Periferija

Zvučnici-koje uzeti?

Vido sri 4.11.2009 14:21

Svi su tu negdje ali ja bi osobno na Logi išao. Sestrična mi ima ove CL-ove i to je onako, ok ali stvarno ništa posebno, da je bar bilo još onih Logitechovih Z3 po 300-400kn bili bi puuuuuno bolji izbor.

ch33ta ned 24.1.2010 23:21
JOHNNY šetač kaže...

Drustvo trebam pomoc?Planiram uzeti RECEIVER DENON AVR-1610 BLACK (http://www.ronis.hr/index.asp?denon/391/receiver-denon-avr-1610-black/AVR-1610black)!Da li mi netko moze predloziti kakve solidne 5.1 zvucnike u istom cijenovnom rangu kao i reciver!

 

Hvala!!!

  Ja bi iso na nekaj ovakvog: http://www.ronis.hr/?jamo/452/zvucnici-jamo-studio-s-408-hcs-1/S408HCS1 + jos neki aktivni subwoofer... Ove Jamo zvucnike su imali u Vemilu prije i cak su dobro svirali za te pare, mislim da su i po cijeni bili tu negdje. Subwoofer je naravno obavezan jer inace to nije 5.1  Namigiva  I to bi bilo to u cjenovnom rangu recievera...

rambox pet 29.1.2010 22:55
Fico14 kaže...

Hocu da budu sto jaci, a da nisu neki nekvalitetni ili tako nest. Znam da za te novce nemogu dobit vrhunske zvucnike,ali zelim sto bolje.   Ima li tko iskustva s ovima: http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=10050350&id_artikl=100.503.181

 

Ako je woofer stvarno 275w onda ne kuzim zasto su tako jeftini?? Nije li to mozda 75w?? 

Dobri su to zvucnici drveni normalno tj MDF mozes ih slobodno uzet, inace tu se radi o 15W po svakom od 5 satelita i SUB je od 75W da ne bi bilo zabune. No ak ti ne trebaju nuzno 5.1 mozes uzet ove odlicne Genius 2.0 zvucnike oni nemaju SUB ali im to uopce i ne treba s obzirom na snagu od 2 x 40W i veliku kutiju SP-HF 3000A koja daje jaki bas. Treba opet reci da ono kaj Logitec nudi u klasi ovih 2.0 od Genius pa i za puno vise love cak izgleda smjesno u usporedi s njima defnitivno sisaju konjurenciju do daske.Cool

 

http://www.youtube.com/watch?v=EuoHqzoiiIg

 

http://www.youtube.com/watch?v=ssaocshxCF0

fran sub 30.1.2010 00:53

da 3000A jos imaju sub bili bi dobri.

kad normalno slusas nema bassa nista a da bi dobio bassa onda moras pojacat i master volume a onda visokotonci debelo nagasavaju i bass i srednje, a to zvuci katastrofalno.

ali tko voli nek izvoli.

 

McNEKONTROLIK sub 30.1.2010 13:00

ja imam Genius SW-HF2.1 3000 to su ti kao oni 3000a samo što ovi imaju SW i naravno tri puta su BOLJI, najiskrenije ti mogu reći da su zvučnici PREEEEPREEEEEPREEE BOOOOLESSSNIII, ja sam ih platio 440kn i ne da sam oduševljen nego nisam mogao vjerovati kada sam ih spojio na komp! Primjera radi kontrola glasnoće ima 12 položaja i kad pustiš pjesmu od šortija narodno u kojoj bas roka do jaja i pojačaš na pola glasnoće nemožeš biti blizu a ako si dovoljno lud i odvrneš do kraja tu tek dolazi do izražaja kvaliteta geniusa naspram onog drkavog logicteha na 100% glasnoće nema, ponavljam NEMA nikakve distorzije zvuka, znači apsolutno ništa, nikakvog krčanja da bas onako zakrči jer ga nemože izvuči do kraja ma ništa samo opako glasan i čisti zvuk... ja sam svoje stare lgoicteh dao frendu jer su bili teški krš i kontao si uzeti nešto bolesno od creativea ali pošto tada nisam bio pri lovi frend mi predložio ove, ko ono 400kn nije puno bar za prvu ruku da imam, i uzeo sam ih ono čisto da mi nešto radi dok neskupim love za creative, ali ti zvunici su pre pre dobri za tu cijenu, ja neznam stvarno neznam koju bi lošu stranu tih zvučnika naveo, e da i samo za info imam sobu od 8*4 znači 32 kvadrata i oni su i više nego dovoljni da tu sobu napune zvukom i pre bolesnim basom i plus još pogodnost ako otvoriš prozore  možeš i susjedstvo terorizirati s zvucima istočnjačke glazbe Namigiva

