Filox uto 6.8.2019 13:42
dabar_solta_V2 kaže...

zašto ne za "usviravanje" uzet otprilike 50% XMAX-a bas jedinice? mislim da na to kolega misli.

npr pogledat datasheet od proizvođača i podjelit XMAX s 2 i namjestit volume na pojacalu dok zvucnik ne dođe do te dubine s sweep tone generatorom i to bi moglo bit otprilike 1/3 maks snage zvucnika neče ništa završit u drugoj sobi i svi sretni :D

treba vam datasheet od proizvođača zvučnika i školsko ravnalo, a ton generator možete koristit ovaj

 Možda ti uživaš i ovom užasno iritirajućem i monotonom zvuku, ali čisto sumljam da bi itko normalan sebi priuštio tjedan dana ovog zujanja. Zar nije bolje pustiti muziku da svira? I ti ovako možeš pustit jedan ton, jednu frekvenciju, dok muzika prosvira kroz sve žive frekvencije. Nije ista stvar.

 

S druge strane, hvala na linku, poslužit će mi za neke skroz druge stvari.

dabar_solta_V2 uto 6.8.2019 15:39
Filox kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

zašto ne za "usviravanje" uzet otprilike 50% XMAX-a bas jedinice? mislim da na to kolega misli.

npr pogledat datasheet od proizvođača i podjelit XMAX s 2 i namjestit volume na pojacalu dok zvucnik ne dođe do te dubine s sweep tone generatorom i to bi moglo bit otprilike 1/3 maks snage zvucnika neče ništa završit u drugoj sobi i svi sretni :D

treba vam datasheet od proizvođača zvučnika i školsko ravnalo, a ton generator možete koristit ovaj

 Možda ti uživaš i ovom užasno iritirajućem i monotonom zvuku, ali čisto sumljam da bi itko normalan sebi priuštio tjedan dana ovog zujanja. Zar nije bolje pustiti muziku da svira? I ti ovako možeš pustit jedan ton, jednu frekvenciju, dok muzika prosvira kroz sve žive frekvencije. Nije ista stvar.

 

S druge strane, hvala na linku, poslužit će mi za neke skroz druge stvari.

 sry neznam dobro pisat pa glavna informacija nije prošla xD

ton generator sam linka za vidit na koju glasnoču treba namjestit sistem za dobit xmax/2 tj polovicu od maksimalnog hoda zvučnika jer je to vjerovatno preciznije od prije preporučenog log potenciometra na pola jer s jednim tonom napravit sweep pa na pola xmaxa bi trebalo bit otprilike 1/3 snage zvučnika a muzički signal na istom pojačanju pošto je širi bandwidth signala u pravilu nebi treba preč polovicu snage zvučnika..

Tallahassee uto 6.8.2019 18:02

.... ma ne usviravam nista.... doci ce na svoje.... nemam vremena, a ukucani se ne snalaze sa briom jer nis ne pise pa je tesko pamtit brojeve , pa jos dac.... ok skvo je zapamtila da je br. 1 gramofon ..... usvirat ce se za koji tjedan.....

Zoki B uto 6.8.2019 18:29
Tallahassee kaže...

.... ma ne usviravam nista.... doci ce na svoje.... nemam vremena, a ukucani se ne snalaze sa briom jer nis ne pise pa je tesko pamtit brojeve , pa jos dac.... ok skvo je zapamtila da je br. 1 gramofon ..... usvirat ce se za koji tjedan.....

 Ma polako samo, stigne sve sjesti😀

Tallahassee uto 6.8.2019 18:45
Zoki B kaže...
Tallahassee kaže...

.... ma ne usviravam nista.... doci ce na svoje.... nemam vremena, a ukucani se ne snalaze sa briom jer nis ne pise pa je tesko pamtit brojeve , pa jos dac.... ok skvo je zapamtila da je br. 1 gramofon ..... usvirat ce se za koji tjedan.....

 Ma polako samo, stigne sve sjesti😀

 ...... nego, mene brine nesto drugo.... eto sad kad ih slusam sve vise.... idu decki na dark side..... zensori nisu imali basa, tu se nema sta pricat..... medjutim, x14 idu sve dublje, zensori su od sredine prema gore bili fantasticno otvoreni i detaljni zvucnici.... ovi su kontra..... slusam floyde The Wall i djecji zbor uopce ne zvuci djecije, imam filing da su kompletno premekani..... jebo me izbor.....

