Periferija

Slušalice za glazbu - tema za izbor

steve90 pon 9.12.2019 14:24

A za koju namjenu ti sebi kupuješ slušalice? Igranje, gledanje filmova, slušanje glazbe, sve od navedenog? Gdje ih planiraš koristiti?
Iskreno, ako ćeš dati 2000+ kn za slušalice skoro da ne možeš loše proći, ali važno je kupiti slušalice da ti odgovaraju za to za što ćeš ih koristiti.

Pas22 pon 9.12.2019 15:11

Nisam siguran da je prava tema, al da priupitam:

 

Savjet za bežične sluške (al male, earbuds, ne headphones), prvenstveno za pozive npr. da nema pozadinskog šuma mom sugovorniku previše. Budžet je do nekih 1000kn i bilo bi dobro kad bi ih bilo za kupit na našem tržištu.

 

Naletio sam dosad jedino na jabra 65t koje izgledaju meni kao da ispunjavaju ove zahtjeve. Iskustva s njima ?

matrix777 pon 9.12.2019 16:19
steve90 kaže...

A za koju namjenu ti sebi kupuješ slušalice? Igranje, gledanje filmova, slušanje glazbe, sve od navedenog? Gdje ih planiraš koristiti?
Iskreno, ako ćeš dati 2000+ kn za slušalice skoro da ne možeš loše proći, ali važno je kupiti slušalice da ti odgovaraju za to za što ćeš ih koristiti.

 90% za glazbu. Igrice ne igram. Planiram ih koristiti doma i vani dok hodam, tu i tamo za putovanja. Znači, mogu slobodno kupiti NC slušalice, nisam bacio novac niti mogu išta bolje kupiti za taj novac bez NC? 

Kupio sam SONATU za mob, mislim da će se super uklopiti za žičano spajanje. A na bežično ne mogu utjecati.

 

Ovo pitam zato što na Sonyevoj stranici vidim sluške po 3 milje koje nemaju NC, stoga smatram da imaju "bolji" zvuk ili nešto drugo jer su cjenovno podjednake ovim modelima koje smo spominjali, pa ako mi nije nužan NC možda je bolji izbor neki drugi model? 

 

Npr sonysony2

steve90 uto 10.12.2019 09:07
Pas22 kaže...

Nisam siguran da je prava tema, al da priupitam:

 

Savjet za bežične sluške (al male, earbuds, ne headphones), prvenstveno za pozive npr. da nema pozadinskog šuma mom sugovorniku previše. Budžet je do nekih 1000kn i bilo bi dobro kad bi ih bilo za kupit na našem tržištu.

 

Naletio sam dosad jedino na jabra 65t koje izgledaju meni kao da ispunjavaju ove zahtjeve. Iskustva s njima ?

 Baci oko na ove: https://www.bug.hr/recenzije/1more-stylish-true-wireless-najisplativije-potpuno-bezicne-slusalice-na-9566

matrix777 kaže...
steve90 kaže...

A za koju namjenu ti sebi kupuješ slušalice? Igranje, gledanje filmova, slušanje glazbe, sve od navedenog? Gdje ih planiraš koristiti?
Iskreno, ako ćeš dati 2000+ kn za slušalice skoro da ne možeš loše proći, ali važno je kupiti slušalice da ti odgovaraju za to za što ćeš ih koristiti.

 90% za glazbu. Igrice ne igram. Planiram ih koristiti doma i vani dok hodam, tu i tamo za putovanja. Znači, mogu slobodno kupiti NC slušalice, nisam bacio novac niti mogu išta bolje kupiti za taj novac bez NC? 

Kupio sam SONATU za mob, mislim da će se super uklopiti za žičano spajanje. A na bežično ne mogu utjecati.

 

Ovo pitam zato što na Sonyevoj stranici vidim sluške po 3 milje koje nemaju NC, stoga smatram da imaju "bolji" zvuk ili nešto drugo jer su cjenovno podjednake ovim modelima koje smo spominjali, pa ako mi nije nužan NC možda je bolji izbor neki drugi model? 