 

genius stranica tu odi na proizvode/zvučnici/2.1 i tamo model 3000 nemogu ti dati direkt link na njih jer im je stranica napravljena ni za k..c

 

 

fran sub 30.1.2010 16:51
Fico14 kaže...

Koliko se po videu vidu(cuje) ovi SP-HF 3000A imaju dost dobar bass. Meni se sviđaju ovi hf 5.1 4000. Valjda su dosta jaki(kvalitetni). Ima li jo tko neki prijedlog?

 

na youtubeu ti zakljucis kakav je zvuk?
po kretanju membrane zakljucis kakav je bass? e svasta... sta mislis, po logici, jeli isti zvuk sad recimo http://www.youtube.com/watch?v=ssaocshxCF0   na laptopu i recimo na z-2300?

nevjerovatno, svi gledaju kretanje membrane na youtubeu i po tome donose zakljucak kakav je zvuk...

ja sam 3000A imao pa znam o cemu pricam.

 

 

fran sub 30.1.2010 17:02
McNEKONTROLIK kaže...

ja imam Genius SW-HF2.1 3000 to su ti kao oni 3000a samo što ovi imaju SW i naravno tri puta su BOLJI, najiskrenije ti mogu reći da su zvučnici PREEEEPREEEEEPREEE BOOOOLESSSNIII, ja sam ih platio 440kn i ne da sam oduševljen nego nisam mogao vjerovati kada sam ih spojio na komp! Primjera radi kontrola glasnoće ima 12 položaja i kad pustiš pjesmu od šortija narodno u kojoj bas roka do jaja i pojačaš na pola glasnoće nemožeš biti blizu a ako si dovoljno lud i odvrneš do kraja tu tek dolazi do izražaja kvaliteta geniusa naspram onog drkavog logicteha na 100% glasnoće nema, ponavljam NEMA nikakve distorzije zvuka, znači apsolutno ništa, nikakvog krčanja da bas onako zakrči jer ga nemože izvuči do kraja ma ništa samo opako glasan i čisti zvuk... ja sam svoje stare lgoicteh dao frendu jer su bili teški krš i kontao si uzeti nešto bolesno od creativea ali pošto tada nisam bio pri lovi frend mi predložio ove, ko ono 400kn nije puno bar za prvu ruku da imam, i uzeo sam ih ono čisto da mi nešto radi dok neskupim love za creative, ali ti zvunici su pre pre dobri za tu cijenu, ja neznam stvarno neznam koju bi lošu stranu tih zvučnika naveo, e da i samo za info imam sobu od 8*4 znači 32 kvadrata i oni su i više nego dovoljni da tu sobu napune zvukom i pre bolesnim basom i plus još pogodnost ako otvoriš prozore  možeš i susjedstvo terorizirati s zvucima istočnjačke glazbe Namigiva

 

genius stranica tu odi na proizvode/zvučnici/2.1 i tamo model 3000 nemogu ti dati direkt link na njih jer im je stranica napravljena ni za k..c

 

 

di si ih kupio?

Fico14 sub 30.1.2010 17:18

Ja imam z2300 na ovom kompu samo kaj je stari rekel da si ih bude on uzel i da si ja nove kupim :( .A nemam novaca da si nove z2300 za 1400kn kupim. Jbt i kretanje menbrane kad se cuje po zvuku !!!

fran sub 30.1.2010 17:25
Fico14 kaže...

Ja imam z2300 na ovom kompu samo kaj je stari rekel da si ih bude on uzel i da si ja nove kupim :( .A nemam novaca da si nove z2300 za 1400kn kupim. Jbt i kretanje menbrane kad se cuje po zvuku !!!

 

 

 

pa to ti i kazem hebote.

na z-2300 ce i ovaj kršhttp://www.eikonweb.com.ar/images/30616100.JPG  imat bassa.

jel sad razumis?

recimo da imas 3000A a gledas na youtubeu z-2300 i reko bi vidi qrca na z-2300 nema nista bassa.