Zoki B uto 6.8.2019 18:55
Tallahassee kaže...
Zoki B kaže...
Tallahassee kaže...

.... ma ne usviravam nista.... doci ce na svoje.... nemam vremena, a ukucani se ne snalaze sa briom jer nis ne pise pa je tesko pamtit brojeve , pa jos dac.... ok skvo je zapamtila da je br. 1 gramofon ..... usvirat ce se za koji tjedan.....

 Ma polako samo, stigne sve sjesti😀

 ...... nego, mene brine nesto drugo.... eto sad kad ih slusam sve vise.... idu decki na dark side..... zensori nisu imali basa, tu se nema sta pricat..... medjutim, x14 idu sve dublje, zensori su od sredine prema gore bili fantasticno otvoreni i detaljni zvucnici.... ovi su kontra..... slusam floyde The Wall i djecji zbor uopce ne zvuci djecije, imam filing da su kompletno premekani..... jebo me izbor.....

 Hm, moji emit 20 su poprilično otvoreni uz heavy bas, nemam tih priblema, koji amp imaš?

Zoki B uto 6.8.2019 19:03
Tallahassee kaže...
Zoki B kaže...

 Hm, moji emit 20 su poprilično otvoreni uz heavy bas, nemam tih priblema, koji amp imaš?

 .... rega brio - r.....

 A nebi trebalo tako s regom raditi, dosta je otvorena rega...

Tallahassee uto 6.8.2019 20:00
Zoki B kaže...

 A nebi trebalo tako s regom raditi, dosta je otvorena rega...

 ... sve ok.... NAD cd playa je u pitanju.... ionako je Sony u pricuvi, pa cu sad to napokon zamjenit.... CA dac magic i gram zvuce kak treba..... ode NAD u pm....

Zoki B uto 6.8.2019 20:19
Tallahassee kaže...
Zoki B kaže...

 A nebi trebalo tako s regom raditi, dosta je otvorena rega...

 ... sve ok.... NAD cd playa je u pitanju.... ionako je Sony u pricuvi, pa cu sad to napokon zamjenit.... CA dac magic i gram zvuce kak treba..... ode NAD u pm....

 Je da, nad je taman, dacmagic je detaljan i svjetlijeg karaktera😀

Zoki B sri 7.8.2019 08:31

Otišli Focali juče, kad ih pogledaš prekrasni zvučnici, da mi je žao, iskreno pa i nije, pošto su kupljeni na akciji bili izgubio sam cca 400kn, mogu živjeti s tim.

Danas mi stižu stalci za Dynaudio pa da ih složim i fiksam onako kako treba, budem stavio koju sliku kada sve složim.

 

Još uvjek krešte i neznaju kako neke stvari odsvirati ali ne brinem se, imao sam doma usvirane preko vikenda nedavno i znam kako će to raditi:)

 

Mislio sam općenito prije slušanja  da će biti povučenije srednje i više područje naspram Focala, no ima i sredine fine i visokih, još uvjek krešte no bude se smirili, čvrst i dubok bas, zbilja duboko kopaju, srednji fino izbačeni detaljni također i visoki fino rade.

Općenito je jako dobro balansiran zvučnik, bio sam zaboravio šta je bas, no sada je ponovno tu.

Moram priznati da sam jako iznenađen kako duboko čupaju, ako zatvoriš oči bez da vidiš šta svira, dao bi lijevu ruku da je u pitanju floorstander, zbilja jako, jako dobro čupaju.

 

Odlučio sam se u konačnici za Dynaudio Emit m20 kako sam gore naveo jer sam ih imao prilike čuti usvirane u mom sustavu sa svom mojom opremom.

U mom sustavu, ne da su prepišali Arie 906, nego je to potpuno druga dimenzija.

Arie su imale čvrst bas koji nije išao niti približno tako u dubinu te je ponekad znao pogoditi neku rezonanciju sobe, kad sam pročitao na poljskom forumu da bas na njima zvuči kao da udaraš u kartonsku kutiju na žalost sam se mogao poistovjetiti s tim.

Ne kažem da je to loš zvučnik, samo radim realne komparacije u mom sustavu.

Dodao bi da su Emiti20 jako, jako živahni i brzi zučnici, nema nekog raspuštenog basa ili neke note u nekom spektru  koju će razvući, ne, oni to odrade jako brzo i dinamično i odmah se hvataju  dalje sljedećih not da bi ih odradili, teško mi se sada izraziti ali mislim da shvaćate.

