Periferija

[Review]Razer Imperator

Gauta pon 9.8.2010 15:11

Proizvođač:Razer


Karakteristike:
Ergonomic right-handed design
Adjustable side buttons
5600dpi Razer Precision™ 3.5G Laser sensor
Razer Synapse™ On-board Memory
Up to 200 inches per second/ 50g acceleration
Seven independently programmable Hyperesponse™ buttons
1000Hz Ultrapolling™ / 1ms response rate
On-The-Fly Sensitivity™ adjustment
Zero-acoustic Ultraslick™ Teflon® feet7


Zahtjevi:
PC/Mac with USB port
Windows® 7 / Windows Vista® / Windows® XP or Mac OS X (v10.4 and above)
Internet connection (for driver installation)
At least 35MB of hard disk space


Općenito/Tipke:

Imperator je napravljen za dešnjake tj. nije simetričan.Miš je zičan i žica je zaštićena sa Nylon-om.(Neznam točni naziv na Hrvatskom).Razer ima dvije tipke na ljevoj strani.Tipke su srednje veličine i mogu se namjestit po vašoj volji.Imperator ima i dvije tipke koje po defaultu služe za namještanje sensitivnosti tj. DPI.One su manje ali ih se lako pretisne.Miš ljepo leži u ruci i nije pretežak ni prelagan.


Driver/Firmwar
e:

Driveri ne dolaze u kutiju sa mišom nego ih se treba skinut sa razer stranice.Firmware se također može skinut sa razer stranice.Driver se lako instaliraju i instalacija ne traje dugo.


Lightings:

Na imperatoru svjetli njihov Logo i scroll wheel.Logo se gasi i pali a scroll wheel svjeti stalno.Ako vam se svjetlo ne sviđa možete ga isključit u postavkama.


Zaključak:

Imperator je jedan od boljih miševa.Jako je precizan i lako se podesi po vašoj želji.Cijena je malo prevelika ali po meni vrjedi svake kune.Miš još ima neke probleme ali oni su skoro neprimjetni.


Ukupna Ocjena: 9/10

 

Edit:Sad cu uslikat sa mobitelm misa pa cu dodat jos par slikica:D

Gauta pon 9.8.2010 16:29
PLASMAorLCD kaže...

Kakvi su problemi?

Z-Axis problem to jest kad dižeš miša od podloge strelica "pobjegne" prema dole.

logic kaže...

kakav firmware? Za misa?

Da za miša.

 

 

Edit:Dodo dvije slikice samog miša.

logic pon 9.8.2010 16:54
Weky kaže...
logic kaže...

kakav firmware? Za misa?

  Svaki miš ima firmware. Kao i svaki ozbiljnij uredaj.

Na koliko miseva si ubcivao firmware? Ja nikad cuo. Mozda sam neupucen ali eto. Nikad cuo nikad radio niti sam znao da se tu uopste radi u kucnoj radinosti. I koliko komplikovano je napraviti firmware za misa pa da trebas raditi update? 

Weky pon 9.8.2010 16:56

Pa svaki bolji miš ima to. Inače firmware je isto što i BIOS. Samo je drugi izraz, al isto je. Dakle, proizvodac ga izdaje, i sve ostalo čemu sluzi BIOS sluzi i Firmware... Osim za OC :)

logic pon 9.8.2010 17:02

Ajd navedi jedan logitechov. Samo nemoj reci da oni ne spadaju u bolje ;)

 

Evo sad odoh kopati po logitechovoj stranici da vidim kako da uradim update firmwarea u svojim bezicnim misevima. AKo sta nadjem javim vam. 

 

 

EDIT: Google je nasao samo jedan slucaj u to za G5 misa i to iz 2007 godine. Prvi put cujem. A kako se to radi u bezicnim misevima?

Weky pon 9.8.2010 17:03
logic kaže...

Ajd navedi jedan logitechov. Samo nemoj reci da oni ne spadaju u bolje ;)

 

Evo sad odoh kopati po logitechovoj stranici da vidim kako da uradim update firmwarea u svojim bezicnim misevima. AKo sta nadjem javim vam.

