Father_Dougal čet 28.11.2019 22:06
dabar_solta_V2 kaže...
djigibao kaže...
..

"No gdje je vertikalna mjerna jedinica? Kaj je po vertikali, 1, 5, 10 dB?"

 

 - ovo ne kuzim sta pitas i koliko je to bitno?

 evo ovo.

@djigibao:
E. I bitno je, jer ako je razmak između vodoravnih oznaka 1 dB, onda je ovo odlično. Ako je 2, OK je. Ako je 5 ili 10, ajme majko :) FREQUENCIES ALL OVER, CORAL!

No obzirom na poziciju, ovo je čak i dobro.

Ova rupa na 100 Hz može biti kontrafaza od refleksije od zida. Probaj iza staviti one spužve sa piramidicama, ako imaš koju, pa ponoviti mjerenje.

djigibao čet 28.11.2019 22:34

...cini se da je onda ajme majko 

 Zeljena (postavljena) vertikalna jedinica je bila na 55 (Target Level)

 

EDIT:
Jos nesto da spomenem (vjerojatno se to ne radi tako ali sam ovaj put probao tako):

 - prvo je mjeren lijevi zvucnik

 - onda je mjeren desni zvucnik

 - onda je iz toga izvucena srednja vrijednost (Average)

 - onda je ta srednja vrijednost korigirana

 

Znaci nisam napravio mjerenje oba dva zvucnika skupa/istovremeno.

 

Probam sutra napravit pa javim.

Father_Dougal pet 29.11.2019 00:34
djigibao kaže...

 

Znaci nisam napravio mjerenje oba dva zvucnika skupa/istovremeno.

 

Probam sutra napravit pa javim.

Imaj na umu da (vjerojatno) nemaš kalibrirani mikrofon, stoga ta svoja mjerenja uzmi sa zrnom soli. Al daj probaj sa oba sutra, da vidimo ima li razlike.

djigibao pet 29.11.2019 10:39

evo napravio mjerenje sa ukljucenim oba dva zvucnika odjednom...

 

Prva slika je defaultno mjerenje:

 Druga slika je sa kalibrcijom i namjestenim Target Level od strane programa REW

 I treca slika je usporedba bez kalibracije (crvena linija) i sa kalibracijom (zelena linija)

 

EDIT:
Nekako mi se cini da ovo mjerenje nije napravljeno kako valja, veliki pad u visokom podrucju...

Father_Dougal pet 29.11.2019 19:17
djigibao kaže...

 

EDIT:
Nekako mi se cini da ovo mjerenje nije napravljeno kako valja, veliki pad u visokom podrucju...

Srednji mi se čine bolji nego prije, kako se tebi čine? Al da, na 7 kHz je drop. Od čega? Što je drugačije?

djigibao pet 29.11.2019 22:33
Father_Dougal kaže...
djigibao kaže...

 

EDIT:
Nekako mi se cini da ovo mjerenje nije napravljeno kako valja, veliki pad u visokom podrucju...

Srednji mi se čine bolji nego prije, kako se tebi čine? Al da, na 7 kHz je drop. Od čega? Što je drugačije?

 

Ono prvo mjerenje od neki dan je napravljeno nabrzinu.

Mikrofon sam drzao na nosu () i mjerio svaki zvucnik posebno (kako sam vec opisao jucer).

 

Danas sam stavio foto stalak pa sam mikrofon montirao na njega i mjerio oba oba zvucnika istovremeno.

 

Ova danasnja kalibracija mi se ne sviđa.

Slabiji bass, srednji OK, visoki isto ne bas dobri.

Cijeli zvuk je dosta "tanji" nego recimo sa kalibracijom od dan prije.

 

Ona kalibracija od jucer mi zvuci puno bolje pa nju koristim.

Father_Dougal sub 30.11.2019 09:08
djigibao kaže...

Mikrofon sam drzao na nosu () i mjerio svaki zvucnik posebno (kako sam vec opisao jucer).

 

Danas sam stavio foto stalak pa sam mikrofon montirao na njega i mjerio oba oba zvucnika istovremeno.

 

 

Je li mikrofon bio otprilike na poziciji na kojoj su tvoje uši kad sjediš za kompom? To jest, između ušiju, koji centimetar iza?
Zvučnici hoće loše zvučati kad si izvan 'slatke točke' :) zbog toga volim Genelec i njihov Waveguide, ne moraš sjediti mirno a da bi zvuk i dalje bio dobar.
Nemam niti jedan kalibrirani mikrofon da ti posudim, pa da to obaviš kak spada...

A ovo sa nosom, vrh :)

djigibao sub 30.11.2019 09:26

Mic je bio namjesten na poziciji gdje slusam i na visini glave.