 

 

rambox sub 30.1.2010 17:37
McNEKONTROLIK kaže...

ja imam Genius SW-HF2.1 3000 to su ti kao oni 3000a samo što ovi imaju SW i naravno tri puta su BOLJI, najiskrenije ti mogu reći da su zvučnici PREEEEPREEEEEPREEE BOOOOLESSSNIII, ja sam ih platio 440kn i ne da sam oduševljen nego nisam mogao vjerovati kada sam ih spojio na komp! Primjera radi kontrola glasnoće ima 12 položaja i kad pustiš pjesmu od šortija narodno u kojoj bas roka do jaja i pojačaš na pola glasnoće nemožeš biti blizu a ako si dovoljno lud i odvrneš do kraja tu tek dolazi do izražaja kvaliteta geniusa naspram onog drkavog logicteha na 100% glasnoće nema, ponavljam NEMA nikakve distorzije zvuka, znači apsolutno ništa, nikakvog krčanja da bas onako zakrči jer ga nemože izvuči do kraja ma ništa samo opako glasan i čisti zvuk... ja sam svoje stare lgoicteh dao frendu jer su bili teški krš i kontao si uzeti nešto bolesno od creativea ali pošto tada nisam bio pri lovi frend mi predložio ove, ko ono 400kn nije puno bar za prvu ruku da imam, i uzeo sam ih ono čisto da mi nešto radi dok neskupim love za creative, ali ti zvunici su pre pre dobri za tu cijenu, ja neznam stvarno neznam koju bi lošu stranu tih zvučnika naveo, e da i samo za info imam sobu od 8*4 znači 32 kvadrata i oni su i više nego dovoljni da tu sobu napune zvukom i pre bolesnim basom i plus još pogodnost ako otvoriš prozore  možeš i susjedstvo terorizirati s zvucima istočnjačke glazbe Namigiva

 

genius stranica tu odi na proizvode/zvučnici/2.1 i tamo model 3000 nemogu ti dati direkt link na njih jer im je stranica napravljena ni za k..c

 

 

Po kojoj si to formuli dosel do zakljucka da su ovi koji imaju dodatni SUB tri puta bolji?Smijeh Pa ne mjeri se po jacini baseva kvaliteta nekih zvucnika jer ne trebaju svi razbijat prozore i sminkat  se s bezveznim basevima da treci susjed cuje. Ovi Genius 2.0 imaju itekak dobar bas s obzirom da nemaju dodatni SUB i to je dosta za bilo kaj normalno slusat. Ne razvaljuju se i ne drogiraju svi ultra jakim basevima ovisi kaj kome treba eh ta opsjednutost basevima,Nevinašce jednima vise pase 2.0 sustav iz poznatih razloga i ja bi ih uzel isto da  moram birat a opet drugima ovaj 2.1 i nema tu puno mudrovanja.Cool

McNEKONTROLIK ned 31.1.2010 22:06

RAMBOX, sad si se stvarno prosuo ko sir po pizzi ;), to za tri puta nisam dobio po nikakvoj formuli, nego po nekom ko fol iskustvuNamigiva,i to je bila više slobodna procjena , iako ovi 2.1 stvarno jesu znatno bolji a za razliku u novcu su DEFINITIVNO 3 PUTA BOLJI (frend ima 2.0 i on se slaže jer je zvuk neuporedivo bolji) i nitko o kvaliteti zvučnika nije govorio u smislu jačine basa, nego kvaliteti izvedbe basa a i kompletno zvuka na max glasnoći, (što potvrđuje kvalitetu izrade, jer neke fuš zvučnike nemožeš pojačati ni trećinu bez da počmu krćiti i skakati  i boooli za uši) čitaj s razumjevanjem, i za nekog tko se imalo kuži to bi trebao shvatiti, i još je smješnije što si naveo da 2.0 mogu biti jednako dobri kao i 2.1 možda ako slušaš mp3 na 56kb/s na zvučnicima od 70kn iz emezzete 2.0 i 2.1 mogu biti isti ali na bilo kojim kvalitetnijim zvučnicima se razlika itekako vidi i zato i postoje posebne kontrole za visoke i duboke tonove a vjerovatno si čuo i za ekvilajzer!!! Da nije tako onda bi svi imali pišljive logicteh 2.0 od 100kn i bili bi super zadovoljni s njima, ljepota slušanje glazbe na kvalitetnim zvučnicima nije u odvaljivanju glasnoće i basa do kraja nego u tome da na bilo kojem levelu glasnoće se nemjenja kvaliteta zvuka nego samo glasnoća, i nikada ti nemoraju zatrebati tako glasni zvučnici, ALI  za nedaj bože ljepo je imati opciju da možeš terorizirati susjedstvo, ako poželiš...Cool ako ako mi nevjeruješ uzmi neki šrot od zvučnika pusti bilo koju pjesmu s najmanje basa koju nađeš i odvrni je do kraja i ako nebude distorzije zvuka i ako ti to budeš mogao slušati ja ću ti dati pare za njih!

