportskog zelim samo espn, ali neeee-moras uzeti cijeli sportski paket..to sto me 90% programa u njemu ne zanima( pa ih nisam ocito spremean ni platiti) nema veze.

u svakom sl. mislim da su zasad najbolja opcija unatoc svemu, ali ima mjesta za napredak.

1986 sub 20.2.2010 22:38

Mislim se prebacit na neku drugu mrežu internet+telefon... Sad sam na je*enom iskonu. I gledam sad na stranici od bnet-a 2D internet+telefon 160kn i još piše ovo:
''Razgovarajte telefonom koliko hoćete i downloadajte omiljene pjesme i filmove u neograničenim količinama uz fiksnu mjesečnu naknadu.''
Ovo boldano me zbunilo. Kaj se uz tu naknadu besplatno i razgovara?!

smajlee sub 20.2.2010 23:01

vjerujem da ti to znaci da su pozivi prema fiksnim linijama beplatni

 

ja sam zadovoljan korisnik 3D paketa i s racunom dobijem i ispis poziva koje sam zvao i svi prema fiksnim imaju jako lijepu brojku na kraju->0kn

mislio sam da se naplacuje bar uspostava poziva,no koliko sam do sad primjetio nema ni toga tako da ono...super...i jos imam neki popust od 29% (isto pojma nemam zasto a i nije da me zanima previse).uglavnom sa ocekivanih cca 250kn za 3D paket ja za 2mj platio 190kn...nitko sretniji od mene :D

l)oolvl sub 20.2.2010 23:09

  190 kn ?    

 

  premalo mi se to čini, ali izvedivo je vjerojatno, ako nemaš digitalni receiver za tv, tj. na osnovnom si paketu ?       meni svaki mjesec bude oko 300 kn (između 290 i 310 varira), ali tel. poziva na fiksne se skupi obično preko 10 sati... tako da to je super...   a mislim da je samo prvih 50ak minuta potpuno besplatno telefona, za ostalo se naplaćuje samo uspostava poziva

l)oolvl sub 20.2.2010 23:13

  meni sve radi savršeno normalno, već mjesecima....         eventualno se može dogoditi usporavanje internetske veze, vrlo rijetko, ali onda samo resetiraš ruter...

 

  oni imaju svoje, ali zato im je područje dostupnosti usluge ograničeno...

smajlee sub 20.2.2010 23:16

e vidis...ja moram priznati nisam do sada imao vise od valjda pola sata razgovora tak da neznam za ovu foru s 50minuta

da,nemam digitalnu spravicu,samo osnovni paket.ne treba mi vise trenutno

 

zadovoljan i sa telefonom i sa internetom (4mpbs/512kps) i sa televizorom

 

bnet ima svoje instalacije jer su oni kabelski operater,dakle,ako sam u pravu nikakve veze nemaju sa t-comom ili nekim drugim operaterom.

l)oolvl sub 20.2.2010 23:24

  imaš neograničeno poziva, jedino što nakon prvih 50 minuta plaćaš  uspostavu poziva 16 lp   po pozivu...   ako pričaš duže, svakih sat vremena ti automatski prekinu vezu pa moraš zvati ponovo....   što bi značilo da možeš pričati 24h dnevno za nekih   3 i pol kn   :D

smajlee sub 20.2.2010 23:26

pa kad jesu besplatni prema nacionalnim (pozivi unutar hrvatske) mrezama,dakle prema svim operaterima.zoves sa bneta na iskon,t-com ti placas eventualno uspostavu poziva.

 

eventualno nakon 50mina poziva moras placati uspostavu poziva...10-20lipa...pojma nemam kolko je i ako telefoniras 1h onda te izbaci pa nazoves opet

 

ja ti za sad mogu potvrditi da za svojih 30minuta telefoniranja nisam platio ni lipe.

jbga,papir s ispisom poziva sam bacio u smece tak da ti nemogu poslat sliku :(

xilC ned 21.2.2010 19:48

Za 200 kn fiksnog računa imam flat rate 4Mb/512kb, preko 100 kanala (o tome koliko ih je gledljivo, nekom drugom prilikom, ali ok). Malo u zadnje vrijeme nastaju problemi u večernjim satima, al inače za novac koji dajem usluga je vrlo dobra.

mile_st ned 21.2.2010 19:57

meni već poprilično dugo sve radi ludilo (prvo xcarnet pa sad 3D). doduše, carnetovci su mi počeli onemogućavati torrente pa sam zato prešao na 3D. zadnjih nekoliko dana im se vjerojatno događa preopterećenje mreže pa mi brzina i ping budu loši, ali valjda će to uskoro riješiti...

segor ned 21.2.2010 20:02

da vas nešto pitam.Želio bih uzeti bnet 3d paket ali još imam ugovor sa tcomom otprilike godinu i 3 mjeseca za internet i telefon.kada bih sada raskinuo ugovor što bih trebao još godinu i 3 mjeseca plaćati tcomu?