Periferija

Recenzija Audio-thenica ATH-CK303

axos sub 26.10.2013 14:22

Evo još jedna recenzija slušalica -.-

 

Specifikacije:

8.8 mm drivers

20-20k hz

100dB

40mW

16 Ohm

1.2m

 

Kvaliteta izrade: Zadovoljavajuća. Žica bi mogla biti malo deblja, ali po mom mišljenju nije potrebno jer je izolacija nije pre mekana pa se neće lako prekinuti.

 

Dizajn i ergonomija: Dizajn nije ništa spektakularno. Sasvim pristojno i nije upadljivo. Kabel je Y oblika što je za mene veliki plus jer me iritira asimetrija slušalica. Ergonomija nije vrhunska ali je zadovoljavajuća. Ne smetaju mi (iako se osjete malo), i dobro sjednu u uho. Osim osnovnog para kapica, dobivate još 3 dodatna para različitih veličina. I krpenu vrećicu za premanje slušalica.

 

Zvuk: Teško je tu bit objektivan jer volim da se malo bas više osjeti što nije slučaj s ovim slušalicama. Ima ga dovoljno, ali ne i viška, što je objektivno dobro ali subjektivno nije. Mid je pristojan. A visokih su jako detaljni ali možda ih ima i za nijansu pre više za moj ukus. Ne čujem otkucaje srca što je dobro, a ni pretjerano vibracije putem kabela koje nastaju usred trenja s odjećom. Izolacija vanjskih zvukova je pristojna ali ne i impresivna. Što i nije tako loše jer su manje šanse da me neko prometalo pokupi.

 

Prednosti: Dobar omjer cijene i ukupnog dojma, Simetrični kabel, Dodatna oprema.

Nedostatci: Kapice bi mogle biti malo mekše.

 

Zaključak: Definitivno preporučm osim ako ste ovisnik o bassu, ili preferirate slušalice s izraženim visokim tonovima.