 

U konačnici sam definitivno odlučio na Emit m20 kada sam ovo pročitao:

 

"Hello All,

I have been lurking and reading here for a while and decided to create an account when all this Emit talk erupted. I own a pair of the Emit 20 and decided I'd share my thoughts.

Here is a list of the Dyn speakers I've owned:

  • Excite x12
    Excite x16
    Excite x36
    Focus 160
    Focus 260
    Contour 1.3mkii
    Emit 20


I've also had a good amount of experience with the Special 25, but never owned.

Let's get right to it. Out of all the Dyn's I've owned, I've honestly had more enjoyment from the Emit 20's, and I'm coming right from Focus 260's. I sold my 260's about 2 months ago because after 2.5 years of ownership, I just couldn't fall in love with them. I found myself not craving music, and forcing myself to listen. After probably 10 different amps, I decided the speakers had to go, so I took a loss. I can now understand why Dynaudio discontinued them. I don't want to bash them because I've read that many people here like them, so just remember I'm stating MY experiences with them. I just always felt they lacked insight, were a bit slow on the bottom end, and most importantly lacked weight to the midrange. The overall sound was lean, and I'm not a fan of warm amps to compensate, because most all of them lack speed/control, and the latest Focus line needs a warm amp more than anything. So do the 160's. Someone here keeps stating that the 260's are accurate, which is why they sound like they do. I would respectfully, and wholeheartedly disagree.

After I sold my 260's I decided to blindly buy the Emit 20 not expecting to like them. I bought them just to hold me over until I decided what I wanted to spend a substantial amount of money on next; and they won me over. I'm floored by them. I was told a few years back by Dan at Dedicated Audio, before the Emit were out, that the Focus hid bad recordings and the DM series would show them. Therefore, you would lack insight on the Focus, but poor recordings would sound better. Some people want that. I blew off this comment and never paid it any mind until my experiences with the Focus line proved he knew what he was talking about. There is much more insight in the Emit 20. I even have depth that I've never had before in this room. Of course the 260's play lower, and scale bigger. Other than that, I'd take the Emit 20 over them any day.

To the guy getting ready to buy; would I personally buy the Excite x18 over the Emit 20? No. The Emit 20 is a special speaker IMO; even without the price qualifier most people like to label them with ("for the money"). Heck, the speaker is using the D280 tweeter that was in the Contour line not too long ago. I see there is a guy here with a pair of C2's, and he still gets enjoyment from Emit 20's. That in itself speaks volumes about their sound. I've decided to keep mine for the near future. If I find a smoking deal on a used pair of white C20 in the future, then I'll upgrade. Otherwise, I'm happy.

However, you may like the x18 better. Everyone has their own tastes. If you decide to go that route (x18), make sure you get a smoking deal on them when buying them blind, as they aren't hot sellers on the secondary market if you decide you don't like them.

In summary, the Emit 20 is tremendous. If you pair them with crap electronics, expect mediocre sound. Pair them with proper electronics and you will be blown away.

 

I forgot to mention. The Emit's seem to play lower than the 50hz the Dynaudio specs state as well. I'm sure your room will play a part in your response.

In my room, I am about 6db down at 35hz. I get a 2db drop at 50hz, but it picks right back up until below 40hz. I figured this would be the case before buying them. I'm not stating Dynaudio is forging the spec sheet, but expect good output down to 40h"

 

"I would like to make the suggestion not to label one group of speakers as a whole, as if they all sound the same. All the Emit's don't sound the same, nor do the DM's, nor do the Excites.

I would agree with Callas and Garman that the DM 2/6 has a more recessed mid. I would say the x12 has a recessed mid as well with more weight in the bottom mid, IMO. The old excite's did have a warmer sound. I don't think you should even be comparing these speakers with the x18 or the Emit 20. They are totally different speakers, and totally different sizes. You should be looking around at videos and reviews of the DM 2/7 if you want a more fair comparison. They Emit 20 is based on the 2/7, but with a better tweeter and crossover change. I do prefer the Emit 20 to the Excites I've owned.

