sseennoonn ned 24.11.2019 19:46

danas sam se malo druzio sa ProAc response 3.8 kutijama ..I mogu vam reći da sam čist zadovoljan.. Ne bih se uopće bunio udomaćiti ih kod sebe . Jako fino sviraju plus jako fino silaze do niskih hertza koji skakljaju određene dijelove  (kaže od 20hz-30Khz) 

volegradele ned 24.11.2019 22:10
sseennoonn kaže...

danas sam se malo druzio sa ProAc response 3.8 kutijama ..I mogu vam reći da sam čist zadovoljan.. Ne bih se uopće bunio udomaćiti ih kod sebe . Jako fino sviraju plus jako fino silaze do niskih hertza koji skakljaju određene dijelove  (kaže od 20hz-30Khz) 

 Nabavio frend,vidjeh...odlicne kutije!

Rei Ayanami uto 26.11.2019 16:46
nhooydz kaže...

https://www.richersounds.com/wharfedale-diamond-220-blk.html

 

Evo vam akcija samo takva. Forwarding service dostava je 15 funti do hrvatske, za 115 funti zvucnike koji kod nas kostaju 2300kn. I jos garancije koliko, 5 godina?

 

 

 Vise puta sam bio kod njih u Belfastu, i super su ekipa inace prije kojih 2mj sam bio tamo zadnji puta i ta cijena 99£ je bila u trgovini vec tada. Manageri vecinom uvijek daju jos dodatan popust na kupnju, pa ako netko bude narucivao posaljite im upit (brzo odgovaraju) i mozda uspijete jos dodatno spustiti. Meni su do sada svaki puta izasli u susret s lijepim popustima.

 

 

dabar_solta_V2 uto 26.11.2019 18:03
tajo1960 kaže...

Ljubitelji dobrog zvuka i glazbe, posebno dobrih zvučnika - imate li kakvih realnih iskustava sa "Transmission line" kućnim hi-fi zvučnicima? Osobno baš nemam puno iskustva ni dodira sa tim segmentom audio svijeta; davno sam slušao par (ondašnjih) TDL modela, ali kasnije me nekako kontakt obilazio, na žalost.

Imam par poznanika koji su zaljubljenici u transmisiju (i vlasnici i korisnici) i dosta ih hvale, pa nekako i sam počinjem sve više razmišljati o navedenom ustroju zvučnika (kod buduće kupovine). Svako iskustvo dobrodošlo :-)

 

https://www.kerracoustic.com/k320

 

http://pmc-speakers.com/products/consumer/twenty5

 

https://www.ta-hifi.de/en/loudspeakers/criterion-ctl/

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Transmission_line_loudspeaker

 

 

 najčešče se koriste za low end bas jedinice s niskim xmax-om, pre velik delay za ikakvo ozbiljno slušanje.

šta se tiče gabarita kutije bolje istu bas jedinicu ubacit u hornu a izgubit par dB.

nhooydz uto 26.11.2019 19:13

forwarding je sasvim normalna stvar nowadays,  skoro pola stvari sto imam za komp sam uzeo tako jer ne dostavljaju u hrv. osobno nakon sto sam cuo price, i sad sam narucio preko iste koju koristim za uk, prvu firmu koju sam nasao na googlu

gocc01 uto 26.11.2019 20:05

Evo ljudi na akciji predivan Gold Note IS1000 snižen preko 12000kn te mislim da je za 19000kn kvalitetnija opcija od nedavno recenziranog i preskupog NADa M10 

 

Navali narode 

 

Baš sam guglal neka pojačala iz visoke klase, čisto da vidim kaj se nudi i kakve su cijene i začudo kod nas naletim na ovu strojčinu. 

 

Sreća da me nikaj ne žulja trenutno 

gocc01 uto 26.11.2019 21:43
Dead kaže...
gocc01 kaže...

Sreća da me nikaj ne žulja trenutno 

 Nemoj reć dva puta. Ovaj predivan uradak je vrlo vrlo vrijedan razmišljanja.

 

Ma ovo je perverzija i ima sve, i snage i povezivost i da nije dosadni Sabre koji i iz pašteta iskače već BurrBrown, još i network player a povrh svega izgleda jebeno! Nadam se da će bit još dvije godine na akciji dok ne skupim lovu 

 

Odličan par za moje Zensore 3 

djigibao uto 26.11.2019 22:19

Cini se da se fan pali samo kad se pojaca volumen pa onda glasnija svirka "pokrije" zvuk venta...pametno ili ne?

