volegradele uto 29.10.2019 17:13
tajo1960 kaže...
volegradele kaže...

Da Bog da propadnu sa takvim cijenama,ne oni nego svi odreda!Ja ne koristim CDp već skoro 10 godina,imam nešto sitno orginal CD,hebesga bio sam mlad i zelen i škrta za Dat 100-120 kn za CD ,pržilo se na veliko.Skidalo se po cilu noć i dan.Bez obzira sto oni izbacuju CDp od 38K eura,sve manje će ih bit i sve manje će se kupovat.Placam TV,internet,Netflix,Deezer,Tidal,ploce...pa tko će još Dat i za CD..😛Ali bez obzira voli bi udomit napr jednog Denona DCD SA1 ,tko zna možda i hoću ako uleti negdje neka prilika!

A joj kolega, pa ne treba nikome žejljeti da propadne; neka oni prave i dalje vrhunske igračke po vrhunskim cijenama za svoju klijntelu. Uvijek je bilo nedostižnih proizvoda... i Patek Philippe satova i Lamborghini automobila i tatufa i... svega što nije za nas obične smrtnike.

 

A Denon... auuu, stari je to model, iako, maloprije gledam na hifisharku, cijene ga u nebesa radi raritetne vrijednosti danas, ali ipak, model je iz davne 2005.

 

Osobno bih radije gledao neki noviji Pioneer PD-70AE... to je "zvijer" današnjice.

 

https://www.pioneer-audiovisual.eu/eu/products/pd-70ae

 

 Ma stvar je u tome sto oni vuku sve prema naprijed sa cijenama,to me nervira...a ovaj Denon je i dan danas zvijerka,mislim da je novi kosta oko 50Kkn,pa pomnozi inflaciju..fina zvijerka kao CDp,SACD i kao transport ako se ima bolji DAc!

Npr.Denon DCD 1500AE kad sam ga ja kupio novog prije 10ak godina je kostao oko 5500 kn,misli cak i manje ,danas ekvilent tome je DCD 1600NE koji kosta za kes 7425 kn,a jos veca razlika je kod jaceg modela.Denon DCD 2000AE si moga kupit za 10500 kn a sad ekvilent tome je DCD 2500NE koji kosta 15200 kn!SA1 je i dan danas zvijerka za 1600 i 2500 CDp a moze se kupit za 2000 eura.

morrisoN pet 1.11.2019 09:06

Vjerovatno je od produkcijske kuće dobio mastere uz precizan ugovor šta smije, a šta ne smije s njima. Inače, kanal mu je odličan. Ima dosta ovakvih videa, kao i dosta lista najboljih pjesma po raznim kriterijima, ali ne kao većina sličnih koji samo puste pjesme. Ovaj pjesme na listi odsvira, i to zavisno od toga da li analizira gitaru, solo, harmoniju, bubanj...

Tallahassee pet 1.11.2019 10:50
morrisoN kaže...

Nadam se da ovo nećete doživjeti kao off topic, no svaki ljubitelj dobrog zvuka ovo treba čuti. Naročito, s obzirom na činjenicu da je pjesma nastala šezdesetih godina prošlog vijeka.

 ... bas sam prosli tjedan htio postat njegov video, u kojem je fail zesci... naime tipicno za Amera sluzi se i koristi samo ocite i svima poznate primjere, a to sto je htio, zahtjeva puno vise posla, puno... u videu za najbolje bubnjarske introe uvrsti u prvih 10 Walk This Way od Aerosmitha... mislim, tu dionicu sviraju klinci na prvoj godini akademije u prvom semestru zmirecki, ono wtf... nemres mi tak sloppy video napravit kao sto je sloppy vecina bubnjara spomenuta u videu...

http://www.youtube.com/watch?v=HmZCOpNC2HY

... easy...

http://www.youtube.com/watch?v=y9SMZIVh4NA

Fly598 pet 1.11.2019 20:51

za djigibao, to je spojeno sa vijcima od ispod nije stalak.

 

tajo da u pravu ste, mislim da ni ja sam ne znam što želim. 

 

Cd-jeva imam (originalnih), ali ne dovoljno da bi mi možda odabir  njega bio najbolji izbor.

Do prije 2-3 godine sam imao Sony CDP-338ESD cd-player gdje sam napravio najvecu gresku prodajuci ga, jer robusnost i kvaliteta toga 'stroja' je za moje potrebe bila fenomenalna, čitanje i reprodukcija perfektna.

Nakon toga nekoliko diy DAC-ova koji nekako nisu bili usklađeni sa sistemom, što vizualno, tako i zvukom (možda placebo), jednostavno nije to to, (izvor je naravno uvijek bio laptop >usb kabel>dac>rca>amp).

 

 

E sad network player nisam nikad imao s obzirom da su cijenovno iznad mog budgeta, dok dac-ove i cd playere mogu pronaći do 2k kn.  

 

Evo u prilogu slika i b&w dm 1400, koji će kako sam veceras saznao nažalost ići u prodaju zbog djeteta, tako da će na njihovo mjesto ići neko jeftino komercijalnije rješenje jer šteta bi bilo da se ovi oštete.