  Skoro svi posle 2005. ili 2006. godine od Logitecha. I razerovi svi novij.

logic pon 9.8.2010 17:08

Jock. Niti za jedan moj mis nema update softwarea. Jel to znac da su losi ili su odmah napravljeni kako spada pa nema potrebe?

 

EDIT: I dalje trazim i nikako da nadjem niti jedan logitechov u ponudi koji ima update firmwarea. Daj mi jedan osim tog famoznog G5. 

Weky pon 9.8.2010 17:11
logic kaže...

Jock. Niti za jedan moj mis nema update softwarea. Jel to znac da su losi ili su odmah napravljeni kako spada pa nema potrebe?

  A evo sad sam gledao test iz PCChipa 2006. godine, gdje se spominju dosta Logi-evih miševa i spominju da su svakom zadnji firmware ubacili. A moguce da oni i firmware nazivaju Setpoint.

logic pon 9.8.2010 17:12

Set point su driveri i nemaju nikakve veze sa firmwareom. Daj mi jedan osim G5 koji ima update firmwarea. Rece svi noviji a ja nikako niti jedan da nadjem u trenutnoj ponudi a kod logija je to hrpa miseva. 

RoTT pon 9.8.2010 17:24
logic kaže...

Jock. Niti za jedan moj mis nema update softwarea. Jel to znac da su losi ili su odmah napravljeni kako spada pa nema potrebe?

 

EDIT: I dalje trazim i nikako da nadjem niti jedan logitechov u ponudi koji ima update firmwarea. Daj mi jedan osim tog famoznog G5. 

Opet hvalis svoj Logitech?

 

Re*ard!

bed pon 9.8.2010 17:30
logic kaže...

Jock. Niti za jedan moj mis nema update softwarea. Jel to znac da su losi ili su odmah napravljeni kako spada pa nema potrebe?

Sumnjam da je razlika u radu, samo su različito napravljeni.

Danas su već mikrokontroleri jeftini do bola, komadno u dućanu oko 20 kn, što znači na veliko valjda u lipama. A tu imaš ram i rom, prcesor, što znači da možeš mjenjati sadržaj programa koji se unutra vrti, oliti firmware. Vjerojatno će u budućnosti biti i više toga. Sama arhitektura ne nudi kvalitetu. Ni moj logitech nema, a radi sasvim pristojno..

logic pon 9.8.2010 18:48
bed kaže...
logic kaže...

Jock. Niti za jedan moj mis nema update softwarea. Jel to znac da su losi ili su odmah napravljeni kako spada pa nema potrebe?

Sumnjam da je razlika u radu, samo su različito napravljeni.

Danas su već mikrokontroleri jeftini do bola, komadno u dućanu oko 20 kn, što znači na veliko valjda u lipama. A tu imaš ram i rom, prcesor, što znači da možeš mjenjati sadržaj programa koji se unutra vrti, oliti firmware. Vjerojatno će u budućnosti biti i više toga. Sama arhitektura ne nudi kvalitetu. Ni moj logitech nema, a radi sasvim pristojno..

Cisto da se razmuijemo. Nisam ja rekao da ne moze vec da to logitech ne radi vjerovatno jer nema potrebe. Napravi ga odmah kako treba a ako se desi nesto izvolite novi mish. 

Antizyclon ned 5.9.2010 13:47
logic kaže...

Cisto da se razmuijemo. Nisam ja rekao da ne moze vec da to logitech ne radi vjerovatno jer nema potrebe. Napravi ga odmah kako treba a ako se desi nesto izvolite novi mish. 

Ako je problem u firmware nece pomoci novi mis iste serije.

logic ned 5.9.2010 14:50

Ja nikad cuo da je logi imao problem u firmwareu osim za vec spomenuti G5. Jedan jedini slucaj za vise desetina (vjerovatno i stotina) u ponudi sto aktuelnoj sto bivsoj. Da ne spominjemo drugi hardware. Jednostavno kad kupis logi ne sekiras se hoce li raditi ili ne. Pogotovo kad nekome drugom kupujem ili preporucujem. Njima kazem kupite logija do koliko se mozete pruziti finansijski a ako necete ili ne mozete kupite nesto drugo al ne na moju preporuku. 

zaki uto 28.9.2010 23:19

Evo javlja se jos jedan zadovoljan vlasnik, mis je i vise nego dostojno zamjenio 4 god stari deathadder.