I nekom možda ne odgovara imati dvije kutije od "pola metra" ( i ti 3000 stvarno jesu je..o veliki)  na stolu kraj monitora, samo da bi dobio ni približnu kavlitetu zvuka za razliku 2.1 sistemu, koji imaju dva normalna zvučnika kraj monitora i bass jedinicu dolje i zvuk je neuporedivo bogatiji i bolji! Ja ću se još jednom ponoviti, za novac do 500kn ma i do skoro 800 kn garantiram da nema boljih novih zvučnika, jedini koji dolaze poslje nih su isto genius samo oni 5.1 i oni vladaju skroz do negdje cifre od oko 1500kn a možda i više, prijatelj koji se bavi glazbom profesionalno ima te geniusove samo onaj najskuplji model 6000 i creativeovu zvučnu i zvuk je NEŠTO i s tom serijom se nemože mjeriti ništa do logictehove z serije od milijon novaca, i neki modela od creativea također skupiii! Ako uzme te 2.1 SIGURNO NEĆE POŽALITI, ja sam svoj prijedlog dao i podrobno ga obrazložio i naveo primjere a sad je na njemu nek izabere!

sorry sto sam se sad ovoliko raspisao ali mi neke stvari dignu živac!

rambox ned 31.1.2010 22:28

Moras pazit kaj pises u tom je poanta jer zbunjujes ljude koji to ne znaju  pa te bude neko i poslusal mozdaSmijeh. Kad neko kaze da je nekaj tri puta bolje samo zato kaj ima poseban BAS pa makar i samo po nekom fol osjecaju. Po logici stvari ne moze bit tri puta bolje osim ak smo mi na Plutonu kakav te fol osjecaj spopal covjece svasta osjecaj te laze debelo.NevinašceBelji se

 

DEFINITIVNO 3 PUTA BOLJI, to si gore opet napisal pa ne mislis to valjda ozbiljnoSmijeh

Vido ned 31.1.2010 23:00
McNEKONTROLIK kaže...

RAMBOX, sad si se stvarno prosuo ko sir po pizzi ;), to za tri puta nisam dobio po nikakvoj formuli, nego po nekom ko fol iskustvuNamigiva,i to je bila više slobodna procjena , iako ovi 2.1 stvarno jesu znatno bolji a za razliku u novcu su DEFINITIVNO 3 PUTA BOLJI (frend ima 2.0 i on se slaže jer je zvuk neuporedivo bolji) i nitko o kvaliteti zvučnika nije govorio u smislu jačine basa, nego kvaliteti izvedbe basa a i kompletno zvuka na max glasnoći, (što potvrđuje kvalitetu izrade, jer neke fuš zvučnike nemožeš pojačati ni trećinu bez da počmu krćiti i skakati  i boooli za uši) čitaj s razumjevanjem, i za nekog tko se imalo kuži to bi trebao shvatiti, i još je smješnije što si naveo da 2.0 mogu biti jednako dobri kao i 2.1 možda ako slušaš mp3 na 56kb/s na zvučnicima od 70kn iz emezzete 2.0 i 2.1 mogu biti isti ali na bilo kojim kvalitetnijim zvučnicima se razlika itekako vidi i zato i postoje posebne kontrole za visoke i duboke tonove a vjerovatno si čuo i za ekvilajzer!!! Da nije tako onda bi svi imali pišljive logicteh 2.0 od 100kn i bili bi super zadovoljni s njima, ljepota slušanje glazbe na kvalitetnim zvučnicima nije u odvaljivanju glasnoće i basa do kraja nego u tome da na bilo kojem levelu glasnoće se nemjenja kvaliteta zvuka nego samo glasnoća, i nikada ti nemoraju zatrebati tako glasni zvučnici, ALI  za nedaj bože ljepo je imati opciju da možeš terorizirati susjedstvo, ako poželiš...Cool ako ako mi nevjeruješ uzmi neki šrot od zvučnika pusti bilo koju pjesmu s najmanje basa koju nađeš i odvrni je do kraja i ako nebude distorzije zvuka i ako ti to budeš mogao slušati ja ću ti dati pare za njih!