 

Npr sonysony2

 Evo pogledaj što Davor kaže o XM3 pa neka ti to bude polazna točka, iako ja ne bi previše razmišljao. 
https://www.bug.hr/recenzije/sony-wh-1000xm3-podizanje-letvice-za-noise-cancelling-slusalice-7274

Dermentor pon 16.12.2019 17:23
matrix777 kaže...
Dermentor kaže...

Po vašem mišljenju jesu li wh1000mx3 toliko bolje od wh 700 da opravdavaju tri puta višu cijenu. U SD je sa sada 750vs2500kn?

 Glupo pitanje, naravno da jesu inače ih nitko nebi kupovao.

 Znači ti si kupio pa govoriš iz iskustva?

matrix777 uto 17.12.2019 00:46
Dermentor kaže...
matrix777 kaže...
Dermentor kaže...

Po vašem mišljenju jesu li wh1000mx3 toliko bolje od wh 700 da opravdavaju tri puta višu cijenu. U SD je sa sada 750vs2500kn?

 Glupo pitanje, naravno da jesu inače ih nitko nebi kupovao.

 Znači ti si kupio pa govoriš iz iskustva?

 ne pričamo o 300kn razlike već o 1800, ne znam što želiš čuti? Da su iste kvalitetom zvuka i svega ostalog pa da psihološki misliš kako si kupio nešto super? Nisu te loše za 700 no mx3 su daleko bolje. 

Silent horror1992 uto 17.12.2019 10:53
djigibao kaže...

...ako netko trazi povoljne a dobre slusalice ispod 500kn neka uzme u obzir - TAKSTAR PRO 82

Na Aliju su 53$ ali na to van idu carisnski troskovi pa cijena ispadne oko 450kn.

 

Jesu to one takstar iz kojih je Kingston uzeo drivere za cloud core i cloud 1,2 ?

Ili je to neka novija verzija takstar slušalica ?

191x7 uto 17.12.2019 11:38
Silent horror1992 kaže...
djigibao kaže...

...ako netko trazi povoljne a dobre slusalice ispod 500kn neka uzme u obzir - TAKSTAR PRO 82

Na Aliju su 53$ ali na to van idu carisnski troskovi pa cijena ispadne oko 450kn.

 

Jesu to one takstar iz kojih je Kingston uzeo drivere za cloud core i cloud 1,2 ?

Ili je to neka novija verzija takstar slušalica ?

Ne, to su Pro 80. I Kingston ih uzima od QPada za kojeg pravi Takstar.

Pro82 su "unutar" Cooler Master MH751 i MH752. MH751 kod nas dođe 550-600 Kn, a samo je pro82 s dodanim mikrofonom.

 

djigibao kaže...
Da, Kingston je uzeo/kupio od njih sve i stavio svoj znak.
Ovo je nova verzija i ima jedan fora trik za pojacat bass.

 Malo si pogriješio. Kingston uzima od tvrtke QPad za koje Takstar pravi na bazi Pro 80 serije. Pro 82 su noviji driveri i manji, 40mm naspram 53mm.

razvan_rat čet 9.1.2020 15:18

Pozdrav! Trebao bi preporuku za in-ear slušalice. Koristio bi ih isključivo dok sam na laptopu, znači slušanje glazbe i podcasta. Ono što mi je bitno da su bežične, da kolko tolko izoliraju vanjske zvukove te da netko ko sjedi pored mene ne čuje što ja slušam. Što se tiče cijene, bilo bi idealno u nekoj granici od 300njak kn, ako uopće nešto takvo postoji u tom cjenovnom rangu.

 

Hvala unaprijed :)

nhooydz pet 10.1.2020 12:31
razvan_rat kaže...

Pozdrav! Trebao bi preporuku za in-ear slušalice. Koristio bi ih isključivo dok sam na laptopu, znači slušanje glazbe i podcasta. Ono što mi je bitno da su bežične, da kolko tolko izoliraju vanjske zvukove te da netko ko sjedi pored mene ne čuje što ja slušam. Što se tiče cijene, bilo bi idealno u nekoj granici od 300njak kn, ako uopće nešto takvo postoji u tom cjenovnom rangu.