I, too, expected a poor midrange from the Emit 20 before I heard it. The midrange is wonderful. It's not recessed at all. The speaker does so much well that it's almost unbelievable. I, personally, won't keep a speaker, or amplifier for that matter, that isn't dynamic and fast. The Emit's fit the bill. They were a little flatter for the first 10 hours or so, and then became more dynamic over time. To answer your question; yes, they have an "alive" extended top end, great midrange, are dynamic, but also have a smooth flowing quality about them. I wouldn't call them warm, but just about right.

I would like to reemphasize that they will play as good as your electronics are. If you run them with a receiver or inferior amplifier, you'll get decent sound, but they are capable of much more. You are only going to be as good as your weakest link. As I stated before, the Focus line inherently hid bad recordings better. I'm not sure if the x18 does, but that speaker has essentially the same mid bass driver as the Focus 160; so it's possible. "

 

Da još jednom dodam, jako, jako duboko čupaju :)

nhooydz sri 7.8.2019 12:33

Evo rješavam se starih stvari, oštetili me ovi zvucnici podosta. :D 

 

Za ove Infinity zvučnike.. provjerio sam koliko košta zamjena dustcapa na wooferu, to je oko 300kn, navodno standardna procedura, ja osobno ne čujem razliku u zvuku a podosta sam mlad pa mi još nije otisao sluh. 

 

A edifieri su ganc novi.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/prodaja-ostalo/prodaja-kuiste-ms-falcon-pro-ventovi-dac-edi/270009.aspx?page=0&jumpto=5959112&sort=asc&view=flat

Zoki B sri 7.8.2019 12:41
nhooydz kaže...

Evo rješavam se starih stvari, oštetili me ovi zvucnici podosta. :D 

 

Za ove Infinity zvučnike.. provjerio sam koliko košta zamjena dustcapa na wooferu, to je oko 300kn, navodno standardna procedura, ja osobno ne čujem razliku u zvuku a podosta sam mlad pa mi još nije otisao sluh. 

 

A edifieri su ganc novi.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/prodaja-ostalo/prodaja-kuiste-ms-falcon-pro-ventovi-dac-edi/270009.aspx?page=0&jumpto=5959112&sort=asc&view=flat

 Prije cca 20tak godina sam imao te infinity, ali reference 51i, jako, jako su dobro radili:)

Zoki B sri 7.8.2019 14:57
tajo1960 kaže...
Zoki B kaže...

Otišli Focali juče, kad ih pogledaš prekrasni zvučnici, da mi je žao, iskreno pa i nije, pošto su kupljeni na akciji bili izgubio sam cca 400kn, mogu živjeti s tim.

Danas mi stižu stalci za Dynaudio pa da ih složim i fiksam onako kako treba, budem stavio koju sliku kada sve složim.

 

Još uvjek krešte i neznaju kako neke stvari odsvirati ali ne brinem se, imao sam doma usvirane preko vikenda nedavno i znam kako će to raditi:)

 

Mislio sam općenito prije slušanja  da će biti povučenije srednje i više područje naspram Focala, no ima i sredine fine i visokih, još uvjek krešte no bude se smirili, čvrst i dubok bas, zbilja duboko kopaju, srednji fino izbačeni detaljni također i visoki fino rade.

 

Poželimo novom vlasniku sreću s (ex)tvojim Focalima. Šteta je što ti nisu pasali i odgovarali sa ostatkom sistema, ali, zato sada imaš ovo što imaš. Sad sam čekamo trenutak da pročitamo kad će danske novajlije prestati kreštati i prosvirati milozvučno i meko... i tvoj sretni post u vezi glede toga    

 

Usputno pitanje, nisam u toku ... gdje se Dynaudio sada pravi? Kina ili Danska? Da li ti na kutijama piše "Dynaudio"  ili  丹拿 ???

Nemam pojma, ali misli mda nisam vidio nigdje kineske znakove:)

Ovo me potaklo pa sam googlao, pogledaj koliki  je to coil, video na 3.40:

 

https://youtu.be/WRYNS_mXp2A?t=237

 

pas masters

Tallahassee sri 7.8.2019 16:10
tajo1960 kaže...

Usputno pitanje, nisam u toku ... gdje se Dynaudio sada pravi? Kina ili Danska? Da li ti na kutijama piše "Dynaudio"  ili  丹拿 ???

 .... evo na oba zvucnika sa straznje strane plocica pise - Dyanudio, Excite x14, Made in Denmark....

