Periferija

Razer Abyssus [Review by Gman]

Gman ned 16.1.2011 12:30

Posto vidim da na forumu se dosta ljudi raspituju o navedenom misu, odlucio sam napisati review da im olaksam kupnju.

Specifikacije :

# 3500dpi Razer Precision 3.5G, infracrveni senzor
# 1000Hz Ultrapolling / 1ms vrijeme odziva
# Mehanički dpi/polling prekidač
# On-The-Fly Sensitivity podešavanje
# No Drift kontrola
# Always-On mode
# Izuzetno velike tipke koje se ne kližu
# 16-bit izuzetno široki podatkovni prijenos
# 60-120 inča po sekundi i 15g akceleracije
# Tri nezavisne programibilne Hyperesponse tipke
# Dizajn miša za ljevake i dešnjake
# Kotačić za klizače sa 24 individualne klik pozicije
# Zero-acoustic Ultraslick Teflon podloške
# Dužina kabela 2m, koji se ne upliće
# Dimenzije 115x63x40 mm

Sistemski zahtjevi :

# PC sa USB sučeljem
# Windows 7 / Windows Vista / Windows XP
# Internet (za instalaciju softvera)
# Najmanje 35MB prostora na disku

Bundle :

Mis dolazi u "tipicnom" Razerovom pakiranju kojeg mozete vidjeti na slici.

 

      

 

U kutiji nalazimo sljedece :

#Razer Abyssus mis
#Mala kutijica, kao oklop CD-a i u njoj razne knjizice, certifikati, naljepnice

 

    

Softwer :

Softwer misa ne dolazi na CD-u, potrebno ga je skinuti s neta.
Sa sljedeceg linka skinite driver, verzija 2.0 - LINK!
Softwer je jednostavan za koristenje, mozete podesiti osjetljivost (sensitivity), brzinu scrolanja, brzinu duplog clicka (double click) i funkcije tipki.

 

      

 

O misu :

Mis je malo manjih dimenzija. Meni osobno pase u ruku, iako bi mi malo veci mis dobro dosao.
Ima 3 standardne tipke. Ugodan je za upotrebu, odlicno se ponasa u igrama i u svakodnevnoj uptrebi.

Scrol mi odgovara, taman po mjeri.

Na raspolaganju imate 3500DPI-a kojeg mjenjate pomocu mehanickog swicha sa donje strane misa(450 / 1800 / 3500).

U igrama tipa COD i CS mis se odlicno ponasa. Testirano. Ja sam ga koristio u duetu sa Razer Goliathus Control i odlicno se slazu.
Mozete snipati ili uzeti Tomsonku i "Let's be like Rambo" zbog vrlo visokog DPi-a i same preciznosti misa.

Ja osobno mis koristim na 1800DPI i u igrama i u svakodnevnoj upotrebi. Monitor 22".

Pri malo duzem radu ruka se pocne znojoti i ostanu bijeli tragovi na donjoj strani misa, ali to se lako ocisti.

Plusevi (+) :

Dovoljno DPI-a, ugodan za koristenje, niska cijena, jednostavan softwer

Minusi (-) :

Manjak tipki

Zakljucak :

Odlican mis za malo novca. Kako uvijek biva kod Razerovih proizvoda, ovaj mis ce nekome biti prva a nekome zadnja opcija.

Prije Abyssusa sam koristio niskubiudzetni MS-ov mis i dozivio sam preporod. Velika razlika u koristenju, od kvalitete do performansi.

Mislim da je ovaj mis zaista dobar izbor za one koji ne zele potrositi previse novca na periferiju, pogotovo sada kada mu je cijena spala na 200kn.

Uz ovaj mis je steta ne uzeti neku dobru podlogu. Kao sto sam i prije rekao uz njega sam koristio Razer Goliathus Control i savrseno se slazu. Mis klizi po podlozi bez ikakvih trzanja.

Najjeftinije mjesto za kupnju je trenutno MagazinRS.
Link sa Nabave. net - LINK!

Sluzbeni link!

 

Sve primjedbe i kritike su dobrodosle!{#}

 

Par slika : 

 

 

strbi sri 26.1.2011 13:14

razmisljam o kupnji misa...dvoumim se izmedu fireglidera i abyssusa....mislim da je mozda cak abyssus bolji ali vas ipak molim da mi preporucite koji od ta dva....ako mi preporucujete razera dajte mi odma i neku dobru podlogu s kojom se dobro slaze do 60kn...vidio sam onu steelseries qck...jel bi ta valjala?

Gman sri 26.1.2011 20:18
strbi kaže...

razmisljam o kupnji misa...dvoumim se izmedu fireglidera i abyssusa....mislim da je mozda cak abyssus bolji ali vas ipak molim da mi preporucite koji od ta dva....ako mi preporucujete razera dajte mi odma i neku dobru podlogu s kojom se dobro slaze do 60kn...vidio sam onu steelseries qck...jel bi ta valjala?