Ovo s mic na nos mi je bilo čisto za info da vidim kako ce to sve radit.
...ali kad se malo pogleda to je tocno kako i gdje zvuk dolazi kad se slusa, ne?

Uran 11 sub 30.11.2019 12:02

Ma Tajo1960 se samo šali, a Djigibao je stvarno dosadan s tim mjerenjima, daj slušaj muziku ili kaj got i uživaj.

Father_Dougal i Djigibao, imate i osobne poruke pa tamo diskutirajte  i mjerite koliko hoćete.

Nemojte zatrpavati temu s stvarima koje večinu ne zanima ni malo.

Father_Dougal sub 30.11.2019 13:20
Uran 11 kaže...

Ma Tajo1960 se samo šali, a Djigibao je stvarno dosadan s tim mjerenjima, daj slušaj muziku ili kaj got i uživaj.

Father_Dougal i Djigibao, imate i osobne poruke pa tamo diskutirajte  i mjerite koliko hoćete.

Nemojte zatrpavati temu s stvarima koje večinu ne zanima ni malo.

Nemoj čitati njegove i moje postove i stvar riješena. Zašto te mjerenja nerviraju, ukazuju na nesavršensti ljudskog tijela? :)
Rekao sam već i opet ću ponoviti - ovo nije audiofilski forum. Ovo je subthread na informatičkom forumu.

A kao što ja preskačem poruke i threadove o stvarima koje me interesiraju, tako ćeš i ti, i svi ostali. Floskule o većini ostavi za razgovore sa istomišljenicima.

bik sub 30.11.2019 13:26

Tako je, neka prestanu sa svojim mjerenjima audiokomponenti u ovoj temi, bolje je kad se raspravlja o imaginarnim dobitcima sa audiokablovima,usviravanju daca i zlatnim usima kod +50 godisnjaka, jer to utrenirano uho najbolje zna koliko kosta koja audiokomponenta

dabar_solta_V2 sub 30.11.2019 15:11

kolega djigi ta mjerenja mi izgledaju unsmoothed, na mobu ne mogu procitat koliko db gori doli idu ali to mi izgleda sasvim ok.

flat zvuk najcesce i zvuci lose i tanko, ali zato obavis kalibraciju na flat pa na preampu pojacas bas ili sta vec da bude zvuk kako ti odgovara.

ako je rupa povise 10k to moze bit lako do mikrofona.

a za ove anti vaksere aj oladite malo.

nhooydz pon 2.12.2019 13:03
volegradele kaže...
Koliko si platio HD650?
I koji amp imas za njih?!

 

 

Bile su manje od 2000kn na kraju u mall.hr. 

 

Imam jd labs atom i topping d10 dac. Jedino se nisam baš zajebavao sa tim dsp stvarima itd. nego ovako plug and play i mogu reći da sam zadovoljan jako, dosta su neutralne sluške što mi i paše. Imam i dt770pro ali za njih moram koristiti eq jerbo visoki me probodu u uši više nego kad mi je bivša zabila noz u leđa. :D

volegradele pon 2.12.2019 17:00
nhooydz kaže...
volegradele kaže...
Koliko si platio HD650?
I koji amp imas za njih?!

 

 

Bile su manje od 2000kn na kraju u mall.hr. 

 

Imam jd labs atom i topping d10 dac. Jedino se nisam baš zajebavao sa tim dsp stvarima itd. nego ovako plug and play i mogu reći da sam zadovoljan jako, dosta su neutralne sluške što mi i paše. Imam i dt770pro ali za njih moram koristiti eq jerbo visoki me probodu u uši više nego kad mi je bivša zabila noz u leđa. :D

 Ja ih prosle godione kupio na Massdropu za 200$,rodbina ih dostavila koji mjesec iza,tako da sam ekstra povoljno prosao!

gocc01 pon 2.12.2019 21:33

Ko se ljuti, kablovi mu kruti  

 

Dal je netko slušao Onkyo A-9130? Mislim ić prema tom pojačalu kao paru za Zensore. A-9010 je bio sa svojim Wolfsonom fenomenalan sa Zensorima 7 pa bi 9130 također sa Wolfsonom ali malo više snage a i kvalitetnijim komponentama, nadam se,  trebao biti bolji. 2x10000μF kondići. 

Nije mi jasno označavanje snage, za A9010 piše 44W@8Ω dok za A9130 piše 60W@4Ω. Zakaj ne piše snaga i za 8ohm nego nagađaj sad za 6 ohmske Zensore..

 

Yamaha R- S202  je na bubnju ako je netko zainteresiran.