 

EDIT: evo vidim u najavi je novi album Toola, belosvetsko internet pucanstvo vec svrsava na najjace..... meni je taj bend uvjek bio nja, nedefiniran, vecina stvari pocinje i pocinje i nikak da se razvije, pa zavrsi..... koda bacis hrenovku u hodnik, if you know what i mean .... medjutim, imaju perfektnu produkciju jako lijepo zvucece efekte i sve to sto je sustav bolji sve je to ljepse i efektnije.... za probat, meni, nis drugo....

 

http://www.youtube.com/watch?v=q7DfQMPmJRI

lmutak sri 7.8.2019 16:14
tajo1960 kaže...
Zoki B kaže...

Otišli Focali juče, kad ih pogledaš prekrasni zvučnici, da mi je žao, iskreno pa i nije, pošto su kupljeni na akciji bili izgubio sam cca 400kn, mogu živjeti s tim.

Danas mi stižu stalci za Dynaudio pa da ih složim i fiksam onako kako treba, budem stavio koju sliku kada sve složim.

 

Još uvjek krešte i neznaju kako neke stvari odsvirati ali ne brinem se, imao sam doma usvirane preko vikenda nedavno i znam kako će to raditi:)

 

Mislio sam općenito prije slušanja  da će biti povučenije srednje i više područje naspram Focala, no ima i sredine fine i visokih, još uvjek krešte no bude se smirili, čvrst i dubok bas, zbilja duboko kopaju, srednji fino izbačeni detaljni također i visoki fino rade.

 

Poželimo novom vlasniku sreću s (ex)tvojim Focalima. Šteta je što ti nisu pasali i odgovarali sa ostatkom sistema, ali, zato sada imaš ovo što imaš. Sad sam čekamo trenutak da pročitamo kad će danske novajlije prestati kreštati i prosvirati milozvučno i meko... i tvoj sretni post u vezi glede toga    

 

Usputno pitanje, nisam u toku ... gdje se Dynaudio sada pravi? Kina ili Danska? Da li ti na kutijama piše "Dynaudio"  ili  丹拿 ???

 Moji su made in Denmark.

Dynaudio Factory Tour (koga zanima)

https://www.youtube.com/watch?v=WRYNS_mXp2A

Zoki B čet 8.8.2019 09:14
volegradele kaže...
Fenomenalno izgleda 💪🏻👍
Jos kad se usviraju...

Moram priznati da za 1100kn, mislim da nema boljih stalaka.

Obrada je vrhunska, gdje god se spajaju stupovi sa pločama ima brtva da nema vibracija.

Šiljci za gore za zvučnik, šiljci dole ili vijci sa gumom ako je drveni pod u pitanju.

Sve detaljno izbušeno i precizno, završna obrada je odlična, boja itd.

Izuzetno lako za složiti a zbilja u živo izlgedaju kvalitetno i masivno.

Ukupno s pjeskom su 15 kila po stalku što daje odličnu stabilnost.

Kad vidim šta se sve prodaje za puno više para, te na njuškalu ..... ovo je definitivn best buy po meni, svakako preporučam ako netko razmišlja o kupnji.

Ja sam platio 1000kn jer sam imao bodova za zamjeniti od prijašnje kupnje.

Dolaze u vrlo malom paketu teškom 16kg.

 

Zoki B čet 8.8.2019 09:41
djigibao kaže...

Sta je po vama bolje za stavit pod zvucnik (floorstand) na laminat pod:

 

 

Već sam stavljao tu na forumu link od Dynaudio inženjera gdje su fino objasnili.

 

Šiljci u beton, pločice itd.

Drveni podovi, parketi, laminat itd  - decoupling

 

pozz

Zoki B čet 8.8.2019 09:49
nhooydz kaže...

Odakle pijesak nabavite ili se to dobije u paketu? :D Imaš kvarcnog pjeska u vrećama ud 25kg, cijena oko 20 - 25kn.

Ja sam uzeo u Bauweltu 23kn 25kg, nisam našao manji paket, mislim da je granulacija 0,1 - 0,6.

Imaš u svim trgovinama gdje se prodaje imalo građevinskog materijala i nije skupo :)

spiderhr čet 8.8.2019 10:06
tajo1960 kaže...
nhooydz kaže...

Odakle pijesak nabavite ili se to dobije u paketu? :D

Ma, ukradu od mačke iz kutije, sanduka, prosiju na krupno sito da ne bude, mislim, jel'..., ali neće priznati          

 Da, očito vole taj šmek pišaline u pijesku