I nekom možda ne odgovara imati dvije kutije od "pola metra" ( i ti 3000 stvarno jesu je..o veliki)  na stolu kraj monitora, samo da bi dobio ni približnu kavlitetu zvuka za razliku 2.1 sistemu, koji imaju dva normalna zvučnika kraj monitora i bass jedinicu dolje i zvuk je neuporedivo bogatiji i bolji! Ja ću se još jednom ponoviti, za novac do 500kn ma i do skoro 800 kn garantiram da nema boljih novih zvučnika, jedini koji dolaze poslje nih su isto genius samo oni 5.1 i oni vladaju skroz do negdje cifre od oko 1500kn a možda i više, prijatelj koji se bavi glazbom profesionalno ima te geniusove samo onaj najskuplji model 6000 i creativeovu zvučnu i zvuk je NEŠTO i s tom serijom se nemože mjeriti ništa do logictehove z serije od milijon novaca, i neki modela od creativea također skupiii! Ako uzme te 2.1 SIGURNO NEĆE POŽALITI, ja sam svoj prijedlog dao i podrobno ga obrazložio i naveo primjere a sad je na njemu nek izabere!

sorry sto sam se sad ovoliko raspisao ali mi neke stvari dignu živac!

Puno toga si napisao ali mnogo toga nisi dobro definirao jer objektivno gledano to su gluposti. 2.0 sistem može imati i 8" woofere i to pojede sve PC zvučnike osim možda Z-5500 i Gigaworksa 750.

Pretpostavljam da misliš na zvučnike podjednake cijene ali budimo realni ni jedni zvučnici ispod 300kn ne valjaju, ni 2.0 ni 2.1. Tek kad se da malo više para može se dobiti nešto bolje. Većina tih sub-ova nisu ni subovi, nego wooferi i to jako loši wooferi, ništa ispod 8" se ne može nazvati subom osim par rijetkih 6.5" zvučnika koji to korektno obavljaju. Znam da malo pretjerujem jer idem u sisteme koji su kudikamo skuplji i kvalitetniji ali ono što želim reći je da 2.0 sistemi generalno NISU lošiji od 2.1 sistema, zavisi o modelu. Zvuk na malim PC 2.1 zvučnicima od 1 i kusur inča satelitima i subom od 5" ne može biti bolji od ovih Geniusa 3000 u mid/high području pa da su neznam kakvi, a što se basa tiće to nije ni bas nego buka i ovi Geniusi ih vjerojatno pojedu za doručak i po tom pitanju (kvalitetu gledamo) ako bi ih se forsiralo da bas reproduciraju.

Iskreno nikad nisam čuo ove Geniuse ali sam čuo 2.1 sistem od 300kn i to je ok za tu cijenu ali meni se iskreno više svidio zvuk malih Geniusa SP-HF360X koje sam čuo u dućanu, a odmah da se zna, volim jak i glasan bas ali isto tako i kvalitetan bas, a sa nićim slabijim od Z-3 ili 4 nećeš ni primirisati kvalitetnom basu i moja preporuka je da se ide na 2.0 sistem ako se nema para za pošteni 2.1 sistem jer ti jeftiniji nisu ni za šta s obzirom na 2.0 braću kao što su ovi Geniusi 3000. Naravno savjetujem svima da ako žele imalo kvalitetniji zvuk ne kupuju ništa ispod 300kn, bolje uštedjeti još malo i kupiti nešto što valja nego ta čuda.

Isto tako 5.1 sistem nije garancija kvalitete, za slušanje muzike bolje je 2.0 ili 2.1 (ako volite jači bas) sistem osim ako vam ne treba za ozvučiti veću sobu ili želite što veću glasnoću ili baš volite da se čuje sa svih strana.