 

Hvala unaprijed :)

 

 

Neke kzn ili tin audio t3 sa aliexpressa ako mene pitaš, imaju i garanciju i sve. Kod nas je za tu cifru opca zalost (po mome iskustvu barem)

Max_settings pet 17.1.2020 09:22

Pozdrav svima,

Evo već tjednima tražim dobre slušalice i nikako da se odlučim. Kupio sam Sennheiser ie40 pro no lijeva slušalica je bila primjetno tiša a i živciralo me da me zabole uši kad netko izgovori slovo s. Molio bih nekog da mi preporuči in ear slušalice za glazbu i podcast, budžet mi je oko 700kn. Razmišljao sam on sennheiser sennheiser momentum, ali sam vidio recenzije u kojima se ljudi žale na kvalitetu kabla. Da li se uopce isplati kupiti neke bolje slušalice ako bih slušao samo na mobu(oneplus 7t pro)?

Hvala.

191x7 pet 17.1.2020 10:22
Max_settings kaže...

Pozdrav svima,

Evo već tjednima tražim dobre slušalice i nikako da se odlučim. Kupio sam Sennheiser ie40 pro no lijeva slušalica je bila primjetno tiša a i živciralo me da me zabole uši kad netko izgovori slovo s. Molio bih nekog da mi preporuči in ear slušalice za glazbu i podcast, budžet mi je oko 700kn. Razmišljao sam on sennheiser sennheiser momentum, ali sam vidio recenzije u kojima se ljudi žale na kvalitetu kabla. Da li se uopce isplati kupiti neke bolje slušalice ako bih slušao samo na mobu(oneplus 7t pro)?

Hvala.

 Kao netko tko dost sluša s mobitela i tableta mogu preporučiti s https://audiobudget.com/leaderboard/iem pogledaš koje bi ti odgovarale izgledom, opisom i krivuljom zvuka. Mislim da nema potrebe za nečim skupljim. Za veće cifre uvijek preporučam on-ear ili over-ear, jednostavno se s većim magnetima bolje čuje. XD

Max_settings sub 18.1.2020 08:59

Puno hvala za ovu stranicu. Razmišljao sam da uzmem neke chifi slušalice. Odlučio sam se za KZ AS06, zbog toga što sam vidio na toj stranici da nema sibliance. Naručujem ih tek sredinom drugog tjedna pa ako još netko želi pomoći slobodno pišite.

Stane256 sri 22.1.2020 10:44

Pozz, znam da nije tema grupe al vidim da se razumijete u sluške pa da pitam...

treba mi hitno headset, dakle slusalice sa mikrofonom ali da se spaja preko USB priključka, a ne na 3.5 jack.

našao sam nešto tipa SONICGEAR X-CRAFT HP 5 PRO GAMING

ili REDRAGON MEMECOLEOUS H112

ili WHITE SHARK GH-1646 JAGUAR-7.1 (da li se mora spajati još nešto osim USB-a pošto je 7.1. surround?)

headset bi koristio za igrice, primarno za CS GO.. nisam neki PRO HARDCORE gamer pa mi ne trebaju svemirske sluške:D 

Neke do 300 kn 

191x7 sri 22.1.2020 11:04
matrix777 ned 26.1.2020 22:43

Pitanje u vezi NC, nadam se da je ok tema.

 

Kupio sam nekidan Sony wh1000mx3. Super su sluške, no kao da NC ne radi ili radi loše. Osim ako krivo mislim koja je zaoravo uloga NC-a. Naime, kada je NC uključen, a pojačano gotovo do kraja, osoba pokraj mene čuje zvuk iz slušalica. Treba li NC to spriječiti ili samo treba spriječiti da ja sa slušalicama ne čujem okolnu buku?

matrix777 pon 27.1.2020 15:25

Kužim, no netko je nedavno izjavio da mu je NC bitan da nitko nr čuje što sluša, nije da slušam cajke pa mi je to bitno, no naglasak je bio da NC ipak i to sprječava. Što također može nekoga ometati ako sjediš u busu i slušaš na jako pojačano. Očekivao sam iskreno da NC to sprječava.