...It was performing as intended, the fan operating when music reached a particular volume, engineered to be inaudible (which it was). A conservative approach to increase longevity....

gocc01 uto 26.11.2019 22:35

Recenzija sa HifiPig, veli da ima podesivi damping factor, 250 za nisko osjetljive i 25 za visoko osjetljive zvučnike te da se pri niskom DF ponaša kao cijevno pojačalo. Na kraju da je zadnji update donio neke promjene oko displaya ali i ventilatori se sad vrte ovisno o samoj temperaturi. 

 

Kakva perverzija od pojačala idem skočit kroz prozor 

Filox sri 27.11.2019 08:11
dabar_solta_V2 kaže...
tajo1960 kaže...

Ljubitelji dobrog zvuka i glazbe, posebno dobrih zvučnika - imate li kakvih realnih iskustava sa "Transmission line" kućnim hi-fi zvučnicima? Osobno baš nemam puno iskustva ni dodira sa tim segmentom audio svijeta; davno sam slušao par (ondašnjih) TDL modela, ali kasnije me nekako kontakt obilazio, na žalost.

Imam par poznanika koji su zaljubljenici u transmisiju (i vlasnici i korisnici) i dosta ih hvale, pa nekako i sam počinjem sve više razmišljati o navedenom ustroju zvučnika (kod buduće kupovine). Svako iskustvo dobrodošlo :-)

 

https://www.kerracoustic.com/k320

 

http://pmc-speakers.com/products/consumer/twenty5

 

https://www.ta-hifi.de/en/loudspeakers/criterion-ctl/

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Transmission_line_loudspeaker

 

 

 najčešče se koriste za low end bas jedinice s niskim xmax-om, pre velik delay za ikakvo ozbiljno slušanje.

šta se tiče gabarita kutije bolje istu bas jedinicu ubacit u hornu a izgubit par dB.

 Opet pričaš pizdarije, jel...

 

"Having built and used transmission lines at various times during the past 30 years, my advice is don't be put off. Properly designed, transmission lines offer the best subjective bass response of any type of enclosure. Tight, fast and deep. The only time I have not used a transmission line is when the available space has prohibited it."

 

"If you hear a properly designed transmission line you will never go back to sealed box again. A TL has effectively NO RESONANCE! The bass is incredibly tight, and the woofer is finally given room to move. The bass will not be earth-shattering, it will be clean. I built a pair of transmission lines to go with my electrostatics. I will never own another sealed box."

 

   

volegradele sri 27.11.2019 08:56

Jel bas reflex kutija spada pod seald box?
Moje Opere su kompresijskog ustroja,znaci seald box,bas je mrvu tanji u odnosu na kutiju istih gabarita bas reflex ustroja,ali zato imam dosta utegnute donje lage i relativnu neosjetljivost pozicije zadnjeg zida.Slusao sam DIY TL zvucnike od Ishmaela sa audiofil.net foruma i to je odlicno radilo,pogotovo kad se uzmu gabariti samog zvucnika!

Zoki B sri 27.11.2019 09:06

Momci, imam stalke za zvučnike koje sam mislio koristiti no odustao sam od toga, pa ću ih prodati.

Mat crne boje, sa dosta velikom pločom gore, donja je naravno veća, stup je jedan i okrugli, metalni su.

Visina oko 60cm bez šiljaka, punjeni pjeskom.

I gore i dole ima rupe za vijke, gore i ima vijke dole nema, imao sam gumene čepove.

U dobrom su stanju, nisu poguljeni nigdje, sve je ok s njima.

Držali su Dali Zensor 3 te poslje toga Focal Aria 906, kad sam uzeo Dynaudio zvučnike uzeo sam i nove stalke.

 

Pitanje je, da li je recimo 400,00kn previše?

 

Ne trebaju mi samo mi uzimaju prostor pa da ih se rješim,

 

pozz

 

djigibao sri 27.11.2019 13:07

...eto, samo da stavim sliku desktop zvucnika (radi se o ESI aktivnim monitorima) prije i poslije korekcije...

 

  • Crvena boja - prije korekcije
  • Zuto-zeleno - nakon korekcije

 

 

Sad je zvuk puno jasniji/ugodniji i bass je "lijepsi", meksi i bogatiji 

dabar_solta_V2 sri 27.11.2019 21:15
Filox kaže...
...

 Opet pričaš pizdarije, jel...

 

"Having built and used transmission lines at various times during the past 30 years, my advice is don't be put off. Properly designed, transmission lines offer the best subjective bass response of any type of enclosure. Tight, fast and deep. The only time I have not used a transmission line is when the available space has prohibited it."