Ja bih ti preporucio Fireglidera, iskljucivo zbog vise tipki. Dobra je ta podloga.

nedIm kaže...

(Gaming) miš bez bočnih tipki je za mene neupotrebljiv...

Potpisujem. Iako Abyssus nije los, kome ne smeta manjak tipki.

zabranjeniples čet 27.1.2011 00:26

Može li mi netko objasnit razliku između dva Abyssusa??

Jer po pročitanim specifikacijama, ja razlike ne vidim.

 

Lenovo Razer Abysus i Razer Abysus {#}

 

Kolko sam vidio, u Linksu su bile poprilične razlike u cjeni, a stvarno mi nije jasno zašto, ako su to isti miševi??

 

Ako sam dobro upučen, svi su pohitali po ovaj Lenovo, jer je bio manje od 200 ili oko 200kn??

Dok je ovaj org. Razer Abyssus 300+ nešto sitno kuna.

 

Razlika??

 

zabranjeniples čet 27.1.2011 18:33
Gman kaže...

Na netu sam procitao, da kao Lenovo sklapa miseve za Razera, pa im troskovi budu manji. Tako je rekao tip na blagajni neke trgovine. Ja mislim da je razlika u samom imenu.

Hmm, to sam pročitao i ja.

Ali, jednostavno mi nema logike!!

 

Kakve veze ima to što ima Lenovo sklapa miševe. Ako su iznutra i izvana isti/jednaki, onda mi nema logike da su troškovi manji.

To onda ispada da je Razer prilično skup za ono što nudi (eto Abyssus je primjer sa dva identična miša sa različitom cjenom)???

Tako barem ispada, ako je to istina. Jer onda, istu stvar dobijem za prilično manje novce, a jedina je stvar što na kutiji ili u papirima ili šta ja znam di, uz Razer piše Lenovo??

Gman čet 27.1.2011 18:40
zabranjeniples kaže...

To onda ispada da je Razer prilično skup za ono što nudi (eto Abyssus je primjer sa dva identična miša sa različitom cjenom)???

 

To je opce poznato. Prvi primejr Abyssus, odmah drugi je Mamba, za upola manje novaca, dobijes bolji mis, npr. Logi G700. Dalje da ne nabrajam.

zabranjeniples čet 27.1.2011 18:43
Gman kaže...

To je opce poznato. Prvi primejr Abyssus, odmah drugi je Mamba, za upola manje novaca, dobijes bolji mis, npr. Logi G700. Dalje da ne nabrajam.

Dobro, za usporedbu sa ostalim miševima otom-potom. U tu priču ulazit neču.

 

Ali ono, gledam Razer Abyssu cca 200kn i Razer Abyssus cca 320kn.

Razlika, što uz ovaj prvi piše Lenovo.

 

Pogledam specifikacije, čini mi se isto. Pogledam izgled, čini se isti, kutija navodno isto ista.

Googlam, navodno smanjeni troškovi potrošnje u slučaju Lenovo.

 

Nema smisla , osim ako Razer poprilično ne pljačka korisnike.

Barem tako ispada na ovom primjeru.

 

Čisto me zato zanimalo!! Hvala svejedno!!!

Zeppe čet 27.1.2011 19:24

Ja mislim da je sve to do tog "Lenovo" u nazivu miša.. Pošto je miš sastavljan od strane Lenova, Razer je smanjio troškove a i s time cijene proizvoda..

A možda je i originalan abyssus proizveden samo od strane Razera. Ja missim da je to do toga.

peterstern9 pet 2.11.2012 13:36

Za mene osobno Razer miševi ne valjaju, a pogotovo Abyssus. Koristim ga tek tjedan dana, a već me boli desna ruka. Godinama sam koristio Logitech G3 miš koji je savršenstvo za ovo. Ne bih ovaj miš nikome preporučio.

viktor777 pon 1.4.2013 03:38
peterstern9 kaže...

Za mene osobno Razer miševi ne valjaju, a pogotovo Abyssus. Koristim ga tek tjedan dana, a već me boli desna ruka. Godinama sam koristio Logitech G3 miš koji je savršenstvo za ovo. Ne bih ovaj miš nikome preporučio.

Ne kaki mnogo :P

subi91 pon 1.4.2013 03:48

Još jednu stvar bi napomenuo, ako imate malo veću ruku ne kupujte ga, a što se tiče kvalitete i performansi miš je prva liga.

Ja sam se svoga riješio samo zato što ga nisam mogao cijelog rukom uhvatiti, te sam se vratio na logitech.