Sve o misu je vec receno, a ja iz prve ruke mogu reci da je mis malo manji i laksi od deathaddera,
oblik je po mom ukusu bolji od deatbaddera i da, slici mx518 po obliku, ali nije isti jer ja nemogu mx518 normalno primiti u ruku a imperator mi sjedi ko saliven.

Stavio sam Dpi na 2200 i osjeti se da je tocno falilo 400 Dpi naspram Deathaddera.

A sad nazad pwnati noobove na novoj zvijercici.

gigi_cro ned 3.10.2010 16:33
zaki kaže...
Evo javlja se jos jedan zadovoljan vlasnik, mis je i vise nego dostojno zamjenio 4 god stari deathadder.

Sve o misu je vec receno, a ja iz prve ruke mogu reci da je mis malo manji i laksi od deathaddera,
oblik je po mom ukusu bolji od deatbaddera i da, slici mx518 po obliku, ali nije isti jer ja nemogu mx518 normalno primiti u ruku a imperator mi sjedi ko saliven.

Stavio sam Dpi na 2200 i osjeti se da je tocno falilo 400 Dpi naspram Deathaddera.

A sad nazad pwnati noobove na novoj zvijercici.

 

 

a ti si imao deathaddera sa 1800dpi-ja? ja imam od 3500 (kupljen krajem 2009) i sto se tice dpi-ja ne treba mi vise, iako ga uvijek drzim na 3500..

 

ako to izuzmemo znaci tebi i bolje lezi u ruci? a kako drzis mis? meni se cini jedan minus u odnosu na deathaddera to sto su ove tipke sa strane manje ko na gejmerskim logitecima sto meni nikako ne pase..

tu sa strane mi je uvijek noz u bilo kojem FPSu, a ako igra ima specijal granade onda je tu specijal granade na drugoj tipki..  kad sam probao malo mx518 to mi je bilo ziva koma.. pa ko ce onu malu tipkicu iznad stisnuti u panici.. ili ne u panici ali da si komotan..

 

a vise tipki od toga mi ne treba..

neznam.. meni se ne cini da bi mi vise odgovorao od deathaddera.. cak dapace.. nebi se mogao odreci te 2 velike tipke sa strane..

zaki ned 3.10.2010 20:55

U tome i je fora tog podesivog polozaja bocnih tipki,

nema nikakvih problema, stavis kako ti pasu da ih u dubinu mozes dohvatiti i nema niti najmanjih problema.

 

Inace mis drzim ili cjelim dlanom ili mrvicu uzdignuto, kak mi dode i nema problema sa oba drzanja.

gigi_cro ned 10.10.2010 01:30
zaki kaže...

U tome i je fora tog podesivog polozaja bocnih tipki,

nema nikakvih problema, stavis kako ti pasu da ih u dubinu mozes dohvatiti i nema niti najmanjih problema.

 

Inace mis drzim ili cjelim dlanom ili mrvicu uzdignuto, kak mi dode i nema problema sa oba drzanja.

aha.. ove sa strane idu naprijed nazad.. kul.. iako meni taman pase kako su mi na ovom.. neznam dal bi se odrekao velicine tipki za njihovu mobilnost.. no bas me zanima kako je u praksi.. nadam se da cu naletit negdje na neki da isprobam..

 

 

The Man kaže...

Da li se na svakom Razer mišu može isključiti ono plavo svjetlo? Ne paše mi plava boja baš uz zeleni logo od podloge. Dakle, može li ili ne?

 

to ce ti bit najmanja briga kad ionako to svjetlo ne vidis kad drzis ruku taman di je to svjetlo koje svjetli.. a na vecini se moze ugasiti.. osobno nebi ga ugasio nikad..

vepar sri 13.10.2010 12:53

Zasad zadovoljan sa Imperatorom.Ponekad poželim da je mrvicu veći,ali nije neka mana.Izrazito je osjetliv i najbolje mi je kad DPI postavim na 2000,u normalnom radu.

 

Pitanje za znalce!Koja podloga bi bila najboji izbor.Zasad koristim Gholiatus speed i nije loša.Ima li nešto bolje?