 

"If you hear a properly designed transmission line you will never go back to sealed box again. A TL has effectively NO RESONANCE! The bass is incredibly tight, and the woofer is finally given room to move. The bass will not be earth-shattering, it will be clean. I built a pair of transmission lines to go with my electrostatics. I will never own another sealed box."

 

   

 trol? ako ne,
prvi pasus prva slika,
drugi druga slika i ovaj tekst...


cp s wiki: The drive unit is effectively coupled to a long column of air which has mass. This lowers the resonant frequency of the drive unit, negating the need for a highly compliant device. Furthermore, the column of air provides greater force on the driver itself than a driver opening onto a large volume of air (in simple terms it provides more resistance to the driver's attempt to move it), so to control the movement of air requires an extremely rigid cone, to avoid deformation and consequent distortion.


TL ka i svaka druga kutija ima neke nedostatke pa nije u redu nedostatke zanemarivat a gurat pod nos samo neke subjektivno dobre stvari.

Father_Dougal čet 28.11.2019 07:52
djigibao kaže...

 

  • Crvena boja - prije korekcije
  • Zuto-zeleno - nakon korekcije

 

 

Sad je zvuk puno jasniji/ugodniji i bass je "lijepsi", meksi i bogatiji 

Kaj ti radi ovu rupetinu na 2.8 kHz? Nije valjda skretnica?
No gdje je vertikalna mjerna jedinica? Kaj je po vertikali, 1, 5, 10 dB?

I koji mikrofon koristiš? Jesi li kupio kalibrirani?

 

A sad na rezultat :) proširio si bas response, no na 100 Hz imaš rupu koja mi je nejasna... možeš li ju manualno korigirati? Izdizanje 3 kHz i spuštanje 8 kHz ističe one niže svirajuće činele :) no stišava ride i harmonike. 
No dok ne saznamo punu skalu, teško je reći konkretno - no da je popeglano, je, ali znaš kako je, može to i bolje :) srednjetonski spektar je OK. Jesi li razmislio o room treatmentu? Možda bi pomoglo.

djigibao čet 28.11.2019 09:33
Father_Dougal kaže...
Kaj ti radi ovu rupetinu na 2.8 kHz? Nije valjda skretnica?

No gdje je vertikalna mjerna jedinica? Kaj je po vertikali, 1, 5, 10 dB?

I koji mikrofon koristiš? Jesi li kupio kalibrirani?

 

A sad na rezultat :) proširio si bas response, no na 100 Hz imaš rupu koja mi je nejasna... možeš li ju manualno korigirati? Izdizanje 3 kHz i spuštanje 8 kHz ističe one niže svirajuće činele :) no stišava ride i harmonike. 
No dok ne saznamo punu skalu, teško je reći konkretno - no da je popeglano, je, ali znaš kako je, može to i bolje :) srednjetonski spektar je OK. Jesi li razmislio o room treatmentu? Možda bi pomoglo.

Features (info od monitora)

 

  • 2-way powered speaker / active studio monitor speaker
  • 5" kevlar curved cone (magnetic shielding type) as LF driver
  • 1" silk dome tweeter as HF driver
  • output power 60W (HF 30W, LF 30W), 85W AC consumption power
  • magnetically shielded for desktop operation
  • input connections: XLR / TS1/4" combo connector, balanced / unbalanced input
  • input impedance: 23.3 kOhm balanced, 13.3 kOhm unbalanced
  • input sensitivity: 75mV@1Watt, 415mV@30Watt
  • frequency response: 50Hz - 20kHz
  • crossover frequency: 2.5 kHz
  • SPL: 88dB +/- 3dB
  • operating voltage: AC100-240V 50/60Hz, with 115V / 230V AC selection switch
  • blue power LED on the front
  • standby function, can be turned on and off (only models sold in certain countries)
  • dimensions: 250mm (H) x 176mm (W) x 200mm (D)
  • weight: ca. 4.5kg

 

Zvucnici su na stolu i smjestaj je koma (slike na 2 stranici ove teme - KLIK).

Sa lijeve strane zid, sa desne strane ormar, zvucnici su u "rupi", iza njih i zida ima 15-20cm.

Lijevi od desnog zvucnika je udaljen 70cm.

Mikrofon sam koristio od Yamaha pojacala koji on koristi za kalibraciju (znam da nije naj ali to je jedino sto imam).

 Ne radim ja sad profi zvuk tako da mi je ovo poboljsanje vise nego dobro, ti zvucnici se koriste samo na PC-u kao desktop zvucnici, za ostalo imam Tannoy XT6F.

 

"No gdje je vertikalna mjerna jedinica? Kaj je po vertikali, 1, 5, 10 dB?"

 

 - ovo ne kuzim sta pitas i koliko je to bitno?