 

dabar_solta_V2 pet 1.11.2019 21:13
Fly598 kaže...
..

Nakon toga nekoliko diy DAC-ova koji nekako nisu bili usklađeni sa sistemom, što vizualno, tako i zvukom (možda placebo)...

 

  može detalji ako nije problem? vjerovatno placebo ako je pcb dobro izveden jer rjetko se vidi diy a da se gleda svaki cent i broj komponenti ko u consumer audiu.

Fly598 pet 1.11.2019 22:28

Jednostavno mi nije sjelo, nisam samograditelj tih dac-ova tako da nisam adekvatan sa stručne strane, vjerujem da mi je više estetski smetalo jer sam ih ja trebao skutijati (imao sam sklopove), a nisam to bio u stanju napraviti kako treba. 

 

Tako da povlačim to sa zvukovne strane, bilo je to ugodno slušno, iako na mojem sistemu to su sve sitne promjene jer nije high-end, i da je stavit dac od 10000e to bi vjerovatno bili pomaci od nekoliko % koliko ovisi o ostalim komponentama i samim medijom reproduciranja.

 

 

volegradele pet 1.11.2019 23:39
Tallahassee kaže...
morrisoN kaže...

Nadam se da ovo nećete doživjeti kao off topic, no svaki ljubitelj dobrog zvuka ovo treba čuti. Naročito, s obzirom na činjenicu da je pjesma nastala šezdesetih godina prošlog vijeka.

 ... bas sam prosli tjedan htio postat njegov video, u kojem je fail zesci... naime tipicno za Amera sluzi se i koristi samo ocite i svima poznate primjere, a to sto je htio, zahtjeva puno vise posla, puno... u videu za najbolje bubnjarske introe uvrsti u prvih 10 Walk This Way od Aerosmitha... mislim, tu dionicu sviraju klinci na prvoj godini akademije u prvom semestru zmirecki, ono wtf... nemres mi tak sloppy video napravit kao sto je sloppy vecina bubnjara spomenuta u videu...

http://www.youtube.com/watch?v=HmZCOpNC2HY

... easy...

http://www.youtube.com/watch?v=y9SMZIVh4NA

 Covik nije stavljao bubnjarski intro po zahtijevnosti ili slozenosti nego jednostavno po njegovom izboru,voljeli mi to ili ne Walk This Way  ima vrlo poznat bubnjarski intro!

xDISORDERx sub 2.11.2019 14:30

Treba mi preporuka za gramofon.

 

Od 2016 iman AT LP60, moj prvi gramofon. Odlučia sam ga se riješti i uzeti nešto naprednije između 2000-2500 kn.

E sad nije da iman neko iskustvo sa drugim gramofonima, ali odlučia sam se za to pošto lp60 nemogu nadograditi ništa osim igle i dosta komentara je da bi zvuk moga biti bolji..

Želim opet uzet gramofon sa ugrađenim pretpojačalom, s obzirom da imam aktivne Edifier R2000DB zvučnike. Isto tako volia bi da ima automatsko vračanje ruke na kraju ploče, međutim koliko sam primjetia tu funkciju imaju samo jeftiniji noviji modeli kao AT LP60 i slično, dok kod naprednijih modela to nema, pa ajde valjda mogu prić priko toga..

 

ovako na prvu mi se nameću novi AT LP120 za oko 1900-2000, zavisno od seriji i boji

i novi AT LP5 za 2300, 

te novi Sony PS-HX500 za 2250, ali je iz Eu dok su ova dva u hrvatskoj šta mi je povoljnije radi garancije i vračanja ako bude potrebe

xDISORDERx sub 2.11.2019 17:51

i meni se čini.. proletia sam kroz dosta osvrta i usporedbi sa ovim sonyevim modelom, kažu da su sitne razlike kod zvuka, sony mi je lipši za vidit, ali navodno je AT lakši za nadogradnju, a i dosta mi igra šta ga ima u hr za ovu cijenu radi garancije

Tallahassee sub 2.11.2019 20:46
volegradele kaže...

 Covik nije stavljao bubnjarski intro po zahtijevnosti ili slozenosti nego jednostavno po njegovom izboru,voljeli mi to ili ne Walk This Way  ima vrlo poznat bubnjarski intro!

 ... velika je razlika izmedju najpoznatiji (sto sam i napisao) i najbolji... ak si streamer, bar nemoj ekipu navodit na krivi put, to je poanta...

volegradele sub 2.11.2019 20:56
Tallahassee kaže...
volegradele kaže...

 Covik nije stavljao bubnjarski intro po zahtijevnosti ili slozenosti nego jednostavno po njegovom izboru,voljeli mi to ili ne Walk This Way  ima vrlo poznat bubnjarski intro!

 ... velika je razlika izmedju najpoznatiji (sto sam i napisao) i najbolji... ak si streamer, bar nemoj ekipu navodit na krivi put, to je poanta...

 Neznam sto ti nije jasno !Lik je jasno naglasio "my top 20 greatest  drums intro of all time"